Calificari Campionatul Mondial - Ucraina 2020

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Calificari Campionatul Mondial - Ucraina 2020

Mesaj de gor965 »

Vladut Mateianu scrie:
Mar Apr 16, 2019 12:34

Sa scriu mai mare ? Sau e intrebare fara raspuns ?
Mare parte din discutiile legate de CN sunt pe Watsapp.
Cam aceeasi intrebare a pus-o acolo Dragos Sinca si reprezentantul cluburilor la AGVPS i-a dat un raspuns demn de 2000 de euro : Nu-ti garanteaza nimeni nimic in scris dar nici nu te obliga nimeni sa participi ! :lol:
Mai trebuie mantionat faptul ca stabilirea echipei campioane e chestiune distincta fata de acreditarea echipei la mondiale, in sensul in care organizarea CN-ului nu apartine direct AGVPS, asa cum sta treaba legata de corespondenta cu CIPS.
p.s.
Contract sau conventie cica o sa fie intre organizator si participanti, dar ce clauze sunt trecute acolo nu spune nimeni momentan. Cat timp organizatorul CN-ului e altcineva decat AGVPS, m-as mira sa existe trecut in conventia aia vreo garantie de participare la mondiale.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Calificari Campionatul Mondial - Ucraina 2020

Mesaj de Vladut Mateianu »

Un CN nu se face pe Whatsup sau pe FB !!!
Denota amatorism. Corect, nu ne obliga nimeni sa participam. Dar nici sa fim cotizanti iar mai apoi sa fim exclusi daca avem ceva de obiectat. Ca Zarguzon si echipa lui care acum nu au drept de participare cu toate ca au platit niste bani frumosi anul trecut ptr acest concurs privat.
Astept in continuare un raspuns oficial.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Hrib George
Mesaje: 213
Membru din: Lun Ian 19, 2015 16:41
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Calificari Campionatul Mondial - Ucraina 2020

Mesaj de Hrib George »

Imagine

Asteptam si despre asta o opinie Stimate Domn Oliviu Orhei.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Calificari Campionatul Mondial - Ucraina 2020

Mesaj de gor965 »

Federatia are dreptul sa reprezinte Romania la CIPS...atunci cand aceasta federatie va fi afiliata.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Calificari Campionatul Mondial - Ucraina 2020

Mesaj de Dan Mitranescu »

Hrib George scrie:
Mie Apr 17, 2019 15:08
Imagine

Asteptam si despre asta o opinie Stimate Domn Oliviu Orhei.
Cu tot respectul pentru Tribunalul Bucuresti, locul unde au ramas majoritatea judecatorilor care au decis sa-si respecte juramantul de a respecta legea, dar hotararile aceste institutii nu reprezinta absolut nimic atat timp cat exista Curtea de Apel Bucuresti si calea apelului sau a recursului.
Daca in dosar este implicata si o anumita categorie sociala care de mai bine de 30 de ani isi pastreaza pozitia, atunci te poti astepta oricand la schimbarea radicala a solutiilor.
Asta este si metoda: la fond castigi , iar la apel ti-o iei peste ochi fara sa mai poti face absolut nimic. Dreptul la recurs impus de CEDO este luat cu japca, dar nimeni nu sufla o vorba. "Legile justitiei sunt perfecte" ( si pentru asta tavalim treptele Curtii de Apel cu cartoane in mana ) si nu trebuie sa ne atingem de ele, sa nu le stricam cumva ploile.

Asa ca treaba asta cu hotararile date de Tribunal ramane o simpla amagire.
Discut la modul general, dupa ce am vazut exact ce se intampla in justitie. Am vazut ca este multa frica din partea unora sa se exprime, iar ceilalti se complac si isi vad interesul. E de inteles pana la un punct.
Mie nici frica nu-mi este si nici interese nu am. O sa-mi b.. .... .. .... ... de cate ori am sa am ocazia.

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Calificari Campionatul Mondial - Ucraina 2020

Mesaj de Lucian SV »

d-le Hrib George ești cumva avocatul zoiosului? :wink:

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Calificari Campionatul Mondial - Ucraina 2020

Mesaj de ionut72 »

Tribunalul nu poate constata "dreptul exclusiv" al unei Federaţii de reprezenta Romania la o confederaţie ... a carei membră nu este. Decât dacă e format din tembeli sadea.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Calificari Campionatul Mondial - Ucraina 2020

Mesaj de Dan Mitranescu »

ionut72 scrie:
Vin Apr 19, 2019 6:35
Tribunalul nu poate constata "dreptul exclusiv" al unei Federaţii de reprezenta Romania la o confederaţie ... a carei membră nu este. Decât dacă e format din tembeli sadea.
Tribunalul nu constata nimic, atat timp cat exista Curtea de Apel.
A mai constatat o data Tribunalul exact invers, dar Curtea de Apel i-a zis sa mai incerce o data. ( acelasi dosar ).
Ce sa faca tribunalul. Daca nu a fost bine intr-un fel, o da invers. Si cu "ma scuzati" in fata.
Acum e ridicata la fileu pentru CA si AGVPS este cu un picior in groapa. Aici se incepe joaca.
Cu Federatia nu aveai ce sa joci. :)

Cred ca mi-am dat seama si care este rolul instantei de fond, ca tare nu intelegeam.
Oricum nu reprezinta absolut nimic ce spune instanta de fond. Si ma gandeam, oare de ce se mai pierde timpul cu fondul.
Totusi, "fraierul trebuie speriat inaintesa sa fie scuturat". :wink: Scoala, nu!? :wink:

Poate avem printre noi persoane calificate care ma pot lamuri si pe mine cu doua lucruri:
1. Ce valoare are hotararea de la fond si de ce se pierde tip ( si bani ) cu aceasta etapa a judecatii ?
2. Unde este "dreptul la recurs" regasit in prevederile CEDO, atat timp cat exista posibilitatea ca sa pierzi in apel dupa ce ai castigat fondul. Cum mai poti sa faci recurs ? Cu atat mai mult cu cat ai avut si dreptatea de partea ta.
Astia, pe la televizor, se bat numai pe zona de penal. In civil e totul bine. Ce conteaza pulimea. Aici le merge bine.

Sa nu para ca ne abatem de la subiect. Hotararea aia de la Tribunal este fix zero. Dosarul este in apel. Se poate intampla orice. Nu stiu cat mai intereseaza pe agvps pescuitul sportiv. Numai de asta depinde hotararea definitiva, ca , in rest, cabane de vanatoare si "capreoare" sunt berechet. La modul ca au cu ce sa ramana, nu ca au ce sa ofere.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Calificari Campionatul Mondial - Ucraina 2020

Mesaj de eugen dragnea »

oliviu orhei scrie:
Vin Apr 12, 2019 11:52
Va rog, până pe data de 25.04.2019 să se comunice aici pe crapmania.ro sau pe adresa de mail oliviu.orhei@gmail.com, intenția de a participa la Competiția privată. Pentru a putea convoca ședința Subcomisiei de crap.

In sedinta consiliului AGVPS s-a hotarat interzicerea participarii, la orice competitie de pescuit desfasurata sub egida AGVPS, a Clubului Mr. Fish, a membrilor acestuia si a d-lui Zarguzon Adrian.
Cat timp esti tu in peisaj si emani incompetenta sub tutela securistilor de la AGVPS nu o sa mearga treaba...al catelea an este asta in care ti-ai demonstrat mediocritatea ?!
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Calificari Campionatul Mondial - Ucraina 2020

Mesaj de eugen dragnea »

Concret:
-Actionarii societatii trebuie sa fie liderii cluburilor participante si sa se decida totul prin AGA
-Societatea face cerere si obtine in scris de la AGVPS ca echipa castigatoare va reprezenta Romania la CM in caz contrar se incep demersurile pentru afilierea societatii la FIPS chiar daca risca sa ramana "pe afara" cativa ani (bineinteles ca vor fi si "sobolani" care vor parasi repede corabia...)
-Locatia,contributia si termenii desfasurarii o decide AGA
-Loturile vor semna CONTRACT cu raspundere juridica de ambele parti, nu "o conventie" la misto.
-AGA desemneaza un Administrator care se supune direct si care poate oricand sa fie demis daca nu respecta fisa postului. Administratorul trebuie sa fie platit pe baza de contract daca se vrea corectitudine si performanta.
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”