Campionatul Mondial Portugalia - 25.09-29.09.2013

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Ciuchi
Mesaje: 859
Membru din: Mie Sep 09, 2009 22:40
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: Campionatul Mondial Portugalia - 25.09-29.09.2013

Mesaj de Ciuchi »

Felicitari si stima pentru efortul depus Romania.
Drum bun!

Sent from my Samsung Galaxy SIII using Tapatalk 2
Daniel Ciuchendea

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campionatul Mondial Portugalia - 25.09-29.09.2013

Mesaj de miyagi »

gabi1 scrie:Cornele, cand ti-am spus sa te faci inginer mecanic nu m-ai ascultat, inventai si tu o montura cu "mecanica prinzatoare" si cu putin noroc poate deveneai celebru. :wink:
O sa ma gandesc la ceva. Poate iese :).
Urban culture.

Avatar utilizator
Nica Aurel
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 130
Membru din: Dum Dec 13, 2009 13:10
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Campionatul Mondial Portugalia - 25.09-29.09.2013

Mesaj de Nica Aurel »

Felicitari baieti, drum bun spre casa! :!:
AER CONDITIONAT
Vanzare , Montaj , Service
Tel : 0784.421.402
http://www.klimapoint.ro
http://www.aerconditionat.nt.ro
Imagine

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Campionatul Mondial Portugalia - 25.09-29.09.2013

Mesaj de Vali Vesa »

gor965 scrie: As fi vrut sa stiu cum comenteaza cei de la CIPS, acreditatea acestei piste de concurs...
Iti spun eu George ce a spus dl Matteoli. A spus ca este o rusine sa prinzi 50 sau 80 de pesti si sa nu punctezi. Ori mergem dupa balti cu peste mare si eliminam unele locatii gen Montargil, ori caboram greutatea punctabila. Despre loterie nu a comentat. Pentru ca nu a fost implicat direct. Noi putem sa comentam, din pacate.
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

atb333atb
Mesaje: 208
Membru din: Lun Noi 12, 2012 19:05
Puncte: 0
Localitate: Cluj Napoca

Re: Campionatul Mondial Portugalia - 25.09-29.09.2013

Mesaj de atb333atb »

Parerea mea ca este o balta la faza de icre sau proaspat iesita din icre... Ne-am intors pe vremea cocolosului de paine :(
Noroc ca nu au scapat pe acolo 2-3 rapitori ca nu mai puncta nimeni:)
Feicitari baieti pentru efortul depus si locul obtinut. Ne-ati tinut si pe noi acasa in priza :)
Flaviu Zapartan. Virusat recent de pescuit.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Campionatul Mondial Portugalia - 25.09-29.09.2013

Mesaj de gor965 »

Vali Vesa scrie:
gor965 scrie: As fi vrut sa stiu cum comenteaza cei de la CIPS, acreditatea acestei piste de concurs...
Iti spun eu George ce a spus dl Matteoli. A spus ca este o rusine sa prinzi 50 sau 80 de pesti si sa nu punctezi. Ori mergem dupa balti cu peste mare si eliminam unele locatii gen Montargil, ori caboram greutatea punctabila. Despre loterie nu a comentat. Pentru ca nu a fost implicat direct. Noi putem sa comentam, din pacate.
CIPS-ul ar trebuie sa-si mentina standardele, sa caute balti cu sectoare echilibrate si o populatie de peste (punctabil) suficenta ptr. ca pescarii angrenati intr-o competitie sa faca dovada valorii lor, nu dovada bulanului din dotare ! Daca se indreapta catre balti cu peste mare, vor merge pe aceeasi directie cu bulanul, iar daca scad greutatea pestelui punctabil se indreapta catre stationar-feeder si nu stiu cat de placut va fi ptr. public, ptr. sponsori...
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campionatul Mondial Portugalia - 25.09-29.09.2013

Mesaj de miyagi »

Vali Vesa scrie:
gor965 scrie: As fi vrut sa stiu cum comenteaza cei de la CIPS, acreditatea acestei piste de concurs...
Iti spun eu George ce a spus dl Matteoli. A spus ca este o rusine sa prinzi 50 sau 80 de pesti si sa nu punctezi. Ori mergem dupa balti cu peste mare si eliminam unele locatii gen Montargil, ori caboram greutatea punctabila. Despre loterie nu a comentat. Pentru ca nu a fost implicat direct. Noi putem sa comentam, din pacate.
De ce sa fie pacat sa comentam Vali daca exista si situatii de-astea? Pana la urma realitatea se invarte in jurul eforturilor din timpul calificarilor si a desfasurarii CM-ului, iar cei ce au amintit asta nu au facut-o intamplator. Chiar si englezii cu Korda lor in spate. Ca nu trebuie sa o faceti voi cei direct implicati ca nu da bine, e una, dar o putem face noi si de-asta o si facem indiferent de cat ne apostrofeaza unii sau altii, romani sau straini (vezi mai devreme comentariul lui Cristi Andronic). Totul e cu randuiala si daca nu te ti de ea nici nu se poate pune ordine in lucruri.
George a zis bine. Daca nu e peste de prins n-ai cum sa faci departajari valorice. Astfel de balti poti amenaja pe genunchi in tara cate vrei. Iei balastiera, cumperi ciortani din Metro si gata pista de concurs FIPS CIPS. Cat a bagat Domnul Carstocea in balta sa aiba CIPS-ul super carpodrom? Ca nu are exemplare capitale?! Probabil acum se poate discuta in alti registrii.
Lasati oamenii sa comenteze ca asa cum urmarim noi site-urile altor tari asa o fac si ei cu ale noastre. Probabil Crapmania e super monitorizata de baieti. Stiu pe cineva, un roman, care e la curent cu rusii si n-are treaba sub nicio forma cu concursurile, dar simpatizeaza si e patriot.
Restul e folclor. Noi sa fim sanatosi, iar voi mandrii ca fiind acolo ati demonstrat ca avem valoare in pescuitul crapului indiferent de balta. V-ati dus ca si reprezentanti ai CM en titre si vi s-a pus la dispozitie un sector dovedit sec si conditii de balta de cacao. Trebuie sa se constientizeze lucrurile astea.
Urban culture.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Campionatul Mondial Portugalia - 25.09-29.09.2013

Mesaj de gor965 »

Cateva foto de la festivitate (click):

Imagine


Sursa foto :

www.fishing.kz
www.laukarpis.lt
www.cro-carp.com
www.carpclub.su
www.rucarp.ru
Facebook
Twitter
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campionatul Mondial Portugalia - 25.09-29.09.2013

Mesaj de miyagi »

Ia pus in banca ca la scoala! `tu-ma-n Portugalia lor.
Urban culture.

ali_sef2007
Mesaje: 198
Membru din: Lun Ian 02, 2012 15:24
Puncte: 0
Localitate: targoviste

Re: Campionatul Mondial Portugalia - 25.09-29.09.2013

Mesaj de ali_sef2007 »

tare curios sunt ce reactie or avea
Englezi si Sudafricani.dupa toata balacareala asta.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”