Campionat National Federatie

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Campionat National Federatie

Mesaj de gor965 »

Stefan Popescu scrie:
Mie Oct 02, 2019 4:18
.....Drept urmare, cei care au fost anul acesta la Campionatul mondial din Africa de Sud , in frunte cu Bentu sunt cercetați penal in dosarul nr. 626/P/2019. .....
Iertati-ma ca va intreb...de ce nu a trimis federatia lot in Africa de Sud? In Serbia ne-am lamurit, nu v-au primit aia de la CIPS la inscriere, ca nu sunteti membru la ei...dar acum, in Africa de Sud, trebuia sa demonstrati ca va permiteti legal si financiar sa reprezentati Romania la mondiale....deci, concret, de ce nu ati trimis lot?...ceva v-a oprit, ce anume?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Campionat National Federatie

Mesaj de Stefan Popescu »

Dacă federația nu trimite echipa națională la un Campionat mondial, asta nu înseamnă că oricine își poate aroga această calitate. Participarea la Campionate mondiale și dreptul de a reprezenta România în organismele sportive internaționale sunt drepturi exclusive ale Federației Române de Pescuit Sportiv. Cine își arogă aceste drepturi, trebuie să le probeze în fața organelor de cercetare penală. Atât și nimic mai mult! Acum întreb și eu, dacă AGVPSR spune că reprezintă România, are și o Autorizație în acest sens?

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Campionat National Federatie

Mesaj de gor965 »

Stefan Popescu scrie:
Mie Oct 02, 2019 11:06
..... dreptul de a reprezenta România în organismele sportive internaționale sunt drepturi exclusive ale Federației Române de Pescuit Sportiv.
Stiti foarte bine ca fraza asta in textul de lege nu se opreste ci continua cu urmatoarele cuvinte: ...acolo unde (ele, federatiile) SUNT afiliate. Pana nu aveti hartie scrisa de la CIPS ca sunteti acceptat ca membru din partea Romaniei, nu sunteti afiliat si ca atare orice incercare de a va inscrie lotul la concursurile lor sunt sortite esecului.
Stefan Popescu scrie:
Mie Oct 02, 2019 11:06
Acum întreb și eu, dacă AGVPSR spune că reprezintă România, are și o Autorizație în acest sens?
Autorizare din partea cui?...din moment ce nu e structura sportiva de ce ar avea nevoie de autorizare? Participa la un concurs privat international sub egida unei structuri care recunoaste AGVPS ca membru al sau.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Campionat National Federatie

Mesaj de popescu59 »

Fratilorrrrrrrrrrrrrrr pentru ce rupeti paginile pe aici pentru ce ??? Scopul este clar darrrrrrrrrrrr vrem sa stim exista asociatia sau federatia care ARE FONDURILE NECESARE SA TRIMITA UN LOT NATIONAL LA CM ???Deci ca esti agvps sau federatie va rugam sa ne spuneti aici direct AVETI BANUTII NECESARI PENTRU TOT CE TREBUIE ???Daca da confirmati aici ce sume aveti disponibile pentru ECHIPAMENTE , ANTRENAMENTE ,DEPLASARE , CAZARE , si tot ce este necesar la CM . Hai sa vedem ce disponibilitati financiare aveti si ce sume puneti la bataie pentru lotul national de crap al Romaniei . Si sa nu uitati de PREMIILE PUSE IN JOC PENTRU CLASAREA PE PODIUM da da sa nu uitati asta . Hai va asteptam cu declaratii aici scrise care ramin NEGRU PE ALB .

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Campionat National Federatie

Mesaj de Stefan Popescu »

gor965 scrie:
Mie Oct 02, 2019 11:26
Stefan Popescu scrie:
Mie Oct 02, 2019 11:06
..... dreptul de a reprezenta România în organismele sportive internaționale sunt drepturi exclusive ale Federației Române de Pescuit Sportiv.
Stiti foarte bine ca fraza asta in textul de lege nu se opreste ci continua cu urmatoarele cuvinte: ...acolo unde (ele, federatiile) SUNT afiliate. Pana nu aveti hartie scrisa de la CIPS ca sunteti acceptat ca membru din partea Romaniei, nu sunteti afiliat si ca atare orice incercare de a va inscrie lotul la concursurile lor sunt sortite esecului.
Stefan Popescu scrie:
Mie Oct 02, 2019 11:06
Acum întreb și eu, dacă AGVPSR spune că reprezintă România, are și o Autorizație în acest sens?
Autorizare din partea cui?...din moment ce nu e structura sportiva de ce ar avea nevoie de autorizare? Participa la un concurs privat international sub egida unei structuri care recunoaste AGVPS ca membru al sau.
Ce să înțeleg? Că ai capul mic și creierul îți stă lejer? Mai citește și tu statutul CIPS și dacă nu-l înțelegi, pune pe altcineva să-ți traducă! Mai ales art. 4.6 din Statutul CIPS.

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Campionat National Federatie

Mesaj de popescu59 »

Alooooooooooooooooo dl Stefan am avut si eu mai sus o pozitie , ne puteti RASPUNDE ??? Las-o dracu de traducere si de acreditare si de statut , hai sa revenim la esenta AVEM SAU NU AVEM BANISORI CA SA PUNEM LA PUNCT LOTUL NATIONAL DE PESCUIT LA CRAP si sa le oferim acestora conditiile necesare si normale pentru a face performanta ???Sau in continuare se astepta ca pescarii sa merga pe banii lor din buzunar la CM ??? Se asteapta din nou ca pescarii selectionati sa inceapa cu miloaga din usa in usa dupa banisori ???AVETI POTENTIAL SA OFERITI TOT CE TREBUIE PESCARILOR asta vrem sa stim , si automat cine va oferi conditiile necesare pentru participare la CM va fi recunoscut de toti pescarii de crap din Romania .

Nu mai vrem autorizatii, acreditari , recunoasteri si deastea , scoateti banutii pe masa indiferent cine va face asta si VETI PRIMI RECUNOASTERE pescarilor FARA NICI CEA MAI MICA PROBLEMA .

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Campionat National Federatie

Mesaj de Stefan Popescu »

Hai să te lămuresc cum stă treaba cu banii pentru echipele reprezentative, pentru că mai sunt și altele, nu doar crapul. Aceste cheltuieli se decontează de Ministerul Tineretului și Sportului. La început de an, se aprobă un ordin de ministru pentru finanțarea federațiilor sportive naționale. Cheltuielile eligibile sunt pentru programele de pregătire și participare la CM, achiziții de echipamente și materiale sportive și fonduri pentru premierea sportivilor. Federația face o Cerere de finanțare, este analizata de o comisie din MTS după care se semnează un contract de finanțare. In fiecare lună, MTS la cererea federației virează sumele solicitate care se justifica prin documentele contabile. Sper că cei care până acum nu au știut asta, acum știu. Și să nu se mai bage unde nu le fierbe oala. Nu mai tolerez așa ceva.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Campionat National Federatie

Mesaj de Vladut Mateianu »

Albert scrie:
Mie Oct 02, 2019 10:10
Ce vorbesti Vladut? Sunt fix aceleasi discutii, conditii si taxe ca si cand era Orhei la ajevepeseu cand ai bagat si tu ani la rand doua cluburi la brailele de la Corbu. Acum ca si-a tras asocialiga nu mai e bine?
Ne spui si noua cum de ai cotit-o iar spre mizerabilul de la Alba?
Gresesti. Nu am cotit-o, am spus doar ca asta este drumul pe viitor. Federatia. Fara Popescu, ca sa fie clar.
Iar pe vremea cand participam la Cn Agvps, organizatorul nu oprea procent nesimtit din incasari ! Doar ciugulea care ceva....
Intelegi ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Campionat National Federatie

Mesaj de Stefan Popescu »

Vladut Mateianu scrie:
Mie Oct 02, 2019 13:42
Albert scrie:
Mie Oct 02, 2019 10:10
Ce vorbesti Vladut? Sunt fix aceleasi discutii, conditii si taxe ca si cand era Orhei la ajevepeseu cand ai bagat si tu ani la rand doua cluburi la brailele de la Corbu. Acum ca si-a tras asocialiga nu mai e bine?
Ne spui si noua cum de ai cotit-o iar spre mizerabilul de la Alba?
Gresesti. Nu am cotit-o, am spus doar ca asta este drumul pe viitor. Federatia. Fara Popescu, ca sa fie clar.
Iar pe vremea cand participam la Cn Agvps, organizatorul nu oprea procent nesimtit din incasari ! Doar ciugulea care ceva....Chestia
Intelegi ?
Chestia cu federația fără Popescu este cam dificilă. Ar fi cam cum ar fi Balta Solacolul fără Vlăduț Mateianu. Ai prins esența?

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Campionat National Federatie

Mesaj de gor965 »

Stefan Popescu scrie:
Mie Oct 02, 2019 13:14

Ce să înțeleg? Că ai capul mic și creierul îți stă lejer?
Pana nu te faci tu de kkt cu jignirile astea gratuite nu te lasi. Ti-am lasat impresia vreodata cand ai discutat cu mine ca a-si fi vreun prost? Poti sa spui ca sunt rauvoitor, ignorant, zeflemist, plm zi-mi cum vrei legat de parerile pe care le am, combate-ma cu argumente, nu te apuca sa ma jignesti ca cine stie, ne mai intanim vreodata pe balta si pot sa-ti demonstrez ca nu am nici capul mic si nici gol.

p.s.
Legat de limba engleza, crede-ma, sunt cu 10 ani lumina in fata ta la capitolul asta.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”