CM 2018-SERBIA-Belgrad 3-6 Octombrie/Ada Ciganlija Sava Lake

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CM 2018-SERBIA-Belgrad 3-6 Octombrie/Ada Ciganlija Sava

Mesaj de Alexandru Popescu »

Cei de pe margine au inceput deja sa caute cauza. Sunt uimit de ce pot scoate pe gura pescarii care pescuiesc mult din casa.


Eu felicit lotul Romaniei, o pista grea, imposibil de gasit chichita succesului si sincer, din experienta mea si ce am mai vazut in jurul meu, tot ce s-a intamplat acolo a fost o mare tampenie. Ma refer la organizare pista de concurs etc... dar pe de alta parte ma bucura ca noi putem iesi in fata si sa aratam ce avem noi in tara si ne poate aduce un plus valoare ca pe viitor sa se organizeze la noi un CM.
Consider ca cei ce au prins cativa pesti au avut parte de mult noroc si asa cum stim bine de un stand unde pestele era deja acolo. La cat de apropiati au fost baietii nostrii fata de standurile vecine, consider ca in balta a fost creata o adevarata plasa pentru pesti din firele lor.

Felicitari si sunt convins ca in Africa ii dam pe spate pe toti carcotasii!!!
...

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: CM 2018-SERBIA-Belgrad 3-6 Octombrie/Ada Ciganlija Sava

Mesaj de Alexandru Mihai »

Felicitări lotului care ne-a reprezentat la CM din Serbia, valoarea lotului nu reflecta absolut deloc rezultatul final, știu foarte bine acest lot, pescari cu experiența in concursuri si CN de ani de zile.
Lacul pe care sa ținut acest CM a fost o mizerie, am încredere in voi ca in Africa veți face o figura frumoasa conform cu experiența voastră.

Felicitări pentru munca depusă in Serbia.
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Avatar utilizator
Bogdan Timis
Mesaje: 364
Membru din: Mar Oct 06, 2015 10:23
Puncte: 0
Localitate: Buzau

Re: CM 2018-SERBIA-Belgrad 3-6 Octombrie/Ada Ciganlija Sava

Mesaj de Bogdan Timis »

Felicitari Romania pentru prezenta!
Pista de concurs a fost asemanatoare cu cea de la Campionatul National FRPS.
Cred ca "adevaratii" campioni nationali ai Romaniei castigau acest campionat mondial cu stilul lor de pescuit :D :D :D :D
pSD - ciuma rosie!
---- ---!

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: CM 2018-SERBIA-Belgrad 3-6 Octombrie/Ada Ciganlija Sava

Mesaj de gor965 »

Dumitrache scrie: Nu vii se pare ca "fac legea"? Inca nu v-au convins?
Anul trecut cu ce bile s-a castigat?
Incerci sa ma convingi de o chestie care nu se verifica la concursul asta. Pescarii ucrainieni au castigat, nu nada lor. Nici macar nu se stie la ce s-au prins pestii din clasament. In definitiv Ukraina a prins 2 pesti iar Lituania 13...a cui nada a mers mai bine ?! Baietii nostrii or sa-si poarte crucea o perioada, dar sunt aceeasi pescari care au fost inainte de CM-ul asta si pe care ii cunosc toti din tara. N-au uitat sa pescuiasca si nici n-au intentionat sa intre in istorie cu cel mai slab rezultat de la mondiale. Asa a fost sa fie ...uitati-va la statistica pe perechi...20 de echipe din 81 au punctat (mare parte din ele cu cate un singur peste). Pai daca se intampla asta la o etapa de calificari de la noi, la nationale, se lasa cu sange !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: CM 2018-SERBIA-Belgrad 3-6 Octombrie/Ada Ciganlija Sava

Mesaj de DumiD »

Alexandru Popescu scrie:Cei de pe margine au inceput deja sa caute cauza. Sunt uimit de ce pot scoate pe gura pescarii care pescuiesc mult din casa.


Eu felicit lotul Romaniei, o pista grea, imposibil de gasit chichita succesului

Serios?!?! Eu zic ca solunaru e de vina...

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: CM 2018-SERBIA-Belgrad 3-6 Octombrie/Ada Ciganlija Sava

Mesaj de DumiD »

Alexandru Mihai scrie:pescari cu experiența in concursuri si CN de ani de zile.
Lacul pe care sa ținut acest CM a fost o mizerie
Asta e, daca nu e Corbu, MV2 sau Hermes sunt mizerii!

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: CM 2018-SERBIA-Belgrad 3-6 Octombrie/Ada Ciganlija Sava

Mesaj de DumiD »

Bogdan Dragan scrie:Am pescuit aici in 2007 cand am iesit vicecampioni mondiali pe echipe si am avut medalia de aur in mana pana in minutul 15 suplimentar...deci se poate. Plus ca este un pescuit pe stilul nostru!
Vladut Mateianu scrie:E o balta super, cu destul peste. Avem sanse mari sa castigam. Mai ales ca ii cunoastem bine secretele...
Cristi Y scrie:Este dupa parerea mea una dintre cele mai echilibrate piste de concurs pe care am pescuit , fir intins baieti !!! este stilul pe care-l stapaniti !

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: CM 2018-SERBIA-Belgrad 3-6 Octombrie/Ada Ciganlija Sava

Mesaj de gor965 »

DumiD scrie:
Bogdan Dragan scrie:Am pescuit aici in 2007 cand am iesit vicecampioni mondiali pe echipe si am avut medalia de aur in mana pana in minutul 15 suplimentar...deci se poate. Plus ca este un pescuit pe stilul nostru!
Vladut Mateianu scrie:E o balta super, cu destul peste. Avem sanse mari sa castigam. Mai ales ca ii cunoastem bine secretele...
Cristi Y scrie:Este dupa parerea mea una dintre cele mai echilibrate piste de concurs pe care am pescuit , fir intins baieti !!! este stilul pe care-l stapaniti !
A fost cândva, în 2007... acum nu prea mai e nimic super la balta asta... legat de pescuit, ca în rest... :)
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: CM 2018-SERBIA-Belgrad 3-6 Octombrie/Ada Ciganlija Sava

Mesaj de Alexandru Mihai »

DumiD scrie:
Alexandru Mihai scrie:pescari cu experiența in concursuri si CN de ani de zile.
Lacul pe care sa ținut acest CM a fost o mizerie
Asta e, daca nu e Corbu, MV2 sau Hermes sunt mizerii!
Ai văzut la CM din 2012 de la Corbu sky jeturi, caiakuri sau oameni care înoată liniștiti in timpul competiției ???
Despre asta vorbesc .....

Nu vorbesc de peste, asta este o alta discuție, ma gândesc ca au câștigat cei care sau adaptat cel mai bine la profilul bălții, nu trebuie sa câștigi un concurs cu tone pe peste prins.
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

roman felix
Pescar de competitie
Mesaje: 236
Membru din: Lun Apr 12, 2010 19:43

Re: CM 2018-SERBIA-Belgrad 3-6 Octombrie/Ada Ciganlija Sava

Mesaj de roman felix »

Felicitări lotului Sarulesti pentru participarea la Campionatul mondial de anul acesta si pentru efortul facut numai cine a fost la o asemenea Competitie stie ce înseamnă câtă munca este si adica bani foarte mulți timp stres si multă înțelegere de la serviciu si nu în ultimul rând de la familiilor care ne-au înțeles un an întreg pentru pasiunea noastră de a pescui si cu ce folos la sfârșitul unei Campionat mondial mergi acasă suparat ca nu sa prins peste si nu am intrat în primii 3.
Cea ce am făcut noi Energi,Cccorbul nu o sa mai facă nici o echipă din românia de acum FOARTE mulți ani.
Si Si pentru cei care pescuiesc în fața calculatorului îi rog să se abțină. Că nu este ușor să participi la un campionat național si mai ales la un Campionat mondial.
Fire întinse tuturor pescarilor cu bun simț.
ROMAN FELIX

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”