Adresa FIPS

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Adresa FIPS

Mesaj de Cristi Y »

andrei vladeanu scrie:....
....
....

este foarte adevarat numai ca o societate cere socoteala celor care se vor lideri , si legea cere transparenta pozitiei sociale si o viata morala demnitarilor nu " prostilor " de jos

tu de ceve timp tot incerci sa subliniezi ca cristi y ( tataie ) nu stiu ce face , cristi y( tataie ) nu stiu ce zice ...SO WHAT ?? nu eu sunt cel care ma vreau lider , nici cel care ma sucesc cum bate vantul ..
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Adresa FIPS

Mesaj de andrei vladeanu »

Cristi Y scrie: tu de ceve timp tot incerci sa subliniezi ca cristi y ( tataie ) nu stiu ce face , cristi y( tataie ) nu stiu ce zice ...SO WHAT ?? nu eu sunt cel care ma vreau lider , nici cel care ma sucesc cum bate vantul ..
imi pare rau, dar parantezele le-am pus pentru lumea care nu stie ca tataie=cristi y. nu de altceva.
adica sa se inteleaga cui ii raspund.

pai trebuie sa ai stofa de lider ca sa te sucesti. vezi regele mihai, 23 august 44...
The One Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Adresa FIPS

Mesaj de andrei vladeanu »

...
The One Team

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Adresa FIPS

Mesaj de Cristi Y »

andrei vladeanu scrie:pai trebuie sa ai stofa de lider ca sa te sucesti. vezi regele mihai, 23 august 44...

eee , in cazul asta se explica multe , majestate
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Adresa FIPS

Mesaj de oanavictor »

andrei vladeanu scrie:
pai trebuie sa ai stofa de lider ca sa te sucesti. vezi regele mihai, 23 august 44...

iertare maria ta :!:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Adresa FIPS

Mesaj de Vali Vesa »

Domnule Popescu,

Mi-am promis ca nu o sa mai comentez pe forumuri problema CM si AGVPS versus federatie. Dar trebuie sa lamurim un aspect.

Atata timp cat CIPS invita AGVPS, si nu federatia, sa inscrie echipa la CM inseamna ca federatia nu a fost inca recunoscuta si afiliata in locul AGVPS.

Si daca AGVPS inscrie la CM lotul nostru, castigator la Corbu, noi, ce vina avem? De ce sa nu mergem? De ce casunati pe noi?

Daca CIPS spunea ca federatia are dreptul sa inscrie echipa la CM ok, acceptam si stateam acasa sa ne lingem ranile. Probabil ca in 2014 federatia va fi recunoscuta si de CIPS. Dar pana atunci noi trebuie sa mergem sa concuram la CM si ati vazut probabil ca asta e parerea comuna a pescarilor, inclusiv a celor care sunt legitimati la cluburile federatiei (multumesc Ghiti !!!). Este dreptul nostru, castigat cu sudoare si durere, chiar daca Dvs nu-l recunoasteti. CIPS il recunoaste !

Incercati va rog sa lasati ranchiuna si razbunarile deoparte si sa ganditi rational. Faptul ca ne amenintati cu ordine de restrictie si plangeri penale nu ne face bine. Nici noua, nici Dvs si nici federatiei. Sincer, ma asteptam la ceva mai constructiv din partea Dvs, dar se pare ca nu gandim la fel.

Si ca sa vedeti ca nu va port ranchiuna, pentru baietii mei care au luptat exemplar, asa carpiti cum am fost anul asta, VA ROG Domnule Popescu, ca atata timp cat pe listele FIPS-ed in dreptul Romaniei scrie AGVPS si nu FRPSC, sa nu ne mai puneti bete in roate. Cand o sa scrie FRPSC, o sa ne retragem cu demnitate, sau cine stie (never say never), o sa facem cerere de afiliere la federatie. Hai sa incercam sa punem punct capitolului asta gandind constructiv, pentru viitor, nu doar pentru momentul actual.

S-auzim de bine

PS Initial am fost tentat sa va trimit mesajul de mai sus prin MP. Dar, ca sa va demonstrez ca sunt barbat, nu cum m-ati caracterizat Dvs pe alt forum, l-am facut public.
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Adresa FIPS

Mesaj de Stefan Popescu »

Ați avut posibilitatea să mergeți legal și Andrei Vlădeanu v-a oferit această posibilitate. Este o problemă de legislație internă, obligatorie pentru toți. Dacă MTS emite autorizația de participare pentru lotul federației, cine va merge? Nu uitați că sunteți structură sportivă recunoscută și înregistrată în Registrul Sportiv. Deja ați încălcat legea asociindu-vă cu o structură asociațivă nerecunoscută de MTS ca structură sportivă și care a organizat o competiție neoficială, nu un campionat național. Nu credeți că și dumneavoastră trebuie să respectați legile acestei țări?
Poate aveți un punct de vedere și asupra deciziei Curții constituționale nr. 156/1999 cu privire la AGVPSR. Și a prevederilor art. 6 alin. lit c) din statutul CIPS.
PS Nu CIPS spune cine reprezintă România, ci autoritățile române. Delegațiile de serviciu emise de AGVPSR nu înlocuiesc autorizația prevăzută de lege.
AGVPSR nu are în statut dreptul de a înscrie nici o delegație în numele României. Și nici nu reprezintă pescuitul sportiv. Între CS Ovidius și AGVPSR din punct de vedere juridic, nu este nici o deosebire.

cezar.ch
Mesaje: 177
Membru din: Mie Ian 20, 2010 11:27

Re: Adresa FIPS

Mesaj de cezar.ch »

Vali Vesa scrie:Domnule Popescu,

Mi-am promis ca nu o sa mai comentez pe forumuri problema CM si AGVPS versus federatie. Dar trebuie sa lamurim un aspect.

Atata timp cat CIPS invita AGVPS, si nu federatia, sa inscrie echipa la CM inseamna ca federatia nu a fost inca recunoscuta si afiliata in locul AGVPS.

Si daca AGVPS inscrie la CM lotul nostru, castigator la Corbu, noi, ce vina avem? De ce sa nu mergem? De ce casunati pe noi?

Daca CIPS spunea ca federatia are dreptul sa inscrie echipa la CM ok, acceptam si stateam acasa sa ne lingem ranile. Probabil ca in 2014 federatia va fi recunoscuta si de CIPS. Dar pana atunci noi trebuie sa mergem sa concuram la CM si ati vazut probabil ca asta e parerea comuna a pescarilor, inclusiv a celor care sunt legitimati la cluburile federatiei (multumesc Ghiti !!!). Este dreptul nostru, castigat cu sudoare si durere, chiar daca Dvs nu-l recunoasteti. CIPS il recunoaste !

Incercati va rog sa lasati ranchiuna si razbunarile deoparte si sa ganditi rational. Faptul ca ne amenintati cu ordine de restrictie si plangeri penale nu ne face bine. Nici noua, nici Dvs si nici federatiei. Sincer, ma asteptam la ceva mai constructiv din partea Dvs, dar se pare ca nu gandim la fel.

Si ca sa vedeti ca nu va port ranchiuna, pentru baietii mei care au luptat exemplar, asa carpiti cum am fost anul asta, VA ROG Domnule Popescu, ca atata timp cat pe listele FIPS-ed in dreptul Romaniei scrie AGVPS si nu FRPSC, sa nu ne mai puneti bete in roate. Cand o sa scrie FRPSC, o sa ne retragem cu demnitate, sau cine stie (never say never), o sa facem cerere de afiliere la federatie. Hai sa incercam sa punem punct capitolului asta gandind constructiv, pentru viitor, nu doar pentru momentul actual.

S-auzim de bine

PS Initial am fost tentat sa va trimit mesajul de mai sus prin MP. Dar, ca sa va demonstrez ca sunt barbat, nu cum m-ati caracterizat Dvs pe alt forum, l-am facut public.
Vali Vesa, voi sunteţi campionii noştri. Aveţi toată stima noastră, dar aveţi şi o singură datorie, dar MARE ! Să vă pregătiţi exemplar, să fiţi în formă şi să păstraţi TITLUL MONDIAL în România.

PS - anul trecut am fost la Corbu, ca simplu suporter. L-am văzut pe Vali Mărtoiu cu ochii decoloraţi de oboseală, punând un genunchi pe pământ şi căutând o gură de aer, l-am văzut pe nea Victor Oană, vânăt la faţă, aproape de infarct, pe aleea din spatele nenorocitului ăla de sector când veneau tare sârbii din spate, l-am văzut, în alt sector pe Claudiu L., detaşat de mult pe locul I, încordat ca un arc pe lansetă.
L-am văzut şi pe Florin Cârstocea, tremurând la peste 30 de grade.
Despre oamenii ăştia, un nemermic şi-a permis să scrie că au fost dopaţi/drogaţi, aşa cum despre voi a scris că sunteţi impostori şi, posibil, infractori.

Pe oamenii amintiţi mai sus, nu-i poate conduce unul ca popescu. Şi nici pe alţii ca ei!

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Adresa FIPS

Mesaj de Vali Vesa »

1. AV ne-a "oferit" sansa, cu schimbarea regulilor. Ori noi am jucat dupa niste reguli anul asta. Nu pot sa ma sucesc dupa cum bate vantul. Macar atata lucru ar trebui sa apreciati.
2. Daca ma bagati iar in legislatie inseamna ca mi-am racit gura de pomana, multumesc.
3. Daca MTS emite autorizatia respectiva, parerea mea este ca CIPS nu o sa o ia in considerare. Invitatia de a inscrie lotul a fost facuta deja catre AGVPS.
4. Suntem membrii LRC. Mai exista dreptul la libera asociere?
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Adresa FIPS

Mesaj de miyagi »

Vali Vesa scrie:1. AV ne-a "oferit" sansa, cu schimbarea regulilor. Ori noi am jucat dupa niste reguli anul asta. Nu pot sa ma sucesc dupa cum bate vantul. Macar atata lucru ar trebui sa apreciati.
2. Daca ma bagati iar in legislatie inseamna ca mi-am racit gura de pomana, multumesc.
3. Daca MTS emite autorizatia respectiva, parerea mea este ca CIPS nu o sa o ia in considerare. Invitatia de a inscrie lotul a fost facuta deja catre AGVPS.
4. Suntem membrii LRC. Mai exista dreptul la libera asociere?
Nea Vali nu acum ai nevoie de adrenalina. Odihneste-te si procedeaza ca Lotul Energy anul trecut.
Mata ai cerut tuturor celorlalti sa nu se implice si Mata te sucesti? Sau crezi ca o sa ne doara deshtele :)?
Hai, sa fiti sanatosi si puneti mana pe treaba ca lumea intreaga va urmari ce face Ovidius acolo, nu ce face Fane. De Fane ne ocupam noi carcotasii :mrgreen: .
Urban culture.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”