CM 2015- Ebru Spania

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
al. trentea
Mesaje: 35
Membru din: Mie Mai 09, 2007 9:18

Re: CM 2015- Ebru Spania

Mesaj de al. trentea »

Din ceea ce am putut sa gasesc pe forumul CARPAMANIA din Spania, se pare ca peletele de halibut si crab sunt cele mai "prinzatoare".
De asemenea si cele de capsuni, squid si SBX.
De 1 decembrie probabil ma voi intalni cu mai multi romani la restaurantul Transilvania din Barcelona, si sper sa fie acolo si niste pescari pasionati cu care m-am mai intalnit cu alte ocazii, sa aflu informatii detaliate.

El pellet es sin duda lo mejor para pescar en mequinenza pero con bajas temperaturas también baja el rendimiento yo te recomiendo probar el o-ro de vital baits que es fresa y calamar dor de los mejores cebos para el Ebro y también el sbx de la misma marca. un saludo y buena pesca.
Si, tu cojete los de halibut, que son los de toda la vida y los mejores. Me han dicho que ahora habia unos de cangrejo nuevos que estan dando muchos peces.
Pescari 4Ever / "Fusion 4 Energy" - Fishing Club Barcelona

sebas
Mesaje: 191
Membru din: Vin Ian 04, 2008 21:01
Puncte: 0
Localitate: Madrid-Bucuresti

Re: CM 2015- Ebru Spania

Mesaj de sebas »

al. trentea scrie: ...el o-ro de vitalbaits que es fresa y calamar dor de los mejores cebos para el Ebro y también el sbx de la misma marca.
Forul spaniol, ca si multe altele, este subiectiv si plin de "interesati".
Faza cu recomandarea de mai sus este cea mai mare prostie spusa vreodata pe forumul respectiv.
Oricum, ma repet, mai este timp de vorbit si discutat pe tema asta si banuiesc ca pe privat se va discuta mult mai mult.
Userul de mai sus, "bortzanu", este poate cel mai avizat sa dea sfaturi despre Ebro. :wink: :wink:

Avatar utilizator
razvan_bv
Mesaje: 53
Membru din: Mie Noi 04, 2009 11:53
Puncte: 0
Localitate: Brasov-Madrid

Re: CM 2015- Ebru Spania

Mesaj de razvan_bv »

sebas scrie:
al. trentea scrie: ...el o-ro de vitalbaits que es fresa y calamar dor de los mejores cebos para el Ebro y también el sbx de la misma marca.
Forul spaniol, ca si multe altele, este subiectiv si plin de "interesati".
Faza cu recomandarea de mai sus este cea mai mare prostie spusa vreodata pe forumul respectiv.
Perfect adevarat! Cum bine se stie peletele de cambula fac legea. Cu bile am pescuit prea putin din motive de cost, la Ebru iti trebuie o cantitate serioasa de nada.Trebuie nadit consistent, la carlig "snowman" de pelete 22mm cu 16mm cand se hraneste bine si 16mm cu 16mm cand este apatic.Am avut cateva partide mai dificile unde am reusit sa il pacalim doar noaptea la peleta de 16mm cu pop-up de 15 usor cioplit.In urma cu vre-o 2 ani an prins foarte bine la pelete de robin red,niciodata nu ne lipsesc din galetile cu nada.Ca marca de pelete am observat ca Skretting-ul da rezultate mai bune si asta pentru ca sunt mai uleioase dar si Coppens-ul e ok. :wink:
C&R

cristianpopacs
Mesaje: 34
Membru din: Dum Mar 20, 2011 13:38

Re: CM 2015- Ebru Spania

Mesaj de cristianpopacs »

In primul rand doresc sa urez tuturor pescarilor de pe acest forum LA MULTI ANI!!!
Privitor la nada folosita pe Ebro,Cum au mai postat si userul Sebas si Bortanul pelletele este numarul 1.Asta nu inseamna ca nu se prinde si la boilies.Sant locuri si locuri.Mai important mi se pare locul.Daca lotul ROMANIEI vrea sa faca un antrenanemt inainte eu sant dispus sa ajut.Pe privat ar fi mult mai multe de discutat.
Cristian.

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: CM 2015- Ebru Spania

Mesaj de barbumarius »

Lotul Romaniei se va sti pe 6 iunie 2015. :D

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: CM 2015- Ebru Spania

Mesaj de Dan Mateianu »

Mai multe informatii despre Campionatul Mondial - Editia 2015 - pe prima pagina www.crapmania.ro

http://www.crapmania.ro/articole/compet ... 2015-34613

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”