Cine a platit cotizatia de participare la campionatul AGVPS

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cine a platit cotizatia de participare la campionatul AG

Mesaj de Stefan B »

Vladut Mateianu scrie:
Stefan B scrie:P.S. Retragerea din clubul Senzor, s-a intamplat DUPA decizia conducerii de a absenta de la acest CN !
:) :) Serios acum aflu si eu..... :cry:

Si invitatia asta la nunta era la misto : http://www.crapmania.ro/forum/x-treme-b ... ml#p559530

Vladut ...invitatia aceea nu era o problema .....am zis ca mergem sub Senzor ...pai mergeam cu totii ....nu o dadeam aiurea de gard !!!

Eu zic asa, cum bine ai punctat ....rufele sa se spele in "familie" ca atare o sa va rog sa NU mai insinuati ca din cauza ....mea (a echipei cu Marian) nu s-a mers la CN !!!

Avatar utilizator
Dragos Sinca
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 446
Membru din: Mar Ian 12, 2010 8:59

Re: Cine a platit cotizatia de participare la campionatul AG

Mesaj de Dragos Sinca »

Stefan B scrie: @Dragos Sinca - privitor la Tuenul celor 6, am zis din start ca nu pot participa, mai si muncim, nu traim din acest lucru .....
Foarte corect, nu am spus ca esti vina ta. Insa si atunci s-a invocat faptul ca anumiti oameni s-au razgandit cu cateva zile inainte. Tu din cate imi amintesc nu ai participat la nicio etapa.

Avatar utilizator
Dragos Sinca
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 446
Membru din: Mar Ian 12, 2010 8:59

Re: Cine a platit cotizatia de participare la campionatul AG

Mesaj de Dragos Sinca »

Vladut Mateianu scrie:
Dragos, noi avem cam acelasi lot de mult timp. Nu aducem mercenari sau pescari fara caracter pe anumite sume de bani, fiecare membru al lotului participa si FINANCIAR la acest concurs numit cn !
Vladut, este bucataria voastra si asa cum ai spus rufele se spala in familie. Insa mai citeste din nou fraza pe care ai scris-o. Nu contest caracterul oamenilor, ci cuvantul FINANCIAR si adusul pescarilor pe anumite sume de bani. Si tu ai adus pescari pe sume de bani, doar ca nu luau, ci dadeau. Tot aia e pana la urma. :)

Eu am spus de la inceput ca anumite lucruri nu se sustin si doar se strica piata. Insa nici participatul FINANCIAR nu este sanatos sau constructiv pentru viitorul unui club.

Acordati incredere altor pescari din lot in locul celor plecati si s-ar putea sa aveti o surpriza placuta.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Cine a platit cotizatia de participare la campionatul AG

Mesaj de Dan Mitranescu »

Stefan B scrie:In primu rand, fac aceasta interventie sa clarificam cateva aspecte .....

@ Dan Mitranescu - ce echipa de titulari a plecat Dane ???

Nu de alta dar nu vreau sa ma simt vinovat ....si e bine sa o clarificam public daca tot asa a-ti prezentat-o !

Eu cu Marian Constantin ne doream sa ne aparam titlu de campioni nationali ai Romaniei, la individual, si sa dam un rezultat si mai bun ca si lot, personal pregatindu-mi zilele de concediu pt cele 2 etape ...in cazu in care treceam de prima, dar joi am aflat de la Vladut Mateianu ca o lasam balta ! Conducerea clubului renuntand la participare !!!

Deci va tog frumos fara atingere la persoana ..... !

De asemenea, daca se face vreo derogare pt completrea loturilor, noi ne dorim sa ne aparam titlu, nu fugim nicaieri si ne sustinem si financiar ...( nada, etc) nu dorim BONIFICATII ...doar Seriozitate !


@Dragos Sinca - privitor la Tuenul celor 6, am zis din start ca nu pot participa, mai si muncim, nu traim din acest lucru .....
Stefan, eu am purtat discutia ipotetic. Nu am dat niciun nume.
Nu am discutat nici pe departe lucruri omenesti care se pot intampla in cadrul unui club ( raceala, indragostire, tacaneala, ..., fel si fel ) . Astea sunt absolut normale.
Ce am intrebat este de ce aceia care nu au intamplari de acest fel, sa fie lipsiti de a avea sansa si ei sa fie campioni nationali , asta datorita unei reguli care dupa parerea mea nu este la locul ei.

Eu vreau sa pot participa la CN intrun lot cu sanse.
Inainte cu trei saptamani de eveniment, nu mai pot sa fac treaba asta.
De ce ? Asta este singura mea problema.

Ma cunosti destul de bine si cred ca stii ca am devenit imun la derapajele oamenilor, dar pana la accepta sa-mi traiesc viata pe consecintele provocate de acestia , mai este cale lunga.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Cine a platit cotizatia de participare la campionatul AG

Mesaj de Dan Mitranescu »

Dragos Sinca scrie: Acordati incredere altor pescari din lot in locul celor plecati si s-ar putea sa aveti o surpriza placuta.
Pai nu afost gasita o regula care nu mai lasa pescarii sa plece ?
Cum sa plece cineva ?

Ideea regulii este sa nu lasi un club sa se intareasca, ca exista sanse sa se nenoroceasca, nu este nicio problema.

Dar asa sunt oamenii. "Nu mi se intampla mie, lasa ca este bine !"

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cine a platit cotizatia de participare la campionatul AG

Mesaj de Stefan B »

Dan Mitranescu scrie:
Eu vreau sa pot participa la CN intrun lot cu sanse.
SI NOI ........

Dan Mitranescu scrie:Ma cunosti destul de bine si cred ca stii ca am devenit imun la derapajele oamenilor, dar pana la accepta sa-mi traiesc viata pe consecintele provocate de acestia , mai este cale lunga.


De accord si foarte bine asa, dar NU vreau sa aud ....ca din cauza mea nu a mers Senzor la CN ....

DECIZIA A APARTINUT CONDUCERII
! Deci nu stiu despre ce derapaje discutam si din partea cui ???

Mi-am alocat mult timp ...pentru a merge la acest CN ...si am discutat cu tine ....telephonic pe toata perioada aceasta sa vedem cum ne organizam ....si tocmai iesirea ta la rampa ....ca n-ai cum sa completezi lot-ul ca aplecat o echipa ....m-a zgariat asa pe ureche .....

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Cine a platit cotizatia de participare la campionatul AG

Mesaj de Dan Mitranescu »

Stefan B scrie:
Dan Mitranescu scrie:
Eu vreau sa pot participa la CN intrun lot cu sanse.
SI NOI ........

Dan Mitranescu scrie:Ma cunosti destul de bine si cred ca stii ca am devenit imun la derapajele oamenilor, dar pana la accepta sa-mi traiesc viata pe consecintele provocate de acestia , mai este cale lunga.


De accord si foarte bine asa, dar NU vreau sa aud ....ca din cauza mea nu a mers Senzor la CN ....

DECIZIA A APARTINUT CONDUCERII
! Deci nu stiu despre ce derapaje discutam si din partea cui ???

Mi-am alocat mult timp ...pentru a merge la acest CN ...si am discutat cu tine ....telephonic pe toata perioada aceasta sa vedem cum ne organizam ....si tocmai iesirea ta la rampa ....ca n-ai cum sa completezi lot-ul ca aplecat o echipa ....m-a zgariat asa pe ureche .....
Repet Stefan, nu este vorba de noi. Noi participam la CN.
Am incercat sa ma dau exemplu, crezand ca este mai bine asa. Am gresit. :)

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cine a platit cotizatia de participare la campionatul AG

Mesaj de Vladut Mateianu »

Atunci , de-ai dracu' venim la CN ! Sa moara carcotasii de necaz ! :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Cine a platit cotizatia de participare la campionatul AG

Mesaj de pharaoh »

Am impresia ca va alintati :lol:
Marius Sârbu

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Cine a platit cotizatia de participare la campionatul AG

Mesaj de Dan Mitranescu »

Trebuia sa inventez eu ceva ... :D

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”