Cine a platit cotizatia de participare la campionatul AGVPS

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Cine a platit cotizatia de participare la campionatul AG

Mesaj de Dan Mitranescu »

oanavictor scrie:nu inteleg sensul discutiei .
senzor nu a participat la nici o sedinta ca sa isi spuna punctul de vedere privind desfasurarea acestui cn iar acum dupa ce au si platit se razgandesc ,,,,,,,probabil se cauta o spalare a treburilor interne si nu credeam ca tocmai dan sa fie cel care arunca piatra !
claumar poate participa si nu lea fost ingradita participarea ......dar in limita regulamentului aprobat chiar de ei ...alte probleme interne ....ei stiu mai bine ...au ramas pescarii fara sponsor si fara conducatori
a fost un termen de a comunica un lot de 15 pescari si este in vigoare un alt termen de comunicare a 10 pescari din cei 15 nominalizati anterior
Este simplu.
Ne-a plecat o echipa de titulari si nu putem sa mergem oricum.
Eu am aflat asta zilele trecute.
De ce nu putem sa refacem lotul ?
Pentru ca a fost introdusa o regula , prin care "se lega" pescarii cu o luna inainte de inceperea competitiei.
"Spalare de treburi interne" nu are ce sa fie, pentru ca lucrurile sunt banal de simple in privinta noastra.
Poate sa fie "o spalare de treburi interne" sau ceva lucruri ascunse, acolo de unde a venit aceasta regula fara nicio legatura cu sportul, care loveste intr-o mai buna participare, atat numeric cat si calitativ.
"Poate" combinatii legat de federatie :wink: , ca din punct de vedere sportiv nu are nicio logica.
Eu "am aruncat piatra" asa cum am facut-o de 4-5 ori pana acum in desfasurarea CN-urilor , cand nimeni nu zicea nimic. Asa sunt eu, se potrivesc la mine ... Si cam am avut dreptate.

Sa nu o mai lungim :
1. De ce se cere lotul cu o luna inainte de inceperea unui nou campionat, cand in niciun alt sport nu se cere asta.
2. De ce pana acum nu s-a cerut niciodata si cine a semnalat o problema in acest sens, ca sa apara aceasta regula ?
3. Care este metoda prin care au fost securizate listele ? Sau este loc de intors ? :wink:

Nu tin cu disperare sa particip, mai ales in situatia in care nu suntem primiti cu un lot refacut, ( pentru mine este suficient mesajul ca suntem buni :), nu mai trebuie sa pierdem trei zile pe balta :) ), dar nici nu pot sa tac. :)

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Cine a platit cotizatia de participare la campionatul AG

Mesaj de Dan Mitranescu »

Si ca suntem la capitolul cu "piatra" :

Treaba aia prin care daca participi numai n minute la CN , esti scutit de controlul antidoping, mai este valabila ? ( La fel a fost : "votata si parafata". )

Anul trecut nu am zis nimic, pentru ca pescuiesc impotriva oricui, atat timp cat are doua maini, doua picioare si patru lansete, dar acum daca tot suntem la reguli "votate" care "bubuie" , macar sa scap si de asta. :)

Avatar utilizator
Dragos Sinca
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 446
Membru din: Mar Ian 12, 2010 8:59

Re: Cine a platit cotizatia de participare la campionatul AG

Mesaj de Dragos Sinca »

Dan, imi permit sa iti raspund eu:
1.Sunt multe sporturi in care loturile se declara doar in anumite perioade, de regula la startul sezonului.
2.Anul acesta s-a introdus aceasta regula la cererea unui anumit club, pentru a impiedica transferurile intre cluburi cu cateva zile inainte de startul CN-ului, poate si cu ajutorul unor anumite motivatii financiare. Au mai fost cazuri in trecut si eu unul consider ca este o regula buna.
3.Listele au fost prezentate presedintilor cluburilor participante.

Nu inteleg ce rol au aceste discutii. E vina noastra ca voua v-a plecat o echipa de titulari? Aveati dreptul sa inscrieti 15 oameni pe lista. Anul trecut ati avut o problema similara in timpul Turneului celor 6 cluburi. Nu stiu daca e aceeasi echipa sau nu si nu e treaba mea, insa daca stiti ca aveti oameni cu toane sau care sunt nesiguri pe programul lor, incercati sa nu depindeti de ei.

P.S. Eu sper sa veniti!

O seara buna.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Cine a platit cotizatia de participare la campionatul AG

Mesaj de Dan Mitranescu »

Dragos Sinca scrie:Dan, imi permit sa iti raspund eu:
1.Sunt multe sporturi in care loturile se declara doar in anumite perioade, de regula la startul sezonului.
2.Anul acesta s-a introdus aceasta regula la cererea unui anumit club, pentru a impiedica transferurile intre cluburi cu cateva zile inainte de startul CN-ului, poate si cu ajutorul unor anumite motivatii financiare. Au mai fost cazuri in trecut si eu unul consider ca este o regula buna.
3.Listele au fost prezentate presedintilor cluburilor participante.

Nu inteleg ce rol au aceste discutii. E vina noastra ca voua v-a plecat o echipa de titulari? Aveati dreptul sa inscrieti 15 oameni pe lista. Anul trecut ati avut o problema similara in timpul Turneului celor 6 cluburi. Nu stiu daca e aceeasi echipa sau nu si nu e treaba mea, insa daca stiti ca aveti oameni cu toane sau care sunt nesiguri pe programul lor, incercati sa nu depindeti de ei.

P.S. Eu sper sa veniti!

O seara buna.
Multumesc pentru raspuns.
Discutiile au rolul, ... ca la anul nu o sa se mai ceara lotul cu o luna inaine.
Intentia clubului respectiv a fost buna, dar solutia, pe langa faptul ca nu rezolva absolut nimic in sensul dorit, mai are si repercursiuni ce pot scadea valoarea CN.
Nu inteleg. De ce conteaza ca se da lista cu o luna inainte. Adica atunci nu se pot face transferuri de ultima secunda si un lot sa ramana fara oameni ? Fix aceeasi situatie.
La repercursiuni nu ma apuc sa insir ca sunt evidente. Riscurile de a descompleta un lot intr-o luna, sunt mult mai mari, ca sa fie descompletat intr-o zi.
Atat de neprevazut cat si de "prevazut". :wink:

Eu nu stiu de ce se cere cu o luna inainte componenta lotului. Mai bine se cerea cu un an inainte, ca sa fie si mai sigur ca raman acolo unde sunt, ba aveau si timp sa se cunoasca mai bine. ( cred ca nu ramanea niciun club intreg :) ).

De venit, Vladut decide ce facem.

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cine a platit cotizatia de participare la campionatul AG

Mesaj de Stefan B »

Dan Mitranescu scrie:
oanavictor scrie:nu inteleg sensul discutiei .
senzor nu a participat la nici o sedinta ca sa isi spuna punctul de vedere privind desfasurarea acestui cn iar acum dupa ce au si platit se razgandesc ,,,,,,,probabil se cauta o spalare a treburilor interne si nu credeam ca tocmai dan sa fie cel care arunca piatra !
claumar poate participa si nu lea fost ingradita participarea ......dar in limita regulamentului aprobat chiar de ei ...alte probleme interne ....ei stiu mai bine ...au ramas pescarii fara sponsor si fara conducatori
a fost un termen de a comunica un lot de 15 pescari si este in vigoare un alt termen de comunicare a 10 pescari din cei 15 nominalizati anterior
Este simplu.
Ne-a plecat o echipa de titulari si nu putem sa mergem oricum.
Eu am aflat asta zilele trecute.
De ce nu putem sa refacem lotul ?
Pentru ca a fost introdusa o regula , prin care "se lega" pescarii cu o luna inainte de inceperea competitiei.
"Spalare de treburi interne" nu are ce sa fie, pentru ca lucrurile sunt banal de simple in privinta noastra.
Poate sa fie "o spalare de treburi interne" sau ceva lucruri ascunse, acolo de unde a venit aceasta regula fara nicio legatura cu sportul, care loveste intr-o mai buna participare, atat numeric cat si calitativ.
"Poate" combinatii legat de federatie :wink: , ca din punct de vedere sportiv nu are nicio logica.
Eu "am aruncat piatra" asa cum am facut-o de 4-5 ori pana acum in desfasurarea CN-urilor , cand nimeni nu zicea nimic. Asa sunt eu, se potrivesc la mine ... Si cam am avut dreptate.

Sa nu o mai lungim :
1. De ce se cere lotul cu o luna inainte de inceperea unui nou campionat, cand in niciun alt sport nu se cere asta.
2. De ce pana acum nu s-a cerut niciodata si cine a semnalat o problema in acest sens, ca sa apara aceasta regula ?
3. Care este metoda prin care au fost securizate listele ? Sau este loc de intors ? :wink:

Nu tin cu disperare sa particip, mai ales in situatia in care nu suntem primiti cu un lot refacut, ( pentru mine este suficient mesajul ca suntem buni :), nu mai trebuie sa pierdem trei zile pe balta :) ), dar nici nu pot sa tac. :)

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cine a platit cotizatia de participare la campionatul AG

Mesaj de Stefan B »

Am tot incercat de doua ori sa scriu ...din citatele prezentate dar nu mi-a permis postarea....

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cine a platit cotizatia de participare la campionatul AG

Mesaj de Stefan B »

In primu rand, fac aceasta interventie sa clarificam cateva aspecte .....

@ Dan Mitranescu - ce echipa de titulari a plecat Dane ???

Nu de alta dar nu vreau sa ma simt vinovat ....si e bine sa o clarificam public daca tot asa a-ti prezentat-o !

Eu cu Marian Constantin ne doream sa ne aparam titlu de campioni nationali ai Romaniei, la individual, si sa dam un rezultat si mai bun ca si lot, personal pregatindu-mi zilele de concediu pt cele 2 etape ...in cazu in care treceam de prima, dar joi am aflat de la Vladut Mateianu ca o lasam balta ! Conducerea clubului renuntand la participare !!!

Deci va tog frumos fara atingere la persoana ..... !

De asemenea, daca se face vreo derogare pt completrea loturilor, noi ne dorim sa ne aparam titlu, nu fugim nicaieri si ne sustinem si financiar ...( nada, etc) nu dorim BONIFICATII ...doar Seriozitate !


@Dragos Sinca - privitor la Tuenul celor 6, am zis din start ca nu pot participa, mai si muncim, nu traim din acest lucru .....

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cine a platit cotizatia de participare la campionatul AG

Mesaj de Stefan B »

P.S. Retragerea din clubul Senzor, s-a intamplat DUPA decizia conducerii de a absenta de la acest CN !

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cine a platit cotizatia de participare la campionatul AG

Mesaj de Vladut Mateianu »

Stefan B scrie:P.S. Retragerea din clubul Senzor, s-a intamplat DUPA decizia conducerii de a absenta de la acest CN !
:) :) Serios acum aflu si eu..... :cry:

Si invitatia asta la nunta era la misto : http://www.crapmania.ro/forum/x-treme-b ... ml#p559530
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cine a platit cotizatia de participare la campionatul AG

Mesaj de Vladut Mateianu »

Dragos Sinca scrie:Dan, imi permit sa iti raspund eu:
1.Sunt multe sporturi in care loturile se declara doar in anumite perioade, de regula la startul sezonului.
2.Anul acesta s-a introdus aceasta regula la cererea unui anumit club, pentru a impiedica transferurile intre cluburi cu cateva zile inainte de startul CN-ului, poate si cu ajutorul unor anumite motivatii financiare. Au mai fost cazuri in trecut si eu unul consider ca este o regula buna.
3.Listele au fost prezentate presedintilor cluburilor participante.

Nu inteleg ce rol au aceste discutii. E vina noastra ca voua v-a plecat o echipa de titulari? Aveati dreptul sa inscrieti 15 oameni pe lista. Anul trecut ati avut o problema similara in timpul Turneului celor 6 cluburi. Nu stiu daca e aceeasi echipa sau nu si nu e treaba mea, insa daca stiti ca aveti oameni cu toane sau care sunt nesiguri pe programul lor, incercati sa nu depindeti de ei.

P.S. Eu sper sa veniti!

O seara buna.
Dragos, noi avem cam acelasi lot de mult timp. Nu aducem mercenari sau pescari fara caracter pe anumite sume de bani, fiecare membru al lotului participa si FINANCIAR la acest concurs numit cn !

Din anumite motive, pe care nu vreau sa le comentez aici (rufele murdare se spala in familie) 2 pescari titulari nu mai pot veni. Ce facem atunci ? Renuntam, nu cerem compasiune sau acordul celorlalte cluburi sa mai adaugam 2 oameni pe lista, am vazut raspunsurile cluburilor cand au cerut asta cei de la Claumar.... :oops: Stiu ca intr-o lupta se calca pe cadavre, dar nici chiar asa.... sa votezi impotriva cand ai in lotul respectiv prieteni pescari doar ptr ca sunt buni si ca tie frica de ei pe balta ? Aici s-a ajuns Dragos, sper sa aflam si cele 3 cluburi care au votat impotriva, adica cele carora le este frica de lupta sportiva de pe balta, pescuitul in sine. si au reusit prin vorbe sa impiedice participarea unui lot...doua daca ma gandesc ca si noi suntem in aceiasi situatie acum !

PS Roata se intoarce...
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”