CIPS FIPS

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Re:

Mesaj de Dan Mitranescu »

Marian Constantin scrie:
Dan Mitranescu scrie: Asta inseamna educatia sportiva si ... fair play. :wink:
Daca intelegeau si ei ce inseamna fair play, nu mai faceau atatea acuzatii ..
... si nici nu mai primeau raspunsuri la ele . :D

Atat timp cat si-au pastrat pozitia de a nu fi de acord ca vecinii sa-si scoata pestii prin standul lor, eu consider ca au dat dovada de caracter. ( mai putin jignirile ).

Ca noi ne-am complacut intr-o situatie in care cei cu prieteni aveau avantaj :wink: , nu este problema lor.

P.S. "Fair play" fata de un vecin de stand inseamna lipsa de fair play fata de adversarul lui din clasament. :!:

Vasilica Baboieru
Mesaje: 500
Membru din: Dum Feb 07, 2010 19:51

Re: CIPS FIPS

Mesaj de Vasilica Baboieru »

Eu m-am hotarat ,o sa pescuiesc cu fire de 45 si carlige de 2/0.
vreau sa pescuiesc in ape limpezi

Avatar utilizator
surgeon
Mesaje: 519
Membru din: Vin Sep 05, 2014 23:58
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CIPS FIPS

Mesaj de surgeon »

La cat de virulent esti, ma gandesc daca sa iti raspund direct!
Povestea incepe la concursul Carp United, unde echipa Senzor care a si castigat ne-a agatat de nenumarate ori (fire ciupite, monturi rupte sau tarate prin apa, peste scos de la noi din stand, pietre aruncate in apa de la noi din stand in mijlocul standului, intrat in stand fara aviz, etc) si carora le-am facut contestatie. Marius Barbu fiind organizator, ne-a acceptat contestatia (bineinteles fara urmari) si a linistit apele. La etapa 1 a CN, vecin in dreapta, Marius Barbu, care ne-a agatat de mai multe ori 7-8 ori, si pe care l-am lasat sa scoata pestele. cand era peste toate cele 4 lansete, cu pestele prins intr-un cocioc (unde pierdusem si noi 2 pesti), standul nostru fiind mai in fata, am preferat ca echipa sa ii rupem linia decat sa sacrificam 4 linii ale noastre, si atunci ne-a aflat toata balta si acuzati de lipsa de fair-play (desi, ulterior, la urmatoarea agatatura i-am dat drumul la doua fire, mi-a tarat 2 monturi si a scos pestele). Asa ca si cu fair-play-ul asta...cred ca cu cat esti mai titrat abuzezi mai tare de el, si atunci cand suntem in competitie directa se cheama prostie, prea mult fair-play. plus lipsa de fair-play fata de restul competitorilor. Asa ca pana la noi reguli, eu voi fi fair-play de 3-5 ori, dar apoi, imi voi aduce aminte ca tocmai ce mi-ai invadat standul si ca sunt in competitie directa cu tine. Cred ca tocmai voi, pescari valorosi si experimentati (Mitranescu, Barbu, Marian Ctin, Baboieru, Culi, etc) sa stabiliti cat de departe sa se mearga cu acest fair-play ca sa nu fim luati de prosti, noi astia mai neexperimentati!
va multumesc!
ps: fire intinse in finala CN, meritati sa fiti acolo!!!
Sa va dea Dzeu sanatate!

Vasilica Baboieru
Mesaje: 500
Membru din: Dum Feb 07, 2010 19:51

Re: CIPS FIPS

Mesaj de Vasilica Baboieru »

Ideea de a se pescui in finala pe aceeasi grila de 12 echipe nu m-i se pare normala ,deoarece nu cred ca i-ar place cuiva sa traga la sorti o grila cu A mic B mic si un C mijloc
vreau sa pescuiesc in ape limpezi

roni
Mesaje: 137
Membru din: Vin Noi 27, 2009 18:20
Puncte: 0
Localitate: Eforie Sud

Re: Re:

Mesaj de roni »

Mariane cred ca te-ai uitat la alt film...s a întâmplat o singura data,nu de mai multe ori,n - am tăiat niciun fir cu dinții și dacă îți aduci aminte am venit pana la voi în stand sa mi cer scuze. Urat din partea ta sa ne aduci niște acuze bazate pe minciuni.
Marian Constantin scrie:
surgeon scrie:Cat de frumos ar fi fost sa fie aceeasi atitudine din partea celor de la Senzor...
La etapa 1 am avut firele agatate, trase la mal si taiate cu dintii de care echipa de la Club Tomis de pe A6, acceptand situatia si problema ... Asa ca mai usor cu pianul pe scari si nu ne mai pune in oala cu restul echipelor de pe balta ..
Cojocaru Radu
Club Tomis Carp

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: CIPS FIPS

Mesaj de barbumarius »

surgeon scrie:La cat de virulent esti, ma gandesc daca sa iti raspund direct!
Povestea incepe la concursul Carp United, unde echipa Senzor care a si castigat ne-a agatat de nenumarate ori (fire ciupite, monturi rupte sau tarate prin apa, peste scos de la noi din stand, pietre aruncate in apa de la noi din stand in mijlocul standului, intrat in stand fara aviz, etc) si carora le-am facut contestatie. Marius Barbu fiind organizator, ne-a acceptat contestatia (bineinteles fara urmari) si a linistit apele. La etapa 1 a CN, vecin in dreapta, Marius Barbu, care ne-a agatat de mai multe ori 7-8 ori, si pe care l-am lasat sa scoata pestele. cand era peste toate cele 4 lansete, cu pestele prins intr-un cocioc (unde pierdusem si noi 2 pesti), standul nostru fiind mai in fata, am preferat ca echipa sa ii rupem linia decat sa sacrificam 4 linii ale noastre, si atunci ne-a aflat toata balta si acuzati de lipsa de fair-play (desi, ulterior, la urmatoarea agatatura i-am dat drumul la doua fire, mi-a tarat 2 monturi si a scos pestele). Asa ca si cu fair-play-ul asta...cred ca cu cat esti mai titrat abuzezi mai tare de el, si atunci cand suntem in competitie directa se cheama prostie, prea mult fair-play. plus lipsa de fair-play fata de restul competitorilor. Asa ca pana la noi reguli, eu voi fi fair-play de 3-5 ori, dar apoi, imi voi aduce aminte ca tocmai ce mi-ai invadat standul si ca sunt in competitie directa cu tine. Cred ca tocmai voi, pescari valorosi si experimentati (Mitranescu, Barbu, Marian Ctin, Baboieru, Culi, etc) sa stabiliti cat de departe sa se mearga cu acest fair-play ca sa nu fim luati de prosti, noi astia mai neexperimentati!
va multumesc!
ps: fire intinse in finala CN, meritati sa fiti acolo!!!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CIPS FIPS

Mesaj de Vladut Mateianu »

Vasilica Baboieru scrie:Ideea de a se pescui in finala pe aceeasi grila de 12 echipe nu m-i se pare normala ,deoarece nu cred ca i-ar place cuiva sa traga la sorti o grila cu A mic B mic si un C mijloc
Uite aici grila :

A1-B5-C3
A2-B6-C4
A3-B2-C1
A4-B1-C2
A5-B3-C6
A6-B4-C5

Ce parere ai de griala asta ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: CIPS FIPS

Mesaj de oanavictor »

Vasilica Baboieru scrie:Ideea de a se pescui in finala pe aceeasi grila de 12 echipe nu m-i se pare normala ,deoarece nu cred ca i-ar place cuiva sa traga la sorti o grila cu A mic B mic si un C mijloc
Da tu un exemplu de o grila din asta ,eu văd ca nu exista pe grilele postate
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Bogdan Dragan
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1179
Membru din: Joi Aug 20, 2009 17:31
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CIPS FIPS

Mesaj de Bogdan Dragan »

Pai spune si care sunt standurile reale Vladute...ca asa nua avem cum sa ne dam seama...

Avatar utilizator
Bogdan Dragan
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1179
Membru din: Joi Aug 20, 2009 17:31
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CIPS FIPS

Mesaj de Bogdan Dragan »

Nea Victore dumneata stai parcat ca nu esti calificat in finala...nu te mai obosi aiurea! Fara suparare...

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”