AGVPS SE IMPLICA IN PESCUITUL COMPETITIONAL

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
irinel bunica
Mesaje: 269
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:43
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: AGVPS SE IMPLICA IN PESCUITUL COMPETITIONAL

Mesaj de irinel bunica »

Nu vorbeam cu dumneavoastra! Nu sunteti in masura sa vorbiti de pescuit! Pescuitul e pentru pescarii pe care nu dati doi bani! Vezi de copy & paste! Cine va putea sa ii invete pe Andrei si Sorin cum se pescuieste? Cititi ce scrieti? Sa faca practica la cluburile afiliate!? Cu asta ai pus capac :)
Ultima oară modificat Vin Oct 04, 2013 20:52 de către irinel bunica, modificat 1 dată în total.
"Caracterul fara inteligenta poate mult,
dar inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic." (Cicero)

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: AGVPS SE IMPLICA IN PESCUITUL COMPETITIONAL

Mesaj de miyagi »

irinel bunica scrie:! Cine va putea sa ii invete pe Andrei si Sorin cum se pescuieste? Cititi ce scrieti?
Biosfera :lol:. Universitatea aia de pe mar`nea lacului.
Urban culture.

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: AGVPS SE IMPLICA IN PESCUITUL COMPETITIONAL

Mesaj de Stefan Popescu »

irinel bunica scrie:Nu vorbeam cu dumneavoastra! Nu sunteti in masura sa vorbiti de pescuit! Pescuitul e pentru pescarii pe care nu dati doi bani! Vezi de copy & paste! Cine va putea sa ii invete pe Andrei si Sorin cum se pescuieste? Cititi ce scrieti? Sa faca practica la cluburile afiliate!? Cu asta ai pus capac :)
Pai numai acolo se fac competitiile oficiale. Celelalte cluburi participa la brailele lui Vladut Mateianu unde un participant la un Campionat Mondial se bate cu colegii si prietenii lui.
Ideea era ca de la cei nominalizati se poate invata, nu ei sa mai invete ceva.
PS Cred ca stiu mai multe despre pescuit decat dumneavoastra, dar asta este alta poveste.

Aschioape Florin
Mesaje: 26
Membru din: Lun Aug 05, 2013 21:43

Re: AGVPS SE IMPLICA IN PESCUITUL COMPETITIONAL

Mesaj de Aschioape Florin »

Anti FRPS nu ai nici macar minima inteligenta sa realizezi cit de prost esti !

ticairlandezu
Mesaje: 74
Membru din: Mar Noi 15, 2011 19:48

Re: AGVPS SE IMPLICA IN PESCUITUL COMPETITIONAL

Mesaj de ticairlandezu »

Stefan Popescu scrie:Intradevar, nu prea mai exista secrete in pescuitul la crap pentru cei care frecventeaza aceste cursuri. Ce nu se stie, este faptul ca teoria reprezinta cam 10% din durata cursurilor. 90% din durata cursului este constituita din practica profesionala desfasurata in cadrul cluburilor sportive. Precizez ca in mod obligatoriu, cluburile in care se face practica trebuie sa fie afiliate FRPS. Aici cursantii pun in practica (in fata sportivilor legitimati la cluburi, copii, juniori, seniori) cunostiintele dobandite in nenumaratele competitii la care au participat. In acest sens, fiecare cursant completeaza un caiet de practica cu temele efectuate. Ele sunt cuprinse in programa analitica si se refera la toate problele de pescuit sportiv. E ceva nou, dar cei care se ocupa cel putin de partea teoretica sunt toti cadre universitare, iar cursantii, cred eu, sunt oameni de reala valoare din pescuitul sportiv. Sunt convins ca anul viitor numarul celor care doresc sa frecventeze aceste cursuri va creste exponential! Spre binele pescuitului sportiv.
Saraci "pesti"!!!! mi-e mila de ei :oops: .... cu atata pregatire "profesionala" pe capul lor:( :( :( :(

Da caini!!!caini!!!...pe astia cine-i mai prinde :o ...
Parca vad ca urmeaza...Federatia Nationala de Prins CainiI!!!
Fane, acuma-i momentul!!!!!...shoo(custi), pe EI!!! :lol: :lol:

Aaaaa da, ca uitasem...
@ Fane :
"numarul celor care doresc sa frecventeze aceste cursuri va creste exponential!

Adica in viitor, va fi un pescar.... la "mia" de antrenori!!! :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: AGVPS SE IMPLICA IN PESCUITUL COMPETITIONAL

Mesaj de popescu59 »

Nea Fane zici ca ma pui si pe mine antrenor la federatie ??? Hai ca dau si eu acolo un purcel acum de craciun :oops: :oops: .S-au se da examen ca la ocuparea oricarui post de munca ??? Daca se da examen ma inscriu si eu , daca e pe purcelusi ceva ma bag si eu .Acum e la latitudinea lu matale , dar tinind cont ca suntem si noi neamuri cred ca am sanse macar un antrenor la copii ceva :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: AGVPS SE IMPLICA IN PESCUITUL COMPETITIONAL

Mesaj de miyagi »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: . Nae nu te credeam pregatit :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Cum ie porcii? Au ceva carne pe ei?
Urban culture.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: AGVPS SE IMPLICA IN PESCUITUL COMPETITIONAL

Mesaj de ionut72 »

Aici cursantii pun in practica (in fata sportivilor legitimati la cluburi, copii, juniori, seniori) cunostiintele dobandite in nenumaratele competitii la care au participat.
Care competitii, pigulici, brailele alea pe care srl-ul ala de-i zici tu "federatie" nu le recunoaste? :)
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Anti FRPS
Mesaje: 434
Membru din: Dum Feb 19, 2012 14:36

Re: AGVPS SE IMPLICA IN PESCUITUL COMPETITIONAL

Mesaj de Anti FRPS »

Aschioape Florin scrie:Anti FRPS nu ai nici macar minima inteligenta sa realizezi cit de prost esti !
Cand o inveti sa prinzi PESTE pe Dunare(PESTE,nu pleava) cu toate sculele tale "profesionale" ,aunci o sa maI stam de vorba

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: AGVPS SE IMPLICA IN PESCUITUL COMPETITIONAL

Mesaj de Vladut Mateianu »

irinel bunica scrie:Nu vorbeam cu dumneavoastra! Nu sunteti in masura sa vorbiti de pescuit! Pescuitul e pentru pescarii pe care nu dati doi bani! Vezi de copy & paste! Cine va putea sa ii invete pe Andrei si Sorin cum se pescuieste? Cititi ce scrieti? Sa faca practica la cluburile afiliate!? Cu asta ai pus capac :)

Am vazut pe lista si alte nume care se vor antrenori, daca sunt acceptati toti imi dau seama cat de "valoroasa" este functia....

Tibi de la radio, de exemplu.....antrenor ? :D e ca si cum l-ai pune pe cristian topescu antrenor la steaua, ca doar a tot comentat meciurile lor... :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”