CAMPIONATUL NATIONAL SI CEL MONDIAL 2012 LA CORBU

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: CAMPIONATUL NATIONAL SI CEL MONDIAL 2012 LA CORBU

Mesaj de Val »

iulian staicu scrie:@VAL

Eu cred ca cine si-a propus sa castige Camp. Mondial participa fie ca este pe SARULESTI fie pe LACUl Morii , ce in Franta nu au venit fie ca nu a fost pe Cassien sau in Italia nu au participat ca nu a fost pe lac Bolzano.

Iulian
Bina Iuliane , vad ca nu treci peste factorul emotional judetean . Cind om avea si noi in Romania vreo 30 balti care pot organiza CM , atunci sa imi spui de Bolzano sau Cassien . Deocamdata si la Corbu sunt promisiuni .... daca nu se vor face , cine va raspunde ? Adica nu alegem poate singura certitudine internationala clara si alegem ceva in care vom face si vom drege . Daca eram nemti ...poate mergea , dar suntem romani si eu sunt tare sceptic .. deja s-au creat premizele sa nu fie nimeni raspunzator . AGVPS a ales ca cineva nou care a promis , daca cel care a promis nu face , ce vina are AGVPS-ul ? , samd . Iar cel care a promis poate justifica prin criza , prin conjuctura economca de moment , prin braconaj , prin etc etc ..... Visam frumos .

dan _city_center
Mesaje: 683
Membru din: Lun Oct 31, 2011 18:11

Re: CAMPIONATUL NATIONAL SI CEL MONDIAL 2012 LA CORBU

Mesaj de dan _city_center »

Val scrie:am pus-o aseara pe chat la Radio Baricada . .
te-a durut?... :D
BARICADA CARP CLUB

dan _city_center
Mesaje: 683
Membru din: Lun Oct 31, 2011 18:11

Re: CAMPIONATUL NATIONAL SI CEL MONDIAL 2012 LA CORBU

Mesaj de dan _city_center »

Val scrie:Dar proiectul Corbu cui apartine si cum il justifica logistic ? Sunt si eu curios - nu stiu al cui este - Baricada sau Liga lui Orhei ? Fara gluma - sunt curios .
....
nu mai fi curios .apuca-te de pescuit.
nimeni nu o sa mai ceara pescarilor scoaterea lansetelor din 30 in 30 de minute ca reprezentant si garant agvps :oops: :oops: :oops:
BARICADA CARP CLUB

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: CAMPIONATUL NATIONAL SI CEL MONDIAL 2012 LA CORBU

Mesaj de Val »

dan _city_center scrie:
Val scrie:Dar proiectul Corbu cui apartine si cum il justifica logistic ? Sunt si eu curios - nu stiu al cui este - Baricada sau Liga lui Orhei ? Fara gluma - sunt curios .
....
nu mai fi curios .apuca-te de pescuit.
nimeni nu o sa mai ceara pescarilor scoaterea lansetelor din 30 in 30 de minute ca reprezentant si garant agvps :oops: :oops: :oops:
Du-te bai baiatule la culcare si lasa lumea in pace . Nu vezi ca nu te bag in seama ?

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CAMPIONATUL NATIONAL SI CEL MONDIAL 2012 LA CORBU

Mesaj de razvan u. »

Val,
Radio Baricada nu exista.
Exista Radio Renegate. Si sunt niste baieti de nota 10. :wink:
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
buhac constantin
Mesaje: 791
Membru din: Joi Iun 17, 2010 14:36

Re: CAMPIONATUL NATIONAL SI CEL MONDIAL 2012 LA CORBU

Mesaj de buhac constantin »

Felicitari domnului Orhei pentru alegerea locatiei !Degeaba va mai zbateti baieti ca totul este stabilit.
Ce pretentii mai aveti cand nimeni din APCR nu a fost in stare sa participe la invitatia AGVPS ?
Acolo cateva fotografii cu cine trebuie si prezentarea frumoasa a unei oferte greu de refuzat pe scama asta nu a putut fi refuzata .Despre aeroport nu se pune problema ca Americanii aterizau cu avioane mai mari decat greutatea nazii adusa de pescari si infrastructura se rezolva fara probleme .Probabil ca si AGVPS este plictisita de vechile frecusuri si reclamatii ale pescarilor .
Felicit patronul acestei locatii pentru eforturile depuse si sunt sigur ca la momentul inceperi C.M totul va fi ireprosabil .Domnul Orhei a garantat si nu cred ca va face de ras Liga de Crap !
Un Campionat Mondial indiferent de la ce disciplina tot Campionat Mondial RAMANE !

Avatar utilizator
buhac constantin
Mesaje: 791
Membru din: Joi Iun 17, 2010 14:36

Re: CAMPIONATUL NATIONAL SI CEL MONDIAL 2012 LA CORBU

Mesaj de buhac constantin »

FRPS -va contribui cu arbitrajul .

Avatar utilizator
Neacsu Mircea
Mesaje: 517
Membru din: Joi Mar 24, 2011 19:56

Re: CAMPIONATUL NATIONAL SI CEL MONDIAL 2012 LA CORBU

Mesaj de Neacsu Mircea »

buhac constantin scrie:FRPS -va contribui cu arbitrajul .
eu cred ca visati frumos omu a cerut arbitraj de afara si ca angajeaja cel mai tare organizator de competitii si acela nu este roman dar VOI UITATI UN SINGUR LUCRU chiar foarte important FINALA sa CERUT LA PACHET CU SARULESTI nu conteaza cine este organizatorul
o sa ne facem de KKT uitati-va la mine CORBU trebuie sa FACA la SARULESTI LAKE SUNT GATA FACUTE
Vice Campion National 2014

Avatar utilizator
buhac constantin
Mesaje: 791
Membru din: Joi Iun 17, 2010 14:36

Re: CAMPIONATUL NATIONAL SI CEL MONDIAL 2012 LA CORBU

Mesaj de buhac constantin »

Vrei sa spui ca arbitrajul antamat de dl Orhei nu va prticipa la C.M ?
Cu atat mai bine FRPS nu va restitui avansul primit cconform contractului .

carp_master
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 258
Membru din: Joi Mar 24, 2011 9:27

Re: CAMPIONATUL NATIONAL SI CEL MONDIAL 2012 LA CORBU

Mesaj de carp_master »

Val scrie:
pharaoh scrie:D-le Val, ii puneti lacului Corbu in carca prea multe defecte pe care nu le are. In primul rand in incinta fermei exista o pensiune decenta, apropo` de "sala de intalnire a capitanilor", iar Navodariul si Mamaia sunt la o aruncatura de bat. De asemenea nu stiu sa fie probleme cu semnalul la telefon. Atat vroiam sa corectez.
Scuza-ma dragul meu , nu am fost pe Corbu . De fapt nici nu am auzit de Corbu - balta mare ca o balta de pescit la crap . Tu stii ce inseamna sa cazezi 20-25 delegatii , cu minim 10 membrii , sa ii aduci de la Bucuresti la Constanta , sa iii tii macar la un atrenament , sa nu te FACI DE RAS cu balta , cu logistica si cu ce mai vfrei tu . Atentia Italia anul asta nu a fost cine stie ce ... dar erai de bine de rau la 1 km de prima benzinarie , la 1 km de primul supermarket , samd , samd ...... Plus ca balta avea peste - dovada capturile Frantei si Croatiei - peste 200 kg echipa .

CA SA FIE CLAR PENTRU TOATA LUMEA - noi am capatat in Italia OK-ul pentru Romania la pachet cu Sarulesti . Si si-au dat parerea multi smecheri din lumea asta . Cind le spui astora ca ramine Romania si se face la CORBU ..... o sa fie probleme . Si va spun eu ca o sa ne scuipe ca pe seminte ...din orice forma de organizare ... si o sa faca campionatul in alta tara , mai serioasa si fara AGPS . Si uite asa ii vine apa la moara si lui Popescu ...
daca va scuipa ca seminte e ine ,ca atata meriati ....
adica tu , vladeanu & co
http://www.flufy.ro
Paturica cu maneci

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”