Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de oanavictor »

Stefan Popescu scrie:Ai avut vreodată impresia că sunt mirat? :lol: :lol: :lol:
Ia uite aici:
https://www.facebook.com/permalink.php? ... 7414008478
Băieții ăștia or să rămână cu bastoanele! :lol: :lol: :lol: :lol:
Destul de multe echipe ,nici nu cred ca vor avea loc la doripesco ,dar ma bucur ca se respecta intocmai regulamentul cips-fips si anume cate un arbitru pentru fiecare echipa participanta :!: :idea:
Oricum va fi un mare succes aceasta competitie prin participarea invitatului'' GUEST STARR ''
carping tv .............
Acum stau si ma intreb daca echipa invitata va castiga concursul........ va reprezenta federatia la concursurile unde aceasta va fi invitata sau participa ''hors concours '' :!:
Oricum va fi un concurs pe viata si pe moarte prin numarul mare de echipe participante cat si prin numarul mare de echipe ce se vor califica sa reprezinte romania la competitiile oficiale unde federatia este afiliata :!:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

bogdanpesc
Pescar de competitie
Mesaje: 396
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 18:57

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de bogdanpesc »

Stefan Popescu scrie:Ia zii nene, cum este cu tineretul? Schimbul de mâine al pescuitului sportiv din România. Cum s-a făcut selecția? Gasca asta merge de ani de zile în aceeași formulă. Și are cam aceleași rezultate.

@fane
Nu stiu, deocamdata,unde au gresit...dar cum aflu te informez ......ti-am mai spus odata"atata timp cat merg pe banii lor ,nu dau socoteala decat propriei constiinte ....chiar crezi ca sunt fericiti acuma,sunt convins ca sunt negrii de suparare
singurul fericit de esecul lor ,esti tu


PS Știu că pe unii îi doare, dar ca să vindeci organismul, trebuie operat cancerul. Te doare? Înseamnă că o să te faci bine! :lol: :lol: :lol: :lol:
pe tine nu te mai doare demult...cum ziceam "prostia si nebunia nu doare"
Daca imi pare rau de ceva in viata asta,este ca nu am pescuit cat a vrut sufletul meu

bogdan constantinescu

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de Vladut Mateianu »

@popescu

Uita ca arbitrii nominalizati de tine(arbitrii CS Senior Crap) vor participa vreodata la mizerile tale cu iz de escrocherii...

Scote-i repede de pe lista , nu mai induce lumea in eroare... :evil:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de Stefan Popescu »

Arbitrii Senior crap? Nu mă pot opri din râs! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Băieții care dețin Certficate de atestare ca arbitri, au urmat un curs, l-au absolvit și acum sunt arbitrii federali. Vezi că au Certificatele de absolvire postate pe web site-ul federației.
PS Pe ei i-ai întrebat dacă vor să fie scoși de pe listă? Mare năcădău poți să fi! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
oanavictor scrie:
Stefan Popescu scrie:Ai avut vreodată impresia că sunt mirat? :lol: :lol: :lol:
Ia uite aici:
https://www.facebook.com/permalink.php? ... 7414008478
Băieții ăștia or să rămână cu bastoanele! :lol: :lol: :lol: :lol:
Destul de multe echipe ,nici nu cred ca vor avea loc la doripesco ,dar ma bucur ca se respecta intocmai regulamentul cips-fips si anume cate un arbitru pentru fiecare echipa participanta :!: :idea:
Oricum va fi un mare succes aceasta competitie prin participarea invitatului'' GUEST STARR ''
carping tv .............
Acum stau si ma intreb daca echipa invitata va castiga concursul........ va reprezenta federatia la concursurile unde aceasta va fi invitata sau participa ''hors concours '' :!:
Oricum va fi un concurs pe viata si pe moarte prin numarul mare de echipe participante cat si prin numarul mare de echipe ce se vor califica sa reprezinte romania la competitiile oficiale unde federatia este afiliata :!:
Maestre, vezi că încurci borcanele. Concursuri faceți voi. Acum este vorba de prima ediție oficială a unui Campionat Național organizat în România după revoluție. Fie că-ți place matalke sau nu. Vezi că nu s-au terminat de înscris echipele, iar despre acestea vei auzi ani buni de acum încolo.
PS Sorin Rudeanu (nu Carping) și cei doi colegi sunt invitații mei și participă în afară de concurs.

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de Stefan Popescu »

Și o dedicație pentru Vlăduț Mateianu
După codul ocupațiilor din România:

342208 - Arbitru judecator sportiv
Auzi nene, cică asta este o meserie. Băieții ăștia iau bani pe ștat de plată, nu plătiți la negru de tine.
Ia pune repede mâna pe telefon și dă-i afară de la Senior Crap! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de miyagi »

Stefan Popescu scrie:Arbitrii Senior crap? Nu mă pot opri din râs! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Băieții care dețin Certficate de atestare ca arbitri, au urmat un curs, l-au absolvit și acum sunt arbitrii federali. Vezi că au Certificatele de absolvire postate pe web site-ul federației.
Fane, da` Ministerul Muncii si Protectiei Sociale pune stampila pe certificatul ala? Da` Ministerul Sportului? Da` ITM-ul, pe contractele lor de munca?
Ai 3 raspunsuri la intrebarile de mai sus? ( si cu asta, 4 8) )
Urban culture.

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de Val »

Nu mai vorbiti de lumea crapista ... ea nu exista !! Este ZERO ! Are consistenta osului de meduza ....

Vad pe lista la CN lui Popescu citiva pescari .... vad ca nimeni nu face nimic , decit a umple la infinit pagini de Forum .
Scriu de ceva vreme si explic si explic , si va spun si cartile si totusi in cea mai buna oportunitate ivita vreodata de a iesi de sub un jug , oricare ar fi ala , nu faceti nimic . Dar NIMIC !
Asteptati prajitura tot de la aia care v-au furat , dezamagit , manipulat , fu..t , jignit , samd ...Pentru ca din cauza voastra nu se mai baga nimeni !! Prosti ca raposatul , Vladeanu , Pangica , Stanila , nu se mai gasesc sa se ia in piept cu toti , ca sa le ia lumea dupa aia mortii prin p..a si fa ii faca cum faceti voi pe aici . Pentru ce ? Cine se baga sa faca ceva , ajunge in fix 20 minute subiect de topic ....
Nu sunteti decit o adunatura jalnica de forumisti , fara coaie si fara nici o dragoste fata de acest fenomen. Sa ne dea .... asta e vorba aici . Cine sa va dea ceva , bai colega ? Stati la usa federatiei si la usa AGVPS , cum stateau aia batrini odata , sa le dea aprobare de butelie sau de TV color .... ALO ! Treziti-va ! Au trecut niste ani de atunci ....
Puneti mina si organizati-va ! Si o sa aveti cu toti !!
M-am lamurit .
Ma gandesc la modul serios daca este cazul sa im incetez si eu postarile pe acest minunat Forum de neputinciosi .
Sa va mearga bine !

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de Stefan Popescu »

cornel.s scrie:
Stefan Popescu scrie:Arbitrii Senior crap? Nu mă pot opri din râs! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Băieții care dețin Certficate de atestare ca arbitri, au urmat un curs, l-au absolvit și acum sunt arbitrii federali. Vezi că au Certificatele de absolvire postate pe web site-ul federației.
Fane, da` Ministerul Muncii si Protectiei Sociale pune stampila pe certificatul ala? Da` Ministerul Sportului? Da` ITM-ul, pe contractele lor de munca?
Ai 3 raspunsuri la intrebarile de mai sus? ( si cu asta, 4 8) )
Hai mai juristule sa te lamureasca un inginer cum sta treaba si cine pregateste arbitri.
Sa ne uitam la lege:
Art. 37
(1) Federatiile sportive nationale au urmatoarele atributii principale:
......................
c) organizeaza si coordoneaza intreaga activitate a arbitrilor pe ramuri de sport, privind formarea, perfectionarea continua, clasificarea si promovarea acestora, pe baza unui regulament propriu de functionare;
Ai retinut? Si acum vine chestia aia subtila care le scapa multora: Ia uite aici:
Art. 35
(1) Federatiile sportive nationale sunt structuri sportive de interes national, constituite prin asocierea cluburilor sportive si asociatiilor judetene si ale municipiului Bucuresti, pe ramuri de sport.
(2) Potrivit prezentei legi federatiile sportive nationale sunt persoane juridice de drept privat, de utilitate publica, autonome, neguvernamentale, apolitice si fara scop lucrativ.
Ai retinut?
Si acum chestia subtila pe care nu o stiu multi:
Legea 554/2004:
Art. 2
(1) In intelesul prezentei legi, termenii si expresiile de mai jos au urmatoarele semnificatii:
...................................
b) autoritatea publica - orice organ de stat sau al unitatilor administrativ-teritoriale care actioneaza, in regim de putere publica, pentru satisfacerea unui interes public; sunt asimilate autoritatilor publice, in sensul prezentei legi, persoanele juridice de drept privat care, potrivit legii, au obtinut statut de utilitate publica sau sunt autorizate sa presteze un serviciu public;
Te-ai prins? Federatiile sportive sunt asimilate autoritatilor publice. Tare, nu?
Contractele se inregistreaza la ITM in mod natural. Altfel e o ilegalitate. Din indemnizatii se retin sanatatea si celelalte obligatii prev[zute de lege. E de interes si prevederea din Regulamentul de aplicare al Legii nr. 69/2000 aprobat prin HG 884/2001:
CAP. 9
Ocupaţii complementare în activitatea de educaţie fizică şi sport
ART. 39
(1) În activitatea de educaţie fizică şi sport se exercită următoarele ocupaţii
complementare:
Grupa 3 de profesii: tehnicieni, maiştri şi profesiuni asociate
................
- arbitru, judecător sportiv;
Sper ca te-ai luminat!

Bine ai revenit Val. Te-ai prins, in sfarsit, ca federatia nu se putea constitui decat de sus in jos si nu de jos in sus? Eu m-am prins de acest lucru cu mult timp in urma. Si timpul a dovedit ca am avut dreptate. :D

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de Vali Vesa »

Ba exista Val, dar este foarte divizata, asa cum a fost intotdeauna si asa a si ramas in urma razboaielor interne. Si de asta profita Popescu.

Eu am ca prim obiectiv CM-ul si cred ca nimeni nu ma poate blama ca nu incerc sa ma implic in lupta AGVPS versus federatie si in lupta “craparii”versus AGVPS. Si asa o sa ne fie groaznic de greu pentru ca fondurile sunt greu de strans. Si daca vrei sa participi trebuie sa ai fonduri si astea nu vin singure. Apropos de asta, multumim pentru sprijin. Esti singurul care s-a tinut de cuvant :cry:

Oricum noi ne tinem de program. Am fost la Montargil si bine am facut. Am avut foarte multe de invatat. Ma intreb acum ce ar face ORICE echipa din Romania la Montargil fara informatiile pe care le-am strans noi in partu zile. Nu ca la noi nu ar fi pescari capabili, dar daca mergi direct la CM fara informatii despre balta si pesti esti MORT! Montargilul de azi nu mai este Montargilul din 2006!!!

Urmeaza antrenamentul din Septembrie, dupa care sper ca o sa putem sa punem la punct strategia si nada pentru CM.

Multumim pentru informatii si conexiuni (in ordine alfabetica):

Bogdan Guguianu
Cristi Rudeanu
Sorin Rudeanu
Val Pangica
Victor Oana
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de miyagi »

Stefan Popescu scrie:
cornel.s scrie:
Stefan Popescu scrie:Arbitrii Senior crap? Nu mă pot opri din râs! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Băieții care dețin Certficate de atestare ca arbitri, au urmat un curs, l-au absolvit și acum sunt arbitrii federali. Vezi că au Certificatele de absolvire postate pe web site-ul federației.
Fane, da` Ministerul Muncii si Protectiei Sociale pune stampila pe certificatul ala? Da` Ministerul Sportului? Da` ITM-ul, pe contractele lor de munca?
Ai 3 raspunsuri la intrebarile de mai sus? ( si cu asta, 4 8) )
Hai mai juristule sa te lamureasca un inginer ................ :roll:
Vorbesti mult, prost si fara rost ca si comerciantul cand vrea sa-si vanda marfa.
Eu ti-am adresat niste intrebari punctuale si nu degeaba. Raspunde punctual la ele. Nu prin postari lungi si obositoare, interpretate dupa cum iti convine tie.
In concret. Li se vor acorda acele stampile sau nu?
Mai nou am vazut ca se cer legalizate si chitantele de trezorerie. Asta-i alta poveste.

Dupa ce vei demonstra ca acei arbitrii vor avea contracte cu statul conform nomenclatorului de meserii si ca vor plati taxe indiferent sub ce forma contractuala, mai stam de vorba.
Pana atunci ia-le banii fraierilor si fa-i arbitrii :| .
Urban culture.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”