CAMPIONATUL NATIONAL SI CEL MONDIAL 2012 LA CORBU

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CAMPIONATUL NATIONAL SI CEL MONDIAL 2012 LA CORBU

Mesaj de pharaoh »

D-le Val, ii puneti lacului Corbu in carca prea multe defecte pe care nu le are. In primul rand in incinta fermei exista o pensiune decenta, apropo` de "sala de intalnire a capitanilor", iar Navodariul si Mamaia sunt la o aruncatura de bat. De asemenea nu stiu sa fie probleme cu semnalul la telefon. Atat vroiam sa corectez.
Marius Sârbu

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: CAMPIONATUL NATIONAL SI CEL MONDIAL 2012 LA CORBU

Mesaj de Val »

Dar proiectul Corbu cui apartine si cum il justifica logistic ? Sunt si eu curios - nu stiu al cui este - Baricada sau Liga lui Orhei ? Fara gluma - sunt curios .
Nu de altceva , dar nu pot sa nu observ anumite chestii repetitive in greseli facute de AGVPS in baza anumitor influente politice sau de alta natura . Niciodata nu mi-am foloist influenta in felul asta , dar vad ca faptul ca nu intervii decit la 5 ani odata , acum face rau pescuitului si in mod absolut clar tarii in care traim . Ne vom prezenta jalnic la un eveniment mondial, asa cum ne suprtam ca ne clasifica lumea ( pesemne stiu ei mai bine cum e pe la noi ) ... dar eu sunt sigur ca lucrurile vor intra la presiunea internationala , pe un fagas normal . Poate in alta parte decit in Romania . Adica competitia primeaza ....

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: CAMPIONATUL NATIONAL SI CEL MONDIAL 2012 LA CORBU

Mesaj de Genes Florin »

pharaoh scrie:D-le Val, ii puneti lacului Corbu in carca prea multe defecte pe care nu le are. In primul rand in incinta fermei exista o pensiune decenta, apropo` de "sala de intalnire a capitanilor", iar Navodariul si Mamaia sunt la o aruncatura de bat. De asemenea nu stiu sa fie probleme cu semnalul la telefon. Atat vroiam sa corectez.
vorbim de o balta pe care nu au fost organizate concursuri.
poate pe sarulesti aveam sansa ca echipa romaniei sa iasa campioana mondiala.
sincer, meritam ceea ce se intampla. :oops:
Balta Puiesti

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: CAMPIONATUL NATIONAL SI CEL MONDIAL 2012 LA CORBU

Mesaj de Val »

pharaoh scrie:D-le Val, ii puneti lacului Corbu in carca prea multe defecte pe care nu le are. In primul rand in incinta fermei exista o pensiune decenta, apropo` de "sala de intalnire a capitanilor", iar Navodariul si Mamaia sunt la o aruncatura de bat. De asemenea nu stiu sa fie probleme cu semnalul la telefon. Atat vroiam sa corectez.
Scuza-ma dragul meu , nu am fost pe Corbu . De fapt nici nu am auzit de Corbu - balta mare ca o balta de pescit la crap . Tu stii ce inseamna sa cazezi 20-25 delegatii , cu minim 10 membrii , sa ii aduci de la Bucuresti la Constanta , sa iii tii macar la un atrenament , sa nu te FACI DE RAS cu balta , cu logistica si cu ce mai vfrei tu . Atentia Italia anul asta nu a fost cine stie ce ... dar erai de bine de rau la 1 km de prima benzinarie , la 1 km de primul supermarket , samd , samd ...... Plus ca balta avea peste - dovada capturile Frantei si Croatiei - peste 200 kg echipa .

CA SA FIE CLAR PENTRU TOATA LUMEA - noi am capatat in Italia OK-ul pentru Romania la pachet cu Sarulesti . Si si-au dat parerea multi smecheri din lumea asta . Cind le spui astora ca ramine Romania si se face la CORBU ..... o sa fie probleme . Si va spun eu ca o sa ne scuipe ca pe seminte ...din orice forma de organizare ... si o sa faca campionatul in alta tara , mai serioasa si fara AGPS . Si uite asa ii vine apa la moara si lui Popescu ...

Avatar utilizator
govo
pescar de competitie
Mesaje: 2080
Membru din: Dum Dec 26, 2010 14:07
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: CAMPIONATUL NATIONAL SI CEL MONDIAL 2012 LA CORBU

Mesaj de govo »

Dnule Popescu, imi cer scuze public pentru ca v-am blamat si pentru vorbele urate spuse, dar chiar aratati ca in comparatie cu CEILALTI va intereseaza pescuitul in ROMANIA !!!
C.S. Friends Carp Team

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: CAMPIONATUL NATIONAL SI CEL MONDIAL 2012 LA CORBU

Mesaj de Genes Florin »

organizarea acestui mondial ar trebui facut de pescari, ce-ar fi sa intampine delegatiile reprezentanti ai firmelor organizatoare de evenimente...!
este grav ceea ce se intampla, sunt in culmea fericiri oameni care nu au facut nimic pentru pescuitul la crap ca le pica un aseenea eveniment pe mana.
repet acest eveniment ar trebui sa fie al pescarilor, dar mandria ne mana cetre lucruri greu de imaginat...
PACAT...
Balta Puiesti

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: CAMPIONATUL NATIONAL SI CEL MONDIAL 2012 LA CORBU

Mesaj de Genes Florin »

tot raul spre bine, asa vor vedea si cei de la fips pe cine au partener.
daca AGVPS-UL trebuie starpit asta nu se poate face decat impreuna si sunt sigur ca va veni si aceea zi...
Balta Puiesti

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CAMPIONATUL NATIONAL SI CEL MONDIAL 2012 LA CORBU

Mesaj de pharaoh »

Val scrie: Scuza-ma dragul meu , nu am fost pe Corbu . De fapt nici nu am auzit de Corbu - balta mare ca o balta de pescit la crap . Tu stii ce inseamna sa cazezi 20-25 delegatii , cu minim 10 membrii , sa ii aduci de la Bucuresti la Constanta , sa iii tii macar la un atrenament
Sincer, nu stiu. Dar daca o fac sute de mii de turisti anual nu vad de ce nu ar face-o si 200 de pescari.
Benzinaria e tot la 1 km departare. Ba chiar o intreaga rafinarie :lol: .
Ei, multa lume nu a auzit de balta mare ca o balta de pescuit la crap. Poate credeati ca acolo sunt doar guvizi :0.
In alta ordine de idei, eu am vrut doar sa fac mici precizari sau corecturi. In rest aveti dreptate.
Marius Sârbu

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: CAMPIONATUL NATIONAL SI CEL MONDIAL 2012 LA CORBU

Mesaj de Val »

pharaoh scrie:
Val scrie: Scuza-ma dragul meu , nu am fost pe Corbu . De fapt nici nu am auzit de Corbu - balta mare ca o balta de pescit la crap . Tu stii ce inseamna sa cazezi 20-25 delegatii , cu minim 10 membrii , sa ii aduci de la Bucuresti la Constanta , sa iii tii macar la un atrenament
Sincer, nu stiu. Dar daca o fac sute de mii de turisti anual nu vad de ce nu ar face-o si 200 de pescari.
Benzinaria e tot la 1 km departare. Ba chiar o intreaga rafinarie :lol: .
Ei, multa lume nu a auzit de balta mare ca o balta de pescuit la crap. Poate credeati ca acolo sunt doar guvizi :0.
In alta ordine de idei, eu am vrut doar sa fac mici precizari sau corecturi. In rest aveti dreptate.
Dragul meu , este meritoriu ca iti promovezi balta de linga casa , dar aici vorbim de un interes national .... si normal pentru toti cei zdraveni la cap ar fi sa mergem in fata cu ce avem mai bun ....... Nu te supara , dar balta Corbu nu este in aceasta poza .... dpdv pescaresc . Se pare ca financiar si politic este .... ce bine ar fi sa pescuiasca ei aici .. dar exista si media independenta si de maine il sun si pe Liviu Mihaiu sa vad si el ce parare are . De la 1-2 PM la Radio Guerrilla!

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CAMPIONATUL NATIONAL SI CEL MONDIAL 2012 LA CORBU

Mesaj de pharaoh »

M-ati inteles gresit. Nu promovez nimic. Chiar va dau dreptate in ceea ce priveste acest lac, dar cu mentiunile de mai sus.
Marius Sârbu

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”