Calificari pentru CM 2017 in 2016?

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Calificari pentru CM 2017 in 2016?

Mesaj de Vladut Mateianu »

petre iulian scrie:eu le vad asa :

o mansa eliminatorie cate-or fi (loturi) din care raman 6 loturi
o mansa eliminatorie 6 loturi din care raman 3 loturi
finala de 3 loturi .


se plateste gradual , in functie de unde ajunge lotul ...



Cu 6 loturi in finala s-a vazut ca dupa 2 zile cel putin 3 fac figuratie si asteapta finalul ... Cu 3, sunt mai putine puncte in joc si cred ca se joaca pana la final ..

o singura mansa e loterie ... tragi un C din golf (sa nu fi cap de sector ) si te cureti repede ..
Cine a facut figuratie acum Iulica ? Asa s-a vazut de la monitor ? :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Calificari pentru CM 2017 in 2016?

Mesaj de Vladut Mateianu »

Genes Florin scrie:
oanavictor scrie:o singura mansa nu va reflecta valoarea lotului si va mai bifa inca o data bulanul tragerii la sorti
din punctul meu de vedere doua manse eliminatorii plus o finala cu 3 loturi .
o premiere sa se faca dar nu cu bani de la concurenti ........sa se caute un sponsor puternic sau mai multi care sa ofere castigatorilor bilete de avion ,cazare la hotel ,nada ,echipament de prezentare ,consumabile la discretie .........dar nu cred ca se va gasi acel om care sa faca treaba asta prin voluntariat
pai nea Victore, cand o facea Costel ci AV nu era bine...
plm platiti acum incapatanarea voastră.
Incet cu pianul... De ce nu ai participat ca sa demonstrezi ca ai dreptate ? Din spatele monitorului e usor sa comentezi Florine....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
vioril
Mesaje: 627
Membru din: Vin Aug 06, 2010 13:18
Puncte: 0
Localitate: mihailesti

Re: Calificari pentru CM 2017 in 2016?

Mesaj de vioril »

cand se vor mai vedea calificari pentru CN tinute pe cel putin doua - trei balti diferite ( ca-n 2011 ) ?

darvari - sarulesti -hermes - moara - corbu - etc
catch & release DOAR DACA E CAZUL

Avatar utilizator
ZABELEA
Mesaje: 294
Membru din: Mar Ian 11, 2005 15:42

Re: Calificari pentru CM 2017 in 2016?

Mesaj de ZABELEA »

Eu spun ca este foarte greu sa schimbi ceva pentru urmatorii 2 ani(2017-2018) pentru ca daca imi aduc bine aminte la prima sedinta parca s-a votat sistemul de calificare,lacul si datele de concurs pentru urmatorii 3 ani.Ca sa schimbi ceva eu cred ca trebuie unanimitate de voturi altfel e posibil ca cineva sa o dea in avocati si procese.
Parerea mea este ca acest sistem trebuie imbunatatit,relatia cu AGVPS trebuie imbunatatita,relatia intre noi(cluburile participante)trebuie imbunatatita samd.
Referitor la raspunsul tau Vladut ca echipa castigatoare are parte de faima este total eronat.Echipa calificata la mondiale nu se poate prezenta acolo cu faima castigata in Romania,mai este nevoie si de altceva:cazare,deplasare,echipament prezentare,antrenament + multe altele,astea nu se rezolva cu faima.Mergem la mondiale carne de tun si speram sa facem rezultat din talent si noroc.
Parerea mea este ca taxa de participare la campionatul national trebuie sa includa:Taxa CIPS(1550euro),cazare(2000),avion(2000) si antrenament 2500.De aici cred ca ar trebui sa plece calculul pentru nationale.Restul de cheltuieli cu nada,diurna,echipament prezentare,consumabile etc poate sa si le sustina orice club.
Echipa care pleaca la mondiale reprezinta Romania si ar trebui ajutata si sustinuta de toti cei implicati in fenomen mai ales de cei care fac bani din pescuit.
MIHAI PRIPON - CARP UNITED TEAM.

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Calificari pentru CM 2017 in 2016?

Mesaj de oanavictor »

ZABELEA scrie:Eu spun ca este foarte greu sa schimbi ceva pentru urmatorii 2 ani(2017-2018) pentru ca daca imi aduc bine aminte la prima sedinta parca s-a votat sistemul de calificare,lacul si datele de concurs pentru urmatorii 3 ani.Ca sa schimbi ceva eu cred ca trebuie unanimitate de voturi altfel e posibil ca cineva sa o dea in avocati si procese..
Nu sa votat absolut nimic ........nici sistemul ,nici lacul si nici macar datele concursului .
Atata timp cat cips poate schimba si cu trei zile inainte de concurs zonele unui sector incalcand propriul lui regulament fara teama de a fi dati in judecata ,EU CRED CA A VENIT TIMPUL SA NE REVENIM SI SA FACEM CEEA CE ESTE MAI BINE SI MAI CORECT DIN PUNCT DE VEDERE MORAL FARA SA MAI DAM NASTERE LA DIVERSE SPECULATII !!!!!!!!!
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Calificari pentru CM 2017 in 2016?

Mesaj de marin laurentiu »

Alexandru Mihai scrie:Circula un zvon ca anul acesta in octombrie 2016 se vor tine calificarile pentru CM 2017.
Stie cineva ceva? Aceste calificari sunt doar pentru cateva loturi?
Ma gandeam ca CN-ul este deschis pentru toata lumea crapista din Romania.
Propunerea asta am facut- o si eu de acum 5-6 ani,daca nu mai bine....aceleasi reactii: nu e timp si nu sant bani ptr 2 CN - uri in acelasi an...
Paradoxal zic eu,avand in vedere ca majoritatea pescarilor implcati in CN sant regasiti pe listele a jdemii de concursuri private....unele cu taxe de 3000 sau mai bine...deci,pe undeva e o fractura de logica...
Uita-te prin arhiva daca ai chef si timp si o sa gasesti prin 2009 aceleasi propuneri facute de mine
-disputarea CN anticipat(in anul premergator participarii laCM)...avantaje multiple...lotul respectiv are 1 an la dispozitie ptr a strange fonduri...sponsori,org de competitii pe balti obtinute gratuit sub forma de sponsorizare,etc
-baltile unde se va disputa Cn trbuiesc obtinute gratuit...sub forma de sponsorizare
-taxa nu mai mica de -1500 e...dupa plata arbitrajului, restul sub forma de premiere ptr lotul national
1500 e platibili (si in transe) in decurs de 1 an,nu mi se pare o suma utopica ptr un lot de 12(500 ron de basca)....sa nu mai vb despre un club cu 20-30membri
Daca ar fi dupa mine as pune taxa si mai mare....pana la urma fiecare poate alege daca vrea CN sau braile pe bani...cine considera ca sant maai importante competitiile private decat CN-ul nu are decat sa mai citeasca odata citatul postat de AV....
Spor la...discutii ptr ca,asa cum ne-am obisnuit doar la stadiul asta vom ramane....
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Calificari pentru CM 2017 in 2016?

Mesaj de Vladut Mateianu »

ZABELEA scrie: Referitor la raspunsul tau Vladut ca echipa castigatoare are parte de faima este total eronat.Echipa calificata la mondiale nu se poate prezenta acolo cu faima castigata in Romania,mai este nevoie si de altceva:cazare,deplasare,echipament prezentare,antrenament + multe altele,astea nu se rezolva cu faima.Mergem la mondiale carne de tun si speram sa facem rezultat din talent si noroc.
Parerea mea este ca taxa de participare la campionatul national trebuie sa includa:Taxa CIPS(1550euro),cazare(2000),avion(2000) si antrenament 2500.De aici cred ca ar trebui sa plece calculul pentru nationale.Restul de cheltuieli cu nada,diurna,echipament prezentare,consumabile etc poate sa si le sustina orice club.
Echipa care pleaca la mondiale reprezinta Romania si ar trebui ajutata si sustinuta de toti cei implicati in fenomen mai ales de cei care fac bani din pescuit.
Ai dreptate, dar va fi foarte greu cu taxa....
Sustinere cu forta nu se poate din pacate, sponsorizarile se fac in continuare pe relatii, prietenii sau manageri luati doar ca sponsori....

Referitor la balta, parerea mea este ca trebuie facut CN pe 3 lacuri diferite, nu doar pe Corbu. Asta cu toate ca nu am ce sa reprosez lacului Corbu !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Gaboitza
Mesaje: 133
Membru din: Joi Iun 11, 2015 14:14
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Calificari pentru CM 2017 in 2016?

Mesaj de Gaboitza »

marin laurentiu scrie:
Alexandru Mihai scrie: Paradoxal zic eu,avand in vedere ca majoritatea pescarilor implcati in CN sant regasiti pe listele a jdemii de concursuri private....unele cu taxe de 3000 sau mai bine...deci,pe undeva e o fractura de logica...
In cazul asta, ati putea sa "privatizati" CN-ul
In prima etapa, din N cluburi participante, primele 6 sunt premiate ( gradual, in fct de locul obtinut ) , banii ii pot folosi la urmatoarea etapa unde doar primele 3 vor fi premiate si in finala castigatorul ia totul si pleaca la CM.

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Calificari pentru CM 2017 in 2016?

Mesaj de osc1or »

Care este scopul participarii la CN? Sa te califici si sa participi la CM, nu?
Se subintelege ca cine se inscrie isi asuma ca daca obtine calificarea va participa la CM, nu?
In cel mai bun caz, ar putea sa ajute AGVPS-ul echipa castigatoare, nu tot pescarii.. nu uitati ca pescarii isi platesc singuri din buzumar atat taxa de participare, cat si nada, cat si transportul, mancarea de pe balta etc...
Fiecare club trebuie sa isi sustina financiar participarea pana la ultimul act.

Anul asta a fost cel mai bun exemplu ca la o taxa de 1500 euro nu se baga mai mult de 2-3 echipe...

CN-ul nu este BRAILA.
Critic echilibrat

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: Calificari pentru CM 2017 in 2016?

Mesaj de Genes Florin »

muso ai uitat cui te adresezi????
atenției la exprimare
Balta Puiesti

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”