Cine a PIERDUT?

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de Vali Vesa »

Asta spune si dl Matteoli. Deocamdata, pentru CIPS, federatia nu exista. Doar ca unii nu vor sa inteleaga si se baga in seama cand ei de fapt sunt la "pi" in corespondenta oficiala.
Fişiere ataşate
Screenshot (114').png
Screenshot (114').png (86.43 KiB) Vizualizat de 1207 ori
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
sebastian_andone
Mesaje: 786
Membru din: Lun Apr 02, 2012 20:01
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de sebastian_andone »

Dragoi Adrian scrie:pacat ca s-a pierdut un CM in Romania din cauza lui...

Ceea ce ne arata Razvan in acele texte de lege oare Popescu nu le vede, e chior sau pt el nu se aplica? Sau MTS nu isi cunoaste propriile legi?
Romania tara tuturor posibilitatilor!
Dragoi Adrian scrie:daca facem o petitie catre MTS cu toate aceste lucruri, oare nu se lumineaza si ei de ce monstru au creat cu toate acele acte pe care i le-au semnat si aprobat? Si cum incearca Popescu sa ne duca pe toti de nas cu niste aberatii pe care doar el si acolitii lui le cred?
MTS ul cunoaste problema...dar nu prea intelege fenomenul. Politicul dicteaza iar banul primeaza.
Exista posibilitatea ca in urma acelui protocol sa se fi organizat CN si CM in Romania...si surpriza ulterior apar chemari in judecata...protocolul nu era autorizat de Adunarea Generala (sau mai stiu eu ce comisie)/ intelegerea pica si doar Federatia are dreptul de a organiza CN si CM si ca urmare cei care au castigat...nu sunt castigatori/despagubiri etc... la un asemenea posibil scenariu...voi sa fiti Fips, ati mai organiza ceva in Romania?
ps.Ceea ce a fost cerut la FRPS a fost doar sa recunoasca oficial ca momentan AGVPSul este cel afiliat CIPS si are drepturi depline...iar raspunsul e urmatorul....

Cod: Selectaţi tot

Suntem în situația de a anunța faptul că protocolul încheiat cu AGVPSR și RIG SERVICE a fost doar o manevră prin care AGVPSR să fie recunoscută de federație ca fiind la rândul ei o federație sportivă. ”Partenerul” AGVPSR a folosit documentul într-un dosar deschis împotriva MTS la Curtea de Apel București, dosar în care a chemat ca parte și Federația, în vederea anulării Avizului de constituire a federației. În acest sens, am notificat FIPS asupra dreptului de organizare al competițiilor oficiale pe teritoriul național de către FRPS, notificare însoțită de documentele oficiale emise de MTS. În urma constatării că AGVPSR prin scrisoarea de inaintare a protocolului semnat către FIPS a mințit organismul internațional, FIPS a emis 2 scrisori, una către federație și alta către AGVPSR prin care s-a insistat asupra recunoașterii AGVPSR de către federație ca organizator.
Înțelegând că federația respectă atât organismul înternațional, dar în primul rând legea în baza căreia s-a constituit și funcționează, am formulat următorul răspuns pe care l-am remis președintelui Matteoli, urmând ca FIPS să ia decizia pe care o va considera necesară:
"X13"

Avatar utilizator
the mover
Mesaje: 677
Membru din: Mie Noi 10, 2010 16:19

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de the mover »

Popescule,meriti a fi purtat in bat prin toata Romania si scuipat,.
Dan Stoica
CLUBUL GREEN LAKE
4Carphttp://www.crapmania.ro/forum/marele-bazar-f8/ ... 25664.html
Dacă vrei să ştii cine este un om, dă-i o funcţie de conducere.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de miyagi »

Razvan Mihuta scrie:Vreau sa mai adaug o singura idee:

Art.1 alineatul 5 din Legea educatiei fizice si sportului prevede:

Practicarea educaţiei fizice şi sportului este un drept al persoanei, fără nici o discriminare, garantat de stat. Exercitarea acestui drept este liberă şi voluntară şi se realizează independent sau în cadrul structurilor sportive asociative.


Asadar nimeni nu va poate ingradi sau restrange dreptul de a face competitii de pescuit la crap si de a participa la competitii de pescuit la crap in strainatate !
Practicarea pescuitului sportiv sub forma concursurilor de pescuit la crap se poate face atat in cadrul structurilor sportive asociative, cat si in alte forme independente de asociere fara legatura cu federatia.
Atat timp cat federatia nu e membra FIPS, nu va poate ingradi dreptul de face sport participand la competitiile organizate de FIPS !
Poate inteleg acuma si baietii nostrii ca nu trebuie sa se ploconeasca la nimeni si sa infiinteze federatia aia odata.
Boala lunga, moarte sigura!
De cativa ani tot spun ca asta urmeaza sa se intample daca Popescu mai e tolerat si lasat sa se "desfasoare" si iata ca inevitabilul s-a produs.
Toate balivernele alea cu "federatia nationala" si cu "FRPS-ul, unica federatie" e doar in capul lui Fane si a unor functionarasi care au imbarligat-o si pe Madame Carmen la MTS.
Urban culture.

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de Val »

Nu a pierdut nimeni .... aveti putzintica rabdare .... o confirmare o am , astept inca 2 si dau si vestea ...

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de Val »

15-18 octombrie Corbu .... scuze ca mi-am jurat ca nu mai scriu aici ..... dar era cazul sa mai lasati vorbele astea mari , de interes national , de tradare , de dracu si lacu .... Nu mai revin si scuze de interventie .

Avatar utilizator
Bogdan Corbu
Pescar de competitie
Mesaje: 121
Membru din: Mar Apr 21, 2009 16:59
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de Bogdan Corbu »

Doamne Ajuta, sa fie adevarat...

Val, si la Carpitaly in pavilionul in care era FIPSAS-ul se vorbea doar despre asta, CM la Pietrafitta

P.S. Asta vorbeste "satul", ei cu pacatul, eu cu pacatul
Cu respect,
Bogdan Corbu

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de Val »

Doua persoane din echipa RSA , fostul capitan si actualul capitan mi-au confirmat astazi ( ora tarzie nu imi permite sa le cer si documentul primit ) ca in aceasta seara au primit e-mail oficial din partea secretariat FIPS , data de 15-18 octombrie ac , locatia Corbu , CM 2014 .
Mi-au cerut deja ajutor logistic in acest sens .
Mesajele sunt pe FCB deci nu are rost sa le postez pentru ca nu sunt oficiale .
Asa cum spui si tu ...Doamne ajuta .... dar eu mereu am spus parafrazind , sau in traducere lejera ...ca pina nu canta doamna aia grasa ... nimic nu este terminat ...Putzintica rabdare ... ca nu e certa pina nu mai aflam si de la 1-2 alte echipe .... astept .

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de Vladut Mateianu »

Val scrie:15-18 octombrie Corbu .... scuze ca mi-am jurat ca nu mai scriu aici ..... dar era cazul sa mai lasati vorbele astea mari , de interes national , de tradare , de dracu si lacu .... Nu mai revin si scuze de interventie .
Se zvoneste cu tu esti implicat financiar in bugetul federatiei (adica ai si "functie") si ca tu i-ai interzis lui popete sa posteze pe acestforum ! este adevarat ? :roll:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de Genes Florin »

Vladut Mateianu scrie:
Val scrie:15-18 octombrie Corbu .... scuze ca mi-am jurat ca nu mai scriu aici ..... dar era cazul sa mai lasati vorbele astea mari , de interes national , de tradare , de dracu si lacu .... Nu mai revin si scuze de interventie .
Se zvoneste cu tu esti implicat financiar in bugetul federatiei (adica ai si "functie") si ca tu i-ai interzis lui popete sa posteze pe acestforum ! este adevarat ? :roll:
:lol: :lol: :lol: :lol:
Balta Puiesti

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”