Calificari pentru CM 2017 in 2016?

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Calificari pentru CM 2017 in 2016?

Mesaj de Vladut Mateianu »

Genes Florin scrie:muso ai uitat cui te adresezi????
atenției la exprimare
Gata bossulan3 ! :D
Aici este un forum de pescuit, nu de smardoiala. Discutam cu argumente, daca se poate....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: Calificari pentru CM 2017 in 2016?

Mesaj de Genes Florin »

eu ajut cum pot si cat ma pricep.
rautatile sunt multe.
lot nu am facut ca nu aveam suficienti pescari.
o zi buna!
Balta Puiesti

Avatar utilizator
surgeon
Mesaje: 519
Membru din: Vin Sep 05, 2014 23:58
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de surgeon »

Buna seara!
Lotul care reprezinta Romania la CM ar trebui sa fie sustinut de organizator, si anume AGVPS, care trebuie sa gaseasca sponsori si sa se implice, si nu doar sa beneficieze de pe urma pescarilor. Cat despre organizarea de mai multe etape, pe mai multe lacuri, inseamna automat cresterea costurilor. Formatul actual functioneaza, iar Corbu este singura pista de concurs competenta pentru asa ceva. Trebuie găsite solutii pentru sustinerea lotului national. Costurile actuale nu au fost atat de mari, dar adăugarea unor costuri suplimentare (adică mai multe etape sau sustinerea lotului castigator) poate duce la reducerea numărului de participanti. Si exact asta nu se doreste. Sănătate!

Trimis de pe al meu HTC One M8s folosind Tapatalk
Sa va dea Dzeu sanatate!

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Calificari pentru CM 2017 in 2016?

Mesaj de cornelserbu »

marin laurentiu scrie:Daca ar fi dupa mine as pune taxa si mai mare....pana la urma fiecare poate alege daca vrea CN sau braile pe bani...cine considera ca sant maai importante competitiile private decat CN-ul nu are decat sa mai citeasca odata citatul postat de AV....
Spor la...discutii ptr ca,asa cum ne-am obisnuit doar la stadiul asta vom ramane....
1. cu cat creste taxa, cu atat scade valoarea pescarilor
2. articolul generalizeaza...vorbeste despre memtalitatea romanilor care nu e departe de mentalitatea a cel putin jumatate din natiille europene si nu prea are legatura cu importanta pe care o da fiecare competitiilor la care participa
3. cu ramanerea asta tot trambitata la stadiul de dicutii, am avut performante din 2004 in coace !
4. si cred eu, cel mai important, atata timp cat agvps nu se implica financiar si vrea doar laurii fara sa miste un deget, pescarilor le va fi din ce in ce mai greu sa participe si sa mai faca si performanta !
Cornel Serbu
Friends Carp Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”