AGVPS SE IMPLICA IN PESCUITUL COMPETITIONAL

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: AGVPS SE IMPLICA IN PESCUITUL COMPETITIONAL

Mesaj de Stefan Popescu »

Citesc asa, printre randuri, ca se face marunt din buze. Meseria de antrenor nu e de colo, mai ales intr-o federatie proaspat recunoscuta.
Sa va dau niste amanunte.
Popescu 59, ca sa te poti inscrie, trebuie sa ai cel putin absolvit liceul. Dupa cum te exprimi, cred ca nu te califici.
Si bomboana pe coliva!
Admiterea la curs, are 2 componente. O nota la examenul scris din anatomia si fiziologia omului si o nota la aptitudini.
Nota la aptitudini este data de federatie. Catalogul se tine la federatie si este semnat de mine. Va promit ca testele de aptitudini vor fi postate pe web site-ul federatiei si se vor sustine la Alba Iulia. Toti aspirantii vor trebui sa le promoveze si va promit ca voi fi foarte exigent. Nu orice dobitoc poate fi antrenor sportiv.

Aschioape Florin
Mesaje: 26
Membru din: Lun Aug 05, 2013 21:43

Re: AGVPS SE IMPLICA IN PESCUITUL COMPETITIONAL

Mesaj de Aschioape Florin »

Anti FRPS scrie:
Aschioape Florin scrie:Anti FRPS nu ai nici macar minima inteligenta sa realizezi cit de prost esti !
Cand o inveti sa prinzi PESTE pe Dunare(PESTE,nu pleava) cu toate sculele tale "profesionale" ,aunci o sa maI stam de vorba
Mai citeste si tu revistele de pescuit ...sint numarul 1 si dupa ce am stat un an pe tusa !

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: AGVPS SE IMPLICA IN PESCUITUL COMPETITIONAL

Mesaj de Vladut Mateianu »

Stefan Popescu scrie:Toti aspirantii vor trebui sa le promoveze si va promit ca voi fi foarte exigent. Nu orice dobitoc poate fi antrenor sportiv.

Agariciule, cum poti tu sa judecii pescarii, cand tu habar nu ai de pescuit ? Si cum nu poate fi orice dobitoc antrenor, atat timp cat regele dobitocilor este presedintele lor ? :evil:

PS Nu mi-a raspuns la intrebari :

1. cand le dai datoria la arbitrii ? banii, mai exact...
2. iti doresti ca suta de mii de pescari din romania sa plateasca taxa de pescuit in ape naturale la tine ? simplu, da sau nu ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: AGVPS SE IMPLICA IN PESCUITUL COMPETITIONAL

Mesaj de andrei vladeanu »

Vladut Mateianu scrie:
irinel bunica scrie:Nu vorbeam cu dumneavoastra! Nu sunteti in masura sa vorbiti de pescuit! Pescuitul e pentru pescarii pe care nu dati doi bani! Vezi de copy & paste! Cine va putea sa ii invete pe Andrei si Sorin cum se pescuieste? Cititi ce scrieti? Sa faca practica la cluburile afiliate!? Cu asta ai pus capac :)

Am vazut pe lista si alte nume care se vor antrenori, daca sunt acceptati toti imi dau seama cat de "valoroasa" este functia....

Tibi de la radio, de exemplu.....antrenor ? :D e ca si cum l-ai pune pe cristian topescu antrenor la steaua, ca doar a tot comentat meciurile lor... :oops:

andrei vochin de la gsp este antrenor de fotbal. a facut scoala ca sa inteleaga mai bine fenomenul.

intre a face o asemenea scoala si "a te pune cineva", mai ales la steaua, e cale foarte lunga....
The One Team

irinel bunica
Mesaje: 269
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:43
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: AGVPS SE IMPLICA IN PESCUITUL COMPETITIONAL

Mesaj de irinel bunica »

Andrei nu am o problema ca faci cursuri de antrenor, eu vreau sa stiu daca exista acel professor care sa va examineze pe tine si pe Sorin la cate stiti voi despre pescuit! Cine sau ce rezultate il recomanda pe acest professor?

@Stefan Popescu
Nu va mai obositi sa I-mi raspundeti, ca nu sunteti pe subiect niciodata! Despre pescuit de competitie de ce vorbiti? La ce disciplina ati participat si ce rezultate aveti! Din ce am citit pe internet sunteti praf la capitolul asta! Vorbiti de legi, ca aici puteti sa spuneti orice, ca eu nu pot sa va verific :), nu este domeniul meu! Si cu asta inchei orice discutie cu dumneavoastra!
Cel mai destept cedeaza primul!
"Caracterul fara inteligenta poate mult,
dar inteligenta fara caracter nu valoreaza nimic." (Cicero)

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: AGVPS SE IMPLICA IN PESCUITUL COMPETITIONAL

Mesaj de Stefan Popescu »

Vladut Mateianu scrie:
Stefan Popescu scrie:Toti aspirantii vor trebui sa le promoveze si va promit ca voi fi foarte exigent. Nu orice dobitoc poate fi antrenor sportiv.

Agariciule, cum poti tu sa judecii pescarii, cand tu habar nu ai de pescuit ? Si cum nu poate fi orice dobitoc antrenor, atat timp cat regele dobitocilor este presedintele lor ? :evil:

PS Nu mi-a raspuns la intrebari :

1. cand le dai datoria la arbitrii ? banii, mai exact...
2. iti doresti ca suta de mii de pescari din romania sa plateasca taxa de pescuit in ape naturale la tine ? simplu, da sau nu ?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Te oftici ca nu esti in schema?
Esti un mare mocofan daca nu pricepi diferenta dintre un pescar si un aspirant la un post de antrenor. Iti promit ca daca vreodata (si sunt sigur ca acest lucru se va intampla) vei bate pe la poarta federatiei pentru a solicita (sa nu zic cersi) un loc pe lista, iti voi arata ce inseamna un test de aptitudini.
PS Presedintele Comisiei antrenorilor este prof. Dorel Harsan. Absolvente de Universitatii de Educatie Fizica si Sport. In materie de pescuit sportiv, tu nu esti bun nici sa-i lustruiesti pantofii.
Sa te lamuresc cu plata antrenorilor. Ii platesca cand sunt capabili sa taie chitanta pentru baremurile de arbitri. Pe multi i-a scolit federatia. Eu nu platesc din mana ca tine, evazionistule. Apropo, arbitrii de la boilesmania, cui au inaintat raportul cu privire la bataia de pe balta?
Cat priveste suta de mii de pescari (in realitate sunt peste un milion) de mila carora plangi tu, visul meu este sa-si ia permisul de la orice punct de difuzare presa, benzinarii, magazine de pescuit, etc. Asa zisele asociatii care capusaza acum pescuitul sportiv, sa fie finantate pe baza de programe de actiuni si proiecte serioase. Si acest lucru se va intampla!
Esti multumit?
PPS Tu ai fi putut sa intri la scoala de antrenori, fara examen datorita rezultatelor tale sportive. Dar si aceste rezultate trebuie sa le certific tot eu. Tu du-te la Selaru sa ti le certifice el! Andrei Vladeanu si Sarin Rudeanu pot confirma acest lucru! O sa constati ce dreptate are vorba populara: Gura bate c.ru! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: AGVPS SE IMPLICA IN PESCUITUL COMPETITIONAL

Mesaj de Stefan Popescu »

irinel bunica scrie:Andrei nu am o problema ca faci cursuri de antrenor, eu vreau sa stiu daca exista acel professor care sa va examineze pe tine si pe Sorin la cate stiti voi despre pescuit! Cine sau ce rezultate il recomanda pe acest professor?

@Stefan Popescu
Nu va mai obositi sa I-mi raspundeti, ca nu sunteti pe subiect niciodata! Despre pescuit de competitie de ce vorbiti? La ce disciplina ati participat si ce rezultate aveti! Din ce am citit pe internet sunteti praf la capitolul asta! Vorbiti de legi, ca aici puteti sa spuneti orice, ca eu nu pot sa va verific :), nu este domeniul meu! Si cu asta inchei orice discutie cu dumneavoastra!
Cel mai destept cedeaza primul!
Ati avut vreodata impresia ca am pretins ca sunt un mare pescar sportiv? Dar pentru pescuitul sportiv din Romania eu am facut ce nici un pescar sportiv nu a fost in stare sa faca!
Despre mine in pescuitul sportiv se va vorbi multi ani de acum incolo. Dumneavoastra si altii ca dumnevoastra veti deveni niste anonimi. Singura cale de a se mai vorbi cate ceva de cate unul, este sa fie prins in scriptele federatiei, care a inceput deja sa recunoasca meritele sportivilor, pentru ca de asta nu s-a ocupat nimeni pana acum. Trist, dar adevarat!
PS Nu mi-ati facut impresia ca debordati de inteligenta!

Anti FRPS
Mesaje: 434
Membru din: Dum Feb 19, 2012 14:36

Re: AGVPS SE IMPLICA IN PESCUITUL COMPETITIONAL

Mesaj de Anti FRPS »

De talere cu doua fete si de onanisti muritori de foame pusi pe capatuiala din banii altora este satula lumea !

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: AGVPS SE IMPLICA IN PESCUITUL COMPETITIONAL

Mesaj de popescu59 »

Popescu 59, ca sa te poti inscrie, trebuie sa ai cel putin absolvit liceul. Dupa cum te exprimi, cred ca nu te califici.

Mai nea FANE eu te-am facut analfabet pe dumneata ? Ai fost cumva cu mine la facultate , de unde stii ca nu ma calific ?
Daca vin cu diploma de la ASE ma pui direct antrenor sau trebuie sa iti cad in genunchi ? S-au trebuie numai un fel de studii superioare ? Clarifica treaba de unde stii dumneata ca eu sunt analfabet ? Cind iti ia lumea mo...... in pu...... zici ca sunt nebuni dar cred ca au mare mare dreptate si esti mare dobitoc . Am fost la multe partide de pescuit la ceva concursuri de pescuit si nicaieri nu m-a chemat nimeni cu diploma de absolvire oare ca sa stii sa prinzi peste ai nevoie de diploma ? Oare un antrenor trebuie sa stie matematica , chimie , fizica si biologie sa invete cursantii sa lege ace sa faca monturi sa faca nada , bile etc
Si inca un amanunt daca dumneata stii sa te exprimi si esti un dobitoc cum este ?
Si findca nu stiu sa ma exprim ma retrag din cursa pentru antrenori , las pe cei cu mastere sa vorbeasca ei frumos cu pestele pe balta :lol: :lol:

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: AGVPS SE IMPLICA IN PESCUITUL COMPETITIONAL

Mesaj de miyagi »

popescu59 scrie:Popescu 59, ca sa te poti inscrie, trebuie sa ai cel putin absolvit liceul. Dupa cum te exprimi, cred ca nu te califici.


Si inca un amanunt daca dumneata stii sa te exprimi si esti un dobitoc cum este ?
Si findca nu stiu sa ma exprim ma retrag din cursa pentru antrenori , las pe cei cu mastere sa vorbeasca ei frumos cu pestele pe balta :lol: :lol:
Bravo Dom`le! De mare caracter :wink: .
Urban culture.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”