România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pescuit

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Stefan Fasie
Mesaje: 29
Membru din: Joi Iun 04, 2009 19:39
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de Stefan Fasie »

Stefan Popescu scrie:
Vladut Mateianu scrie:Ce tare este Stefanutz ! Ia comunicat el lui Carstocea ca nu-l mai lasa sa faca CM la el pe balta....
Cred ca nu mai doarme de suparare Carstocea... :D
Asta e. Nu este singura balta din Romania. Pacat insa de investitiile facute!
PS Campionatele Mondiale le organizeaza federatiile nationale, nu firmele private de acvacultura!
Spre stiinta :

Campionatul mondial de pescuit la crap al CIPS FIPSed din 2014 se va desfasura fara ECHIVOC pe balta Corbu,
la SUGESTIA EXPRESA a board-ului CIPS catre AGVPS de depunere a candidaturii DOAR prin portofoliul de organizare al RIG Service/Florin CARSTOCEA(urmare CM 2012).

- Lacul Corbu este singura locatie ACCEPTATA/OMOLOGATA CIPS inca din luna mai 2012, datorita eforturilor uriase ale lui Florin CARSTOCEA.
- Drept de organizare CM aprobat de CIPS, inainte de a fi cerut (mai precis "au cerut sa aprobe")
- CM este doar al CIPS FIPSed, care a cerut deja protocol pentru 2014 de organizare cu RIG Service/AGVPS, urmare excelentei prestatii anterioare.

- alte comentarii ... de prisos !

Ne vedem la CORBU !!!!!!!!

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de miyagi »

Stefan Popescu scrie:Și dacă federația va fi admisă ca membru CIPS și va organiza CM 2014 din România, ce se va întâmpla? O să vă băgați unghia în gât ca pițigoii? Ar fi bine să vă moderați tonul, întrucât eu nu apăr decât un drept pe care federația îl are prin lege și care nu-i poate fi încălcat!
Asta nu inseamna ca nu esti sugaci :wink: . Sau cel putin ca nu vei ramane. :lol:
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de miyagi »

Stefan Popescu scrie:Și dacă federația va fi admisă ca membru CIPS și va organiza CM 2014 din România, ce se va întâmpla? O să vă băgați unghia în gât ca pițigoii? Ar fi bine să vă moderați tonul, întrucât eu nu apăr decât un drept pe care federația îl are prin lege și care nu-i poate fi încălcat!
Si cu asta cum ramane?

si inca una , ia uite ce sustinea nea fane prin 2006 , probabil ca era in alta faza a crizei :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Or vreau sa va amintesc faptul ca pescuitul nu este recunoscut ca sport si pentru a fi recunoscut trebuie sa functioneze (cluburile) cel putin trei ani si apoi se poate vorbi de Liga. Liga dobandeste personalitate juridica numai in baza unei sentinte judecatoresti, nu prin simpla declatie de intentie a unor oameni bine intentionati probabil, dar care nu au suficienta pregatire juridica in ceea ce priveste infiintarea persoanelor juridice.
Ce vreau sa va precizez este ca niciodata o federatie sportiva nu va fi afiliata la CIPS ( nici AGVPSR nu este federatie sportiva). La CIPS se afiliaza federatii de pescari sportivi. Ori federatiile se constituie conform art. 35 din OG 26/2000 cu privire la asociatii si fundatii.Punctul dumneavoastra de vedere cum ca LPS este mai serioasa decat FNPSR este unul incorect, intrucat nu ati avut ocazia sa cunoasteti ce reprezinta de fapt aceasta federatie decat din auzite si de multe ori nu ati auzit cele mai bune lucruri, fapt ce nu va dreptul sa ne judecati din auzite ci doar din ceea ce facem sau ne propunem sa facem. Stiu ca am facut deranj mare in pescuitul sportiv realizand infiinatrea acestei federatii cu sediul la Alba iulia si nu in Bucuresti si deranjand niste interese financiare mari pe piata pescuitului sportiv (vezi afacerile senzor si altele) care ne place sau nu a devenit o afacere manoasa. Noi ne propunem (si va garantez ca vom reusi) sa promovam cu adevarat pescuitul sportiv si pentru cei care acum cu talent dar fara putere finaciara nu se pot afirma.
Faptul ca afirmi ca Liga este recunoscuta de AGVPS este un afront pe care il aduci pescuitului sportiv asociindul cu o excrocherie care cat de curand va iesi la iveala.
Primiti salutarile mele cordiale
Stefan Popescu- presedinte APS Alba si presedinte FNPSR
Urban culture.

danutlupu
Mesaje: 287
Membru din: Mar Aug 23, 2005 14:11
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de danutlupu »

Ma tot uitam la balciul vostru si mi-a venit asa deodata; stiti ce-ar fi ridicol, ironic sau cum vreti sa-i ziceti ?........... sa i se indeplineasca visul domnului Popescu cu federatia si de bucurie sa faca infarct.
Lansez precis la buza stufului si deodata...........

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de Stefan Popescu »

Îmi pare rău, dar pentru mine afilierea la CIPS nu este un vis, ci un lucru firesc. Și acesta se va realiza prin votul Congresului CIPS din 5 aprilie 2014.
PS Pentru mine afilierea la CIPS nu este o bucurie, ci o imensă responsabilitate pe care federația și-o asumă. Și nu fac infarct așa de ușor. :D

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de RSC »

Stefan Popescu scrie:Îmi pare rău, dar pentru mine afilierea la CIPS nu este un vis, ci un lucru firesc. Și acesta se va realiza prin votul Congresului CIPS din 5 aprilie 2014.
...
Da, sunt niste baieti cu conexiuni in lumea pescarilor "internationali" care fac un lobby sustinut pt frps pe langa reprezentantii tarilor participante la congresul fipsilor...
"Keep it simple!"

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de Stefan Popescu »

RSC scrie:
Stefan Popescu scrie:Îmi pare rău, dar pentru mine afilierea la CIPS nu este un vis, ci un lucru firesc. Și acesta se va realiza prin votul Congresului CIPS din 5 aprilie 2014.
...
Da, sunt niste baieti cu conexiuni in lumea pescarilor "internationali" care fac un lobby sustinut pt frps pe langa reprezentantii tarilor participante la congresul fipsilor...
Știu deja acest lucru!

Anti FRPS
Mesaje: 434
Membru din: Dum Feb 19, 2012 14:36

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de Anti FRPS »

Ba ........ ,
Cum explici asta ?

Ce vreau sa va precizez este ca niciodata o federatie sportiva nu va fi afiliata la CIPS ( nici AGVPSR nu este federatie sportiva). La CIPS se afiliaza federatii de pescari sportivi. Ori federatiile se constituie conform art. 35 din OG 26/2000 cu privire la asociatii si fundatii.

Post Editat -> Gor965
Atentie la limbaj !

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de DumiD »

Popescule da' pe dulapul ala pe care l-ai prins de fund l-ai eliberat? Ca aici se promoveaza C&R.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: România va găzdui anul viitor Campionatul Mondial de Pes

Mesaj de miyagi »

DOMNULE POPESCUUUUUU!!!!!!!!!!!!
DACA SUNTETI IN MASURA SA RESPECTATI DECAT LEGEA SI DREPTURILE CONFERITE DE FEDERATIA PE CARE O "PATRONATI" SUNTETI LIBER S-O FACETI IMPREUNA CU CINE VA URMEAZA.
LEGILE TARII SUNT MULTIPLE SI CELELALTE STRUCTURI SUNT ACOPERITE DPDV LEGAL, DEASEMENEA. DACA N-AR FI FOST, IN 2012 N-AR FI EXISTAT CM-U IN ROMANIA. FAPTUL INCONTESTABIL CA A EXISTAT, IAR MTS-UL NU I-A IMPIEDICAT DESFASURAREA PRESUPUNE CA MTS-UL SI-A FACUT TREABA SI SI-A VAZUT DE SPORTURILE OFICIAL RECUNOSCUTE.
DACA TOT EL A RECUNOSCUT PESCUITUL CA SPORT SI LEGEA NU-L RECUNOASTE L A R E V E D E R E!!!!!!!!!!
Urban culture.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”