Desfasurare CM 2014 Italia Pietrafitta

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
PallBogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2741
Membru din: Dum Iul 06, 2014 12:48
Puncte: 0
Localitate: Pitesti
Contact:

Desfasurare CM 2014 Italia Pietrafitta

Mesaj de PallBogdan »

Multumim pentru participare, multumim ca ne-ati reprezentat! Data viitoare va fi mai bine! Drum bun la intoarcere si toate cele bune!


Sent from my iPhone using Tapatalk

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: Desfasurare CM 2014 Italia Pietrafitta

Mesaj de barbumarius »

claudiupascu scrie:
Dan Mitranescu scrie:Si unde ne putem antrena in tara pe acest stil ? Ca asta spunea William . Ca trebuie sa fim buni pe toate stilurile, nu numai pe Corbu.
Dane,
Nu cred ca putem gasi in Romania o balta comparabila cu cea din Italia si nici alta cu cea din Spania unde va fi CM la anul cum nici in lume nu gasim o balta gen Corbu unde suntem tatici.De aceea eu zic ca nu conteaza unde se desfasoara campionatul national in tara, conteaza ce se intampla dupa .Daca echipa castigatoare oricare ar fi se duce la antrenament trei zile si pescuieste fara nici o presiune pe orice balta va prinde peste si ne vom pacali singuri ca i-am dat de capat.Vezi ce s-a intamplat in Franta, Anglia si acum in Italia.Daca in schimb participa cu o echipa la trei concursuri organizate pe acea balta inainte de CM eu zic ca avem mult mai mult de castigat.Si eu cred ca lotul de anul acesta a fost cel mai bun cum de altfel Ovidius a fost anul trecut , de aceea tin sa-i felicit pe baieti ptr.efortul facut de la inceput pana la sfarsit.Si inca ceva, oare a fost o intamplare cand la CM de pe Corbu bulgarii ne-au suflat in ceafa tot concursul iar in final au fost surpriza campionatului?Nuuuu, din cauza ca sunt aproape de Corbu au venit la cateva concursuri si in final i-au dat de capat, iar alte echipe cu nume nu au inteles ce se intampla.Prin aceasta postare nu vreau sa judec pe nimeni ci mi-am spus doar o parere iar fiecare din cei ce ne vor reprezenta vor decide singuri pe timpul si mai ales pe banii lor.Fir intins Romania si drum bun la intoarcere.
Sunt perfect de acord, de aceea trebuie sa se tina CN-ul asa cum a fost stabilit, adica anul acesta pt a avea timp de antrenamente daca se doreste performanta. Carp United au demonstrat ca au valoare insa se pare ca nu e destul sa fii talentat ca sa gasesti "chichița" imediat, de cele mai multe ori iti trebuie si timp si multe ore de antrenament. Instructia este cea mai buna solutie pt a avea o armata buna iar dupa aceea repetitia este desavarsirea. Ganditi-va cand ati invatat sa aruncati prima data o lanseta cum arata aruncarea si cum arata acum dupa mii de aruncari.

Avatar utilizator
gabrielcalin
Pescar de competitie
Mesaje: 350
Membru din: Mie Aug 29, 2012 10:29
Puncte: 0
Localitate: PLOIESTI

Re: Desfasurare CM 2014 Italia Pietrafitta

Mesaj de gabrielcalin »

Indiferent de rezultat baietii merita respectul si aplauzele noastre. Bravo baieti!
Gabriel Calin Manolache Dobrinescu

cristy matei
Mesaje: 24
Membru din: Mie Aug 27, 2014 14:19

Re: Desfasurare CM 2014 Italia Pietrafitta

Mesaj de cristy matei »

Давайте пацаны ловить ловить ловить !!!!

noroc cu cele 61 pagini din fishing . kz ca mai stim si noi ceva :oops:

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare CM 2014 Italia Pietrafitta

Mesaj de Dan Mitranescu »

Pacat de valoarea baietilor nostri, sa para dupa un asemenea anturaj ( ca CM de crap nu consider ca este ) ca nu au fost suficient pregatiti.
Cine crede ca pescuitul se invata intr-un antrenament de o saptamana sau un an , parerea mea este ca greseste.
Pescuitul intre ape este alta forma de pescuit , chiar daca se prinde tot crap.
Este ca si cum ai pune un ring de K1 intr-un bazin cu apa. Pai tot pumni si picioare se dau , pai tot corzi elastice sunt, totul la fel . Cu singura diferenta ca toti campionii sportului respectiv nu vor mai avea loc pe podium ,in fata unora care nu au facut niciodata sporturi de contact, dar stiu sa inoate foarte bine.
Pai Semmy Schilt, daca vrea sa-si dovedeasca valoarea, sa puna mana sa ia o saptamana lectii de inot. Eventual sa mearga cu tot clubul la bazin, ca asa invata mai repede. :)

In orice sport "terenul" trebuie sa indeplineasca anumite conditii. Nu la minus 50 grade , nu inconjurat de boxe si amplificatoare , nu in conditii de fum , nu in conditii ce creeaza o particularitate ce poate aduce avantaj unui participant.

Balta in care crapul mananca predominant intre ape este o particularitate si nu poti face un campionat mondial in asemenea conditii.

Hai sa facem noi CM pe faleza, la varsarea Dunarii in Marea Neagra. Dupa cum se stie , in curentii de apa dulce din mare , stau crapi . Acest lucru se intampla chiar si pana in zona Bulgarilor ( pot sa se antreneze si ei :D ) . Si hai sa ne antrenam acum cu eprubeta legata in loc de marker, cautand curentii de apa dulce.

In Italia, pe acel lac, se face alt pescuit, nu cel traditional la crap. Au crezut ca au avantaj atat ei cat si altii , care nu au mai prins podiumul de ani de zile. Sa mai incerce ceva, ca nici asta nu a mers. :wink:

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Desfasurare CM 2014 Italia Pietrafitta

Mesaj de gor965 »

Imagine
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare CM 2014 Italia Pietrafitta

Mesaj de Dan Mitranescu »

"nostri", ca nu mai pot sa modific.

Avatar utilizator
Dragos Sinca
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 446
Membru din: Mar Ian 12, 2010 8:59

Re: Desfasurare CM 2014 Italia Pietrafitta

Mesaj de Dragos Sinca »

Este un lac foarte dificil, iar comportamentul pestelui in regim de concurs este foarte diferit de cel cu care suntem noi obisnuiti. Croatii au lacuri asemanatoare si asta s-a vazut.

Insa efortul baietilor nostrii trebuie apreciat. Capul sus baieti!

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare CM 2014 Italia Pietrafitta

Mesaj de cornelserbu »

cred ca pescarii nostri (vorbesc la modul general) s-au obisnuit cu balti pline de crapi care vin la mancare ca apucatii, iar ei nu trebuie sa faca altceva decat sa scoata cat mai mult peste tona…probabil la pietrafitta a fost mai multa nevoie de inspiratie decat de munca
sigur baietii au dat tot din ei, dar inspiratia si norocul nu au nimic in comun cu asta
carp united, dintre noi romanii ati fost cei mai buni si pana la anul, ramaneti cei mai buni !
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare CM 2014 Italia Pietrafitta

Mesaj de Dan Mitranescu »

Si in care sporturi se pune accent mai mult pe inspiratie decat pe munca,organizare,viteza, talent ?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”