Caut lot pt . CN !!!

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Caut lot pt . CN !!!

Mesaj de petre iulian »

De ceva timp ,tot ma gandesc sa nu renunt la CN anul asta si mi-a venit o idee .

Nu ma consider "mercenar" pentru ca nu vreau sa mi se ofere `mocaciuni . :wink:
Nu vreau sa mi se plateasca nimic ... taxa ,nada ,etc etc . Doresc doar o prima de performanta .
Daca echipa mea castiga locul 1 ,2 s-au trei (calificari si finala )indiferent de ce fac restul echipelor din lotul meu sa ma premieze cu o suma stabilita inainte, in functie de performanta .

Sunt bun si castig pe sectorul meu locul 1,2,3 primesc prima , nu sunt bun ,nu primesc nimic :wink:
Eu zic ca este o cerinta corecta de-a mea cu o premiere numai in cazul performantei ...

Am coechipier asa ca e vorba de-o echipa intreaga ..... taxa aferenta echipei `mele si nada consumata o achitam noi . Nu imbrac pe perioada CN-ului nici un fel de tricou cu vre-o reclama ,club etc pentru ca vin pe banii mei .....Din respect pentru clubul meu nu voi accepta sa imbrac un tricou cu alt nume de club .... si eu la randul meu nu voi folosi numele clubului pe echipamentul meu .

Daca sunt cluburi/loturi care vor sa ne `infieze pe perioada campionatului nu ezitati sa ma contactati :wink:

ps. pe perioada CN-ului orice membru Green Lake este transferabil daca va intelegeti cu el ...
ps2 Dacca castigam campionatul -locul 1 la final (lotul meu )returnez toti banii .... Consider ca sunt `premiat inzecit :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Caut lot pt . CN !!!

Mesaj de pharaoh »

Eu zic sa le dam naibii de cluburi. Nu stiu la ce trebuie. :P
Marius Sârbu

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Caut lot pt . CN !!!

Mesaj de petre iulian »

Din pacate nu am/avem bugetul necesar sa pot sponsoriza lotul nostru [Green Lake ] ...e vorba de 30.000-40.000 lei . Totusi o sa sustin membrii clubului cu nada(daca este nevoie ) chiar daca `joaca pt. altii ... o fac pentru ei :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Caut lot pt . CN !!!

Mesaj de petre iulian »

echipa `noastra arata asa(cu tot cu o rezerva pe care trebuie s-o avem ) :

Eu -Ghita Adrian-Dan Stoica ...


ps. George Alexandru nu intra in `hora ....
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: Caut lot pt . CN !!!

Mesaj de barbumarius »

petre iulian scrie:Din pacate nu am/avem bugetul necesar sa pot sponsoriza lotul nostru [Green Lake ] ...e vorba de 30.000-40.000 lei . Totusi o sa sustin membrii clubului cu nada(daca este nevoie ) chiar daca `joaca pt. altii ... o fac pentru ei :wink:
Taxa+cazare+nada etapa 1=12000 lei maxim, in etapa finala ceva mai putin. De unde ajungi tu la sumele de mai sus? Deja e prea mult. Consider deja o jignire ca cineva sa aiba pretentii sa i se asigure transport si mancare(tigari si bautura mai ales)

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Caut lot pt . CN !!!

Mesaj de petre iulian »

eu am calculat pe premiza ca ajung in finala ....cam asa

taxa totala CN = 10.000

eu/noi suntem consumatori de nada/bile asa ca minim 100 kg de boiliesuri de echipa consumam x 3 echipe = 300 kg x 2 etape = 600 kg . Mai adaugam si alte feluri de nade (mixuri,pasta ,etc) si mai pun un minim de 5.000 lei pe 2 etape .
Noi am asigurat si o mica parte din consumabile (saculeti solubili ,plumbi,carlige,fire si mai adaug doar 3.000 lei pe ambele manse ...

sa adunam
10.000 taxa +
5.000 diverse (nada)+
3.000 consumabile
= 18.000 lei si mai adaugi tu cat costa 600 de kg de bile si ajungi cum am zis eu intre 30.000 si 40.000 :wink:

corect ?

daca calculezi un buget il calculezi pe ambele manse (calificari+finala) ... si trebuie sa ai asigurat acest buget :wink:


100 kg de echipa pare mult dar in ultimii ani atat am consumat cu o mica eroare + - 10%... Cazare ,drum etc nu am mai pus ...
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Caut lot pt . CN !!!

Mesaj de Stefan B »

petre iulian scrie:eu am calculat pe premiza ca ajung in finala ....cam asa

taxa totala CN = 10.000

eu/noi suntem consumatori de nada/bile asa ca minim 100 kg de boiliesuri de echipa consumam x 3 echipe = 300 kg x 2 etape = 600 kg . Mai adaugam si alte feluri de nade (mixuri,pasta ,etc) si mai pun un minim de 5.000 lei pe 2 etape .
Noi am asigurat si o mica parte din consumabile (saculeti solubili ,plumbi,carlige,fire si mai adaug doar 3.000 lei pe ambele manse ...

sa adunam
10.000 taxa +
5.000 diverse (nada)+
3.000 consumabile
= 18.000 lei si mai adaugi tu cat costa 600 de kg de bile si ajungi cum am zis eu intre 30.000 si 40.000 :wink:

corect ?

daca calculezi un buget il calculezi pe ambele manse (calificari+finala) ... si trebuie sa ai asigurat acest buget :wink:


100 kg de echipa pare mult dar in ultimii ani atat am consumat cu o mica eroare + - 10%... Cazare ,drum etc nu am mai pus ...
Iuliane esti tare ...pe cuvant ...daca tu/voi o echipa ...in 72 h ai aruncat peste 100 kg nada (boilies + prafuri) in apa ......si nu doar de dragu de a scapa de ele .....

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Caut lot pt . CN !!!

Mesaj de petre iulian »

stai `cuminte ca am aruncat si 120 kg de boiliesuri doar din cobra la CN ...fara sa ma fortez :wink:
am martor ....nu vorbesc prostii :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Caut lot pt . CN !!!

Mesaj de Stefan B »

P.S. Si eu sunt adeptu pt Corbu de a avea nada in stand ...la limita admisa ...dar nu am reusit sa o arunc ...pe toata ...chiar si la peste 1 t prinsa ! :wink:

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Caut lot pt . CN !!!

Mesaj de Stefan B »

petre iulian scrie:stai `cuminte ca am aruncat si 120 kg de boiliesuri doar din cobra la CN ...fara sa ma fortez :wink:
am martor ....nu vorbesc prostii :wink:
Esti tare ....! Jos palaria !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”