A PRIMIT ROMÂNIA DREPTUL DE A ORGANIZA CM 2012?

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: A PRIMIT ROMÂNIA DREPTUL DE A ORGANIZA CM 2012?

Mesaj de Popescu Stefan »

Cristi Y scrie:
Cristi Y scrie:Trec peste faptul că ești mitocan
te-ai exprimat gresit , nu sunt mitocan sunt VICE CAMPIN MONDIAL !! :wink: :lol: :lol: in bransa care vrei tu sa o pastoresti
Serios? Fă repede o cerere către federație pentru că poți beneficia de o rentă viageră. Numai că nu știu dacă se acordă retroactiv. Încearcă la APCR sau AGVPSR.
Cristi Y scrie:iar tu in continuare i-ti spun esti suferind de maladie obsesiv - compulsiva , crede-ma !! am competenta necesara sa-ti spun asta :wink:
Unde ai dobândit competența? Pe malul bălții?
Sau ești ceva vraci care dă diagnostice prin internet. Un fel de mama Omidoiu. :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: A PRIMIT ROMÂNIA DREPTUL DE A ORGANIZA CM 2012?

Mesaj de Cristi Y »

:lol: :lol: :lol: :lol: probabil ca in paranoia ta infiintezi un colegiu care sa inlocuiasca si autenticitatea UMF Carol Davilla si sa vin la tine sa-mi iau licenta :lol: :lol: :lol: :lol:

esti dus rau , probabil ca ai inspirat mult siliciu prin balastiere si ai facut un mic "emfizem" cerebral :lol: :lol: :lol:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: A PRIMIT ROMÂNIA DREPTUL DE A ORGANIZA CM 2012?

Mesaj de Cristi Y »

Popescu Stefan scrie:Fă repede o cerere către federație pentru că poți beneficia de o rentă viageră
stai linistit prapaditule ca nu ma intereseaza sa castig bani miseleste prostind lumea ca tine , castig foarte bine altfel

pescuitul este doar o pasiune si nu alerg dupa functii FRUSTRATULE !
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: A PRIMIT ROMÂNIA DREPTUL DE A ORGANIZA CM 2012?

Mesaj de iohann »

un EXEMPLU din garda veche:Tatae :wink:
popescu=nimeni.nu existi decat pt cateva gunoaie.

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: A PRIMIT ROMÂNIA DREPTUL DE A ORGANIZA CM 2012?

Mesaj de Popescu Stefan »

Cristi Y scrie:
Popescu Stefan scrie:Fă repede o cerere către federație pentru că poți beneficia de o rentă viageră
stai linistit prapaditule ca nu ma intereseaza sa castig bani miseleste prostind lumea ca tine , castig foarte bine altfel

pescuitul este doar o pasiune si nu alerg dupa functii FRUSTRATULE !
Nu te enerva, că-ți crește tensiunea. Și eu câștig destul de bine să-mi permit susținerea financiară a federației, care sper că nu crezi că am facut-o cu banii pescarilor. Și pentru mine pescuitul este o pasiune. Sunt prea bătrân să mai fac performantă.

PS Dacă am adus aminte de prevederile legale privind renta viageră, nu am făcut-o special pentru tine. Sunt destul de mulți pescari de competiție care nu au posibilitățile tale și de soarta cărora pe cei ce se dau conducătorii pescuitului sportiv îi doare în cot. Dau un exemplu la întâmplare; Maty. O viață pentru pescuitul sportiv și nici măcar o simplă recunoaștere. Așa că atunci când dai pe goarnă texte îmbibate cu spumă, meditează la faptul cu nu ești singur pe lume. Așa ar face un om cu pretenții de intelectual.

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: A PRIMIT ROMÂNIA DREPTUL DE A ORGANIZA CM 2012?

Mesaj de RazvanG »

Popescu Stefan scrie:
Cristi Y scrie:
Popescu Stefan scrie:Fă repede o cerere către federație pentru că poți beneficia de o rentă viageră
stai linistit prapaditule ca nu ma intereseaza sa castig bani miseleste prostind lumea ca tine , castig foarte bine altfel

pescuitul este doar o pasiune si nu alerg dupa functii FRUSTRATULE !
Nu te enerva, că-ți crește tensiunea. Și eu câștig destul de bine să-mi permit susținerea financiară a federației, care sper că nu crezi că am facut-o cu banii pescarilor. Și pentru mine pescuitul este o pasiune. Sunt prea bătrân să mai fac performantă.

PS Dacă am adus aminte de prevederile legale privind renta viageră, nu am făcut-o special pentru tine. Sunt destul de mulți pescari de competiție care nu au posibilitățile tale și de soarta cărora pe cei ce se dau conducătorii pescuitului sportiv îi doare în cot. Dau un exemplu la întâmplare; Maty. O viață pentru pescuitul sportiv și nici măcar o simplă recunoaștere. Așa că atunci când dai pe goarnă texte îmbibate cu spumă, meditează la faptul cu nu ești singur pe lume. Așa ar face un om cu pretenții de intelectual.

Bai gay batran ,vad ca ai inceput sa o incerci cam cu toata lumea.Mai dute-n kyolu meu la puscarie unde iti este locul si vezi de cocioaba aia unde vrei tu sa infintezi asociatia pescarilor anonimi.Si nu te obosi sa-mi raspunzi ca daca intri cu mine in hora ,cred ca vei avea dizabilitatea de a face federatia pescarului paralimpic.BOSCHETARULE FOSIL CE ESTI.
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: A PRIMIT ROMÂNIA DREPTUL DE A ORGANIZA CM 2012?

Mesaj de Cristi Y »

@ popescu

ai incercat tu o actiune de sensibilizare a forumistilor dar e puerila :wink: :lol: :lol:

tocmai pe faptul ca nu sunt singur pe lume ma bazez iar majoritatea pescarilor de competitie sunt de partea mea vis a vis de tine , este adevarat , am facut referire la trofeele mele pt ca tu MI-AI contestat autenticitatea lor dar in memoriul care zilele astea va ajunge pe masa doamnei Melinte sunt trecuti cateva zeci de sportivi cu rezultate notabile in pescuit care sustin prin cei care-i reprezinta sa fie condusi de cineva competent si meritoriu , nu de un personaj al carui colinesteraze i-i excita sistemul mental spre interese meschine
daca aveai un pic de sclipire era foarte usor sa realizezi ceea ce i-ti doresti si sa pui si mana pe banii pescarilor dar caracterul tau infect si atitudinea malefica te vor face sa pierzi pe mana ta . cei care te sustin si i-ti sunt aproape sunt personaje pe care mirosul banilor nemunciti i-i fac sa baleasca mai ceva ca in experimentul lui Pavlov .


tine minte un lucru de la un vraci cum i-i spui tu , marii lideri au reusit pt ca au convins si influentat masele , numai tu vrei sa te pishi contra vantului si sa mai tragi si apa

visezi frumos batrane doar ca vine cat de curand vremea sa te trezesti , vei vedea ! :idea:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

ticairlandezu
Mesaje: 74
Membru din: Mar Noi 15, 2011 19:48

Re: A PRIMIT ROMÂNIA DREPTUL DE A ORGANIZA CM 2012?

Mesaj de ticairlandezu »

Popescu Stefan scrie: Se poate dl. Bonto să mă suspectați de superficialitate? Documentul respectiv îl știe toată lumea. CD al FIPS trebuia să completeze rubrica 2012 cu data desfășurării competiției, așa cum apare la 2011. Nu ați mai văzut decizii revizuite de FIPS? Pot să vă dau vreo câteva.
Nea Fane uite aici :wink:

MINUTES OF THE MEETING
F.I.P.S.e.d. EXECUTIVE COMMITTEE
ROME (Italy) – 19th & 20th November 2010



ATTENDING MEMBERS: Igor CHINYAKOV, Richard CLEGG, Eric HUMPHREYS,
Roland MARCQ, Claudio MATTEOLI, Imrich MICHALOVSKI, Ferenc SZALAY, Jan VAN SCHENDEL, Joao VIZINHA, Barbara DURANTE (Interim General Secretary)

MEMBERS WITH JUSTIFIED ABSENCE: Dragan BOSKOVIC


AGENDA

1. Approval of the minutes of the Executive Committee’s Meeting of 20th and 21st November 2009 in ROME;
2. Chairman’s Report;
3. New membership(s);
4. Rules for the various competitions;
5. 2011 Championships (venues to be confirmed, baits and groundbaits quantities) – see the table;
6. F.I.P.S.e.d. financial contribution to « YOUTH » events;
7. Statutes changes of F.I.P.S.e.d. for the 2011 Congress;
8. Convocation of the Extraordinary Assembly;
9. Board members refunds;
10. Sportswear ;
11. Cahiers des charges ;
12. Miscellaneous.


Ia citeste ce sa hotarat in legatira cu data de desfasurare a CM din 2012 :wink: E adevarat ca nu ti-au adus si tie la cunostinta...dar erau obligati,oare :?: :lol: :lol: :lol:


Carp Fishing
• As from 2012 on, this competition will be held by the end week of September. The date should be arranged considering the Carnivorous Artificial Bait Boat Angling Championship, so as the dates do not tally.

ticairlandezu
Mesaje: 74
Membru din: Mar Noi 15, 2011 19:48

Re: A PRIMIT ROMÂNIA DREPTUL DE A ORGANIZA CM 2012?

Mesaj de ticairlandezu »

Si am mai gasit tot acolo :wink: :lol: :lol:

• Carp: assigned to Rumania. This competition must take place by the end of September.

cezar.ch
Mesaje: 177
Membru din: Mie Ian 20, 2010 11:27

Re: A PRIMIT ROMÂNIA DREPTUL DE A ORGANIZA CM 2012?

Mesaj de cezar.ch »

ticairlandezu scrie:Si am mai gasit tot acolo :wink: :lol: :lol:

• Carp: assigned to Rumania. This competition must take place by the end of September.
Da-i dom'le si traducerea in romana, altfel cine stie ce mai intelege "mumia lui Mihai Viteazu" ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Stii ce o sa-ti raspunda ? Iti zic eu : acolo nu spune nimic de AGVPS, deci....organizeaza "federatia"! :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”