Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de Cristi Y »

asta daca se va intampla inseamna ca a fost alegerea lor , dar dreptul e participare si legal si moral i-l au ei

pana una alta eu nu cred ca nu vor participa doar pentru ca afirma popescu asta
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de Stefan Popescu »

Cristi Y scrie:asta daca se va intampla inseamna ca a fost alegerea lor , dar dreptul e participare si legal si moral i-l au ei

pana una alta eu nu cred ca nu vor participa doar pentru ca afirma popescu asta
Care este temeiul de drept? Nu discut de morală, discut de lege. Morala nu are valoare în fața legii.

George Andreescu
Mesaje: 111
Membru din: Joi Iun 24, 2010 1:30

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de George Andreescu »

Stefan Popescu scrie:
Val scrie: Popescu marseaza pe titulatura de echipa nationala a Romaniei . Du-te cu ea la MTS ! Noi mergem ca lotul AGVPS Romania ..... e vreo problema ?
Dar spune-mi repede ca maine plec in concediu ...fara gluma
Da, este o problemă. Și una mare. AGVPSR nu este recunoscută ca națiune.
Domnu' Popescu, te ivarti in jurul cozii, dar nu poti s-o apuci de niciun fel :lol:

Pai mata folosesti in toate postarile abrevierea AGPPSR unde R-ul de la sfarsit inseamna din Romania...nu pomeneste nimeni de echipa nationala pentru a fi AGVPSR recunoscuta ca natiune...raspunde ceva palpabil la asta, nu-ti mai urmari codita

Din pacate, dl. Vali Vesa s-a cam speriat de ineptiile dumitale si probabil ca ori nu si-a dat seama ca o iei in mana in instanta, ori nu vrea sa ajunga pe acolo chiar daca stie ca nu pierde nimic.

Nici nu vreau sa mai pomenesc de fituica aia de la MTS pe care dumneata si Vladeanu o fluturati pe aici si care-i lipsita total de valoare.
Cum dracului poti crede ca daca MTS ti-a dat acordul sa te afiliezi la FIPS si atat, inseamna ca deja esti membru FIPS ? Este doar o inselatorie cu care incerci din nou sa fraieresti pescarii. Rusine sa va fie la amandoi.

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de Cristi Y »

lucrurile sunt mai mult decat clare , eu zic ca ne consumam de pomana , fiecare are opinii pe care le sustine cu vehementa dovada ca crede in ele , timpul va dovedi adevarul , sa asteptam pana in septembrie si vom vedea .

pana atunci , FIR INTINS OVIDIUS !!

V
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de Cristi Y »

Stefan Popescu scrie: Morala nu are valoare în fața legii.
dar in fata demnitatii are..

din cauza aceste premize am si ales sa traiesc in alta tara , pentru ca nu ma regasesc intr-o tara condusa de niste indivizi care gandind ca tine , voteaza si aplica legi netinand cont de morala

un mic exemplu , vezi legea sanatatii ...
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de Stefan Popescu »

Cristi Y scrie:
Stefan Popescu scrie: Morala nu are valoare în fața legii.
dar in fata demnitatii are..

din cauza aceste premize am si ales sa traiesc in alta tara , pentru ca nu ma regasesc intr-o tara condusa de niste indivizi care gandind ca tine , voteaza si aplica legi netinand cont de morala

un mic exemplu , vezi legea sanatatii ...
Nu cred că gândesc ca mine. Eu, spre deosebire de alții, am considerat că trebuie să respect legile, bune sau proaste. Este esența unui stat democratic și eu vreau să trăiesc într-o asemenea țară. Și nu am de gând să emigrez. Faptul că alții au ales să eludeze legile, nu mi se poate imputa mie. Iar faptul că apăr drepturile conferite de lege federației este, zic eu, o chestiune de bun simț. Și nu poate fi contestat.

PS Dl. Vesa nu s-a speriat de nimic. Știe foarte bine că eu am dreptate. La fel de bine a știut și dl. Cârstocea când a schimbat denumirea competiției de la Corbu. Și o știe și cuplul Șelaru&Bentu&Orhei, dar goana lor după bani îi împinge să încalce legile din această țară. Vina, din punctul meu de vedere, o poartă cei care încă se lasă prostiți de această ultimă relicvă comunistă.

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de Cristi Y »

eu zic ca ceea ce faci vis a vis de participarea la fips a lotului Ovidius este o actiune stil " Don Quijote " , idealul luptatorului cu cauza pierduta
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de Stefan Popescu »

Cristi Y scrie:eu zic ca ceea ce faci vis a vis de participarea la fips a lotului Ovidius este o actiune stil " Don Quijote " , idealul luptatorului cu cauza pierduta
Problema CS Ovidius, ca și a AGVPSR nu este la FIPS, ci în România. Aici nu operează Stutul CIPS, ci legile României, bune sau proaste cum sunt ele, dar care sunt obligatorii pentru toți.

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de Cristi Y »

Stefan Popescu scrie: Nu cred că gândesc ca mine. Eu, spre deosebire de alții, am considerat că trebuie să respect legile, bune sau proaste. Este esența unui stat democratic și eu vreau să trăiesc într-o asemenea țară
e fireste sa-ti doresti acest lucru , este mediul propice interpretarii legilor , portitelor prin care sa-ti creezi institutii care sa-ti reprezinte interesele si prin care ascuns in spatele unor lozinci pompoase sa-ti poti face mismasurile financiare
tu si selaru sunteti la fel de comunisti si la fel de avizi dupa castig , acum sunteti in stadiul in care va luptati pentru suprematia pozitiei de mascul dominant , chiar daca osul are doua capete este mai sigur sa i-l tii in dinti de la mijloc
macar selaru nu afirma ca ar fi pasionat de pescuit asa cum , marcat de ipocrizie o faci tu
Stefan Popescu scrie:Și nu am de gând să emigrez.
nici nu ai avea sorti de izbanda , cu stilul tau nu ai avea nici cea mai mica sansa sa iti creezi mediul de a duce o viata decenta intr-o tara cu adevarat democratica si unde legile chiar exista , sunt bazate pe logica si morala si SUNT RESPECTATE de toti , fara exceptie
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de Albert »

Aha.Da-ma si pe mine-n judecata ca am fost la Campionatu' Mondial de Pescuit si Aruncat Momitoru' in Apa Salmastra.Am reprezentat Romania ca asociatie si club.Invitati de Federatia Internationala.Echipa mea e si campioana nationala, balcanica, pacifica si salinica.Am diplome, cupe si poze in care purtam echipamentul Romaniei si imi cantau aia imnu' in timp ce ridicam steagu'.Se vede bine si se aude minunat.
Ce zici, trimit parchetu, stinghia sau barna sa ma ancheteze?..Te rooooog...cica la urmatoru' Campionat Mondial nu ma primesc aia daca n-am cazier.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”