Caut lot pt . CN !!!

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: Caut lot pt . CN !!!

Mesaj de barbumarius »

petre iulian scrie:eu am calculat pe premiza ca ajung in finala ....cam asa

taxa totala CN = 10.000

eu/noi suntem consumatori de nada/bile asa ca minim 100 kg de boiliesuri de echipa consumam x 3 echipe = 300 kg x 2 etape = 600 kg . Mai adaugam si alte feluri de nade (mixuri,pasta ,etc) si mai pun un minim de 5.000 lei pe 2 etape .
Noi am asigurat si o mica parte din consumabile (saculeti solubili ,plumbi,carlige,fire si mai adaug doar 3.000 lei pe ambele manse ...

sa adunam
10.000 taxa +
5.000 diverse (nada)+
3.000 consumabile
= 18.000 lei si mai adaugi tu cat costa 600 de kg de bile si ajungi cum am zis eu intre 30.000 si 40.000 :wink:

corect ?

daca calculezi un buget il calculezi pe ambele manse (calificari+finala) ... si trebuie sa ai asigurat acest buget :wink:


100 kg de echipa pare mult dar in ultimii ani atat am consumat cu o mica eroare + - 10%... Cazare ,drum etc nu am mai pus ...
Tu stii.
Dupa mine cheltuielile sunt cele care ti le-am prezentat mai sus cu maxim 1000 lei in plus.

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Caut lot pt . CN !!!

Mesaj de petre iulian »

eu mi-am calculat ,in caz ca ma adopta un club ce buget trebuie sa am eu ca echipa (2 manse -calificari-finala ):

am impartit taxa totala in 7 jucatori dupa un principiu de-al meu (titularii platesc intreg si rezervele jumate )

10.000 taxa totala : 7 =1.400 x 2 persoane (echipa mea ) = 2.800 lei
200 kg boiliesuri sa zicem la 30 lei kg (pt mine ) = 6.000 lei (daca am sponsorizare la nada asta-i meritul meu /nostru dar asta-i costul )

echipa mea/noastra cheltuie aproximativ 9.000 fara consumabile ,drum ,cazare etc ,etc

Eu nu am cerut banii astia sa mi se plateasaca (adica sa vin moka la cn).... eu am cerut in caz ca termin in primele 3 echipe la ambele competitii ,sa pot sa-mi recuperez banii.O iau ca o prima de performanta .

Sunt bun si merit , sa fiu premiat pentru performanta ... nu sunt bun, sa nu primesc nimic . E simplu :wink: . Propun o intelegere benefica ambelor parti .....cu un risc mic celui care ma `adopta :lol:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Caut lot pt . CN !!!

Mesaj de Vladut Mateianu »

petre iulian scrie:De ceva timp ,tot ma gandesc sa nu renunt la CN anul asta si mi-a venit o idee .

Nu ma consider "mercenar" pentru ca nu vreau sa mi se ofere `mocaciuni . :wink:
Nu vreau sa mi se plateasca nimic ... taxa ,nada ,etc etc . Doresc doar o prima de performanta .
Daca echipa mea castiga locul 1 ,2 s-au trei (calificari si finala )indiferent de ce fac restul echipelor din lotul meu sa ma premieze cu o suma stabilita inainte, in functie de performanta .

Sunt bun si castig pe sectorul meu locul 1,2,3 primesc prima , nu sunt bun ,nu primesc nimic :wink:
Eu zic ca este o cerinta corecta de-a mea cu o premiere numai in cazul performantei ...

Am coechipier asa ca e vorba de-o echipa intreaga ..... taxa aferenta echipei `mele si nada consumata o achitam noi . Nu imbrac pe perioada CN-ului nici un fel de tricou cu vre-o reclama ,club etc pentru ca vin pe banii mei .....Din respect pentru clubul meu nu voi accepta sa imbrac un tricou cu alt nume de club .... si eu la randul meu nu voi folosi numele clubului pe echipamentul meu .

Daca sunt cluburi/loturi care vor sa ne `infieze pe perioada campionatului nu ezitati sa ma contactati :wink:

ps. pe perioada CN-ului orice membru Green Lake este transferabil daca va intelegeti cu el ...
ps2 Dacca castigam campionatul -locul 1 la final (lotul meu )returnez toti banii .... Consider ca sunt `premiat inzecit :wink:
Daca va fi taxa 3000 lei/lot s-ar putea sa gasesti alte variante ! Eu zic sa mai astepti...
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Dumitrache
Mesaje: 378
Membru din: Lun Sep 12, 2011 11:12

Re: Caut lot pt . CN !!!

Mesaj de Dumitrache »

Si cel care te "adopta"cu ce se alege?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”