CALIFICARILE PENTRU CM SPANIA 2015 SE VOR TINE ANUL VIITOR.

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: CALIFICARILE PENTRU CM SPANIA 2015 SE VOR TINE ANUL VIIT

Mesaj de iohann »

Vladut Mateianu scrie:
iohann scrie:
fiecare lot trebuie sa aiba sansa lui!corect!
dar referitor la situatia actuala, cine are dreptate?!
nu s-a stiut din timp?!
da-le tu banii loturilor care s-au pregatit pt campionat!
din pacate totul se invarte doar in jurul banilor. cu o anumita suma de bani poti sa iesi chiar campion national, dar unde este mandria ? te stiu un luptator si un sportiv, de aceea iti si adresez urmatoarea intrebare : tu personal consideri ca, castigarea unui CN cu doar 4 loturi, este un motiv de mandrie ? sti bine ca mai sunt multe loturi care vor veni la anul, cand sigur va fi o competitie adevarata, nu un simulacru, dupa cum bine a punctat la sedinta Fane Fasie....
si daca lotul tau platea taxa de participare si intentiona sa participe, cum era?! :roll:
CINE OPRESTE CLUBURILE SA PARTICIPE?!
noi am fost in 2013 in situatia de a nu mai participa.cu ajutorul lui Florin Masu, in ultima zi s-a rezolvat!
eram deja resemnati, dar n-am inceput sa urlam ca trebuie sa se anuleze campionatul ca nu avem bani.
am intrat in stand cu 3 feluri de bile, fiecare ce-a avut pe acasa sau cum s-a putut.
si uite asa cum am fost, am avut sansa sa iesim campioni!

nu inteleg faza cu o anumita suma de bani, poti iesi cn!!! :roll:
se gaseste de cumparat acest titlu?!sau trebuie castigat pe balta!?
apropo de fair play...vezi ca am sunat absolut toate cluburile care stiam ca intentionau sa participe in cazul in care exista posibilitatea sa se tina, pt ca vrem sa jucam, sa pierdem, sa castigam, nu conteaza.suntem pescari si ne intrecem pe balta!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CALIFICARILE PENTRU CM SPANIA 2015 SE VOR TINE ANUL VIIT

Mesaj de Vladut Mateianu »

noi aveam banii pregatiti ptr plata (iti poate confirma adi forest), lotul pregatit si chiar si nada pe ultima suta de metri.....
apoi am aflat ca nu se va tine ptr cu nu sunt echipe, de aceea am si amanat plata.

daca vorbim de fair-play aar trebui apreciata pozitia cluburilor Carp United si CC Corbu, care au realizat ca in 4 loturi nu se poate vorbi de CN si au preferat sa le dea si altora sansa sa se regrupeze si sa faca rost de banii ptr taxa..... sa nu uitam ca sunt multe cluburi unde pescarii isi platesc din buzunar taxa, nada si restul cheltuielilor.... de aceea am si facut apel la intelegere din partea tuturor....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

RB Baits
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 794
Membru din: Dum Oct 03, 2010 10:30

Re: CALIFICARILE PENTRU CM SPANIA 2015 SE VOR TINE ANUL VIIT

Mesaj de RB Baits »

Vladut Mateianu scrie:noi aveam banii pregatiti ptr plata (iti poate confirma adi forest), lotul pregatit si chiar si nada pe ultima suta de metri.....
apoi am aflat ca nu se va tine ptr cu nu sunt echipe, de aceea am si amanat plata.

daca vorbim de fair-play aar trebui apreciata pozitia cluburilor Carp United si CC Corbu, care au realizat ca in 4 loturi nu se poate vorbi de CN si au preferat sa le dea si altora sansa sa se regrupeze si sa faca rost de banii ptr taxa..... sa nu uitam ca sunt multe cluburi unde pescarii isi platesc din buzunar taxa, nada si restul cheltuielilor.... de aceea am si facut apel la intelegere din partea tuturor....
Pai daca sunteti atat de pregatiti o sa faceti fata pe orice vreme cu fair play si jocurile cu se tine nu se tine trebuie sa inceteze ca sa nu isi bata joc de oamenii care au umblat sa perfecteze contracte de sponsorizare pentru un CN de care se stia de 3 luni si de pentru care sunt cluburi care au muncit sa fie pregatiti la timp in spiritul fair-play al acestei competitii!

Avatar utilizator
the mover
Mesaje: 677
Membru din: Mie Noi 10, 2010 16:19

Re: CALIFICARILE PENTRU CM SPANIA 2015 SE VOR TINE ANUL VIIT

Mesaj de the mover »

Vladut! ti-ai spus parerea acum vreo 2-3 saptamani,.(referitor la amanarea calificarilor)
Mie, cel mai urat din toata situatia asta,mi se pare a fi ,data la care ati hotarat ca nu se mai tine ,sa nu-mi spune-ti ca nu stiati acum o luna ca nu veniti la calificari,de ce nu ati convocat atunci o sedinta pentru discutii,inainte cu 3 zile arata ca o marsavie,fara sa exagerez.
Dan Stoica
CLUBUL GREEN LAKE
4Carphttp://www.crapmania.ro/forum/marele-bazar-f8/ ... 25664.html
Dacă vrei să ştii cine este un om, dă-i o funcţie de conducere.

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: CALIFICARILE PENTRU CM SPANIA 2015 SE VOR TINE ANUL VIIT

Mesaj de George-Alexandru »

Incercati sa nu intrati in polemici inutile!


Situatia este foarte simpla-

-in momentul in care sa semnat acel STABOR si sa stabilit data de desfasurare a CN 2015,respectiv sep 2014... in stilul care ne caracterizeaza,loturile care au semnat nu stiau pana la data stabilita,cate dintre ele vor mai fi apte pentru a participa....cu sanse.

-motivele reale si importante,aparte de ce sa tot sustinut pe aici sunt:migratia jucatorilor importanti din unele loturi,incapacitatea alocarii sumelor necesare participarii.

Acesti doi factori sunt principalii promotori dupa care sau tras concluziile si sau impatrit taberele.Acum....in funtie de cum sa gospodarit fiecare club care a crezut in STABORUL numit oficial Proces Verbal,semnat de cele 10 cluburi,sa ajuns in situatia in care doar 4 loturi au putut indeplini conditiile de participare iar restul NU.
Vali Vesa este singurul om care a expus corect problema .Asa era normal sa procedeze toata lumea si exista o astfel de intelegere din toate partile care nu erau influentate si de alti factori.

Concluzia !?

Unii au evoluat mult din punct de vedere al administrarii cluburilor(loturilor),dar la nivel de organizare si reglementare am facut pasi mari inapoi.
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: CALIFICARILE PENTRU CM SPANIA 2015 SE VOR TINE ANUL VIIT

Mesaj de gor965 »

Ramaneti va rog pe subiect...postarile off-topic au fost mutate la Discutii Generale !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
booghy28
Pescar de competitie
Mesaje: 141
Membru din: Lun Iun 21, 2010 10:48

Re: CALIFICARILE PENTRU CM SPANIA 2015 SE VOR TINE ANUL VIIT

Mesaj de booghy28 »

Cand intra lupii se sterge. De ce ?
Divizia de crap al Clubului Sportiv Green Lake
Imagine

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: CALIFICARILE PENTRU CM SPANIA 2015 SE VOR TINE ANUL VIIT

Mesaj de gor965 »

booghy28 scrie:Cand intra lupii se sterge. De ce ?
Nu se sterge nimic. Am mutat postarile care n-au nici o legatura cu CN-ul !
http://www.crapmania.ro/forum/discutii- ... 34678.html
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CALIFICARILE PENTRU CM SPANIA 2015 SE VOR TINE ANUL VIIT

Mesaj de Stefan B »

Domnilor, s-a ajuns la asa multe jigniri
....va place ? Cei care vor sa aspire sa participe la un CN ...ce sa intelega ??? Ca fara jocuri de culise, fara sponsori, fara bani ....nu ai ce cauta .....???? Asta e concluzia ???
Daca ne uitam atent mai toti cei care ne intalnim la un CN ....( aici m-am inclus si pe mine ...cu toate ca de vreo 2 ani nu am mai fost ...si atunci am fost asa ..cu hei rup ....) suntem cativa ....aceeasi ...
In schimb ne dorim un CN cu 12 loturi, cu consum de nada, timp, bani, etc ....de unde ??? Mie personal....nu-mi plac toate aceste discutii......si nu vad cum sa EVOLUAM acest fenomen ...daca ne comportam in felul acesta !

In loc sa fim serios, profesionisti si organizati .....preferam ....POIANA LUI IOCAN !

O seara buna si poate reusim sa gandim OBIECTIV !

AndreiD
Mesaje: 28
Membru din: Vin Mar 07, 2008 7:02

Re: CALIFICARILE PENTRU CM SPANIA 2015 SE VOR TINE ANUL VIIT

Mesaj de AndreiD »

Tiganie, bisnita, gainarii, spagi, bataie de joc....la asta se reduce CN-ul acum! Si toate astea din cauza unei nulitati de om, fara coloana vertebrala care s-a vazut sef adjunct de subcomisie.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”