Campionatul Mondial Portugalia - 25.09-29.09.2013

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: Campionatul Mondial Portugalia - 25.09-29.09.2013

Mesaj de doru_croc »

barbumarius scrie:Va multumesc tuturor pt încurajări si le cer scuze baietilor pt faptul ca nu i-am putut ajuta sa câștigam acest CM.
Nu sunt un om norocos si tot ce am realizat in viața am făcut-o numai prin foarte multă munca și ambitie. Va asigur pe toți ca am făcut tot ce am putut ca Romania sa câștige. Dacă incalzeste pe cineva cu ceva vreau sa se știe ca am prins peste 60 de crapi, 3 caras își 2 somni pitici in cele mai vitrege condiții de pescuit pe care le-am întâlnit vreodată. Apa 2 metri, fund nisipos, valuri ca la mare, ploaie de multe ori torentiala, vânt groaznic dar permanent.

PS. Sa nu se înțeleagă ca asta e o scuza pt rezultat.
PS2 Englezii , francezii si sud africanii nu vor mai participa la ediții de CM in Portugalia. Sunt cuvintele lor si cred ca asta spune tot.
Marius, cu totii suntem convinsi ca ati facut tot ce era posibil pentru victorie, prezenta voastra la CM nu a fost rodul unei intamplari. V-ati castigat acest drept demonstrand ca sunteti cei mai buni.
Cat despre afirmatiile pescarilor englezi, sud-africani si francezi, asta ar trebui sa ridice niste mari semne de intrebare privind alegerea locatiilor in viitor.
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Campionatul Mondial Portugalia - 25.09-29.09.2013

Mesaj de ionut72 »

Va multumesc tuturor pt încurajări si le cer scuze baietilor pt faptul ca nu i-am putut ajuta sa câștigam acest CM.
Felicitari pentru locul ocupat la CM in conditiile date! Suntem convinsi ca doar ghinionul v-a privat de un rezultat superior si asta spune totul despre "pista" de concurs. Pista ma-sii! :oops:

Oricum fruntea sus si ganditi-va asa: in cate domenii suntem intre primii 5 in lume? V-ati onorat din plin statutul de favoriti si ati luptat pana la capat si, pentru asta, meritati din plin respectul nostru. Chapeau!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Ungureanu Bogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2792
Membru din: Joi Oct 29, 2009 15:09
Puncte: 0
Localitate: PITESTI

Re: Campionatul Mondial Portugalia - 25.09-29.09.2013

Mesaj de Ungureanu Bogdan »

Noi,cei care ii cunoastem pe Din si Barbu stim ca au facut tot ce a fost posibil,ba chiar imposibilul sa castige C.M. si doar ei stiu ce presiune a fost pe ei si ce-o fi acum in sufletul lor.
catch&release

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campionatul Mondial Portugalia - 25.09-29.09.2013

Mesaj de miyagi »

Indiferent de ce s-a intamplat sau de ce o fi in sufletul lor trebuie sa se detaseze ca ce li s-a intamplat lor s-a intamplat si la casele mari. Asta a fost balta si atat s-a putut face. Despre greseli nu se poate vorbi ca nici n-au fost singuri pe balta sa n-aiba cu cine schimba o vorba, o tactica ceva. De aceea, Domnilor tot respectul pentru eforturile depuse si rezultatul obtinut. Acest rezultat a confirmat ca suntem mai buni decat papagalii de englezi :mrgreen: si asta pentru mine e destul.
Urban culture.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Campionatul Mondial Portugalia - 25.09-29.09.2013

Mesaj de Vladut Mateianu »

Un peste punctabil tine de bulan.... dar de multe ori si de stilul de pescuit ! Pacat ca nu l-ati luat si pe Radu Badica cu voi, poate ar fi contat experienta lui.... :wink:

PS Englezii si francezii nu mai vin la CM in Portugalia ? Asta este de cacat, toata lumea a pescuit in aceleasi conditii, prostia si lipsa de talent o ascund in fata acestei explicatii jenante.... :twisted: La Darvari, la CN de acum 2 sau 3 ani ce trebuia facut ? Sa nu mai vina echipele care nu au prins peste ? :oops: Englezi si francezi de cacat..... :evil:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: Campionatul Mondial Portugalia - 25.09-29.09.2013

Mesaj de barbumarius »

Le lipsesc mult mai multe lucruri portughezilor in afara de peste la capitolul organizare. Printre ele ar fi faptul ca nu au prezentate loturile, nu ne-au cântat imnul din cauza ca aveau sisteme învechite, ceremonia de închidere făcută intr-o sala gen garaj din tabla cu mese si bănci asezate ca la nuntile de odinioară de la tara, cantitatea de nada nu a fost cântărita, la standuri le lipseau benzile laterale(cine voia venea pana lângă tine), au încercat sa oprească CM(de fapt l-au si intrerupt vreo 15 min)intr-un moment in care erau pe locul 1 si noi pe 2, deși condițiile meteo din acel moment erau bune.(i-am păcălit ca am un peste la sac, au dat arbitrii câteva telefoane si au reluat jocul când si-au dat seama ca coborau pe 2). Sunt mulți care trăiesc cu impresia ca nu s-a jucat cinstit chiar din rândurile lor.
Presupun ca si englezii, francezii, africanii(care sunt niște sportivii desăvârșirii) si cred ca sunt si mulți alții dar care nu ne-au spus noua au motivele lor sa nu mai vina la un CM in Portugalia.

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Campionatul Mondial Portugalia - 25.09-29.09.2013

Mesaj de Val »

barbumarius scrie:Le lipsesc mult mai multe lucruri portughezilor in afara de peste la capitolul organizare. Printre ele ar fi faptul ca nu au prezentate loturile, nu ne-au cântat imnul din cauza ca aveau sisteme învechite, ceremonia de închidere făcută intr-o sala gen garaj din tabla cu mese si bănci asezate ca la nuntile de odinioară de la tara, cantitatea de nada nu a fost cântărita, la standuri le lipseau benzile laterale(cine voia venea pana lângă tine), au încercat sa oprească CM(de fapt l-au si intrerupt vreo 15 min)intr-un moment in care erau pe locul 1 si noi pe 2, deși condițiile meteo din acel moment erau bune.(i-am păcălit ca am un peste la sac, au dat arbitrii câteva telefoane si au reluat jocul când si-au dat seama ca coborau pe 2). Sunt mulți care trăiesc cu impresia ca nu s-a jucat cinstit chiar din rândurile lor.
Presupun ca si englezii, francezii, africanii(care sunt niște sportivii desăvârșirii) si cred ca sunt si mulți alții dar care nu ne-au spus noua au motivele lor sa nu mai vina la un CM in Portugalia.
Marius ,

nu vad de ce trebuie sa postezi din toata echipa nationala numai tu . Nu cred ca este cazul sa te incarci cu vina cu mult mai multa decit o simti tu . In primul rind tu si tizul tau erati PRIMII CASTIGATI sa iasa lucru bun la acest CM si sunt sigur ca v-ati dorit acest lucru din toata inima .
Restul acestui site , vine dupa dorinta voastra , voi erati implicati direct si aveati si instrumentele sa va rezolvati problema , iar meritul era direct al vostru si al echipei ! Nu al celor de pe site !
Nu te mai scuza , nu mai aduce argumente pentru ca iti faci rau tu insuti , la nivel mental . Este clar pentru toata lumea ca a fost loterie , si orice explicatie si argumente , par ca niste scuze , pe care nu stiu cui le spui ? Eu unul am priceput ce s-a intimplat si ca voi multa si multa lume de acolo .
Nu este cazul de multe explicatii ....ESTE CLAR ca erati primii care v-ati fi dorit sa iasa bine si sa faceti un concurs bun cu aur sau cu podium . Nu a iesit ! Da-o dracu ! Dar asta nu trebuie sa va afecteaze pe voi in primul rind . Se intimpla .
Daca voi CN ai Romaniei nu ati reusit , in ciuda straduintelor , restul e poveste .... si orice barfa si sugestie nu o mai baga in seama .
Pentru ca nimeni nu dorea mai mult ca tine si tizul tau sa aveti aport la acest CM . Asta este clar !

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: Campionatul Mondial Portugalia - 25.09-29.09.2013

Mesaj de barbumarius »

@Val
Nu ma scuz in nici un fel, eu si "tizul" chiar suntem singurii vinovatii pt. tot ce s-a intamplat in standul nostru. Mai sus doar incercam sa ii raspund lui Vladut, presupunand ca astea ar fi motivele(proasta tratare din timpul competitiei) pt care alte tari vor refuza sa mai vina in Portugalia.

PS. In rest ai dreptate si o sa ma opresc aici cu comentariile.

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Campionatul Mondial Portugalia - 25.09-29.09.2013

Mesaj de oanavictor »

barbule ,stai linistit ,nu trebuie sa te scuzi cu nimic .
eu stiu sigur ca ati facut absolut tot ce era omeneste in stand .......iar cand dumnezeu nu vrea sa fie roman .............
spun asta ca unul care a prins 57 de bucati la montargil in 2001 si doar unul a punctat .......iar badica cu leo si mitanu nu au reusit sa puncteze deloc ........
asta este ,eu consider ca este un rezultat foarte bun ......la modul in care norocul a facut diferenta .
felicitari tuturor membrilor delegatiei !
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
florinbrasov
Mesaje: 260
Membru din: Sâm Apr 21, 2012 9:22

Re: Campionatul Mondial Portugalia - 25.09-29.09.2013

Mesaj de florinbrasov »

felicitari tuturor membrilor delegatiei .
SUNTEM MANDRI CA NE-ATI REPREZENTAT .
iar rezultatul e bun .nu tot timpul ne iese cum ne dorim.DAR DACA NU NE DORIM .NU PUTEM SPERA
JOS PALARIA
nu e important cat prinzi ,important este sa respecti pescarul de langa tine.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”