România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pescuit

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
iulixa
Mesaje: 253
Membru din: Mar Aug 27, 2013 11:01
Puncte: 0
Localitate: Constanta/Bucuresti

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de iulixa »

pharaoh scrie:Trist. Nici nu vreau sa ma gandesc ce e in sufletul d-lui Carstocea.
Desi trist, foarte corect. Putini stiu cata pasiune si cat suflet a pus omul asta ca sa faca din Romania centrul mondial al carpfishing-ului.
Investitia de acolo, nu numai ca nu se va amortiza niciodata, ci va necesita alte investitii enorme si in urmatorii ani, daca se va mai dori ca ea sa ramana cea mai buna pista de crap din lume. Nu l-am cunoscut personal pe dl. Carstocea, dar ii impartasesc eventualele frustrari firesti intr-o astfel de circumstanta nedreapta. Putini inteleg ca de fapt nu e vorba numai de Corbu si de dl. Carstocea & co, ci e vorba mai ales de Romania. Pentru binele nostru, imi doresc sa nu ia decizii la cald. Pe de alta parte, are dreptul si mai ales obligatia sa traga linie in dreptul domniei sale, dpdv sentimental si financiar. Scuze, dar n-am alte cuvinte...

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de RazvanG »

Stefan Popescu scrie:
Vladut Mateianu scrie:Deci, daca CM 2014 va fi in Romania, iti dai demisia ?
Tu chiar crezi că stai de vorbă cu Garcea?
Crede ca sta de vorba cu .............. :oops: :oops: :oops: :oops:

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de cornelserbu »

@ val
valerica, de fapt ce vrei sa spui cu toate postarile anterioare ca nu prea inteleg !?!
vrei sa spui ca agvps la cat stim ca e de mare, a ramas in “prioectul” propus de tine ???
vrei sa spui ca propunerea pe care le-ai facut-o avea cat de cat sanse atata timp cat popescu sustine la fips ca agvps este dezagreata de guvernul romaniei (asta a fost piesa lui de rezistenta, iar marele fips chiar a tremurat cand a auzit de guvernul romaniei :oops: )
vrei sa spui ca pana acum tot pescuitul de competitive la crap s-a desfasurat in ilegalitate ??? mai gandeste-te cine a fost cel mai mare organizator de pana acum !
vrei sa spui ca la ce palmares are Romania la cm pana in present, forumul, staborurile si ce mai sticmatizezi tu pe acolo au facut rau pescuitului la crap ???
lumineaza-ma te rog si deasemeni te mai rog sa nu mi-o iei in nume de rau, e doar o serie de intrebari pe care mi le pun cand vad ce postezi si…ma minunez !
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de Vladut Mateianu »

Val scrie:Si cu asta mi-am cam incheiat dialogul cu aceasta prea mult apreciata entitate de Forumisti care au darimat cam tot ce s-a construit cu truda , minte , bani si transpiratie in ultimii ani ... de acum aveti varianta Popescu ... sa va spuna el ce este de facut .
Dezvolta te rog. Ce s-a construit in ultimii ani ? Si mai ales CINE ? Ca eu nu stiu nicio persoana inafara de Florin Carstocea, care sa lase ceva temeinic in urma ! Si la ce "forumisti" te referi cand susti ca "au daramat"....fata morgana !

PS Pe acest forum posteaza pescarii, adica cei care sunt cei mai in masura sa-si expuna ofurile. "Forumisti" gasesti pe Facebook si pe alte site-uri de socializare unde lumea sta la "trecerea timpului"...fara sa aiba nimic concret de scris !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de oanavictor »

Val scrie:Si asta este ultimul meu mesaj catre AGVPS ... data acum 4 zile ..

In atentia d-lui Director Catalin Eliad , AVPS Vulturul

In calitate de membru al AVPS Vulturul , va transmit citeva consideratii cu privire la reorganizarea competitiilor de pescuit organizate anual de AGVPS , pe care va rog , ca pe cale ierarhica se le adresati catre Dl. Dir. General Neculai Selaru .

Asta ca o idee generala despre ce activitati avem uni si altii . si cat de mult bine facem sau nu pescuitului in general ....


deci in 4 zile mesajul trebuia sa ajunga la domnul de la vulturul ,acesta trebuia sa-l prezinte lui selaru care la randul lui trebuia sa-l prezinte lui isarescu iar acesta la randul lui trebuia sa-l aduca la cunostinta adunarii generale a agvps .Dupa ce se dezbatea in adunarea generala mesajul aprobat trebuia inaintat lui ponta care la randul lui trebuia sa convoace consiliul de ministri si csat-ul pentru a da o hotarare de guvern in acest sens ,hotarare care trebuia inaintata parlamentului iar dupa aceea lui basescu pentru omologare ............. :!:

EU CRED CA AGVPS-UL A SARIT CATEVA INSTITUTII DIN CELE DE MAI SUS PENTRU A NORMALIZA SITUATIA CREATA ........PROBLEMA ESTE CA ORGANIZAREA CM NU MAI APARTINE ROMANIEI IN 2014 DIN CAUZA UNOR COZI DE TOPOR CARE AU PUS SI PUN IN CONTINUARE INTERESUL PERSONAL DEASUPRA INTERESULUI NATIONAL DORIND SA FIE SEFI DESII NU-I DORESTE SI NU IA DORIT NIMENI :!:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de Val »

@Serbu , Oana , Mateianu

credeti ce vreti voi si cu asta inchei discutia . Nu ma simt dator sa explic nimanui nimic . Pacat de CM !
Ultima oară modificat Joi Dec 05, 2013 8:38 de către Val, modificat 1 dată în total.

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de Stefan Popescu »

Domnule Oană,
Văd că încet, încet vă fine mintea cea de pe urmă. Într-adevăr, România trebuia (și sper eu că o va face) să organizeze Campionatul Mondial, nu AGVPSR. Dar pentru asta trebuia ca și România să știe acest lucru.
De ce? De asta:

Art. 18
(1) Ministerul Tineretului si Sportului se organizeaza si functioneaza potrivit legii si are urmatoarele atributii principale in domeniul sportului:
...........................
r) autorizeaza desfasurarea pe teritoriul Romaniei a campionatelor mondiale, europene si regionale si participarea reprezentativelor nationale la campionatele mondiale si europene organizate in strainatate, precum si la campionatele regionale;

Și cine se ocupă de aceste competiții?


Art. 37
(1) Federatiile sportive nationale au urmatoarele atributii principale:
.........................................................
f) organizeaza sau tuteleaza competitiile oficiale cu caracter international care au loc pe teritoriul Romaniei, cu avizul Ministerului Tineretului si Sportului;

V-ați prins? Eu m-am prins că faceți pe naivul!

PS V-ați întrebat vreodată dacă prin comportamentul pe care îl aveți la rândul vostru să fiți doriți de cineva? Meditați și la acest aspect. Face bine la intelect!

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de oanavictor »

Stefan Popescu scrie:Domnule Oană,

V-ați prins? Eu m-am prins că faceți pe naivul!

PS V-ați întrebat vreodată dacă prin comportamentul pe care îl aveți la rândul vostru să fiți doriți de cineva? Meditați și la acest aspect. Face bine la intelect!

Domnule popescu ........daca dumneavoastra credeti ca sunteti dorit de pescari in fruntea lor pentru reprezentare si conducere va provoc la randul meu unui test de alegeri democratice ,dumneavoastra punand in joc presedentia federatiei iar eu garantia retragerii definitive si irevocabile a persoanei mele din fenomen ......
las la latitudinea dumneavoastra cu cine va veti incrucisa armele dintre urmatorii
GABI SANDU ,VALI VESA ,LUCIAN ORHEI ,BOGDAN DRAGAN ,RADU BADICA ,IOHAN KRAUSS,DAN BADARCEA ,IRINEL BUNICA ,DAN MITRANESCU ,SI ORICE ALT NUME DORITI DUMNEAVOASTRA DIN LISTA DE PESCARI DE CRAP ........

Ps trebuie sa apreciati ca pe aceasta lista nu am nominalizat pe florin carstocea ,vali martoiu ,sorin rudeanu ,vladut mateianu si nici pe mine ........... :idea: asta doar ca sa credeti ca mai aveti o sansa cat de cat :idea:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de Stefan Popescu »

Domnule Oană,
Lăsați populismele astea ieftine, pentru că o să cădeți în ridicol. În primul rând, pe mine nu m-au ales pescarii, ci reprezentanții cluburilor sportive afiliate federației, prin alegeri democratice.
Mergând pe logica minții românului de la urmă, o să înțelegeți și faptul că pescarii sportivi nu fac parte din filmul ăsta, care se numește Federația Română de Pescuit Sportiv. Mai este nevoie să vă explic de ce?

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de RazvanG »

Stefan Popescu scrie:Domnule Oană,
Lăsați populismele astea ieftine, pentru că o să cădeți în ridicol. În primul rând, pe mine nu m-au ales pescarii, ci reprezentanții cluburilor sportive afiliate federației, prin alegeri democratice.
Mergând pe logica minții românului de la urmă, o să înțelegeți și faptul că pescarii sportivi nu fac parte din filmul ăsta, care se numește Federația Română de Pescuit Sportiv. Mai este nevoie să vă explic de ce?
..............

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”