Campion National e lucru mare

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
RB Baits
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 794
Membru din: Dum Oct 03, 2010 10:30

Re: Campion National e lucru mare

Mesaj de RB Baits »

Am reusit sa vad in ultimii ani foarte multe ineptii legate de pescuitul de competitii si mai ales legate de campionatul national care incepand din 2004 a fost organizat pentru o calificare la un Campionat Mondial! "Intamplator" aceasta metoda a dat si rezultate si a creat un nucleu de pescari valorosi care mai mereu in ultimii ani s-au intalnit in finala acestei competitii! Tin minte o reclama a unui site de poker care spunea cam asa "pokerul este un joc de noroc dar cum de la masa finala sunt aceleasi fete".
Sa ne intoarcem la marile valori nedescoperite ale pescuitului autohton care cred ca ar avea sanse fara echipament si nada de valoare la un campionat mondial! unde se presupune ca ar ajunge dupa ce castiga pe dunare sau afluentii ei un alt tip de campionat! Incerc sa gasesc un scenariu, cum s-ar prezenta si pescui in fata altor de 24 sau 25 de nationale super dotate si pregatite! Probabil ca ar trebui sa ne imaginam un concurs de Formula 1 in care ar trebui concurentii sa iti abandoneze monoposturile si sa concureze cu Trabanturi ca sa ii dea sanse egale unui "Gigel" sa demonstreze ca exista un talent nativ incredibil! Mda o sa mai vad multe astfel de imbecilisme dar ceea ce este real si demonstrat, acest sistem actual a creeat valoare si rezultate. Daca se poate eu ma rog sa ramana asa deoarece la nivel de Campionat Mondial de pescuit la Crap, Romania este o forta recunoscuta!

Avatar utilizator
mirel34
Mesaje: 79
Membru din: Vin Noi 01, 2013 19:27
Puncte: 0
Localitate: CONSTANTA

Re: Campion National e lucru mare

Mesaj de mirel34 »

Florin Pata scrie:Inafara perioadei tale sub A.V...ai vreun rezultat ? Senzor = A.V...atat !!! Chiar crezi ca te crede cineva(inafara lingailor) ...mare pescar ??? Ai distrus nada de baza Senzor = A.V. , ai o balta de carasei , nu prea mai vine nimeni la concursurile tale , vinzi boiliesuri la "10 lei"....te caracterizeaza ! Pacat ca l-ai pacalit pe Mitranescu...ala da pescar adevarat !!! Ia fa "valorosule :oops: " un sondaj sa vezi cine te crede macar un pescar mediu ??? Sa arunci in Dunare o "tona" de solubile si sa prinzi "3" pesti ???
Tupeul si frustrarea ta au atins cote alarmante , cauta-ti norocul prin ghicitori, poate reusesti sa te insori , l...ba te-a transformat in O...ist moralist, nimic nu -ti convine , de ce ?!....incearca si tu un tratament , sincer nu cred ca ar exista vreunul , dar ai libertatea sa incerci , ce sti tu de pescuit ?!, probabil stii multe ..dar stiute numai de tine ,nu si de restul pescarilor , tot apostrofezi si abreviezi A.V , ai o relatie sentimentala cu el ,sau vrei cu el si bagheta lui magica,?esti un mare pescar NEDESCOPERIT , si probabil asa vei ramane ...SUCCES CAPIONULE NEDESCOPERIT , CARE DE FAPT NU EXISTI!!...SINCER CINE ESTI SI CE DORESTI DE LA NOI?!...LASA-NE!!

Avatar utilizator
mirel34
Mesaje: 79
Membru din: Vin Noi 01, 2013 19:27
Puncte: 0
Localitate: CONSTANTA

Re: Campion National e lucru mare

Mesaj de mirel34 »

mirel34 scrie:
Florin Pata scrie:Inafara perioadei tale sub A.V...ai vreun rezultat ? Senzor = A.V...atat !!! Chiar crezi ca te crede cineva(inafara lingailor) ...mare pescar ??? Ai distrus nada de baza Senzor = A.V. , ai o balta de carasei , nu prea mai vine nimeni la concursurile tale , vinzi boiliesuri la "10 lei"....te caracterizeaza ! Pacat ca l-ai pacalit pe Mitranescu...ala da pescar adevarat !!! Ia fa "valorosule :oops: " un sondaj sa vezi cine te crede macar un pescar mediu ??? Sa arunci in Dunare o "tona" de solubile si sa prinzi "3" pesti ???
Tupeul si frustrarea ta au atins cote alarmante , cauta-ti norocul prin ghicitori, poate reusesti sa te insori , l...ba te-a transformat in O...ist moralist, nimic nu -ti convine , de ce ?!....incearca si tu un tratament , sincer nu cred ca ar exista vreunul , dar ai libertatea sa incerci , ce sti tu de pescuit ?!, probabil stii multe ..dar stiute numai de tine ,nu si de restul pescarilor , tot apostrofezi si abreviezi A.V , ai o relatie sentimentala cu el ,sau vrei cu el si bagheta lui magica,?esti un mare pescar NEDESCOPERIT , si probabil asa vei ramane ...SUCCES CAPIONULE NEDESCOPERIT , CARE DE FAPT NU EXISTI!!...SINCER CINE ESTI SI CE DORESTI DE LA NOI?!...LASA-NE!!
PS . Noi nu sintem ca tine , te asteptam totusi pe balta sa te bati cu noi de la egal la egal ...DPV sportiv binenteles ,...sau cum vrei tu, cine stie?! cred personal ca totusi esti o minune pierduta !

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Campion National e lucru mare

Mesaj de gabi1 »

Florin Pata scrie:Inafara perioadei tale sub A.V...ai vreun rezultat ? Senzor = A.V...atat !!! Chiar crezi ca te crede cineva(inafara lingailor) ...mare pescar ??? Ai distrus nada de baza Senzor = A.V. , ai o balta de carasei , nu prea mai vine nimeni la concursurile tale , vinzi boiliesuri la "10 lei"....te caracterizeaza ! Pacat ca l-ai pacalit pe Mitranescu...ala da pescar adevarat !!! Ia fa "valorosule :oops: " un sondaj sa vezi cine te crede macar un pescar mediu ??? Sa arunci in Dunare o "tona" de solubile si sa prinzi "3" pesti ???
Imagine
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
yuuhuu
Mesaje: 465
Membru din: Mie Ian 21, 2015 14:16
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Campion National e lucru mare

Mesaj de yuuhuu »

Am citit toate postarile la o cafea acum. din pacate foarte mult offtopic multe rautati si doar cateva postari care ating subiectul. O puteti discuta mai profesional ?
Cu stima

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campion National e lucru mare

Mesaj de Florin Pata »

Vladut Mateianu scrie:
ionut72 scrie:
Sunt multi pescari prin tara, doar ca le este frica sa vina sa dea piept cu cei mai buni, prefera luptele interne intre ei, ptr o cupita la cate un concurs anonim....
In fine, macanitori vor fi si mai multi, oricum ai face se vor gasi sa comenteze !
:D
Se pare ca dupa ce am fost insultat de muuulte ori am avut dreptate maxima iar asta e cel mai important lucru !!!
In momentul in care pescarii din tara , considerati de unii... de nivel "cupite la concursuri anonime" s-au hotarat sa vina la campionat si sa dea piept cu auto proclamatii "cei mai buni" , adevarul a iesit la iveala!
Clasamentele vorbesc de la sine , fara posibilitatea de a fi contestate .
Se pare ca echipele din Constanta , Calarasi , Suceava , Prahova si Rm Valcea au creat deranj mare .
Si tocmai s-a dovedit cine sunt "macanitorii" :lol: !

claudiupascu
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 14, 2009 22:55

Re: Campion National e lucru mare

Mesaj de claudiupascu »

Florin Pata scrie:
Vladut Mateianu scrie:
ionut72 scrie:
Sunt multi pescari prin tara, doar ca le este frica sa vina sa dea piept cu cei mai buni, prefera luptele interne intre ei, ptr o cupita la cate un concurs anonim....
In fine, macanitori vor fi si mai multi, oricum ai face se vor gasi sa comenteze !
:D
Se pare ca dupa ce am fost insultat de muuulte ori am avut dreptate maxima iar asta e cel mai important lucru !!!
In momentul in care pescarii din tara , considerati de unii... de nivel "cupite la concursuri anonime" s-au hotarat sa vina la campionat si sa dea piept cu auto proclamatii "cei mai buni" , adevarul a iesit la iveala!
Clasamentele vorbesc de la sine , fara posibilitatea de a fi contestate .
Se pare ca echipele din Constanta , Calarasi , Suceava , Prahova si Rm Valcea au creat deranj mare .
Si tocmai s-a dovedit cine sunt "macanitorii" :lol: !
In afara de baietii de la Kan Vis ai vazut multi ,,provinciali" in finala sau ti se pare ca baietii de la Sarulesti sunt fosti ,,castigatori de cupite in concursuri marunte"? :lol:

Radu Vasilescu
Mesaje: 122
Membru din: Mie Mai 25, 2016 15:07
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campion National e lucru mare

Mesaj de Radu Vasilescu »

In afara de baietii de la Kan Vis ai vazut multi ,,provinciali" in finala sau ti se pare ca baietii de la Sarulesti sunt fosti ,,castigatori de cupite in concursuri marunte"? :lol:[/quote]

Si in Kan Vis sunt bucuresteni.

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campion National e lucru mare

Mesaj de Florin Pata »

Daca cititi subiectul , nu e vorba neaparat despre bucuresteni vs. restul tarii . Eu sustin o competitie bazata pe cat mai multe echipe participante si pe etape de calificari cat mai serioase , mergand chiar pana la un fel de divizie nationala . Asta aduce un mare plus in partea de reprezentativitate , atunci cand afirmi ca esti campion NATIONAL la pescuit la crap . In trecut era vorba de un nucleu foarte mic de echipe ,aproximativ aceleasi de fiecare data , care "jucau" doar intre ele , castigand titlul printr-un fel de rotatie intre ele , din punctul meu de vedere cu reprezentativitate nationala care tindea spre 0 . Cum a intrat Energy Carp Brasov in competitie ...cum a castigat si titlul si Campionatul Mondial !
Din acest an competitia a inceput sa fie reala iar titlul se joaca pana in ultima secunda a concursului !
Spor !

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Campion National e lucru mare

Mesaj de Lucian SV »

Florin Pata scrie:Din acest an competitia a inceput sa fie reala iar titlul se joaca pana in ultima secunda a concursului !Spor !
Vai de capul tău! Cât de inept poți să „ești”! :oops: :oops: :oops:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”