Campionat AGVPS - 2015

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
CLAUMAR INSOFT
Mesaje: 9
Membru din: Lun Oct 13, 2014 14:33

Re: Campionat AGVPS - 2015

Mesaj de CLAUMAR INSOFT »

D-le Orhei va rog sa ma lamuriti cu urmatoare neclaritati..Citind toate postarile Dvs si intrebarile care v-au fost adresate de catre Green Lake Si Dl Mateianu, as vrea sa imi spune-ti cine decide daca CN-ul se mai tine sau nu?

Citez Green Lake “domnule Orhei eu am pus o intrebare simpla la care vreau raspunsul .Nu merge pe "discutii la telefon" . Daca pe data de 9 octombrie sunt doar 5-6 loturi platite ? Ce facem ? Vreau sa stiu inainte sa, platesc taxa ce se intampla atunci ... Cer mult ?”

La care ati raspuns “Domnule Iulian, Se respecta hotararile luate la datele de 15.10.2013, 06.06.2014 si 29.06.2014. Presedintele subcomisiei de pescuit la crap AGVPS din Romania Oliviu Orhei”

Eu trebuie sa respect in totalitatea o hotarare care a fost votata si publicata. Procesul verbal a fost semnat de 10 Cluburi si aprobata hotararea respectiva de catre AGVPS. Cate din cele zece au de comentat? Eu din cate vad numai doua cluburi. Va rog nu uitati Campionatul AGVPS nu este o braila. Din bani care revin campioanei se plateste taxa de participare la C.M. de crap. Diferenta este cheltuita de club pentru echipament, transport si altele. In caz contrar suma trebuie impozitata si se pierd o suma.

Te rog, intelegeti atat dumneavoastra cat si alte persoane Campionatul AGVPS 2015 se tine in accest an asa cum a fost stabilit. Presedintele subcomisiei de pescuit la crap AGVPS din Romania Oliviu Orhei

CS SENZOR Ce zicem noi si ce ziceti dvs? Sau intelegeti numai ce vreti dvs.? Nu am spus nici un moment ca, Campionatul AGVPS 2015 sa nu se tina anul asta. Respect aceasta decizie cu sfintenie ca doar si eu am fost cel care am votat asta primavara. Dar nici eu, nici Iulian, nici Barbu si nici celelate cluburi care vor sa participe (si apropo vede-ti ca nu suntem numai doua cluburi, daca nu puteti sa numara-ti va cumpar un abac, ca sa tineti evidenta mai usor) vrem doar ca bani care revine campioanei….

CS SENZOR Deocamdata este taxa de smecherie. Agvps nu a aprobat Cn 2015, stiu deja toate cluburile.

Rog toate CLUBURILE care pana pe data de 09.10 ora 24.00 sau inscris sa participe la acceasta sedinta. Vor avea o copie a documentului prin care au facut plata pentru participare la Campionatul AGVPS 2015.

Au platit taxa de participare:

1. Carp United

2. CLAUMAR INSOFT CLUB

3. CCC

4. Green Lake

Pot participa si CLUBURILE care au semnat P.V. din data de 06.06.2014 si nu sau inscris.

Deci avem urmatoarele concluzii:

- pe forum nu s-a decis ca nu se va tine CN-ul. Ati dat Dvs telefoane dupa bunul plac? Numai vorbim de profesionalism. Ati sustinut public pana la sedinta ca se va tine CN-ul.

- Ati sustinut cu tarie ca CN-ul se face conform prevederilor PV-ului si Doamne fereste nici vorba de anulare.

- Dl Mateianu care sustinea in cadrul sedintei si multi altii ca hotararea sa fie luata de toate cluburile deasemenea sustine in posturile lui ca AGVPS-ul decide daca se tine sau nu CN-ul.

- Dle Orhei la ultima Dvs postare ati scris “Pot participa si CLUBURILE care au semnat P.V. din data de 06.06.2014 si nu sau inscris”. Nu scrie nimic ca ele decid daca se tine sau nu CN-ul..Cum de altfel la sedinta s-a vociferat faptul ca, daca cei care nu s-au inscris la CN nu au voie sa voteze la ce au mai venit? Au venit ca asa au vrut. Ca Dvs ati spus ca pot veni si cei care nu s-au inscris..

- Daca fiecare club are interesul lui, de ce trebuie ca si celelalte care s-au pregatit sa nu poata participa ca asa au decis cluburile care nu vor sa vina din diverse motive care nu intereseaza pe restul care vor sa participe? De ce decid cluburile? E reglementat undeva ca ele decid daca se tine sau nu? A spus AGVPS-ul ca decid cluburile daca se tine CN-ul sau nu? Pai atunci sa faca CN-ul cluburile, sa il organizeze, sa faca ei regulamente etc daca tot se voteaza asa.

- Nu se poate sa ne batem joc asa. Azi este, maine numai este. Cheltuiti bani, faceti planuri si apoi decide cine vrea cum vrea ca de fapt nu e favorabil pt el.
Va rog sa ne spune-ti cum ne-ati gasit Dvs ca nu avem dreptul sa participam la sedinta de azi? Unde scrie ca nu aveam voie?am luat certificatul dupa sedinta? Deja s-a ajuns prea departe.



Va rog sa ne impartasiti si noua cine decide daca se tine CN-ul sau nu? Va rog fara raspunsuri de genul trebuie sa ne intelegem intre noi sa decidem cum e mai bine..Fiecare are dreptul sa decida ce e mai bine pt el..Nu sa decida altcineva in locul lui.


Va multumim,
CLAUMAR INSOFT Club
C.I. Carp Team

oliviu orhei
Mesaje: 587
Membru din: Joi Aug 20, 2009 9:08

Re: Campionat AGVPS - 2015

Mesaj de oliviu orhei »

CLAUMAR INSOFT scrie:D-le Orhei va rog sa ma lamuriti cu urmatoare neclaritati..Citind toate postarile Dvs si intrebarile care v-au fost adresate de catre Green Lake Si Dl Mateianu, as vrea sa imi spune-ti cine decide daca CN-ul se mai tine sau nu?

Citez Green Lake “domnule Orhei eu am pus o intrebare simpla la care vreau raspunsul .Nu merge pe "discutii la telefon" . Daca pe data de 9 octombrie sunt doar 5-6 loturi platite ? Ce facem ? Vreau sa stiu inainte sa, platesc taxa ce se intampla atunci ... Cer mult ?”

La care ati raspuns “Domnule Iulian, Se respecta hotararile luate la datele de 15.10.2013, 06.06.2014 si 29.06.2014. Presedintele subcomisiei de pescuit la crap AGVPS din Romania Oliviu Orhei”

Eu trebuie sa respect in totalitatea o hotarare care a fost votata si publicata. Procesul verbal a fost semnat de 10 Cluburi si aprobata hotararea respectiva de catre AGVPS. Cate din cele zece au de comentat? Eu din cate vad numai doua cluburi. Va rog nu uitati Campionatul AGVPS nu este o braila. Din bani care revin campioanei se plateste taxa de participare la C.M. de crap. Diferenta este cheltuita de club pentru echipament, transport si altele. In caz contrar suma trebuie impozitata si se pierd o suma.

Te rog, intelegeti atat dumneavoastra cat si alte persoane Campionatul AGVPS 2015 se tine in accest an asa cum a fost stabilit. Presedintele subcomisiei de pescuit la crap AGVPS din Romania Oliviu Orhei

CS SENZOR Ce zicem noi si ce ziceti dvs? Sau intelegeti numai ce vreti dvs.? Nu am spus nici un moment ca, Campionatul AGVPS 2015 sa nu se tina anul asta. Respect aceasta decizie cu sfintenie ca doar si eu am fost cel care am votat asta primavara. Dar nici eu, nici Iulian, nici Barbu si nici celelate cluburi care vor sa participe (si apropo vede-ti ca nu suntem numai doua cluburi, daca nu puteti sa numara-ti va cumpar un abac, ca sa tineti evidenta mai usor) vrem doar ca bani care revine campioanei….

CS SENZOR Deocamdata este taxa de smecherie. Agvps nu a aprobat Cn 2015, stiu deja toate cluburile.

Rog toate CLUBURILE care pana pe data de 09.10 ora 24.00 sau inscris sa participe la acceasta sedinta. Vor avea o copie a documentului prin care au facut plata pentru participare la Campionatul AGVPS 2015.

Au platit taxa de participare:

1. Carp United

2. CLAUMAR INSOFT CLUB

3. CCC

4. Green Lake

Pot participa si CLUBURILE care au semnat P.V. din data de 06.06.2014 si nu sau inscris.

Deci avem urmatoarele concluzii:

- pe forum nu s-a decis ca nu se va tine CN-ul. Ati dat Dvs telefoane dupa bunul plac? Numai vorbim de profesionalism. Ati sustinut public pana la sedinta ca se va tine CN-ul.

- Ati sustinut cu tarie ca CN-ul se face conform prevederilor PV-ului si Doamne fereste nici vorba de anulare.

- Dl Mateianu care sustinea in cadrul sedintei si multi altii ca hotararea sa fie luata de toate cluburile deasemenea sustine in posturile lui ca AGVPS-ul decide daca se tine sau nu CN-ul.

- Dle Orhei la ultima Dvs postare ati scris “Pot participa si CLUBURILE care au semnat P.V. din data de 06.06.2014 si nu sau inscris”. Nu scrie nimic ca ele decid daca se tine sau nu CN-ul..Cum de altfel la sedinta s-a vociferat faptul ca, daca cei care nu s-au inscris la CN nu au voie sa voteze la ce au mai venit? Au venit ca asa au vrut. Ca Dvs ati spus ca pot veni si cei care nu s-au inscris..

- Daca fiecare club are interesul lui, de ce trebuie ca si celelalte care s-au pregatit sa nu poata participa ca asa au decis cluburile care nu vor sa vina din diverse motive care nu intereseaza pe restul care vor sa participe? De ce decid cluburile? E reglementat undeva ca ele decid daca se tine sau nu? A spus AGVPS-ul ca decid cluburile daca se tine CN-ul sau nu? Pai atunci sa faca CN-ul cluburile, sa il organizeze, sa faca ei regulamente etc daca tot se voteaza asa.

- Nu se poate sa ne batem joc asa. Azi este, maine numai este. Cheltuiti bani, faceti planuri si apoi decide cine vrea cum vrea ca de fapt nu e favorabil pt el.
Va rog sa ne spune-ti cum ne-ati gasit Dvs ca nu avem dreptul sa participam la sedinta de azi? Unde scrie ca nu aveam voie?am luat certificatul dupa sedinta? Deja s-a ajuns prea departe.



Va rog sa ne impartasiti si noua cine decide daca se tine CN-ul sau nu? Va rog fara raspunsuri de genul trebuie sa ne intelegem intre noi sa decidem cum e mai bine..Fiecare are dreptul sa decida ce e mai bine pt el..Nu sa decida altcineva in locul lui.


Va multumim,
CLAUMAR INSOFT Club
Hotararea privind amanarea nu este a mea sau a cluburilor care au participat la sedinta si care nu au platit taxa de inscriere.
Hotararea este a celor care au platit. Votul a fost de 3 la 1. Majoritatea decide.
Cluburile care au participat au hotarat noua sedinta cat si ordinea de zi pentru data de 10.11.2014 ora 10.30 la sediul AGVPS.

Iata documentul din urma sedintei AGVPS de astazi.

http://www.crapmania.ro/articole/noutat ... itor-30564

Presedintele subcomisiei de pescuit la crap AGVPS din Romania
Oliviu Orhei

Preda
Mesaje: 198
Membru din: Lun Iul 01, 2013 19:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Campionat AGVPS - 2015

Mesaj de Preda »

Domnule Orhei,Noi pescari astia impatimiti care ne-am facut planuri in functie de CN,Noi care ne-am anulat concediile din decembrie pentru CN,vara nu prea mergem in concediu pentru ca suntem pe balta,VA MULTUMIM,ar mai fi ceva un mesaj nu pentru dumneavoastra pentru cei care manipuleaza"FU---- POPESCU CA SA VA F---M NOI"
Daca planul A nu merge,stai calm.Alfabetul mai are multe litere.

Avatar utilizator
Neacsu Mircea
Mesaje: 517
Membru din: Joi Mar 24, 2011 19:56

Re: Campionat AGVPS - 2015

Mesaj de Neacsu Mircea »

Respect Maxim pentru Maxx reprezentant Claumar InSoft pentru taria de care a dat dovada
Vice Campion National 2014

claudiupascu
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 14, 2009 22:55

Re: Campionat AGVPS - 2015

Mesaj de claudiupascu »

Eu unul nu inteleg comentariile baietilor de la Green Lake atat timp cat clubul a votat ptr.amanare.De asemenea nu pricep cum poti plati taxa de participare la un concurs indiferent care e(deci esti de acord cu data, regulamentul etc.)iar la sedinta tehnica premergatoare concursului se voteaza in unanimitate amanarea lui.Ori nu pricep eu ori....

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Campionat AGVPS - 2015

Mesaj de Vladut Mateianu »

Lucrurile nu stau chiar asa. Faptul ca s-au inscris doar 3 loturi (plus CCCorbu ca gazda) nu a fost primit cu bucurie de nimeni. Este un regres mare fata de CN-urile trecute, iar explicatiile sunt multe. Unele loturi nu sunt complete, alte cluburi au probleme financiare in aceasta perioada si nu au putut plati taxa, etc. Apreciez sincer pozitia majoritatii cluburilor, care au inteles situatia si au ales sa le acorde timp "dusmanilor" :D ca sa se regrupeze si sa stranga sumele necesare participarii la CN 2015.

Asa ca haideti sa lasam rautatiile, suntem toti pescari, iar faptul ca unii sunt mai saraci nu este o rusine....pot sa fie la fel de buni pescari ca cei bogati, sa le dam tuturor o sansa sa dovedeasca asta ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Preda
Mesaje: 198
Membru din: Lun Iul 01, 2013 19:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Campionat AGVPS - 2015

Mesaj de Preda »

De ce am platit taxa vineri,normal am platit la misto, :D ,nu vroiam sa participam,si nu sa votat LA sedinta ca al 5 club as plateasca taxa ca sa poata vota impotriva noastra,asa o fi :P ?greu cu morile de vant
Daca planul A nu merge,stai calm.Alfabetul mai are multe litere.

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Campionat AGVPS - 2015

Mesaj de Cristi Y »

Vladut Mateianu scrie:. Faptul ca s-au inscris doar 3 loturi (plus CCCorbu ca gazda) nu a fost primit cu bucurie de nimeni. Este un regres mare fata de CN-urile trecute, iar explicatiile sunt multe. Unele loturi nu sunt complete, alte cluburi au probleme financiare in aceasta perioada si nu au putut plati taxa, etc. Apreciez sincer pozitia majoritatii cluburilor, care au inteles situatia si au ales sa le acorde timp "dusmanilor" ca sa se regrupeze si sa stranga sumele necesare participarii la CN 2015.

perfect de acord !!! a fost aleasa cea mai buna solutie !
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
Dan Badarcea
Mesaje: 881
Membru din: Lun Mai 19, 2008 11:19
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de Dan Badarcea »

Si uite asa... va-ti fu tut legal. :)
Ovidius Constanta

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Campionat AGVPS - 2015

Mesaj de petre iulian »

claudiupascu scrie:Eu unul nu inteleg comentariile baietilor de la Green Lake atat timp cat clubul a votat ptr.amanare.De asemenea nu pricep cum poti plati taxa de participare la un concurs indiferent care e(deci esti de acord cu data, regulamentul etc.)iar la sedinta tehnica premergatoare concursului se voteaza in unanimitate amanarea lui.Ori nu pricep eu ori....
------------

Acum am ajuns acasa si-o sa fac un mic rezumat cum am fost `executat elegant la aceasta sedinta a cluburilor si dupa aceasta sedinta am fost pus la zid de proprii colegi de club care nu au stiut cum s-a desfasutat aceasta adunare :shock: :shock: (din procesul verbal nu-ti poti da seama ce sa intamplat acolo)
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”