Cine a PIERDUT?

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de Val »

15-18 octombrie Corbu .... scuze ca mi-am jurat ca nu mai scriu aici ..... dar era cazul sa mai lasati vorbele astea mari , de interes national , de tradare , de dracu si lacu .... Nu mai revin si scuze de interventie .

Avatar utilizator
Bogdan Corbu
Pescar de competitie
Mesaje: 121
Membru din: Mar Apr 21, 2009 16:59
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de Bogdan Corbu »

Doamne Ajuta, sa fie adevarat...

Val, si la Carpitaly in pavilionul in care era FIPSAS-ul se vorbea doar despre asta, CM la Pietrafitta

P.S. Asta vorbeste "satul", ei cu pacatul, eu cu pacatul
Cu respect,
Bogdan Corbu

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de Val »

Doua persoane din echipa RSA , fostul capitan si actualul capitan mi-au confirmat astazi ( ora tarzie nu imi permite sa le cer si documentul primit ) ca in aceasta seara au primit e-mail oficial din partea secretariat FIPS , data de 15-18 octombrie ac , locatia Corbu , CM 2014 .
Mi-au cerut deja ajutor logistic in acest sens .
Mesajele sunt pe FCB deci nu are rost sa le postez pentru ca nu sunt oficiale .
Asa cum spui si tu ...Doamne ajuta .... dar eu mereu am spus parafrazind , sau in traducere lejera ...ca pina nu canta doamna aia grasa ... nimic nu este terminat ...Putzintica rabdare ... ca nu e certa pina nu mai aflam si de la 1-2 alte echipe .... astept .

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de Vladut Mateianu »

Val scrie:15-18 octombrie Corbu .... scuze ca mi-am jurat ca nu mai scriu aici ..... dar era cazul sa mai lasati vorbele astea mari , de interes national , de tradare , de dracu si lacu .... Nu mai revin si scuze de interventie .
Se zvoneste cu tu esti implicat financiar in bugetul federatiei (adica ai si "functie") si ca tu i-ai interzis lui popete sa posteze pe acestforum ! este adevarat ? :roll:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de Genes Florin »

Vladut Mateianu scrie:
Val scrie:15-18 octombrie Corbu .... scuze ca mi-am jurat ca nu mai scriu aici ..... dar era cazul sa mai lasati vorbele astea mari , de interes national , de tradare , de dracu si lacu .... Nu mai revin si scuze de interventie .
Se zvoneste cu tu esti implicat financiar in bugetul federatiei (adica ai si "functie") si ca tu i-ai interzis lui popete sa posteze pe acestforum ! este adevarat ? :roll:
:lol: :lol: :lol: :lol:
Balta Puiesti

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de Val »

Si ca sa fie si oficial , asta e mesajul ...primit astazi in RSA . Postat cu acordul RSA , in ideea ca toate natiunile l-au primit la fel , deci nu este secret .

From: Segreteria Internazionale FIPSAS [mailto:segreteriainternazionale@fipsas.it]
Sent: Tuesday, February 18, 2014 5:55 PM
To: Federazione SUDAFRICA; Info@anglerverband.com; Penya La Truita; Sandra Drew; David Grainger; VOEAFV; MARCQ Roland; РГОО 'БООР'; Federazione BOSNIA-ERZEGOVINA; Ivaylo Hristov; Federazione Croata; Federazione DANIMARCA; chairman@sfca.co.uk; Federazione Mare EGITTO
Subject: 16th Carp Fishing WC, Romania 2014 - 16ème CM Peche Carpe, Roumanie 2014



Dear sport friends,

We inform you that the 16th Carp fishing World Championship is going to be host by Romania, in Corbu Lake, from the 15th until the 18th October 2014.

Best regards.



The FIPSed General Secretariat



***



Chers Amis Sportifs,

On vous informe que le 16ème Championnat du Monde de Peche à la Carpe se déroulera en Roumanie, Lac Corbu, du 15 au 18 octobre 2014.

Cordialement.



Le Secrétariat de la FIPSed

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de Vladut Mateianu »

Deci, iar s-a ............ Cips pe poescu si federatia lui ! :lol:
Mare noroc avem cu nea Florin Carstocea, sunt sigur ca este DOAR meritul lui! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de Val »

Mai Vlade , cind s-a dat raspunsul lui Popescu si FRPS , toti erau erau tradatori de neam .... si ati umplut pagini de Forum in acest sens , toti numai anglofili cu bona la usa in copilarie !
Am mai zis si aseara in emisiunea lui Tibi ...nu va pripiti ca nu e nimic hotarit, ca raspunsul era dubios , prost tradus , samd ... Am si zis sa nu va mire raspunsul FIPS !
Acum ca se pare ca se face in Romania ... cam cum poate crede cineva dintre voi ca FIPS nu ia la modul serios si FRPS ?
Un raspuns asa prost facut si asa prost tradus si atitea lez majestati la adresa AGVPS ? Uite ce au raspuns ! Doar vroiam sa iti spun ca Mateolli nu citeste crapmania .....
Eu vad altfel .... ca fara sa cedeze nimic din drepturile legale , FRPS a reusit ca printr-un raspuns echilibrat sa rezolve atit interesul national cat si mare parte din congresul din aprilie .
Asta ca sa mai fiu mama Omida inca odata .
Scuze de acum , dar te bag prea mult in seama ....si nu mi-ai dovedit nimic decit incrincenare ....si atit !
Cu drag .

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de Vladut Mateianu »

Cu stima, dar vad ca tot pe Crapmania.ro postezi raspunsul neoficial Cips ! Si sti de ce ? Ptr ca realizezi ca este cel mai tare mijloc de comunicare cu pescarii REALI ! :wink: :D Poti sa nu recunosti, dar eu stiu ca aa este.... Si nu uita ca acest forum a fost "inventat" de tine si nu este normal ca "cineva" sa-ti interzica sa postezi... :wink:


In rest, repet, respecte ptr Florin Carstocea ca a reusit sa readuca CM in Romania, cu toate ca raspunsul federatiei de carton a fost de natura cacanie : mai bine fara CM in Romania, decat sa coabitez cu pescarii ! :oops: :(

PS Nu mi-ai raspuns la intrebare ! :roll:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de Val »

Uite ca iti raspund ....

Raspunsul este Da .
Popescu imi da 12.000 EUR / luna si imi da voie sa scriu de 3-4 ori pe crapmania .... se pare ca m-a scos din foame si este deja sigur ca am depasit numarul de postari la care imi da el voie . Cu scuzele de rigoare .... vorbim luna viitoare , ca imi taie din bani .
Si sa mai sti ca FCB este peste crapmania si daca vrei sa spui ceva spui acolo ....si este sigur ca in 2-3 ore devine viral . Dar acolo e alt nivel de dialog si faptul ca in ciuda unor greturi fantastice am facut si acest pas pe acest tabloid ..se datoreaza respectului anuntului unei vesti bune pentru toata lumea . Or mai fi si unii care nu cred in stirile voaastre verificate si aici nu ma refer numai la tine !
Prea le stiti pe toate si se decide numai contra ....
Si ma ia capul ca acu vine si discutia cu CN -ul ......acolo sa te vad .... ca eu o luna nu mai scriu aici ...pierd bani de la sponsor )))
Ar trebui macar scuze sa spuneti unii dintre voi .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”