Campionatul national de pescuit la crap 2012

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Încuiat
dan _city_center
Mesaje: 683
Membru din: Lun Oct 31, 2011 18:11

Re: Campionatul national de pescuit la crap 2012

Mesaj de dan _city_center »

prezent :D
@Dan Badarcea,
si eu ti-am atras atentia..nu mai da parola nimanui :mrgreen:
BARICADA CARP CLUB

Avatar utilizator
Dan Badarcea
Mesaje: 881
Membru din: Lun Mai 19, 2008 11:19
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Campionatul national de pescuit la crap 2012

Mesaj de Dan Badarcea »

oanavictor scrie:
Dan Badarcea scrie:1.Daca se vor inscrie mai mult de 25 loturi,taxa de 600euro va scadea?
Maestre ,cred ca ar trebui sa avem vis-a-vis de persoana dumneavoastra niste parole sau semne de identificare ca sa stim cand este caterinca sau e ceva serios .
Raspunsul cel mai serios este acela ca taxa nu va scadea .Referitor la bugetul de cheltuieli trebuie sa se inteleaga faptul ca nu exista cheltuieli decat pentru plata arbitrajului ,cost ce va fi facut public .Restul banilor stransi vor constitui fond de premiere pentru loturile fruntase ,in special pentru echipa campioana care ne va reprezenta la campionatul mondial .
Pentru caterinca .........nu cred ca mai astepti raspuns :idea:
Nea Victor am intrebat asta vis-a-vis de postarile anterioare.
Departe de mine gandul de a face caterinca despre un subiect atat de important.
Matale esti organizator?
Adica raspunsurile le consider oficiale si fara caterinca? :D
Ovidius Constanta

florian
Mesaje: 832
Membru din: Mar Feb 26, 2008 18:48
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campionatul national de pescuit la crap 2012

Mesaj de florian »

Vladut Mateianu scrie:dane, 2 etape eliminatorii inainte de cele 3..... :wink:
asta insemna ca se va modifica regulamentul....sau trebuie limita nr de loturi la 25

dodo63
Mesaje: 49
Membru din: Sâm Mai 15, 2010 8:13
Puncte: 0
Localitate: DEVA

Re: Campionatul national de pescuit la crap 2012

Mesaj de dodo63 »

@ Organizatorii CN 2012 :oops:
Cum sa fie la fel ca si in trecut faza asta cu membru AGVPS, este o mare deosebire: acum (asta daca ramane o conditie de baza necesara inscrieri la CN) vor fi pe fiecare lot cate 8 sau 11 cotizanti la AGVPS, inainte era doar Clubul sau asociatia de cluburi sau, cu trei-patru ani in urma, nimeni. :shock: :o :?
Iar in alta ordine de idei: nu o mai aruncati pe asta cu regulamente FIPS-CIPS, pentru ca nu cred ca pentru fiecare lot dintre cele participante la mondiale, oficiali FIPS-CIPS vor lua "carnetelele de partid" sa vada daca nu cumva s-a strecurat un intrus (pe balta Corbu) si nici nu cred ca au asa mare lipsa de incredere intro lista cu lotul national prezentata si semnata de AGVPS, deci problema este la noi si ea tine de cum sa mai bagam niste bani intrun buzunar mare si ahtiat dupa marafeti, cum este cel al AGVPS-ului :idea:
Ajuta-ma Doamne, sa prind si eu un peste!...asta ca sa nu mai trebuiasca sa mint

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Campionatul national de pescuit la crap 2012

Mesaj de oanavictor »

aici fiecare face scenariul cel mai pesimist posibil .
in fiecare an a fost aceeasi regula ,unii au tinut cont de ea .....altii nu ,iar ce este sigur este faptul ca nu a verificat nimeni niciodata ,parerea mea este sa nu se faca prea mult tapaj pe treaba asta ca sa nu le dam idei :idea:
oricum costurile pentru a lua carnetul agvps sunt foarte mici ,neobligandu-te nimeni sa iei si permisul anpa .........din cate am inteles eu cotizatia de membru agvps este undeva sub 1 euro de persoana dar .........daca sunt si pescari care pescuiesc pe ape salbatice .......atunci se schimba treaba acestia fiind obligati sa ia si permisul anpa cu tot ceea ce inseamna el la regulament plus adaosul asociatiei de unde i-l ridici .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campionatul national de pescuit la crap 2012

Mesaj de miyagi »

E simpla si treaba asta cu "are carnet - n-are carnet". Daca ajungi in finala si nu-l ai se trezeste justitiaru` si te trage de maneca, daca nu se verifica si te scoate din ecuatie. Asa ca daca e regula obligatorie a organizatorului ( poate ca are si motive s-o impuna atata timp cat Fane face caz ca sportivii trebuiesc legitimati ) zic eu ca trebuie respectata daca vrem sa avem un CN-u fara atata galagie pe seama lui.
Urban culture.

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: Campionatul national de pescuit la crap 2012

Mesaj de Popescu Stefan »

S-ar putea să aveți surprize cu permisele!

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: Campionatul national de pescuit la crap 2012

Mesaj de Popescu Stefan »

Popescu Stefan scrie:S-ar putea să aveți surprize cu permisele!
Fişiere ataşate
3.jpg
3.jpg (82.98 KiB) Vizualizat de 890 ori
2.jpg
2.jpg (80.74 KiB) Vizualizat de 890 ori
1.jpg
1.jpg (66.29 KiB) Vizualizat de 890 ori

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campionatul national de pescuit la crap 2012

Mesaj de miyagi »

Vei avea tu surprize la sfarsitul tuturor proceselor. Ba nu. Vei fi frustrat, deprimat etc. Acele permise atesta calitatea oricaror participanti la activitatile organizate de institutia AGVPS ca sunt instruiti si ca au dreptul legal sa participe la acele activitati. Da` tu nu pricepi asta. Botanist cum esti ai si furat galusca pe care ti-am aruncat-o :mrgreen: . Ca stiuca :lol: .
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campionatul national de pescuit la crap 2012

Mesaj de miyagi »

Repede ai vazut o oportunitate cu care sa mai tulburi apele in carpfishingul national. Si nu numai. Bah! Am o surpriza pentru tine. O s-o pastrez pentru timpul potrivit ca-i decisiva. Sa vezi atunci cat de petarda esti si cat ti-ai sapat singur groapa in toti acesti ani incercand sa pui laba pe ce nu-i al tau.
Vrei sa stai la masa cuiva? Macar debaraseaz-o :wink: .
Urban culture.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”