Cine a PIERDUT?

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
Bogdan Corbu
Pescar de competitie
Mesaje: 121
Membru din: Mar Apr 21, 2009 16:59
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de Bogdan Corbu »

Este o decizie "politica".... francezii nu vor, englezii nu vor, africani si-au luat-o rau dupa 4 ani consecutivi campioni mondiali.
Singurul motiv ar fi putut fi ORGANIZAREA IREPROSABILA
Dar......
1. este o balta mare, cu mult peste, si problema e (cred eu,parere personala) ca nu stiu sa o citeasca...
2. Matteoli dupa Portugalia -Italia a luat bronzul la individual-este hilar sa va spun cu ce cantitate au castigat sectorul, CREDE ca este momentul in care se va ridica Italia. UNDE???? pe pista pe care se antreneaza de ceva ani buni, binenteles ca dupa CM 2011 pescuitul de baza a fost zig-rig-ul

P.S. Pe pietrafitta zig-ul functioneaza si noaptea, in lipsa nadiri de "invaluire"
Cu respect,
Bogdan Corbu

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de Vali Vesa »

Bogdan Corbu scrie:Este o decizie "politica"....
Politica cu...ui ! Daca federatia nu se baga in seama fara motiv, atata timp cat nu este afiliata la CIPS, campionatul mondial era in Romania.
Ca nu vroia Anglia, ca nu vroia Franta... bullshit! Am vorbit in Portugalia cu toti. Singura lor problema era ca ar trebui sa pescuim toti cu acelasi tip de nada, a noastra, aia cu care spuneau ei ca am "drogat" balta. OK, si care ar fi fost problema? Producatorii de nada din Romania ar fi fost fericiti sa le dea nada la toti!

E, nu o sa mai fie fericiti, pentru ca unii federali au considerat ca sunt mai presus decat CIPS. Si uite ca CIPS ne-a dat-o tuturor in bot. Pescari, federali, agvps-isti, producatori, etc...

PS Costi, ne pregatim pentru Italia. Te bagi ??? :lol: :lol: :lol:

HAI ROMANIA !!!
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Bogdan Corbu
Pescar de competitie
Mesaje: 121
Membru din: Mar Apr 21, 2009 16:59
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de Bogdan Corbu »

Nu, ei au profitat de situatia ambigua in care ne aflam in acest moment.
Cu respect,
Bogdan Corbu

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de George-Alexandru »

Dap.....o veste minunata :( ,care de altfel era de asteptat.
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

Avatar utilizator
dr_andres
Mesaje: 264
Membru din: Dum Noi 01, 2009 18:19
Puncte: 0
Localitate: CLUJ

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de dr_andres »

O intrebare am si eu, Popescu e banat pe forumul Crapmania?
Urmaresc de mult topicurile legate de CN si CM si mereu il vedeam ca scrie, acum nu are nimic de zis?

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de Cristi Y »

dr_andres scrie:O intrebare am si eu, Popescu e banat pe forumul Crapmania?
nu e banat , dar a primit instructiuni sa se abtina , nu mai scrie dar citeste tot ce se posteaza si sunt convins ca-l ustura degetele :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

dar nu se risca sa scrie , isi da foc la valiza :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

dr_andres scrie:Urmaresc de mult topicurile legate de CN si CM si mereu il vedeam ca scrie, acum nu are nimic de zis?
nu-ti face griji ca ..... gaseste intotdeauna scuze , asa cum am mai spus-o , in cateva saptamani pescarii vor fi scosi de vina pentru tot ce se petrece :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

pe forumul de casa al federatiei , clica de argati federali in frunte cu renumitul pescar de competitie costica buhac , fac o bascalie teribila de ceea ce se intampla , asa ca la ce sa te astepti :evil: :evil:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de Vladut Mateianu »

stai tataie ca s-a logat popete ! poate l-o fi lasat "conducerea" reala a federatiei sa scrie ! :D

@popete

esti mandru de faptele tale, ca ai reusit sa anulzi cm din romania ? ce ai castigat ? :roll: :oops: :(
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de Stefan Popescu »

Câteva precizări pentru cei care nu înțeleg ce se întâmplă:
1. Pescuitul sportiv are de acum un reprezentant legal. Se numește Federație Română de Pescuit Sportiv.
2. Sportivii români, cu drept de reprezentare la nivel național și internațional, sunt doar cei selecționați în urma competițiilor oficiale organizate de federație.
3. Deplasarea la competiții oficiale nu se va mai face decât cu autorizarea MTS. Pentru curioși, solicitați AGVPSR punctul de vedere al MTS cu privire la participarea „Lotului național” de spinning pentru participarea la CM de spinning de pe mal din Bulgaria, luna mai 2014.
Ca să fie limpede pentru cei care mai cred în minciunile lui mateianu, cristiy ș.a. Orice participare la competiții oficiale a oricărei delegații care dorește să reprezinte România și nu este trimisă de federație este ilegală, iar consecințele le vor suporta membri delegației, nu cei care i-au trimis. Poveștile celor care vă amăgesc că acolo funcționează statutul CIPS și nu legile românești, sunt doar pentru a mai amăgi pe cineva. Puteți să faceți câte concursuri private doriți. Dar dreptul de reprezentare aparține doar FRPS și va ști să și-l protejeze, indiferent de consecințele care vor urma. Și cu acest lucru nu se glumește. Cei care au socotit că federația va fi pe post de papagal în CM 2014 s-au înșelat. Și nu au înțeles că era singura care putea să-i dea caracter oficial. A doua oară nu vor mai avea ocazia.
PS AGVPSR a trimis federației o invitație de participare la ședința Comisiei de competiții ce va avea loc vineri la sediul său. Nu vom declina invitația și vom avea un reprezentant ca invitat, fără drept de decizie pentru a angaja cu ceva federația și care va prezenta un punct de vedere oficial. Acolo va trebui să vă obțineți răspunsurile pe care le căutați, nu aici pe forum.
Sper că am fost suficient de clar.
Rog ........ să se abțină, dacă nu sunt în stare să poarte un dialog civilizat și la obiect. Lăturile nu rezolvă problema, indiferent de cantitatea lor.
Fir întins!

NOTĂ: Am notificat organismele sportive internaționale să nu mai înscrie nici o echipă reprezentativă a României dacă nu are Autorizația emisă de MTS. Atrag atenția că răbufnirile și umorile unora nu soluționează problema. Mai bine ar sta și s-ar gândi cum de s-a ajuns la situația actuală și care este soluția rezolvării ei. Atât. Ar fi un semn că se pricepe câte ceva.

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de Cristi Y »

ce-a halit-o ....... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

nu ti-e rusine bai ........ sa scoti capul din .... ????? este mai mult decat clar ca nu vei intelege niciodata ca nu autorizarile , MTS-ul , frps-ul sau cips-ul sunt problema ci TU !!! Tu esti ..... din aceasta ecuatie , tu esti .......care trebuie cauterizat din radacina pentru a se mai salva cat de cat din ce a mai ramas nepatat in acest fenomen

ai ingropat cu brio campionatul mondial si acum iti ascuti coasa sa ingropi si campionatele nationale
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
sebastian_andone
Mesaje: 786
Membru din: Lun Apr 02, 2012 20:01
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de sebastian_andone »

Sa fiu in locul lui Matteoli as fi procedat la fel. Inca nu sunt jucate 100% cartile, dar si eu nu m-as fi riscat sa organizez un campionat undeva unde exista sansa ca fiu dat in judecata si sa mai fiu si obligat ulterior la despagubiri...
"X13"

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”