aveti incredere in organizatori SOIMU & RIG SERICE

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

aveti incredere in organizatori SOIMU & RIG SERICE?

NU
22
47%
DA
17
36%
NU MA INTERESEAZA
8
17%
 
Voturi totale: 47

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: aveti incredere in organizatori SOIMU & RIG SERICE

Mesaj de Val »

buhac constantin scrie:Daca nu ai balta concesioneaza una daca nu vrei sa cumperi .
Imi pare rau ca am dato .
Suntem in postul Craciunului nu servim de dulce .
Nu stiu sa fi castigat tu asa multe podiumuri incat sa iti fi putut acoperi cheltuielile .
Averi din pescuit nu am auzit pe nimeni sa fi facut .
Nu cred ca platesti mai mult decat costa .
Sigur ca latura sindicala a pus o amprenta majora asupra viziunii tale despre societate . Din pacate am mari probleme cu tine si cu Orhei - vizavi de ideea de bune moravuri ........Slabiciunea mea a fost ca nu te-am luat de la inceput ...tare . Daca era asa ...nu mai aveai acest traseism pescaresc , de care ne miram cu totii ... Si nu o faci decit pentru a te agata de niste oameni , care in mod normal nu te baga inseama . Fara suparare ... Huze ...

nicuB
Mesaje: 375
Membru din: Lun Mai 16, 2011 20:57
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: aveti incredere in organizatori SOIMU & RIG SERICE

Mesaj de nicuB »

am auzit ca e o balta de cca 400ha, cu 20 de tone de peste si 10 tone de serpi. o fi adevarat?

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: aveti incredere in organizatori SOIMU & RIG SERICE

Mesaj de Val »

nicuB scrie:am auzit ca e o balta de cca 400ha, cu 20 de tone de peste si 10 tone de serpi. o fi adevarat?
More snakes than carps - este sintagma folosita de cei din afara ...

Avatar utilizator
buhac constantin
Mesaje: 791
Membru din: Joi Iun 17, 2010 14:36

Re: aveti incredere in organizatori SOIMU & RIG SERICE

Mesaj de buhac constantin »

Vezi ce zici de Orhei daca vrei sa mai fii rzerva pe la vreo grupare in 2012 la C.N .
Ai slabiciuni ?
Cu moale nu ai cum sa iei tare .
Traseismul pescaresc a fost facut pe balti la concursuri si acum cu tine pe net .
De normal nu prea dai dovada ca nu poate unul sa faca ceva ca incepi tu sa judeci ,sa spui ce este bine si rau .
Lasa oamenii in pace si in mod normal nu ii mai baga in seama .

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: aveti incredere in organizatori SOIMU & RIG SERICE

Mesaj de Val »

buhac constantin scrie:Vezi ce zici de Orhei daca vrei sa mai fii rzerva pe la vreo grupare in 2012 la C.N .
Ai slabiciuni ?
Cu moale nu ai cum sa iei tare .
Traseismul pescaresc a fost facut pe balti la concursuri si acum cu tine pe net .
De normal nu prea dai dovada ca nu poate unul sa faca ceva ca incepi tu sa judeci ,sa spui ce este bine si rau .
Lasa oamenii in pace si in mod normal nu ii mai baga in seama .
Ce sa zic de Orhei ... mai are vreo 2-3 ani pina sa imi zica el ceva .... daca intelegi ... de fapt ce sa intelegi - ca nu ai de unde sa stii ! .
Nu am slabiciuni - tocmai ca am ceva tare si nu prea imi incape in pantaloni si de aia le scriu , sa scap de jena .Si despre tine si despre oricine . Pina cind nu m-o dovedi vreunul gen Vladut , ca mi-am facut vila din pescuit , scriu ce vreau si cind vreau .
Am platit macar parterul la multe case din cei ce scriu .....Chiar daca pe tine asta te supara . M-ai pacalit odata la fel cum faci cu toti cei pe care ii mobilizezi ... in dialog . Eu te-am citit ... restul e poezie . Colonele , ce facem cu el ????

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: aveti incredere in organizatori SOIMU & RIG SERICE

Mesaj de pharaoh »

Imi place ca nimeni n-a pescuit acolo dar deja se stie cati serpi sunt in balta :lol: .
Marius Sârbu

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: aveti incredere in organizatori SOIMU & RIG SERICE

Mesaj de Val »

pharaoh scrie:Imi place ca nimeni n-a pescuit acolo dar deja se stie cati serpi sunt in balta :lol: .
Nu te baga copile - aici nu numaram strict serpii ...

cezar.ch
Mesaje: 177
Membru din: Mie Ian 20, 2010 11:27

Re: aveti incredere in organizatori SOIMU & RIG SERICE

Mesaj de cezar.ch »

nicuB scrie:am auzit ca e o balta de cca 400ha, cu 20 de tone de peste si 10 tone de serpi. o fi adevarat?
Problema cea mai mare nu o constituie serpii (dizgraţioşi, dar inofensivi), ci păianjenii din genul Latrodectus, cunoscuţi sub denumirea populară de văduva neagră.
La Spitalul Judeţean Constanţa au fost înregistrate doar în intervalul iulie-septembrie 2011 un număr de 19 cazuri (printre care două letale, o fată de 20 de ani şi o femeie de 54 de ani), ultima chiar din localitatea Corbu.
Conform unei declaraţii a biologului Răzvan Popescu-Mirceşti, populaţia de Latrodectus este concentrată mai ales în zona Constanţa Sud - Agigea, Tuzla-Costineşti şi...Corbu - Săcele.
Biologul a evaluat populaţia de Latrodectus ca fiind de cca 12-15.000 de indivizi, în progresie rapidă.

Atenţie mare !

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: aveti incredere in organizatori SOIMU & RIG SERICE

Mesaj de Vladut Mateianu »

Val scrie:
petre iulian scrie:pai nu mai face Federatia CN-ul?
Nu mai face pentru ca fenomenul copy paste si sustinerea lui Vladut s-au topit in fata unui bilant contabil al unei onorabile fime din jud Constanta .... S-au incurcat un pic in cifre .... si cind au realizat ce si cum , brusc ling pe linga drobul de sare .....

Urat din partea ta. Vad ca iar te bagi singur in seama , jignesti, sti tu totul... :oops: Vezi sa nu ajungi sa postezi pe vanatorul.ro, acolo poate inca te mai baga cineva in seama.... :oops: :oops: :oops:
Pa.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: aveti incredere in organizatori SOIMU & RIG SERICE

Mesaj de Val »

Vladut Mateianu scrie:
Val scrie:
petre iulian scrie:pai nu mai face Federatia CN-ul?
Nu mai face pentru ca fenomenul copy paste si sustinerea lui Vladut s-au topit in fata unui bilant contabil al unei onorabile fime din jud Constanta .... S-au incurcat un pic in cifre .... si cind au realizat ce si cum , brusc ling pe linga drobul de sare .....

Urat din partea ta. Vad ca iar te bagi singur in seama , jignesti, sti tu totul... :oops: Vezi sa nu ajungi sa postezi pe vanatorul.ro, acolo poate inca te mai baga cineva in seama.... :oops: :oops: :oops:
Pa.
Bai Vlade de ce nu recunosti ca te-ai inmuiat la vederea mierii . Ce prieten erai tu cu Poopescu acum vreo 3 zile si acum cum vrei tu sa ne convingi ca albul e negru si invers .....De Popescu vad ca nu mai scrii ...Te asigur ca pe vanatorul.ro pot sa scriu , pentru ca este proprietatea mea . Dar acolo nu scriu pentru ca este un site serios .
Ultima oară modificat Mie Noi 30, 2011 18:26 de către Val, modificat 1 dată în total.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”