AVETI INCREDERE IN CORECTITUDINEA ORGANIZATORILOR SOIMU ?

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns

AVETI INCREDERE IN CORECTITUDINEA ORGANIZATORI SOIMU ?

NU
78
47%
DA
87
53%
 
Voturi totale: 165

cezar.ch
Mesaje: 177
Membru din: Mie Ian 20, 2010 11:27

Re: AVETI INCREDERE IN CORECTITUDINEA ORGANIZATORI SOIMU ?

Mesaj de cezar.ch »

Popescu Stefan scrie:
George Andreescu scrie:
Popescu Stefan scrie:În ceea ce privește organizarea CM, nu intră în discuție cine este persoana care organizează, ci cine este îndreptățit să-l organizeze. Eu ți-am arătat ce scrie legea. Asta nu înseamnă tupeu. Iar dacă această federație a fost înființată în condițiile legi, eu ca președinte al ei nu fac altceva decât să-i apăr drepturile pe care legea i le conferă. Ce este neclar? Poate mă lămurești tu.
As incerca eu sa va lamuresc, dar din tot ce am vazut pana acum ca ati postat imi pareti un om cu idei putine, dar foarte bine fixate :D , deci, greu de lamurit.
AGVPS este sigur infiintata tot legal si din pacate pentru dvs. este si membra FIPS, organizatorul oficial al CM. Dvs. impreuna cu federatia pe care o pastoriti nu aveti nicio legatura cu aceste miscari, oricate legi ati invoca si oricate postari a la Corneliu Vadim Tudor faceti pe aici. Si anul trecut ne-ati amenintat la fel si ati ramas cu buza umflata, iar mai rau, n-ati reusit sa obtineti nici macar CIS-ul. Ce va face sa credeti ca anul aceste veti reusi ceva, domnule Popescu, mai ales ca nimeni nu va ia in seama, iar hotararile in legatura cu organizarea CN si CM se iau in lipsa dvs. Zau, sunteti patetic si ce-i mai rau este ca nu va dati seama. Bateti apa in piua pe aici de vre-o doi ani si nu realizati nimic concret in afara de dusmania pescarilor. N-as vrea sa va jignesc, dar nu sunteti mare manager asa cum vreti sa pareti, ci doar un mic trepadus care nu-si gaseste locul pe nicaieri si oboseste lumea cu ineptii si amenintari desarte.
Domnule Andreescu,
Nu trebuie să mă lămuriți dumneavoastră cu ce am de făcut. Vă asigur că știu foarte bine acest lucru. Ce nu înțelegeți dumneavoastră (deși mă îndoiesc că nu știți) este faptul că AGVPSR nu este autorizată de statul român ca structură sportivă și nu are acest drept de a organiza evenimente sportive pe teritoriu României. Faptul că dumneavoastră susțineți că fiind afiliată CIPS, AGVPSR face legea în pescuitul sportiv este o mare eroare. AGVPSR a pierdut acest drept odată cu înființarea federației, lucru pe care nu cred că îl știți, întrucât înțeleg că sunteți pescar, nu jurist. Asupra nominalizării organizatorului competiției mondiale de pescuit de anul viitor, singurul în măsură să-l desemneze este forul internațional, în cazul de față CIPS. Acest for este mult prea serios pentru a-și permite să încalce legislația unui stat membru. Reține-ți, stat membru. De fapt acest lucru se va lămuri curând, întrucât am transmis forului internațional notificarea în acest sens, ca și propunerea locației pe care comisiile tehnice ale federației au identificat-o ca fiind potrivită pentru desfășurarea unui astfel de eveniment. Sper ca răspunsul CIPS să fie trimis cât mai curând și organizarea evenimentului sportiv să se poată demara de cei în drept să se ocupe de acest lucru.
Să vedem cine are dreptate. Acest lucru sper că nu ni-l puteți imputa.

PS Mai important decât constituirea federației, ce puteți să-mi imputați?
CIPS este o entitate privata, un ONG. Se raporteaza la propriul Statut.
Conform acestuia, organizeaza CM si acorda dreptul de organizare unui membru al sau, din tara aleasa pentru organizare. Acest membru, in cazul Romaniei, este AGVPS.
Mai departe, organizarea in sine, ca si reprezentarea Romaniei, priveste AGVPS. Direct, sau prin delegare catre altcineva , adica exact ceea ce se intampla acum.

Restul...minciuni popesciene si fantezii ridicole !

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: AVETI INCREDERE IN CORECTITUDINEA ORGANIZATORI SOIMU ?

Mesaj de Popescu Stefan »

Statutul CIPS:
Art. 3 Scopul și obiectivele CIPS:
.................................................
3. C.I.P.S. este o organizaţie internaţională sportivă cu caracterul universal. Orice altă Federaţia sau Institut Naţional care permite discriminări politice, sau discriminări rasiale în cadrul organizaţiei sale proprii sau de care aparţine, fie sunt afiliate la organizaţiile care practică orice astfel de discriminări, nu li se permite să facă parte din C.I.P.S.

I-auzi aici. Cică sunt organizație sportivă. AGVPSR este organizație sportivă?
Cretinel patentat, pe cine încerci să aburești?

cezar.ch
Mesaje: 177
Membru din: Mie Ian 20, 2010 11:27

Re: AVETI INCREDERE IN CORECTITUDINEA ORGANIZATORI SOIMU ?

Mesaj de cezar.ch »

Popescu Stefan scrie:Statutul CIPS:
Art. 3 Scopul și obiectivele CIPS:
.................................................
3. C.I.P.S. este o organizaţie internaţională sportivă cu caracterul universal. Orice altă Federaţia sau Institut Naţional care permite discriminări politice, sau discriminări rasiale în cadrul organizaţiei sale proprii sau de care aparţine, fie sunt afiliate la organizaţiile care practică orice astfel de discriminări, nu li se permite să facă parte din C.I.P.S.

I-auzi aici. Cică sunt organizație sportivă. AGVPSR este organizație sportivă?
Cretinel patentat, pe cine încerci să aburești?
Da, pentru CIPS, AGVPS este organizatie sportiva, organizatoare de competitii, inclusiv CM !
Asa cum treaba asta nu a deranjat CIPS-ul pana acum, nu va deranja nici de-acum incolo.
Tu, in schimb, esti un NIMENI !

Ce crezi, farsorule, ca dacă ai scris tu nişte fantezii intr-un dosar de "federatie", la care n-ai nici măcar CIS, impresionezi pe cineva ?

Ce crezi, escrocule, ca mai pacalesti pe cineva ?
Vad ca te parasesc rapid si "colaboratorii" !

In afara de copy-paste-uri aiuristice si insulte, capul tau nu produce decat mătreaţă !

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: AVETI INCREDERE IN CORECTITUDINEA ORGANIZATORI SOIMU ?

Mesaj de Popescu Stefan »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nu-i așa că dacă nu ajungi la ei, strugurii sunt acri?
Ia uite Frantz ce zice CIPS:

Subject: Re: Fwd: [Fwd: Romanian Federation]
From: "Segreteria Internazionale FIPSAS" <segreteriainternazionale@fipsas.it>
Date: Wed, November 23, 2011 3:04 am
To: office@frpsc.ro
Priority: Normal
Read receipt: requested [Send read receipt now]
Options: View Full Header | View Printable Version | Download this as a file

Dear Sirs,
we well received your mail. As far as this subject is concerned, we
kindly ak you to send us all due documantation, such as a declaration by
an official body of the Romanian Government, like a Ministry of Sport of
your Country, attesting that your Organization is the only body endowed
to represent the Sport Fishing in your Country, according to CIPS
Statutes. This documntation will be then discussed during next CIPS
Directing Committee, that will meet in February.
Looking forward your kind reply, we send you our best regards.

The CIPS Secretariat

Am și originalul, sosit prin poștă. Ce zici? Ne afiliem sau nu?
Cum o să mai arbitrezi tu așa zisele Campionate Naționale de pescuit sportiv cu asociația ta de trei lei? Cum mai încasezi lozurile? Tot pe contracte de consultanță? Ce zici? Îi fac o sesizare la ANAF să vadă cu ce se ocupă funcționarii publici în spatele unor ONG-uri de apartament? Nu mă ambiționa, că te las fără job.
Vrei să-ți mai dau ceva documente? Nu meriți!
Ce zici, statutul AGVPSR este făcut după statutul CIPS? Ia mai gâdește-te la art. 6 alin 2 lit.b din statutul CIPS.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ia citește și statutul federației:
AUTO: Linkurile sunt permise doar partenerilor Crapmania.ro/2011/03/01/statut-frps/
Ia vezi, se compară unul cu altul?
http://agvps.ro/m_statutul_AGVPS.php

cezar.ch
Mesaje: 177
Membru din: Mie Ian 20, 2010 11:27

Re: AVETI INCREDERE IN CORECTITUDINEA ORGANIZATORI SOIMU ?

Mesaj de cezar.ch »

Popescu Stefan scrie::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nu-i așa că dacă nu ajungi la ei, strugurii sunt acri?
Ia uite Frantz ce zice CIPS:

Subject: Re: Fwd: [Fwd: Romanian Federation]
From: "Segreteria Internazionale FIPSAS" <segreteriainternazionale@fipsas.it>
Date: Wed, November 23, 2011 3:04 am
To: office@frpsc.ro
Priority: Normal
Read receipt: requested [Send read receipt now]
Options: View Full Header | View Printable Version | Download this as a file

Dear Sirs,
we well received your mail. As far as this subject is concerned, we
kindly ak you to send us all due documantation, such as a declaration by
an official body of the Romanian Government, like a Ministry of Sport of
your Country, attesting that your Organization is the only body endowed
to represent the Sport Fishing in your Country, according to CIPS
Statutes. This documntation will be then discussed during next CIPS
Directing Committee, that will meet in February.
Looking forward your kind reply, we send you our best regards.

The CIPS Secretariat

Am și originalul, sosit prin poștă. Ce zici? Ne afiliem sau nu?
Cum o să mai arbitrezi tu așa zisele Campionate Naționale de pescuit sportiv cu asociația ta de trei lei? Cum mai încasezi lozurile? Tot pe contracte de consultanță? Ce zici? Îi fac o sesizare la ANAF să vadă cu ce se ocupă funcționarii publici în spatele unor ONG-uri de apartament? Nu mă ambiționa, că te las fără job.
Vrei să-ți mai dau ceva documente? Nu meriți!
Ce zici, statutul AGVPSR este făcut după statutul CIPS? Ia mai gâdește-te la art. 6 alin 2 lit.b din statutul CIPS.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ia citește și statutul federației:
AUTO: Linkurile sunt permise doar partenerilor Crapmania.ro/2011/03/01/statut-frps/
Ia vezi, se compară unul cu altul?
http://agvps.ro/m_statutul_AGVPS.php
kindly ak you to send us all due documantation, such as a declaration by
an official body of the Romanian Government, like a Ministry of Sport of
your Country, attesting that your Organization is the only body endowed
to represent the Sport Fishing in your Country, according to CIPS
Statutes.


Ai citit asta, prostanacule ?

Tu n-ai nici C.I.S.-ul ! De unde scoti tu hartia aia, tolomacule !
Stii sa citesti si ce nu-ti convine ?

Stii sa interpretezi asta : "singurul organism abilitat sa reprezinte Pescuitul Sportiv in Romania, conform Statutelor CIPS"? Pe tine asta te incurca si nu vrei sa recunosti !

Pai, si daca ai avea (prin absurd) CIS-ul, MTS (de fapt ANST) va trebui sa dea o hotarare conform Statutelor CIPS ! Iar acolo, nu poate fi membra decat o entitate din Romania !
Asta este AGVPS-ul.
Vor citi Statutul si vor vedea ca locul este ocupat de AGVPS. Drept care, te vor trimite la plimbare !

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: AVETI INCREDERE IN CORECTITUDINEA ORGANIZATORI SOIMU ?

Mesaj de Popescu Stefan »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Să-ți pun și documentul prin care AGVPSR nu este autorizat să organizeze competiții oficiale? Băi, nea Caisă. Tu zici că lucrezi la Parlament? Legile în țara asta sunt doar pentru fraieri?

Rog un moderator să scrie corect titlul topic-ului. Limba română nu merită să fie chinuită.

cezar.ch
Mesaje: 177
Membru din: Mie Ian 20, 2010 11:27

Re: AVETI INCREDERE IN CORECTITUDINEA ORGANIZATORI SOIMU ?

Mesaj de cezar.ch »

Popescu Stefan scrie::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Să-ți pun și documentul prin care AGVPSR nu este autorizat să organizeze competiții oficiale? Băi, nea Caisă. Tu zici că lucrezi la Parlament? Legile în țara asta sunt doar pentru fraieri?

Rog un moderator să scrie corect titlul topic-ului. Limba română nu merită să fie chinuită.
Da pe tine cine te-a autorizat sa organizezi competitii sportive oficiale, fraiere ? :lol: :lol: :lol:

Statutul "federatiei" ?

De ce oare nu ma mir ca nu intelegi nimic ? In februarie, vei primi raspuns, cam asa :

" am studiat cu atentie dosarul dvs. si va felicitam pentru initiativa. Va informam pe aceasta cale ca in cadrul CIPS figureaza, din partea Romaniei, ca membru cu drepturi depline, Asociatia Generala a Vanatorilor si Pescarilor Sportivi.
In consecinta, va recomandam sa va adresati acestui for din tara dumneavoastra, eventual in vederea unei colaborari, daca apreciati ca acest demers va fi util dezvoltarii acestui domeniu in tara dvs."


Iar legea sportului de care tot te agati, permite organizarea unor federatii, dar nu obliga autoritatea de stat sa recunoasca orice "facatura" !
La fel ca si Regulamentul circulatiei pe drumurile publice : iti permite sa circuli (in conditiile cerute de actele normative) , dar nu te obliga !

Iar, in momentul de fata, ce ai tu, are si AGVPS-ul, si ALRC-ul, si APCR-ul si mai au si alte asociatii.

Te legi degeaba de treaba cu arbitrajul !
1. este activitate non-profit pentru asociatia noastra.
2. arbitrii nostri sunt solicitati pentru valoarea lor, ceea ce nu-i cazul arbitrilor "federatiei".
Noi suntem contactati permanent, avem cereri peste capacitate, iar pe tine nu te vrea nimeni.
3. daca vreodata vom decide sa nu mai arbitram, o vom face prin vointa noastra, pentru ca pentru noi este o activitate secundara. Asta nu inseamna ca nu o facem cu seriozitate. Dar, este secundara ! Oricum, a inteles lumea unde bati ! Te intereseaza banii din arbitraj.
Si bineinteles, NU NON-PROFIT, la foamea ta !
Numai sa ti-i dea cineva, chestie pe care nu o cred ! Vei plati arbitrii asa cum ai platit premiile pe la concursuri. Are cineva vreo indoiala ?

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: AVETI INCREDERE IN CORECTITUDINEA ORGANIZATORILOR SOIMU

Mesaj de Cristi Y »

@ cezar

nu-i mai da apa la moara ca face spume in coltul gurii ca Vadim :lol: :lol:

@ don quijote de la alba

forul la care faci mare referire sunt cei care mi-au emis si evident recunoscut 4 medalii !! .

in alta ordine de idei te-am mai turnat cu niste magarii :oops: :oops: pe care le vei afla la momentul oportun ( avem o cunostinta comuna la care nici nu te astepti :!: ) si care te vor ajuta foarte mult in ceea ce vrei sa faci !!!

i-ti va aduce mos craciun un cadou frumoooos si placut care nu stiu daca te va mai face sa razi cu atata pofta , vorba romaneasca se va adeveri din nou , cine rade la urma rade mai bine :idea:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: AVETI INCREDERE IN CORECTITUDINEA ORGANIZATORI SOIMU ?

Mesaj de Genes Florin »

Popescu Stefan scrie::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Să-ți pun și documentul prin care AGVPSR nu este autorizat să organizeze competiții oficiale? Băi, nea Caisă. Tu zici că lucrezi la Parlament? Legile în țara asta sunt doar pentru fraieri?

Rog un moderator să scrie corect titlul topic-ului. Limba română nu merită să fie chinuită.
Batrane, daca ești atent mai facusem un topik dar bagasem si agvps-ul.
Corecteaza tu...
Balta Puiesti

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: AVETI INCREDERE IN CORECTITUDINEA ORGANIZATORILOR SOIMU

Mesaj de Cristi Y »

@ genes florin

nu te da la el ca te shundreshte vicepresedintele cutzitar sau te da don quijote in judecata :lol:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”