calificari echipa nationala 2011?

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
cezar.ch
Mesaje: 177
Membru din: Mie Ian 20, 2010 11:27

Re: calificari echipa nationala 2011?

Mesaj de cezar.ch »

miyagi scrie:Gata! expirat timpul. Hai sa vedem ce-ai raspuns ca sa nu incep sa te suspectez de:

alienare mintala = În medicină, alienarea mintală sau alienația este absența, distrugerea sau alterarea parțială sau totală a funcțiilor psihice.
Cuprins
[ascunde]

* 1 Cauze
* 2 Note
* 3 Vezi și
* 4 Legături externe

[modificare] Cauze

Alienarea mintală este determinată de cauze patologice (boli infecțioase cu reacții meningoencefalitice), intoxicații, leziuni encefalitice, compresiuni tumorale intracerebrale, precum și de cauze psihologice și fiziologice. Deseori, alienarea mintală, denumită popular și în vechile legiuiri românești nebunie, este urmarea unor boli psihice, precum schizofrenia și sindroamele maniaco-depresive. Activitatea fizică pură, ce nu implică eforturi intelectuale intense, ar putea fi eliberatoare, dar în același timp, poate să ducă și la alienație mintală, arată un nou studiu realizat de cercetătorii de la Universitatea New South Wales.
[modificare] Note

Am pomenit de aceasta boala pentru ca cunosc un caz sub parafa medicala si am ajuns sa fiu super documentat pe ea. Principalul ei sindrom este "trairea sub guvernarea unei realitati virtuale". Mai concis, bolnavul trebuie inteles ca are propriul sau mediu de convietuire insa emite si judecati comparativ cu autisti care doar memoreaza.
Da, bre, am auzit si eu de cazul asta.
Personajul sa afla acum "cazat" la Balaceanca, poarta bluzon alb incuiat cu lacat la spate si se crede Mihai Viteazul. In timpul liber, taraste un galos pe alei si recita citate din diverse legi.

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: calificari echipa nationala 2011?

Mesaj de oanavictor »

sunt intr-o ceata totala ........deschid calculatorul ...........dau click pe crapmania ............si de fiecare data sunt redirectionat ........ba pe site-ul baroului de avocati ...........ba pe site-ul academiei romane ..............ba pe site-ul colegiului medicilor neurologi .........!!!!!!!!!!!!!
rog pe cineva priceput sa-mi repare si mie calculatorul ............ofer 500 tarusi pentru standuri plus consiliere in montarea standurilor :lol: :lol: :lol: :lol:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: calificari echipa nationala 2011?

Mesaj de miyagi »

miyagi scrie:
Popescu Stefan scrie:
sdaniel scrie:Incep sa cred ca textele astea le aveti salvate pe undeva si dati mereu copy/paste ...
Nu știu dacă înțelegi că dacă nu cunoști aceste texte, care ele însele sunt prevederi ale legii, nu ai nici o șansă să înființezi o federație sportivă. Dacă îți închipui că federația înseamnă ceva gen APCR care să se ocupe doar cu organizarea de competiții, te înșeli. Atribuțiile federației sportive sunt cu mult mai complexe decât par, competiția fiind doar partea vizibilă a unei activități care presupune asigurarea unei baze materiale solide, a unor surse de finanțare sigure și consistente care să permită performanța sportivă, formarea unei baza de selecție consistente începând cu grupele de copii și juniori, etc.
Nu uita că pescuitul sportiv nu se reduce doar la pescuitul la crap, ci cuprinde multe alte discipline, cel puțin la fel de spectaculoase.
PS Beneficiez, ca dar de sus, de o memorie fantastică, care îmi permite să memorez o cantitate uriașă de informații. De aceea ți se pare că dau copy/paste. :D
Mulți m-au invidiat pentru asta.
Fane ejti plin de texte. Toate vechi si noi sunt toate. Bine-nteles prin grija ta. Ai o grava problema de memorie. Pescuitul inca n-a fost recunoscut ca sport ci doar ca pe o activitate recreativa cu caracter sportiv pe care omul o poate practica de placere si nu sub coercitie. Toate notiunile tale despre jurisprudenta sunt nule. Ca sa nu cazi si tu la denuntul asta pe care tocmai ti l-am facut ai doua minute sa-mi spui care-i cazuistica legala pe domeniul sportiv, dar cel mai important, ca sa vedem daca nu cumva tu esti ignorantul si indrugi verzi si uscate despre lege fara s-o intelegi, zi - in doua minute - care sunt metodele de interpretare a legii?
120 de minute incepand de-acum.
START.
Dar sa revenim oameni buni!

Interpretarile in jurisprudenta au locul lor foarte bine impamantenit si importanta, pe masura. Anume?! Interpretarea istorio-teleologica analizeaza izvoarele de drept, adica evolutia problematicii in timp, iar interpretarea gramaticala pe cea reala. Puse intr-un mixer precum cel al lui Mircica si adaugand putin sirop de S&O cu aroma de capsune iese cazuistica asta dupa care se judeca si se dau verdicte in ziua de azi. De-aia am io basinile astea in cap si ma dau la el ca sunt pa sistem. Daca vrea io si dau, pa partea ailalta ca ie doar un alt PDL-ist care se crede PNL-ist si partener de dialog social cu niste baietasi care rup de la gura sa reuseasca sa-si satisfaca anumite necesitati sau placeri. Lumea asta e guvernata, inca, de astfel de oameni si nu de cei care nu inteleg ca facand o laba la vremea ei nu ajungi sa .............femeia altuia sau vreao paduchioasa sculamentista.
Mult succes admin cu partenerul tau de dialog social, F.........-LAI! :twisted:
Urban culture.

cezar.ch
Mesaje: 177
Membru din: Mie Ian 20, 2010 11:27

Re: calificari echipa nationala 2011?

Mesaj de cezar.ch »

oanavictor scrie:sunt intr-o ceata totala ........deschid calculatorul ...........dau click pe crapmania ............si de fiecare data sunt redirectionat ........ba pe site-ul baroului de avocati ...........ba pe site-ul academiei romane ..............ba pe site-ul colegiului medicilor neurologi .........!!!!!!!!!!!!!
rog pe cineva priceput sa-mi repare si mie calculatorul ............ofer 500 tarusi pentru standuri plus consiliere in montarea standurilor :lol: :lol: :lol: :lol:
Domnule Oana, e caz de psihiatrie, nu de neurologie !
In rest...respecte pentru sportivul Victor Oana !

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: calificari echipa nationala 2011?

Mesaj de miyagi »

Fane te tarnosesc! M-am imbatat de nervi.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: calificari echipa nationala 2011?

Mesaj de miyagi »

Da, bre, am auzit si eu de cazul asta.
Personajul sa afla acum "cazat" la Balaceanca, poarta bluzon alb incuiat cu lacat la spate si se crede Mihai Viteazul. In timpul liber, taraste un galos pe alei si recita citate din diverse legi.[/quote]

Da Cezare. Despre ala ie vorba.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: calificari echipa nationala 2011?

Mesaj de miyagi »

oanavictor scrie:sunt intr-o ceata totala ........deschid calculatorul ...........dau click pe crapmania ............si de fiecare data sunt redirectionat ........ba pe site-ul baroului de avocati ...........ba pe site-ul academiei romane ..............ba pe site-ul colegiului medicilor neurologi .........!!!!!!!!!!!!!
rog pe cineva priceput sa-mi repare si mie calculatorul ............ofer 500 tarusi pentru standuri plus consiliere in montarea standurilor :lol: :lol: :lol: :lol:
Nea Victore cu mine iesi mai ieftin. Nu-mi trebuie nimic in plus sa fiu civilizat si cu bun simt decat un stand cu apa-n fata lui. Poate apa sa acopere si pestele ca nu ma inerveaza.
Las si standu` curat fara sa ma amendeze politichia federala cu amenzi de mileoane in zioa da azi :lol: .
Urban culture.

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: calificari echipa nationala 2011?

Mesaj de oanavictor »

cezar.ch scrie:
oanavictor scrie:sunt intr-o ceata totala ........deschid calculatorul ...........dau click pe crapmania ............si de fiecare data sunt redirectionat ........ba pe site-ul baroului de avocati ...........ba pe site-ul academiei romane ..............ba pe site-ul colegiului medicilor neurologi .........!!!!!!!!!!!!!
rog pe cineva priceput sa-mi repare si mie calculatorul ............ofer 500 tarusi pentru standuri plus consiliere in montarea standurilor :lol: :lol: :lol: :lol:
Domnule Oana, e caz de psihiatrie, nu de neurologie !
ce dracu sa mai faca psihiatrul aici !!!!!!!
aici sunt cazuri grave ,care trebuiesc operate pe creier .............si tare asi vrea sa vad si eu un asemenea caz rezolvat cu cateva sedinte de cel mai tare psihiatru din lume !!!!!!!!!!!!!
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: calificari echipa nationala 2011?

Mesaj de andrei vladeanu »

miyagi scrie:Fane te tarnosesc! M-am imbatat de nervi.
ce-ai baut?
The One Team

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: calificari echipa nationala 2011?

Mesaj de miyagi »

andrei vladeanu scrie:
miyagi scrie:Fane te tarnosesc! M-am imbatat de nervi.
ce-ai baut?
Vin de la mama de la Salaj :D . Butoi spalat si fara droshdii :wink: .
Urban culture.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”