CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de Dan Mitranescu »

marin laurentiu scrie: care "siguranta" dane?
s-a mers la cacialma de la bun inceput...initial popica se visa un fel de mitica dragomir,care sa stea la masa negocierilor cu patronii de cluburi de pescuit...parca se si vedea la masa cu niste becali,nicolae, paszkany,negoita ,etc certandu-se care sa dea mai mult...cand si-a dat seama ca in pescuitul asta nu se invart atat de multi bani pe cat credea el,a inceput sa o dea in ferme de rame,balastiere si hoteluri frps...niste ineptii...
bani de la mts...sa fim seriosi...sant alte federatii cu vechime de ani buni in spate care d-abia se tarasc de la an la an,cu sportivi care isi platesc singuri echipamente ,deplasari si consutatii medicale...pe ce baza ceri bani de la mts? aia dau bani pe performante,asta insemnand medalii la competitii OFICIALE ,iar acele performante sant recunoscute doar daca acele competitii se desfasoara in ANUMITE CONDITII...cate competitii internationale OFICIALE exista in pescuit? nu exista competitii oficiale la nivel individual sau pe cluburi,campionat european etc... doar un CM care mai degraba ar putea fi numit campionat european decat mondial...asa ca,cu o singura prezenta internationala OFICIALA,si daca vrei si poti,tot nu reusesti sa faci un palmares impresionant ...dar ,barem sa iesim noi campioni mondiali an de an...poate cine stie,peste cativa ani ne va arunca si noua mts vreun os...ca alora de la biliard sau bridge..20.000-30.000 ron...dar ce faci cu 4000-5000 de euro la nivelul unei federatii? nici banii de benzina a alora din biroul federal nu ii acoperi...sa nu mai vorbim de zeci de salarii ,sedii,deplasari,masini si alte cheltuieli administrative...cu ce le acoperi? sponsorizari?...sa fim seriosi man...pana acum vorbeam exclusiv de pescuitul la crap,nu ne interesa de alte discipline...eram fiecare cu jucariile lui,si chiar si in ac conditii era foarte greu... cei care au umblat cu caciula in mana din usa in usa sa adune cateva mii de euro pot confirma......nu uitati un aspect extrem de important,pe care vad ca multi il ignora:acum vorbim de federatie..."jucariile" sant la...comun...cand vorbim de sponsorizari,nu mai vorbim doar de CN si CM la crap...vorbim de sponsorizarea federatiei,cu tot ce inseamna ea...salarii,cheltuieli administrative,organizari CN pe fiecare disciplina,deplasari loturi la CM,etc...cam cati bani credeti ca poate atrage aceasta...activitate,ptr ca e greu sa ii spui sport, din sponsorizari,astfel incat sa acopere,(macar :wink:,nu mai vorbim sa mai ramana si de un ...tarus,o banda,un protocol... :lol: ),aceste cheltuieli?...singura solutie ar ramane banii pe permise...dar chiar si daca,prin absurd ar deveni o solutie viabila,asta nu se va intampla peste noapte,probabil vor urma alti cativa ani de procese...la ce sume se vehiculeaza ,vorbind despre aceste permise,mi-e tare greu sa cred ca cei care au acces la acest "ciolan" in mom de fata vor renunta asa usor...ganditi-va ca numai vorbim despre...selaru sau bentu...vorbim despre niste oameni care au acces la cateva milioane bune de euro... :wink:
asa ca,revin cu intrebarea" care "siguranta"?
cine stie poate o fi vreun ogica 2,si se bazeaza pe loto 6/49...
Convingerea mea este ca singura varianta tintita este cu permisele. Restul sunt abureli de moment , dar care in timp pot exista .
Nu am crezut niciodata ca poate avea castig in fata agvps-ului , nici macar ca poate sa stea de vorba cu ei . Uite ca se poate.
Asa ca il cred ca stie ceva cand insista. Ca nu ne spune pe fata este de inteles.
Ce mai observ este ca are nevoie de noi , pescarii de competitie. Se poate profita de acest moment. Daca federatia se inchide ce castigam , daca federatia reuseste ce castigam ?
Daca dau impresia ca ii tin partea nu mai spun nimic . :)

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de ionut72 »

Dane, nu vreau sa-mi arog merite care nu-mi apartin (eu nu mananac ciprinide, dar sotia da): am spus pescari C&R, nu pescari "no kill"! N-am nici o problema cu acela care retine peste in limita regulamentelor si legislatiei. Eu vorbeam doar de mentalitatea C&R, opusa net cea a sacosarului care considera ca trebuie sa ia juma' de balta acasa ca sa-si scoata cheltuielile.
Din punct de vedere moral, intre a chinui in mod constant animale pentru distractia personala si a le sacrifica pentru consum, care crezi ca este de condamnat?
Nu vreau sa lungesc inutil discutia si off-topicu', dar animalele n-au demonstrat in nici o teorie (cel putin pana acum) ca sunt subiecte de drept! Si, de regula, eu ma feresc de aprecieri morale, cata vreme "morala" e 100% subiectiva. Dar, (daca tot ai intrebat), daca, intr-adevar, ai "retineri morale" de acest gen, vine firesc intrebarea : ce cauti in concursuri, de exemplu (care concursuri, daca-i p'asa, pot fi definite ca actiuni pentru distractia personala insotita, in plus, de castigul de bani)? :)
Ultima oară modificat Sâm Feb 01, 2014 12:25 de către ionut72, modificat 1 dată în total.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de Dan Mitranescu »

roman felix scrie:buna ziua la toata lumea la emisiunea lui CARP THEATRE-de joi seara sa vorbit de testul anti-doping,sa stie toata lumea ca noi dupa ce am iesit pe locul unul pe balta felix -fane am fosti invitati sa dam testul anti-doping prin a te urina.acel doctor a fost trimis de fips.cips.deci se face si testul anti-dopaj daca se cere.va doresc o zi buna la toata lume in continuare.
Multumesc Felix pentru informatie. Este foarte importanta si nu stiu cati stiau acest lucru.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de ionut72 »

Dane, eu am alta impresie: ca tie , pur si simplu, nu-ti vine sa crezi ca popescu poate fi atat de nebun si prost ca, dupa atat tam-tam, sa nu fie in stare de nimic! :)
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de Dan Mitranescu »

ionut72 scrie: Nu vreau sa lungesc inutil discutia si off-topicu', dar animalele n-au demonstrat in nici o teorie (cel putin pana acum) ca sunt subiecte de drept! Si, de regula, eu ma feresc de aprecieri morale, cata vreme "morala" e 100% subiectiva. Dar, (daca tot ai intrebat), daca, intr-adevar, ai "retineri morale" de acest gen, vine firesc intrebarea : ce cauti in concursuri, de exemplu (care concursuri, daca-i p'asa, pot fi definite ca actiuni pentru distractia personala insotita, in plus, de castigul de bani? :)
Discutam Ionut , nu altceva. Chiar iti apreciez ideile si modul in care le expui.

Merg in concursuri de pescuit pentru ca este singura varianta de miscare pe care o pot face cu placere si pentru ca imi place adrenalina specifica . Sentimente pentru crapi nu pot sa am prea multe. Pescuiesc de peste 30 de ani si nu se inventasera sentimentele atunci :) . Ce pot sa spun insa este ca am grija cat pot de mult de pesti. Daca ii las in viata , sa ii las si sanatosi. Si asta o fac ca asa simt, nu ca imi impune cineva.
P.S. Nu pentru mine era "testul" de moralitate. De la mine nu ai ce sa mai scoti . :D

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de Alexandru Mihai »

Dan Mitranescu scrie:
roman felix scrie:buna ziua la toata lumea la emisiunea lui CARP THEATRE-de joi seara sa vorbit de testul anti-doping,sa stie toata lumea ca noi dupa ce am iesit pe locul unul pe balta felix -fane am fosti invitati sa dam testul anti-doping prin a te urina.acel doctor a fost trimis de fips.cips.deci se face si testul anti-dopaj daca se cere.va doresc o zi buna la toata lume in continuare.
Multumesc Felix pentru informatie. Este foarte importanta si nu stiu cati stiau acest lucru.
:mrgreen:
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de Dan Mitranescu »

ionut72 scrie:Dane, eu am alta impresie: ca tie , pur si simplu, nu-ti vine sa crezi ca popescu poate fi atat de nebun si prost ca, dupa atat tam-tam, sa nu fie in stare de nimic! :)
Asta este varianta sa zicem normala. :D Eu imi pun problema daca nu este asa.
Tu nu pierzi nimic indiferent de situatie. Eu da. Asa ca imi permit numai sa fiu atent.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de Dan Mitranescu »

Alexandru Mihai scrie:
Dan Mitranescu scrie:
roman felix scrie:buna ziua la toata lumea la emisiunea lui CARP THEATRE-de joi seara sa vorbit de testul anti-doping,sa stie toata lumea ca noi dupa ce am iesit pe locul unul pe balta felix -fane am fosti invitati sa dam testul anti-doping prin a te urina.acel doctor a fost trimis de fips.cips.deci se face si testul anti-dopaj daca se cere.va doresc o zi buna la toata lume in continuare.
Multumesc Felix pentru informatie. Este foarte importanta si nu stiu cati stiau acest lucru.
:mrgreen:
Discutam la sedinta !

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de marin laurentiu »

Dan Mitranescu scrie:
Alexandru Mihai scrie:
Dan Mitranescu scrie:buna ziua la toata lumea la emisiunea lui CARP THEATRE-de joi seara sa vorbit de testul anti-doping,sa stie toata lumea ca noi dupa ce am iesit pe locul unul pe balta felix -fane am fosti invitati sa dam testul anti-doping prin a te urina.acel doctor a fost trimis de fips.cips.deci se face si testul anti-dopaj daca se cere.va doresc o zi buna la toata lume in continuare.
Multumesc Felix pentru informatie. Este foarte importanta si nu stiu cati stiau acest lucru.
:mrgreen:
Discutam la sedinta ![/quote]
upss :lol: :lol: :lol: ...daca folositi unele extracte naturale in mamaliga si din greseala le mai inspirati pe nas...folositi o masca :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol:
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: CARP THEATRE - joi ora 20,00!

Mesaj de ionut72 »

Discutam Ionut , nu altceva.
Dan, intrebarea a fost 100% amicala si mai mult retorica!
Chiar iti apreciez ideile si modul in care le expui
Reciproca e valabila.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”