Ceas - tablou

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Ceas - tablou

Mesaj de Val »

Am lipsit din tara o vreme - am pus si poze ca sa se vada ca am avut ceva treaba pentru sefu ...., merge in Turcia saptamina viitoare . Am inteles ca am lipsit si au fost intrebari radiofonice pentru mine . Din pacate am avut telefonul inchis . Lamuresc acum si chestiunea tabloul si ceasul .

M-am saturat sa mergem sa sustinem ceva pe la Forurile superioare cu insigne si diplome , ca niste nepunticiosi ! Imi placea proiectul Sarulesti si Romania gazda a CM 2012 - si am luat din proprie intiativa din casa doua cadouri reprezentative prin valoarea artistica ... Nimeni nu mi-a cerut chestia asta ... am facut-o pentru ca stiu cum stau lucrurile cind te prezinti cu mana in popou si cum suntem priviti pe afara ca tara ... Era o joaca sa luam CM ....si trebuia diplomatic argumentata .
S-au dat si s-a luat CM pentru Romania . In alta parte nu la Sarulesti ... Ok ...macar sa iasa . Pina la urma importanta era ROMANIA .
Nu mai speculati si nu mai faceti grija de altii ...ca nu e cazul . CM se va tine in Romania .. chiar daca cineva si-a facut treaba partial si s-au protejat financiar cind au ales . Asa e regula - unii dau si altii profita .... Dar nu imi pare rau . Imi mai pun la CV inca o realizare . Ramine un gust amar din partea unora ....de fapt remember de la momentul cind mi-am dat demisia din functie ..
Cu asta am pus capat discutiei . Exista protocol diplomatic legal , deci nu mai speculati ..... ca una , ca alta , nu aveti ce comenta .. Se cheama lobby si se practica pentru orice problema de interes national , cf cutumelor diplomatiei internationale . Suma este mai mica decit regula internationala , deci este perfect legal .
Sper ca v-am raspuns si cu asta si le fel de mult sper sa ma lasati in linistea mea ... :D :D

Nea Victore - ti-am raspuns ???

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Ceas - tablou

Mesaj de Vladut Mateianu »

Val, CM in Romania era antamat din Africa 2008...... :wink:

PS Si stai linistit, lotul Senzor care a reprezentat Romania la 5 campionate mondiale, a facut destul lobby Romaniei.....asa ca eu consider o urmare fireasca acest CM in Romania.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Ceas - tablou

Mesaj de Val »

Corect ! Poate nu mai era nevoie , daca pomeneam numele tau . Dar uite ca eu am simtit nevoia .... si pina la urma rezultatul conteaza ...Te-ai lamurit cu matricea aia ???

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ceas - tablou

Mesaj de andrei vladeanu »

Vladut Mateianu scrie:Val, CM in Romania era antamat din Africa 2008...... :wink:

PS Si stai linistit, lotul Senzor care a reprezentat Romania la 5 campionate mondiale, a facut destul lobby Romaniei.....asa ca eu consider o urmare fireasca acest CM in Romania.
nu e nicio urmare fireasca.
si la fotbal, in perioada 1990-2000 Romania a participat la 5 turnee finale, cu lobby-ul aferent.
si nu a venit firescul organizarii unui mondial sau european.
The One Team

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Ceas - tablou

Mesaj de Vladut Mateianu »

Din prima. Ii va fi predata celui care a cerut-o, dl. Bentu.
Saptamana asta sper sa prezentam programul complet al CN 2012. :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Ceas - tablou

Mesaj de oanavictor »

andrei vladeanu scrie:
Vladut Mateianu scrie:Val, CM in Romania era antamat din Africa 2008...... :wink:

PS Si stai linistit, lotul Senzor care a reprezentat Romania la 5 campionate mondiale, a facut destul lobby Romaniei.....asa ca eu consider o urmare fireasca acest CM in Romania.
nu e nicio urmare fireasca.
si la fotbal, in perioada 1990-2000 Romania a participat la 5 turnee finale, cu lobby-ul aferent.
si nu a venit firescul organizarii unui mondial sau european.
Iar fortezi exemplul cu nefirescul .Daca la fotbal trebuie sa ai stadioane ultramoderne ,aeroporturi de capacitate mare ,un numar apreciabil de camere de cazare si tot ce inseamna infrastructura unei economii puternice ..........ei bine ......ca sa obtii organizarea unui campionat mondial de pescuit la crap nu trebuie decat sa te inscrii si sa faci o oferta de care nu vei tine cont niciodata deoarece totdeauna vei beneficia de anumite derogari de la regulament .
Cantitatea de peste dintr+un anumit lac dintr+0 anumita tara nu va fi niciodata o piedica in a obtine organizarea competitiei .
In sprijinul acestei afirmatii vin cu urmatoarele exemple
1 San Lorenzo sur l-ARNO .......campionat mondial organizat pe raul Arno ,standuri din 20 in 20 metri ,iar latimea standului de 3 metri ,iar ca peste .......chefal si somn pitic la discretie ............crap ........ioc
2 Montargill ,Portugalia ........baraj imens ,peste care nu va creste niciodata murind de batranete cu greutatea de 1 kg
3 Franta .....Nantes ......2 lacuri de acumulare care cresc si scad instantaneu ......locul 1 pe sector si medalia de bronz cu un singur peste ........Luxenbourg
4 Hidroscallo ......Milano .............strand public .........sau prins 10 pesti tot concursul .
5 Belgia ..........Romania medalia de bronz cu un singur peste prins pe 3 sectoare ..........lacul crestea si scadea de 2 3 ori pe zi iar de campare nici vorba
6 Belgrad ,Serbia ...........standuri facute in mijlocul unei discoteci
7 Anglia ...........2 lacuri .........standuri din 10 in 10 metri .......pestele se scotea prin standul vecinului
si exemplele pot continua si diversifica ..........
IAR PENTRU ASTA SA MAI DAI SI SPAGA ............E PREA DE TOT !!!!!!!!!!
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ceas - tablou

Mesaj de andrei vladeanu »

bine ca nu ti-ai pus mintea, ca faceai si tu vreo 2-3 mondiale la darvari... :)
The One Team

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Ceas - tablou

Mesaj de Vladut Mateianu »

Andrei, nu este bun exemplul din fotbal. Daca la capitolul fotbal suntem varza ca natiune, la pescuit este exact invers..... Avem si rezultate pe plan mondial, dar si lacuri capabile sa gazduiasca un asa eveniment......

In concluzie, trebuie sa fim mandri ca Romania gazduieste un asemenea eveniment si sa le multumim tuturor celor care au facut posibila aceasta decizie.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Ceas - tablou

Mesaj de oanavictor »

andrei vladeanu scrie:bine ca nu ti-ai pus mintea, ca faceai si tu vreo 2-3 mondiale la darvari... :)

mintea a-si fi pus-o eu ........problema mea a fost ........este .......si va fi aceea ca nu am nici un tablou de patrimoniu si nici ceas suflat cu aur .......!!!!!!!! comparativ cu tine care intotdeauna ai gasit o gîsca care s-a sacrificat facand gesturi ilegale in folosul viitorului tau personal ........asta e ......AU PLATIT TAXA SA STEA CU JMECHERUL DE VORBA .........!!!!!!!!!!!
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Ceas - tablou

Mesaj de Val »

Pacat de anii matale daca vorbesti asa .... Daca spui ca este ilegal de ce nu sesizezi DNA-ul ? Eu le-am adus ca un prost , gasca , incult si finantator ce sunt , ca sa pun bine cu Vladeanu , le-am avut pe perete ( ceasul nu se pune - ca pe mina port unul de aur si nu suflat ) , dar ALTUL mai smecher le-a dat ... si dupa aia s-a sucit ....
In locul tau nu m-as opri ... m-as duce pina in pinzele albe cu mita si spaga .... Ce dracu , doar suntem romani ! Vad ca doresti sa te arati un bun roman cu fiecare ocazie ...si in Franta cind iti era tricoul mic si acum .... Chestie de personalitate .
Nu te lasa Nea Victore .... asta e subiect tare de tot ...Cred ca poti sa daramini sistemul cu chestia asta si sigur la urmatoarea interventie radiofonoca il vei suna pe Matteoli ..macar sa iti confirme ca i-a placut pinza ..

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”