CIPS FIPS

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: CIPS FIPS

Mesaj de oanavictor »

oanavictor scrie:Rog sa se inteleaga ca nu a fost si nici nu va fi o contestatie a clubului Pelicanul privind omologarea rezultatelor mansei si a competitiei ..........dar in mod sigur va fi o luare de pozitie a clubului Pelicanul dupa terminarea competitiei privind statutul agvps si respectarea acestuia dar si o pozitie foarte clara privindu-l pe domnul orhei si a faptului ca a hotarat cu buna stiinta sa secretizeze componenta numelor din loturile ce vor participa si ca nu a adus ca cunostiinta conducerii AGVPS faptul ca domnul SORIN RUDEANU ,PRESEDINTELE COMISIEI DE COMPETITII DIN CADRUL FRPSC ESTE INCLUS IN LOTUL CARPING DESII DOMNUL CRISTI RUDEANU A DAT ASIGURARI CA NU MAI FACE PARTE DIN CLUBUL CARPING !!!!!!!
Clubul Carping cand sa simtit nedreptatit a chemat in judecata agvps ,pe oana victor ,zarguzon adrian etc .........!............SI A FOST SINGURUL AN CAND SAU DECERNAT TITLURI CE CAMPION NATIONAL !!!!!!!!!!!!!!

CE SE VA INTAMPLA DACA CLUBUL CARPING VA IESI CAMPIOANA NATIONALA ........CATE CONTESTATII VOR FI FACUTE ATUNCI ............CUM SE VA JUSTIFICA DE CATRE AGVPS PARTICIPAREA LOTULUI CARPING CU INCALCAREA LEGII 69 DIN NU STIU CAND !!!!!!!!!!!

ASTEPTAM MOTIVAREA DOMNULUI ORHEI PENTRUMIE NU POATE SA IMI RASPUNDA CU CELEBRA ''IN CE CALITATE ''!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CIPS FIPS

Mesaj de Albert »

gor965 scrie: Ei sunt in avantaj si n-au de ce si fata de cine sa motiveze ceva legat de asta. Poate sunt indulgenti, intelegatori, concilianti, amabili, recunoscatori, etc., chestia e ca la CIPS da bine treaba asta ...uite domne, asta e dovada adevaratului raport de forte in pescuit, ca pana si un membru al biroului federal de la federatie participa la noi la campionat !
Chiar m-am mirat cand am vazut raspunsul tau. Asa "dulcegarie" asteptam din partea distinsului sef de sandrama Orhei, nu de la tine. Inca o data agevepeseu' incalca nonsalat ceva de-a decis, publicat,semnat si para semnat. Chiar nu inteleg cum oameni in toata firea mai iau parte la adunarile si concursurile organizate de agvps, pe banii si nervii lor.

oliviu orhei
Mesaje: 587
Membru din: Joi Aug 20, 2009 9:08

Re: CIPS FIPS

Mesaj de oliviu orhei »

oanavictor scrie:
oanavictor scrie:Rog sa se inteleaga ca nu a fost si nici nu va fi o contestatie a clubului Pelicanul privind omologarea rezultatelor mansei si a competitiei ..........dar in mod sigur va fi o luare de pozitie a clubului Pelicanul dupa terminarea competitiei privind statutul agvps si respectarea acestuia dar si o pozitie foarte clara privindu-l pe domnul orhei si a faptului ca a hotarat cu buna stiinta sa secretizeze componenta numelor din loturile ce vor participa si ca nu a adus ca cunostiinta conducerii AGVPS faptul ca domnul SORIN RUDEANU ,PRESEDINTELE COMISIEI DE COMPETITII DIN CADRUL FRPSC ESTE INCLUS IN LOTUL CARPING DESII DOMNUL CRISTI RUDEANU A DAT ASIGURARI CA NU MAI FACE PARTE DIN CLUBUL CARPING !!!!!!!
Clubul Carping cand sa simtit nedreptatit a chemat in judecata agvps ,pe oana victor ,zarguzon adrian etc .........!............SI A FOST SINGURUL AN CAND SAU DECERNAT TITLURI CE CAMPION NATIONAL !!!!!!!!!!!!!!

CE SE VA INTAMPLA DACA CLUBUL CARPING VA IESI CAMPIOANA NATIONALA ........CATE CONTESTATII VOR FI FACUTE ATUNCI ............CUM SE VA JUSTIFICA DE CATRE AGVPS PARTICIPAREA LOTULUI CARPING CU INCALCAREA LEGII 69 DIN NU STIU CAND !!!!!!!!!!!

ASTEPTAM MOTIVAREA DOMNULUI ORHEI PENTRUMIE NU POATE SA IMI RASPUNDA CU CELEBRA ''IN CE CALITATE ''!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Domnule OANA,

Toate acceste probleme se discuta in cadrul Comisiei de pescuit sportiv la Crap si nu pe un forum.
Asa cum am discutat si la telefon, din punctul meu de vedere personal - participarea lui Sorin Rudeanu eu o vad ca o recunoastere a AGVPS-lui atat pe plan national cat si pe plan international.


Presedintele subcomisiei de pescuit sportiv la crap AGVPS din Romania
Oliviu Orhei

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: CIPS FIPS

Mesaj de gabi1 »

oliviu orhei scrie:din punctul meu de vedere personal - participarea lui Sorin Rudeanu eu o vad ca o recunoastere a AGVPS-lui atat pe plan national cat si pe plan international.


Presedintele subcomisiei de pescuit sportiv la crap AGVPS din Romania
Oliviu Orhei
Tare rău argumentu' ăsta!
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: CIPS FIPS

Mesaj de gor965 »

Albert scrie: Chiar m-am mirat cand am vazut raspunsul tau. Asa "dulcegarie" asteptam din partea distinsului sef de sandrama Orhei, nu de la tine.
Nu mi-am exprimat o parere personala legata de problema in sine (ca nu am nici "drepturi" si nici "obligatii"). Am raspuns punandu-ma in situatia lor si am presupus ca situatia in sine ii avantajaza. Intr-un conflict de genul asta nu vad de ce ai sta sa justifici faptele care-ti creaza un avantaj. Vazand cu cata sarguinta se agata Popescu de o "motivatie" a neafilierii, m-a cuprins curiozitatea unei motivatii a faptului ca ai lui au inceput sa joace in deplasare ! Vorba cuiva, daca ia Carping campionatul, e foarte posibil ca Popescu sa spuna ca Federatia trimite lotul la CM ! :mrgreen:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: CIPS FIPS

Mesaj de oanavictor »

oliviu orhei scrie:
Domnule OANA,

Toate acceste probleme se discuta in cadrul Comisiei de pescuit sportiv la Crap si nu pe un forum.
Asa cum am discutat si la telefon, din punctul meu de vedere personal - participarea lui Sorin Rudeanu eu o vad ca o recunoastere a AGVPS-lui atat pe plan national cat si pe plan international.


Presedintele subcomisiei de pescuit sportiv la crap AGVPS din Romania
Oliviu Orhei
1 CRED CA DISCUTIA TREBUIE SA AIBE LOC PE FORUM ,PENTRU CA AICI AU DREPTULL SA CITEASCA TOTI CEI IMPLICATI .
2 NU SUNTETI ALES IN ACEASTA FUNCTIE CA SA AVETI PUNCTE DE VEDERE PERSONALE ,SUNTETI ALES PENTRU A REPREZENTA PESCARII IN COLABORAREA CU AGVPS SI A RESPECTA INTOCMAI SI LEGAL REGULAMENTELE IN VIGOARE .
3 CU AL CARUI ACORD A-TI HOTARAT SECRETIZAREA LISTELOR CU PESCARII CE VOR REPREZENTA CLUBURILE !!!!!!!!!!!!!!
4 ATI INFORMAT CONDUCEREA AGVPS IN SPETA PE DOMNUL BENTU ,SEFUL COMISIE DE COMPETITII DIN CADRUL AGVPS DE NOMINALIZAREA PE LISTA CARPING A LUI SORIN RUDEANU CA SA PRIMITI CONFIRMAREA DE PARTICIPARE A LUI .........STIUTE FIIND DISCUTIILE DE LA CANCUN ]mexic]DINTRE CEI DOI CAT SI PIEDICILE SI INTRIGILE LA CARE A FOST PUS BENTU DE CATRE SORIN RUDEANU !!!!
5 RECUNOASTETI AFIRMATIA LUI CRISTI RUDEANU PRIVIND FAPTUL CA NU ESTE AFILIAT LA FEDERATIE ,AFIRMATIE FACUTA DE FATA CU MAI MULTI PRESEDINTI DE CLUBURI IN PLINA SEDINTA LA SEDIUL AGVPS !!!!!!!!!!
6 CUNOASTETI STATUTUL AGVPS IMPLICIT PARAGRAFUL DIN ACEL STATUT UNDE SPUNE FOARTE CLAR CA NU POT PARTICIPA LA COMPETITIILE ORGANIZATE DE AGVPS PERSOANE CARE AU BLAMAT ACEASTA INSTITUTIE IN MOD REPETAT !!!!!!!!!!!!
7 RECUNOASTETI DISCUTIA CU MINE DE DINAINTEA INCEPERII COMPETITIEI UNDE V-AM SPUS CA NU ESTE IN REGULA PARTICPAREA LUI SORIN RUDEANU PENTRU CA ARE FUNCTIE DE CONDUCERE IN CADRUL FRPSC !!!!!!!!!!!
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

bogdanpesc
Pescar de competitie
Mesaje: 396
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 18:57

Re: CIPS FIPS

Mesaj de bogdanpesc »

Cu tot respectul nea Victore
Scrie cu litere mici ,ca esti greu de citit
Iti inteleg frustrarea ....si ai dreptate
Daca imi pare rau de ceva in viata asta,este ca nu am pescuit cat a vrut sufletul meu

bogdan constantinescu

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: CIPS FIPS

Mesaj de Dan Mitranescu »

Bogdan, cum se procedeaza la stationar cand pestele iti intra in standul vecin si agata firele din zona respectiva ?

Care sunt regulile ?

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: CIPS FIPS

Mesaj de oanavictor »

bogdanpesc scrie:Cu tot respectul nea Victore
Scrie cu litere mici ,ca esti greu de citit
Iti inteleg frustrarea ....si ai dreptate
MORSA BATRANA .........vand ochelari :lol:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: CIPS FIPS

Mesaj de oanavictor »

Dan Mitranescu scrie:Bogdan, cum se procedeaza la stationar cand pestele iti intra in standul vecin si agata firele din zona respectiva ?

Care sunt regulile ?
de ce mai intrebi dane .......se taie firul si se da avertisment .........ce la alte sporturi poti sa ocolesti terenul si sa inscrii din afara terenului :?: :idea:


intreaba pe vladut ce au patit in serbia guguianu bogdan
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”