Ce castiga AGVPS?

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Ce castiga AGVPS?

Mesaj de Lucian SV »

nicuB scrie:
Lun Iun 24, 2019 15:37
Federatia lu' Popescu vs AJVPS este ca un serial care nu mai are audienta.......
Puțină răbdare, se pare că ferparul lui Popescu din fruntea federației e dat la tipar. Omul preventiv s-a făcut „pescar de competiție”.

Gabriel Neamtu
Mesaje: 58
Membru din: Vin Dec 14, 2018 13:19

Re: Ce castiga AGVPS?

Mesaj de Gabriel Neamtu »

Este si prost de pute, dar uneori se mai si preface! Este un mincinos notoriu si incearca ss fie si el putin escroc. A vazur prea multe filme. Daca vreti dovezi, cautati-ma pe facebook la Gabriel George Neamtu sa va arat discutii cu el in care se lauda ca are pile prin Grasu. Sa va arat cat de tare ii debiteaza mintea si cum imi zice mie ca sa fiu alaturi de el si voi avea de castigat. Nimicul asta care e in moarte clinica pt ca pe 4 iulie ii vom canta prohodul, este doar o hartie igienica ieftina!

Gabriel Neamtu
Mesaje: 58
Membru din: Vin Dec 14, 2018 13:19

Re: Ce castiga AGVPS?

Mesaj de Gabriel Neamtu »

O mica dovada, mai multe "minuni" marca gainarul din alba, pe mess!
Imagine

Gabriel Neamtu
Mesaje: 58
Membru din: Vin Dec 14, 2018 13:19

Re: Ce castiga AGVPS?

Mesaj de Gabriel Neamtu »

Sau poate asta in care imi promitea marea cu sarea daca accept sa fac magarii alaturi de el...
Imagine

Gabriel Neamtu
Mesaje: 58
Membru din: Vin Dec 14, 2018 13:19

Re: Ce castiga AGVPS?

Mesaj de Gabriel Neamtu »

Trebuie sa intelegeti ca popescu isi inchipuie ca e presedinte doar pe niste vicii de procedura. El este b'bye de mult. Doar cativa oameni tralala la dibla mai cred in balivernele lui.
La Peris cand a organizat asa zisul campionat national (in registrul sportiv de la mts nu exista nici un rezultat inscris de la infiintarea federatiei), mi-a cerut imprumut banii cu care urma sa plec in concediu pt a achita o firma de cattering si ambulanta.
L-am refuzat pt ca deja stiam cat este de nenorocit si mare tepar, iar acum daca veti cauta pe portal.just.ro veti gasi procese cu datorii la crucea rosie.

Gabriel Neamtu
Mesaje: 58
Membru din: Vin Dec 14, 2018 13:19

Re: Ce castiga AGVPS?

Mesaj de Gabriel Neamtu »

Pana si mts spune ca la ei nu exista hartii care sa certifice faptul ca e presedintele frps, si ne trimite sa intrebam la tribunal
Imagine

Imagine

Gabriel Neamtu
Mesaje: 58
Membru din: Vin Dec 14, 2018 13:19

Re: Ce castiga AGVPS?

Mesaj de Gabriel Neamtu »

Surpriza si de la tribunal....din 2015 nu mai exista conducere la frps 😂😂😂😂
Muc cel mic cu mustata si par cret, este presedinte la fel cum florin piersic este Napoleon Bonaparte.
Imagine

Anti FRPS
Mesaje: 434
Membru din: Dum Feb 19, 2012 14:36

Re: Ce castiga AGVPS?

Mesaj de Anti FRPS »

Gabriel Neamtu scrie:
Lun Iun 24, 2019 17:22
Surpriza si de la tribunal....din 2015 nu mai exista conducere la frps 😂😂😂😂
Muc cel mic cu mustata si par cret, este presedinte la fel cum florin piersic este Napoleon Bonaparte.
Daca sustineti ca nu mai detine functia de "presedinte" din 2015, cum de mai semneaza "notificari " in calitate de "presedinte " ? :lol:

În atenția Cluburilor sportive afiliate FRPS
May 1, 2019 by popescu.stefan Leave a Comment

Pe această cale se notifică Cluburile sportive afiliate să-și autorizeze sportivii în conformitate cu prevederile art. 14^1 alin . 1 din Legea nr. 69/2000 și a Normelor de autorizare aprobate prin Ordinul MTS 438/2018, pentru a putea participa la competițiile sportive oficiale organizate de federație în anul 2019.

De asemenea, cluburile care nu și-au achitat cotizațiile anuale sunt rugate să o facă, sub sancțiunea suspendării dreptului de vot și a participării la competiții.



Ștefan Popescu – președinte FRPS
Are cumva imunitate la prevederile art 258 CP Uzurparea de calităţi oficiale ? :lol: Ati facut vreun demers in acest sens ?

Sebi Barbuceanu
Mesaje: 127
Membru din: Mie Ian 30, 2019 23:54
Puncte: 0
Localitate: Braila

Re: Ce castiga AGVPS?

Mesaj de Sebi Barbuceanu »

da, cred ca abia cand o sa ia domnul Stefan Popescu oficial de la cips dreptul de a trimite echipa nationala la CM (iar personal cred ca e chestie de luni sau ani, dar e inevitabil pana la urma), abia atunci o sa regretati AGVPS si o sa apreciati ce au facut pentru pescari, ca au fost tarati in tribunale pentru o chestie fara beneficii pentru ei (parere personala).

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Ce castiga AGVPS?

Mesaj de Stefan Popescu »

Sebi Barbuceanu scrie:
Mar Iun 25, 2019 14:08
da, cred ca abia cand o sa ia domnul Stefan Popescu oficial de la cips dreptul de a trimite echipa nationala la CM (iar personal cred ca e chestie de luni sau ani, dar e inevitabil pana la urma), abia atunci o sa regretati AGVPS si o sa apreciati ce au facut pentru pescari, ca au fost tarati in tribunale pentru o chestie fara beneficii pentru ei (parere personala).
Dreptul de reprezentare al României la CIPS este al FRPS, nu al lui Ștefan Popescu. Și federația este de drept reprezentantul României la CIPS. Și nu o spun eu, ci însăși Statutul CIPS. De ce președintele CIPS se opune (pentru că acolo este blocajul) va trebui să răspundă cineva și la asta. Oricum, CIPS nu poate trece peste legea dintr-o țară membră (pentru că la CIPS este afiliată România, nu AGVPSR).

Pentru conformitate postez prevederea din Statutul CIPS care confirmă cele spuse de mine:

4.6 The Federations or National Organizations shall be officially registered, in accordance with the relevant national legislation. Failing such legislation in any given Country, C.I.P.S. shall accredit the Federation/Organization.

PS Sportivii nu au ce să piardă, pentru că participarea la Campionatele mondiale este suportată de statul român. Problema este că cei care participă acum, nu sunt sportivi, ci doar niște persoane private, care nu au calitatea de sportivi. Și ei știu bine acest lucru.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”