Campionat AGVPS 2018

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Campionat National AGVPS 2018

Mesaj de Vladut Mateianu »

oanavictor scrie:Prima etapa se incaleca cu un mare concurs international care va avea loc la Sarulesti .
Cred ca sunt destule echipe care vor sa participe acolo dar si la CN .
Cred ca ar trebui cautata o solutie sa putem participa la amandoua competitiile ......nu stiu care dar ar fi ideal sa nu alegem una in detrimentul celeilalte si sa participam la amandoua .
Rog solutii de la organizatori dar si de la concurenti .
Doar nu propui sa schimbam datele CN ptr un concurs privat !?! Dpmdv, CN este singura compstitie care are prioritate, singura competitie unde pescarii vin ptr glorie si nu ptr bani ca la cupele private !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Campionat National AGVPS 2018

Mesaj de oanavictor »

Vladut Mateianu scrie:
oanavictor scrie:Prima etapa se incaleca cu un mare concurs international care va avea loc la Sarulesti .
Cred ca sunt destule echipe care vor sa participe acolo dar si la CN .
Cred ca ar trebui cautata o solutie sa putem participa la amandoua competitiile ......nu stiu care dar ar fi ideal sa nu alegem una in detrimentul celeilalte si sa participam la amandoua .
Rog solutii de la organizatori dar si de la concurenti .
Doar nu propui sa schimbam datele CN ptr un concurs privat !?! Dpmdv, CN este singura compstitie care are prioritate, singura competitie unde pescarii vin ptr glorie si nu ptr bani ca la cupele private !
ma gandeam ca poate mai sunt pescari care vor sa participe la amandoua competitiile .......timp este suficient pentru organizatorii celor doua competitiii ............si parca in trecutul nu foarte indepartat sa tinut cont de niste concursuri pe la Makonca ...........
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Campionat National AGVPS 2018

Mesaj de Vladut Mateianu »

Lucrurile s-au schimbat. In bine. Nu se mai schimba nimic din ceea ce s-a votat si s-a consemnat in procesul verbal. Poate doar in caz de calamitate !

PS. Repet, concursurile private nu sunt prioritare, ar trebui ca organizatorii sa inteleaga si sa acorde CN -ului respectul cuvenit.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

dan _city_center
Mesaje: 683
Membru din: Lun Oct 31, 2011 18:11

Re: Campionat National AGVPS 2018

Mesaj de dan _city_center »

oliviu orhei scrie:
oanavictor scrie:Prima etapa se incaleca cu un mare concurs international care va avea loc la Sarulesti .
Cred ca sunt destule echipe care vor sa participe acolo dar si la CN .
Cred ca ar trebui cautata o solutie sa putem participa la amandoua competitiile ......nu stiu care dar ar fi ideal sa nu alegem una in detrimentul celeilalte si sa participam la amandoua .
Rog solutii de la organizatori dar si de la concurenti .
Data concursului se poate modifica, dacă organizatorul dorește.
Perioade în care sa desfășurat până acum:
2017 - 13.05 - 20.05
2016 - 08.05 - 15.05
2015 - 17.05 - 22.05
2014 - 12.05 - 18.05
2013 - nu am găsit[/quote


Program tablou competitii luna mai-2018-Sarulesti

1.-Liga Romana de Spinning- Campionatul national de pescuit la rapitori din barca LRS
Organizator LRS
Etapa 1
Sarulesti /2-6 mai/specii biban, salau

2.-Cupa Mondială -Sarulesti Internațional Marathon -11-18-crap

3.-CAMPIONATUL NATIONAL DE SPINNING
-Cupa Lucky Jonh-24-27-salau

4.-Concurs Open -etapa calificari- zona sud- stationar Campionatul -AGVPS-25-27

Cu siguranță în timp se va gasi o solutie pentru ca cei care doresc să participe la ambele evenimente sa o poata face.
BARICADA CARP CLUB

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Campionat National AGVPS 2018

Mesaj de gabi1 »

Teatrul Național nu își reprogramează spectacolele stagionale în funcție de cum dorește Bănică.jr sau Romică Tociu & Cornel Palade.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Campionat National AGVPS 2018

Mesaj de gor965 »

gabi1 scrie:Teatrul Național nu își reprogramează spectacolele stagionale în funcție de cum dorește Bănică.jr sau Romică Tociu & Cornel Palade.
Dar daca trebuia sa joace Beligan, Dinica, Radulescu, Caragiu, Nicolaescu, in vre-o piesa de teatru nu-i intreba nimeni intai daca nu cumva in perioada aia nu toarna vre-un film ?! In cazul de fata cine-s actorii principali...organizatorii sau pescarii ?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

oliviu orhei
Mesaje: 587
Membru din: Joi Aug 20, 2009 9:08

Re: Campionat National AGVPS 2018

Mesaj de oliviu orhei »

gor965 scrie:
gabi1 scrie:Teatrul Național nu își reprogramează spectacolele stagionale în funcție de cum dorește Bănică.jr sau Romică Tociu & Cornel Palade.
Dar daca trebuia sa joace Beligan, Dinica, Radulescu, Caragiu, Nicolaescu, in vre-o piesa de teatru nu-i intreba nimeni intai daca nu cumva in perioada aia nu toarna vre-un film ?! In cazul de fata cine-s actorii principali...organizatorii sau pescarii ?
Domnule Iorga,

Datele de desfășurare au fost stabilite de pescari, la Ședința subcomisiei de crap.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Campionat National AGVPS 2018

Mesaj de gabi1 »

gor965 scrie:
gabi1 scrie:Teatrul Național nu își reprogramează spectacolele stagionale în funcție de cum dorește Bănică.jr sau Romică Tociu & Cornel Palade.
Dar daca trebuia sa joace Beligan, Dinica, Radulescu, Caragiu, Nicolaescu, in vre-o piesa de teatru nu-i intreba nimeni intai daca nu cumva in perioada aia nu toarna vre-un film ?! In cazul de fata cine-s actorii principali...organizatorii sau pescarii ?
Ai și tu dreptatea ta. :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

oliviu orhei
Mesaje: 587
Membru din: Joi Aug 20, 2009 9:08

Re: Campionat National AGVPS 2018

Mesaj de oliviu orhei »

oanavictor scrie:
Vladut Mateianu scrie:
oanavictor scrie:Prima etapa se incaleca cu un mare concurs international care va avea loc la Sarulesti .
Cred ca sunt destule echipe care vor sa participe acolo dar si la CN .
Cred ca ar trebui cautata o solutie sa putem participa la amandoua competitiile ......nu stiu care dar ar fi ideal sa nu alegem una in detrimentul celeilalte si sa participam la amandoua .
Rog solutii de la organizatori dar si de la concurenti .
Doar nu propui sa schimbam datele CN ptr un concurs privat !?! Dpmdv, CN este singura compstitie care are prioritate, singura competitie unde pescarii vin ptr glorie si nu ptr bani ca la cupele private !
ma gandeam ca poate mai sunt pescari care vor sa participe la amandoua competitiile .......timp este suficient pentru organizatorii celor doua competitiii ............si parca in trecutul nu foarte indepartat sa tinut cont de niste concursuri pe la Makonca ...........

Domnule Oana,

Nu este adevărat.
Nu sa ținut cont de nici un concurs la Makonca.
Din acest motiv în loc de 36 de loturi la campionat au fost numai 34.

oliviu orhei
Mesaje: 587
Membru din: Joi Aug 20, 2009 9:08

Re: Campionat National AGVPS 2018

Mesaj de oliviu orhei »

dan _city_center scrie:
oliviu orhei scrie:
oanavictor scrie:Prima etapa se incaleca cu un mare concurs international care va avea loc la Sarulesti .
Cred ca sunt destule echipe care vor sa participe acolo dar si la CN .
Cred ca ar trebui cautata o solutie sa putem participa la amandoua competitiile ......nu stiu care dar ar fi ideal sa nu alegem una in detrimentul celeilalte si sa participam la amandoua .
Rog solutii de la organizatori dar si de la concurenti .
Data concursului se poate modifica, dacă organizatorul dorește.
Perioade în care sa desfășurat până acum:
2017 - 13.05 - 20.05
2016 - 08.05 - 15.05
2015 - 17.05 - 22.05
2014 - 12.05 - 18.05
2013 - nu am găsit[/quote


Program tablou competitii luna mai-2018-Sarulesti

1.-Liga Romana de Spinning- Campionatul national de pescuit la rapitori din barca LRS
Organizator LRS
Etapa 1
Sarulesti /2-6 mai/specii biban, salau

2.-Cupa Mondială -Sarulesti Internațional Marathon -11-18-crap

3.-CAMPIONATUL NATIONAL DE SPINNING
-Cupa Lucky Jonh-24-27-salau

4.-Concurs Open -etapa calificari- zona sud- stationar Campionatul -AGVPS-25-27

Cu siguranță în timp se va gasi o solutie pentru ca cei care doresc să participe la ambele evenimente sa o poata face.
Domnule Dan,

Începând cu data de 07.05.2018 se poate desfășura concursul fără nici o problemă.
Singura problema este numai sa se dorească.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”