CAMPIONATUL MONDIAL DE CRAP IN ROMANIA

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE CRAP IN ROMANIA

Mesaj de Val »

Asa este ....it s my choice .
Dar aceeasi lune a tenebrelor am trait-o si dincolo . Aici nu ai facut tu diferenta si inca nu o faci raportat la mine . Si indraznesc sa spun si la Andrei . Eu cred in institutia Federatiei , vremelnic condusa de un domn Popescu . Nu o sa fie pe veci , el este efemer ca oricine pe lumea asta , dar instutia ramine ! Si mie imi plac regulile institutiei .
Nu a iesit inca la lumina , dar eu merg pe ideea ca orice lucru bun se naste greu .
Macar faptul ca am baut un ceai sau o bere pe o balta , putea sa te faca sa eviti in a ma face nevertebrata .... dar asta e deja alta discutie .
Repet , este posibil ca Federatia sa dispara prin dizolvare , prin lipsa de activitate , sau orice alta forma ... dar asta nu inseamna ca o mina de ajutor a fost data aiurea . Doar pentru ca oamenii sunt diferiti si gandesc diferit , nu trebuie uitate minimele reguli de bun simt .

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE CRAP IN ROMANIA

Mesaj de Cristi Y »

Val scrie:Macar faptul ca am baut un ceai sau o bere pe o balta , putea sa te faca sa eviti in a ma face nevertebrata .... dar asta e deja alta discutie .
cineva care sustine cu vehementa un lucru si se suceste la 180 de grade afirmand cu aceeasi vehementa contrariul in mai putin de 2 luni , dovedeste ori lipsa de discernamant ori de coloana vertebrala
in ceea ce-l priveste pe Andrei , el a adoptat aceasta pozitie facandu-si public hotararea , ferm si pe care a motivat-o logic , din punctul meu de vedere , de a vedea potentialul acestei institutii , sunt curios care sunt concluziile lui pana in momentul acesta
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE CRAP IN ROMANIA

Mesaj de Vladut Mateianu »

Interesant este ca singurul care INCA a ramas sa-l sustina pe popescu pe acest forum este chiar Val, un om care chiar nu duce grija banilor si este departe de a fi interesat de vreun castig din asociarea asta cu piguliciul....

Ce nu inteleg, insa, cum de Val nu realizeaza ca exista varianta ca rolul lui in acest (sa-i zicem) proiect , poate fi doar ca "sponsor"....

Ce zici Val ? :roll:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE CRAP IN ROMANIA

Mesaj de Cristi Y »

Vladut Mateianu scrie:Ce nu inteleg, insa, cum de Val nu realizeaza ca exista varianta ca rolul lui in acest (sa-i zicem) proiect , poate fi doar ca "sponsor"....
intelege si constientizeaza asta Vladut , mi-e mi-a dat o explicatie insa care mi-a provocat sila :oops: :oops: :oops: :oops:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE CRAP IN ROMANIA

Mesaj de Val »

Cristi Y scrie:
Vladut Mateianu scrie:Ce nu inteleg, insa, cum de Val nu realizeaza ca exista varianta ca rolul lui in acest (sa-i zicem) proiect , poate fi doar ca "sponsor"....
intelege si constientizeaza asta Vladut , mi-e mi-a dat o explicatie insa care mi-a provocat sila :oops: :oops: :oops: :oops:
Asa esti tu de la o vreme , ti se face sila repede . Nu e bai , trece si asta .
Si zau hai sa incheiem dialogul , ca devine un dialog al surzilor .

@Vladut

singurul sustinator al Federatiei si regulilor ei , suna mai aproape de adevar . Asocierea cu Popescu imi pare fortata .

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE CRAP IN ROMANIA

Mesaj de cornelserbu »

Val scrie:Si indraznesc sa spun si la Andrei . Eu cred in institutia Federatiei
ce maleabili sunteti voi...
n-au trcut nici doi ani (de cand a murit protocolul) de cand credeati la fel de mult in cealalta institutie...patetic, zau asa !
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE CRAP IN ROMANIA

Mesaj de Cristi Y »

Val scrie:Asa esti tu de la o vreme , ti se face sila repede . Nu e bai , trece si asta .
pai cand afirmi ca stii ca esti folosit pentru bani , dar accepti pozitia asta pentru a-ti CUMPARA pozitia intr-un lot acceptand ideea ca esti REINVENTAT :oops: :oops: :oops:

in ceea ce priveste dialogul , e incheiat demult , vorbim alte limbi si traim dupa alte principii si coordonate
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE CRAP IN ROMANIA

Mesaj de gabi1 »

pai cand afirmi ca stii ca esti folosit pentru bani , dar accepti pozitia asta pentru a-ti CUMPARA pozitia intr-un lot acceptand ideea ca esti REINVENTAT :oops: :oops: :oops:
Este in aceeasi barca cu Columbeanu, difera doar conjunctura...limitele si le cunosc amandoi. :wink:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE CRAP IN ROMANIA

Mesaj de Val »

Cristi Y scrie: in ceea ce priveste dialogul , e incheiat demult , vorbim alte limbi si traim dupa alte principii si coordonate
Cita dreptate ai ! Ma bucur ca ai inteles .

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: CAMPIONATUL MONDIAL DE CRAP IN ROMANIA

Mesaj de ionut72 »

sustinator al Federatiei si regulilor ei

A se vedea si constientiza eroarea/confuzia pe care o fac multi dintre sustinatorii ideii de Federatie in pescuit. Nu-i acelasi lucru o Federatie Sportiva de Pescuit (o constructie, in opinia mea, anacronica in domeniul pescuitului) cu Federatie de Pescuit Sportiv (acesta fiind si sensul si baza constructiei denumita FIPSed). Iar aici termenul de "federatie" are sensul de asociatie, comunitate etc.

Aceasta este de fapt manipularea pe care o incearca poataia popesciana, singura care i-a mai ramas si de care se agata ca inecatul de un pai. Nu, nicaieri in regulamentele FIPS-CIPS nu scrie ca cei afiliati trebuie sa fie musai Federatii Sportive (ca dovada ca unele dintre ele nici nu sunt) si, mai mult, recunoscute de catre autoritatea competenta din tara respectiva (termen, de altfel, neclarificat: cine-i aia?). Singura competenta in a-si alege afiliatii si colaboratorii este FIPS-CIPS.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”