Cine a PIERDUT?

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de Val »

Si ca sa fie si oficial , asta e mesajul ...primit astazi in RSA . Postat cu acordul RSA , in ideea ca toate natiunile l-au primit la fel , deci nu este secret .

From: Segreteria Internazionale FIPSAS [mailto:segreteriainternazionale@fipsas.it]
Sent: Tuesday, February 18, 2014 5:55 PM
To: Federazione SUDAFRICA; Info@anglerverband.com; Penya La Truita; Sandra Drew; David Grainger; VOEAFV; MARCQ Roland; РГОО 'БООР'; Federazione BOSNIA-ERZEGOVINA; Ivaylo Hristov; Federazione Croata; Federazione DANIMARCA; chairman@sfca.co.uk; Federazione Mare EGITTO
Subject: 16th Carp Fishing WC, Romania 2014 - 16ème CM Peche Carpe, Roumanie 2014



Dear sport friends,

We inform you that the 16th Carp fishing World Championship is going to be host by Romania, in Corbu Lake, from the 15th until the 18th October 2014.

Best regards.



The FIPSed General Secretariat



***



Chers Amis Sportifs,

On vous informe que le 16ème Championnat du Monde de Peche à la Carpe se déroulera en Roumanie, Lac Corbu, du 15 au 18 octobre 2014.

Cordialement.



Le Secrétariat de la FIPSed

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de Vladut Mateianu »

Deci, iar s-a ............ Cips pe poescu si federatia lui ! :lol:
Mare noroc avem cu nea Florin Carstocea, sunt sigur ca este DOAR meritul lui! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de Val »

Mai Vlade , cind s-a dat raspunsul lui Popescu si FRPS , toti erau erau tradatori de neam .... si ati umplut pagini de Forum in acest sens , toti numai anglofili cu bona la usa in copilarie !
Am mai zis si aseara in emisiunea lui Tibi ...nu va pripiti ca nu e nimic hotarit, ca raspunsul era dubios , prost tradus , samd ... Am si zis sa nu va mire raspunsul FIPS !
Acum ca se pare ca se face in Romania ... cam cum poate crede cineva dintre voi ca FIPS nu ia la modul serios si FRPS ?
Un raspuns asa prost facut si asa prost tradus si atitea lez majestati la adresa AGVPS ? Uite ce au raspuns ! Doar vroiam sa iti spun ca Mateolli nu citeste crapmania .....
Eu vad altfel .... ca fara sa cedeze nimic din drepturile legale , FRPS a reusit ca printr-un raspuns echilibrat sa rezolve atit interesul national cat si mare parte din congresul din aprilie .
Asta ca sa mai fiu mama Omida inca odata .
Scuze de acum , dar te bag prea mult in seama ....si nu mi-ai dovedit nimic decit incrincenare ....si atit !
Cu drag .

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de Vladut Mateianu »

Cu stima, dar vad ca tot pe Crapmania.ro postezi raspunsul neoficial Cips ! Si sti de ce ? Ptr ca realizezi ca este cel mai tare mijloc de comunicare cu pescarii REALI ! :wink: :D Poti sa nu recunosti, dar eu stiu ca aa este.... Si nu uita ca acest forum a fost "inventat" de tine si nu este normal ca "cineva" sa-ti interzica sa postezi... :wink:


In rest, repet, respecte ptr Florin Carstocea ca a reusit sa readuca CM in Romania, cu toate ca raspunsul federatiei de carton a fost de natura cacanie : mai bine fara CM in Romania, decat sa coabitez cu pescarii ! :oops: :(

PS Nu mi-ai raspuns la intrebare ! :roll:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de Val »

Uite ca iti raspund ....

Raspunsul este Da .
Popescu imi da 12.000 EUR / luna si imi da voie sa scriu de 3-4 ori pe crapmania .... se pare ca m-a scos din foame si este deja sigur ca am depasit numarul de postari la care imi da el voie . Cu scuzele de rigoare .... vorbim luna viitoare , ca imi taie din bani .
Si sa mai sti ca FCB este peste crapmania si daca vrei sa spui ceva spui acolo ....si este sigur ca in 2-3 ore devine viral . Dar acolo e alt nivel de dialog si faptul ca in ciuda unor greturi fantastice am facut si acest pas pe acest tabloid ..se datoreaza respectului anuntului unei vesti bune pentru toata lumea . Or mai fi si unii care nu cred in stirile voaastre verificate si aici nu ma refer numai la tine !
Prea le stiti pe toate si se decide numai contra ....
Si ma ia capul ca acu vine si discutia cu CN -ul ......acolo sa te vad .... ca eu o luna nu mai scriu aici ...pierd bani de la sponsor )))
Ar trebui macar scuze sa spuneti unii dintre voi .

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de Vladut Mateianu »

:D FCB este ptr fete singure si homalai ....

Despre pescuit, vorbim aici sau pe CARPBOOK ! :wink:

Intr-adevar, acolo este alt nivel de dialog. Realitatea insa, se discuta aici, chit ca-ti place sau nu tie si colegilor federali ... (adica celor 2 implicati). Si inca o intrebare, dar sincer :crezi ca daca nu aveai bani, mai erai cooptat in randurile (de fapt randul) federatie ?

PS stiu ca tu i-ai interzis lui popete sa mai scrie aici, se sparge fragaeru pe PM in draci... :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de Val »

Vladut Mateianu scrie::D FCB este ptr fete singure si homalai ....

Despre pescuit, vorbim aici sau pe CARPBOOK ! :wink:

Intr-adevar, acolo este alt nivel de dialog. Realitatea insa, se discuta aici, chit ca-ti place sau nu tie si colegilor federali ... (adica celor 2 implicati). Si inca o intrebare, dar sincer :crezi ca daca nu aveai bani, mai erai cooptat in randurile (de fapt randul) federatie ?

PS stiu ca tu i-ai interzis lui popete sa mai scrie aici, se sparge fragaeru pe PM in draci... :D
Cu riscul de a mai pierde 200 EUR din salariul federal , iti spun ca te repeti de prea multa vreme .... nu este prima data cind tu afirmi ca banii mei conteaza ....Au contat si pentru tine la un moment dat .... dar uiti repede .
Eu nu sunt un om cu bani , un om cu bani e Florin Carstocea ca tot il pomenesti ca pe o icoana .
Eu ma pretind un om informat SI cu ceva bani ..... nu stu daca pricepi nuanta ....dar nici nu o mai explic ca deja ma costa mult discutia cu tine .
O zi minunata .

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de Vali Vesa »

FCB :lol:
Fişiere ataşate
Rats-sinking-ship.png
Rats-sinking-ship.png (221.99 KiB) Vizualizat de 1205 ori
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de Vladut Mateianu »

Da, nea Florin este icoana mea , dar si a altor pescari care apreciaza ce a facut ptr Romania ! (si datorita lui suntem campioni mondiali) Iar daca anul asta CM se va tine in Romania, cu toata opozitia federatiei(din care si tu faci parte dupa ce ai intors spatele agvps-ului !), este meritul lui. Si, atentie, o face fara sa aiba castiguri materiale... :wink:

PS Poti discuta linistit, oricum ai incalcat regula , atat tu cat si bossulica de alba..... :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Cine a PIERDUT?

Mesaj de RSC »

CARP TO BE DEFINED 15-16-17-18 OCTOBER

Cand o sa vad postat pe siteul FIPSed-CIPS trecut numele Romaniei, in loc de TO BE DEFINED, numai atunci o sa cred.

ps: cm-ul in afara tarii scotea frpsistii din carti: deveneau spectatori. :wink:
"Keep it simple!"

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”