Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de miyagi »

oanavictor scrie:
Stefan Popescu scrie:Ai avut vreodată impresia că sunt mirat? :lol: :lol: :lol:
Ia uite aici:
https://www.facebook.com/permalink.php? ... 7414008478
Băieții ăștia or să rămână cu bastoanele! :lol: :lol: :lol: :lol:
Destul de multe echipe ,nici nu cred ca vor avea loc la doripesco ,dar ma bucur ca se respecta intocmai regulamentul cips-fips si anume cate un arbitru pentru fiecare echipa participanta :!: :idea:
Oricum va fi un mare succes aceasta competitie prin participarea invitatului'' GUEST STARR ''
carping tv .............
Acum stau si ma intreb daca echipa invitata va castiga concursul........ va reprezenta federatia la concursurile unde aceasta va fi invitata sau participa ''hors concours '' :!:
Oricum va fi un concurs pe viata si pe moarte prin numarul mare de echipe participante cat si prin numarul mare de echipe ce se vor califica sa reprezinte romania la competitiile oficiale unde federatia este afiliata :!:
Daca arbitrii tai nu sunt sub contract iti dai seama Dom Fane ca n-ai cum sa implementezi vre-un CN-u ca federatie. Vei fi cel mai penal ( in sensul jurisprudentei ) ordonator de credite.
Daca nu vei avea arbitrii cum cere Fips-Cips-ul, o alta problema. Inseamna ca federatia ta nu are capacitatile necesare sa finalizeze ceea ce-si propune, reclama sau pretinde de la instante, autoritati etc.
`Am watchin`ya! 8)
Urban culture.

bogdanpesc
Pescar de competitie
Mesaje: 396
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 18:57

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de bogdanpesc »

[quote="Vali Vesa"]Ba exista Val, dar este foarte divizata, asa cum a fost intotdeauna si asa a si ramas in urma razboaielor interne. Si de asta profita Popescu.

Eu am ca prim obiectiv CM-ul si cred ca nimeni nu ma poate blama ca nu incerc sa ma implic in lupta AGVPS versus federatie si in lupta “craparii”versus AGVPS. Si asa o sa ne fie groaznic de greu pentru ca fondurile sunt greu de strans. Si daca vrei sa participi trebuie sa ai fonduri si astea nu vin singure. Apropos de asta, multumim pentru sprijin. Esti singurul care s-a tinut de cuvant :cry:

eu cred ca am fost primul.......vorbeste cu Din....putin ,dar m-am tinut de cuvant
Daca imi pare rau de ceva in viata asta,este ca nu am pescuit cat a vrut sufletul meu

bogdan constantinescu

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de Vali Vesa »

bogdanpesc scrie: ...eu cred ca am fost primul.......vorbeste cu Din....putin ,dar m-am tinut de cuvant
Da Bogdan, si iti multumim. Vorbeam de cont, initiativa lui Val a venit dupa gestul tau...
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

ANTIFANE
Mesaje: 92
Membru din: Mar Iul 09, 2013 22:54

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de ANTIFANE »

Stefan Popescu scrie:Arbitrii Senior crap? Nu mă pot opri din râs! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Băieții care dețin Certficate de atestare ca arbitri, au urmat un curs, l-au absolvit și acum sunt arbitrii federali. Vezi că au Certificatele de absolvire postate pe web site-ul federației.
PS Pe ei i-ai întrebat dacă vor să fie scoși de pe listă? Mare năcădău poți să fi! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
oanavictor scrie:
Stefan Popescu scrie:Ai avut vreodată impresia că sunt mirat? :lol: :lol: :lol:
Ia uite aici:
https://www.facebook.com/permalink.php? ... 7414008478
Băieții ăștia or să rămână cu bastoanele! :lol: :lol: :lol: :lol:
Destul de multe echipe ,nici nu cred ca vor avea loc la doripesco ,dar ma bucur ca se respecta intocmai regulamentul cips-fips si anume cate un arbitru pentru fiecare echipa participanta :!: :idea:
Oricum va fi un mare succes aceasta competitie prin participarea invitatului'' GUEST STARR ''
carping tv .............
Acum stau si ma intreb daca echipa invitata va castiga concursul........ va reprezenta federatia la concursurile unde aceasta va fi invitata sau participa ''hors concours '' :!:
Oricum va fi un concurs pe viata si pe moarte prin numarul mare de echipe participante cat si prin numarul mare de echipe ce se vor califica sa reprezinte romania la competitiile oficiale unde federatia este afiliata :!:
Maestre, vezi că încurci borcanele. Concursuri faceți voi. Acum este vorba de prima ediție oficială a unui Campionat Național organizat în România după revoluție. Fie că-ți place matalke sau nu. Vezi că nu s-au terminat de înscris echipele, iar despre acestea vei auzi ani buni de acum încolo.
PS Sorin Rudeanu (nu Carping) și cei doi colegi sunt invitații mei și participă în afară de concurs.
Din auzite apare si dl Adrian Petrisor pe acolo, ai intrebat daca vrea sa fie pe lista! :lol: :lol: :lol: :lol:

ANTIFANE
Mesaje: 92
Membru din: Mar Iul 09, 2013 22:54

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de ANTIFANE »

Stefan Popescu scrie:Și o dedicație pentru Vlăduț Mateianu
După codul ocupațiilor din România:

342208 - Arbitru judecator sportiv
Auzi nene, cică asta este o meserie. Băieții ăștia iau bani pe ștat de plată, nu plătiți la negru de tine.
Ia pune repede mâna pe telefon și dă-i afară de la Senior Crap! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Da, pe statul respectiv apare si Uszkay pt banii ce ti-a dat la baracuda! :lol: :lol: Banii p...ula!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de Vladut Mateianu »

Stefan Popescu scrie:Arbitrii Senior crap? Nu mă pot opri din râs! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Băieții care dețin Certficate de atestare ca arbitri, au urmat un curs, l-au absolvit și acum sunt arbitrii federali. Vezi că au Certificatele de absolvire postate pe web site-ul federației.
PS Pe ei i-ai întrebat dacă vor să fie scoși de pe listă? Mare năcădău poți să fi! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .
Pai zi si cati bani le-ai luat ca sa fie arbitrii cu "atestat "... :oops:
Cu arbitrii mei vorbesc zilnic, te asigur ca vei avea de regretat daca nu ii scoti de pe lista pusa fara acceptul lor... :evil:

Crezi ca un om cu capul pe umeri ar vrea sa fie asociat cu tine ? Esti jalnic...si nu incetezi sa te milogesti pe la usa noastra( a se citi forum crapmania.ro) ca sa fi bagat in seama... daca ai avea macar unpic de decenta ai renunta sa te mai rogi sa fi acceptat ...esti o scursura rupta de foame , AMR-ul este scurt... :twisted:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de Stefan Popescu »

Vladut Mateianu scrie:
Stefan Popescu scrie:Arbitrii Senior crap? Nu mă pot opri din râs! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Băieții care dețin Certficate de atestare ca arbitri, au urmat un curs, l-au absolvit și acum sunt arbitrii federali. Vezi că au Certificatele de absolvire postate pe web site-ul federației.
PS Pe ei i-ai întrebat dacă vor să fie scoși de pe listă? Mare năcădău poți să fi! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .
Pai zi si cati bani le-ai luat ca sa fie arbitrii cu "atestat "... :oops:
Cu arbitrii mei vorbesc zilnic, te asigur ca vei avea de regretat daca nu ii scoti de pe lista pusa fara acceptul lor... :evil:

Crezi ca un om cu capul pe umeri ar vrea sa fie asociat cu tine ? Esti jalnic...si nu incetezi sa te milogesti pe la usa noastra( a se citi forum crapmania.ro) ca sa fi bagat in seama... daca ai avea macar unpic de decenta ai renunta sa te mai rogi sa fi acceptat ...esti o scursura rupta de foame , AMR-ul este scurt... :twisted:
Măi nene,
dacă sunt tare la ceva, sunt la hârtii. Ia întreabă-i pe arbitrii, au completat fișa de înscriere? Au dat testele de absolvire? Au primit certificatele de arbitrii? A depus vreunul cerere de retragere din corpul federal? Pot refuza să semneze contractele cu federația, dacă nu vor să arbitreze. Este dreptul lor, dar niciunul nu a solicita acest lucru. Am așa o vaga impresie că o să te cuprindă o mare singurătate.
PS Cursurile au fost făcute de federație, nu de Popescu. Sesizezi diferența?

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de Vladut Mateianu »

Cursurile au fost facute la indemnul meu, cand chiar credeam in notiunea de federatie.... Apoi am realizat ca scopul tau este doar sa faci bani, te doare undeva de pescari...(ai si declarat la alt topic ca asa este)...

Apropo, nu cumva ai vrea ca pe viitor pescarii sportivi sa-ti plateasca o taxa tie ptr a putea pescui in apele Romaniei ? (rauri,Dunare,Delta)
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de Stefan Popescu »

Vladut Mateianu scrie:Cursurile au fost facute la indemnul meu, cand chiar credeam in notiunea de federatie.... Apoi am realizat ca scopul tau este doar sa faci bani, te doare undeva de pescari...(ai si declarat la alt topic ca asa este)...

Apropo, nu cumva ai vrea ca pe viitor pescarii sportivi sa-ti plateasca o taxa tie ptr a putea pescui in apele Romaniei ? (rauri,Dunare,Delta)
Mie nu, dar statului sigur o să-i plătească. Vezi, tu singur te declari un răzgândac. De aia pescuitul sportiv este pe nicăieri.
PS Spune-mi măcar o singură persoană la care i-am cerut bani pentru a înființa federația sau un singur sportiv legitimat de federație care a plătit vreun leu pentru a fi legitimat și înscris în competițiile oficiale. De asemenea ce taxă a plătit vreun sportiv pentru prima etapă oficială din 12 august de la Doripesco.
După asta stăm de vorbă. Apropo, tu cât ai plătit pentru „distracția” de la Corbu? Acolo s-au dat cumva și ceva premii? Sesizezi diferența?

ANTIFANE
Mesaje: 92
Membru din: Mar Iul 09, 2013 22:54

Re: Participare la C.M. 2013-PORTUGALIA

Mesaj de ANTIFANE »

PS Spune-mi măcar o singură persoană la care i-am cerut bani pentru a înființa federația sau un singur sportiv legitimat de federație care a plătit vreun leu pentru a fi legitimat și înscris în competițiile oficiale. De asemenea ce taxă a plătit vreun sportiv pentru prima etapă oficială din 12 august de la Doripesco.

Nenea ăla încă are datorii la federație. Adică cotizația pe 4 ani. Fix 4.000 de lei. El vrea decontarea cheltuielilor de deplasare pentru sportivii asociației, deși nici nu s-a pomenit de așa ceva. De când federațiile sportive decontează cheltuielile de deplasare ale cluburilor? Probabil că domnul respectiv vroia și femei în cameră! :lol: :lol: :lol: :lol:

Cred Uszkay trebuie sa plateasca ceva! :lol: :lol:
El zice ca tu esti dator,nu mai inteleg nimika! :shock: :shock:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”