Campionatul national de pescuit la crap 2012

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Încuiat
Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: Campionatul national de pescuit la crap 2012

Mesaj de Popescu Stefan »

florian scrie: cum?eu cred ca va plictisiti si nu aveti ce face!daca vroiati sa faceti ceva in acest sens pana acum aveati toate actele puse la punct,federatia infiintata si organizati calificari,recalificari,campionate nationale si alte concursuri de pescuit si pe site-ul Fips-Cips erati trecuti dvs ca organizatori...de vorbe si promisuni avem podurile pline...cel mai important este sa facem acest campionat mondial sa iasa bine,sa prezentam la starului lui cel mai bun lot din Romania care sa faca tot posibilul sa il castige...dar la noi mai presus de performanta si patriotism sunt interesele financiare,razboiaie personale si alte rahaturi de genul asta...
Florian,
Spre deosebire de alții, eu prefer să respect legea.Federația a fost înființată în conformitate cu prevederile Legii sportului, cu avize de la MTS, etc.
Acum, unii care se dau buricul pământului în pescuitul sportiv, fac pe dracu în patru să întârzie eliberarea CIS-ului federației. O să iasă și ăla, chiar dacă unii o să facă infarct din cauza asta.
Afilierea la CIPS nu se face la colțul străzii. Pentru a te afilia la un organism internațional, trebuie să ai avizul ANTS, nu altfel. Pentru a organiza o competiție oficială pe teritoriul național, îți trebuie de asemenea autorizația ANTS. Ce se face la noi acum, se face la mica ciupeală. AGVPSR nu poate lua autorizația ANTS pentru că nu este înregistrată ca structură sportivă. Și organizarea fără autorizație este faptă penală, plus dizolvarea asociației. De aia tot cică deleagă autorizarea către alte structuri (AVPS Soimu, RIG SERVICE, ALRC, APCR - până anul acesta) în speranța că fraierii nu se prind.
E, uite că nu toți sunt fraieri. Ațâțarea asta securistă, promovată de Orhei, cum că dacă nu se ține CM se încalcă interesul național, este o abureală pentru cei săraci cu duhul, întrucât așa cum spunea cineva, în spate sunt biștarii. Ia fă o socoteală și vezi ce se adună în anumite conturi numai din zeciuiala care se ia anticipat pe așa zis-a Cupa RIG SERVICE, o firmă de reparat vapoare care acum organizează competiții oficiale de pescuit sportiv, fără a avea așa ceva în obiectul de activitate și a fi autorizată, pe o fermă piscicolă prinsă acum într-un proiect de finanțare european pe acvacultură.
Te asigur că federația va face toate demersurile legale ca pescuitul sportiv să funcționeze așa cum trebuie și amatorii de chilipire să dispară.
Nu știu câți știu, dar se pare ca AGVPSR nici nu mai există. Rămâne ca acest lucru să fie constatat de o instanță.

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Campionatul national de pescuit la crap 2012

Mesaj de RazvanG »

POPESCULE ..... :lol: :lol: :lol:
STI CE TI-AS FACE?
TI-AS DA LAXATIVE SI SOMNIFERE IN ACELASI TIMP :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: Campionatul national de pescuit la crap 2012

Mesaj de Popescu Stefan »

Se pare că la unii nesimțirea este o virtute. Admin, ăsta tinde să devină nivelul forumului?
Bărbate, ai curajul să-mi același lucru în față?

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Campionatul national de pescuit la crap 2012

Mesaj de RazvanG »

Popescu Stefan scrie:Se pare că la unii nesimțirea este o virtute. Admin, ăsta tinde să devină nivelul forumului?
Bărbate, ai curajul să-mi același lucru în față?

FEMEIE ITI POT SPUNE ASTA DOAR PE LA SPATE....DAR DACA DORESTI NEAPARAT,TI-O POT PUNE SI PE FATA......PARDON SPUNE
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

CimpoeruM
Mesaje: 328
Membru din: Lun Noi 21, 2011 6:25
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: Campionatul national de pescuit la crap 2012

Mesaj de CimpoeruM »

omu, ie inainte de toate (din gandirea lu' Cocardel} :lol:

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campionatul national de pescuit la crap 2012

Mesaj de miyagi »

Popescu Stefan scrie:Se pare că la unii nesimțirea este o virtute. Admin, ăsta tinde să devină nivelul forumului?
Bărbate, ai curajul să-mi același lucru în față?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:. Se pare ca ti-a spus-o direct. Deep inside :wink: . Ai inceput sa cedezi?
Urban culture.

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Campionatul national de pescuit la crap 2012

Mesaj de RazvanG »

miyagi scrie:
Popescu Stefan scrie:Se pare că la unii nesimțirea este o virtute. Admin, ăsta tinde să devină nivelul forumului?
Bărbate, ai curajul să-mi același lucru în față?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:. Se pare ca ti-a spus-o direct. Deep inside :wink: . Ai inceput sa cedezi?


LIKE :wink:
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campionatul national de pescuit la crap 2012

Mesaj de miyagi »

shimanobig scrie:
miyagi scrie:
Popescu Stefan scrie:Se pare că la unii nesimțirea este o virtute. Admin, ăsta tinde să devină nivelul forumului?
Bărbate, ai curajul să-mi același lucru în față?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:. Se pare ca ti-a spus-o direct. Deep inside :wink: . Ai inceput sa cedezi?


LIKE :wink:
Bai unii sint mitocani din plictiseala, necesitate etc, iar altii din mindrie.
Help Admin, help!
Urban culture.


Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Campionatul national de pescuit la crap 2012

Mesaj de RazvanG »

Dom Popescule,sa ne .............. pe toti pescarii de crap din Romania :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
In special pe mine si pe Miyagi.


UN ULTIM AVERTISMENT PENTRU LIMBAJ. ADMIN


TOPIC INCHIS. :evil:
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”