Campionat AGVPS 2018

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
florian
Mesaje: 832
Membru din: Mar Feb 26, 2008 18:48
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campionat AGVPS 2018

Mesaj de florian »

Alexandru Mihai scrie:
florian scrie:Parerea mea este ca si grilele din etapa cu 19 loturi grila sa inceapa tot de la A3, B3, C3
De ce?
Cu A25 capat de sector, pescuit de o echipa buna, A24 devine un stand foarte slab

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Campionat AGVPS 2018

Mesaj de Alexandru Mihai »

florian scrie:
Alexandru Mihai scrie:
florian scrie:Parerea mea este ca si grilele din etapa cu 19 loturi grila sa inceapa tot de la A3, B3, C3
De ce?
Cu A25 capat de sector, pescuit de o echipa buna, A24 devine un stand foarte slab
Cred ca glumesti, daca asta este explicatia ta, ce te faci daca A24 este capat de sector si este pescuit de o echipa buna, ce devine A23?
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

florian
Mesaje: 832
Membru din: Mar Feb 26, 2008 18:48
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campionat AGVPS 2018

Mesaj de florian »

Alexandru Mihai scrie:Cred ca glumesti, daca asta este explicatia ta, ce te faci daca A24 este capat de sector si este pescuit de o echipa buna, ce devine A23?
A24 este un stand prost chiar daca este capat de sector , A23 este mai bun si in aceste conditii.
Dar cum am scris si mai sus este strict parerea mea.

equinox
Mesaje: 118
Membru din: Vin Mai 13, 2011 8:23
Puncte: 0
Localitate: Comarnic, jud. Prahova

Re: Campionat AGVPS 2018

Mesaj de equinox »

In grila 1, criteriul 1, 19 loturi, subgrila nr.13- A19, B24, C21 este imbatabila. Stiu ca este foarte complicat sa tii cont de toate criteriile, personal nici nu as sti cum sa fac dar pe considerentul de mai sus as prefera grila 2 sau 3. Multumesc!
Gelu....pescuim si noi?!!

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Campionat AGVPS 2018

Mesaj de gor965 »

equinox scrie:... subgrila nr.13- A19, B24, C21 este imbatabila....
La fel s-a spus si despre o grila anul trecut, ca ar fi castigatoare din start... si nici macar nu s-a calificat in finala.
Pe de alta parte de-aia am facut mai multe variante ...ca sa se poata alege o combinatie cat mai echitabila. De egalizat perfect valoric o grila nici nu se pune problema ptr. ca ar trebui sa avem 3 grupe valorice a cate 19 sau 20 de standuri din care sa grupezi cate 3 (cate un stand din fiecare grupa), iar matematic, asta nu se poate.

p.s.
s-a votat cred varianta cu nr. 2
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

equinox
Mesaje: 118
Membru din: Vin Mai 13, 2011 8:23
Puncte: 0
Localitate: Comarnic, jud. Prahova

Re: Campionat AGVPS 2018

Mesaj de equinox »

Perfect, multumesc!
Gelu....pescuim si noi?!!

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Campionat AGVPS 2018

Mesaj de gor965 »

equinox scrie:In grila 1, criteriul 1, 19 loturi, subgrila nr.13- A19, B24, C21 este imbatabila...
Cu rezulatele care s-au scos acum, dupa prima mansa, grila asta imbatabila facea 21 de puncte !
Parerea mea e ca sunt standuri bune care pot raspunde diferit in functie de cine le pescuieste, in functie de vreme, in functie de vecini ...si tot asa, o grila considerata la inceput proasta te poate califica si o grila considerata buna poate sa te ingroape. Din ce vad eu acum la final, 5 din cele 6 loturi au avut in grila capat de sector exterior. Al 6-lea club calificat a avut un cap de subsector interior pe A-uri. Chiar daca standurile astea nu si-au castigat toate subsectorul, au contribuit substantial la calificare. E clar ca sunt 6 capete de sector (pe exterior) mai bune decat celelalte 6 captete de subsector (pe interior) care la randul lor sunt mai bune decat restul celorlalte standuri. Exceptiile care mai apar tin de conditiile enumerate mai sus (experienta, vreme, vecini, etc.).
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

equinox
Mesaje: 118
Membru din: Vin Mai 13, 2011 8:23
Puncte: 0
Localitate: Comarnic, jud. Prahova

Re: Campionat AGVPS 2018

Mesaj de equinox »

gor965 scrie:
equinox scrie:In grila 1, criteriul 1, 19 loturi, subgrila nr.13- A19, B24, C21 este imbatabila...
Cu rezulatele care s-au scos acum, dupa prima mansa, grila asta imbatabila facea 21 de puncte !
Parerea mea e ca sunt standuri bune care pot raspunde diferit in functie de cine le pescuieste, in functie de vreme, in functie de vecini ...si tot asa, o grila considerata la inceput proasta te poate califica si o grila considerata buna poate sa te ingroape. Din ce vad eu acum la final, 5 din cele 6 loturi au avut in grila capat de sector exterior. Al 6-lea club calificat a avut un cap de subsector interior pe A-uri. Chiar daca standurile astea nu si-au castigat toate subsectorul, au contribuit substantial la calificare. E clar ca sunt 6 capete de sector (pe exterior) mai bune decat celelalte 6 captete de subsector (pe interior) care la randul lor sunt mai bune decat restul celorlalte standuri. Exceptiile care mai apar tin de conditiile enumerate mai sus (experienta, vreme, vecini, etc.).
Corect......
Gelu....pescuim si noi?!!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”