CIPS FIPS

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: CIPS FIPS

Mesaj de barbumarius »

surgeon scrie:La cat de virulent esti, ma gandesc daca sa iti raspund direct!
Povestea incepe la concursul Carp United, unde echipa Senzor care a si castigat ne-a agatat de nenumarate ori (fire ciupite, monturi rupte sau tarate prin apa, peste scos de la noi din stand, pietre aruncate in apa de la noi din stand in mijlocul standului, intrat in stand fara aviz, etc) si carora le-am facut contestatie. Marius Barbu fiind organizator, ne-a acceptat contestatia (bineinteles fara urmari) si a linistit apele. La etapa 1 a CN, vecin in dreapta, Marius Barbu, care ne-a agatat de mai multe ori 7-8 ori, si pe care l-am lasat sa scoata pestele. cand era peste toate cele 4 lansete, cu pestele prins intr-un cocioc (unde pierdusem si noi 2 pesti), standul nostru fiind mai in fata, am preferat ca echipa sa ii rupem linia decat sa sacrificam 4 linii ale noastre, si atunci ne-a aflat toata balta si acuzati de lipsa de fair-play (desi, ulterior, la urmatoarea agatatura i-am dat drumul la doua fire, mi-a tarat 2 monturi si a scos pestele). Asa ca si cu fair-play-ul asta...cred ca cu cat esti mai titrat abuzezi mai tare de el, si atunci cand suntem in competitie directa se cheama prostie, prea mult fair-play. plus lipsa de fair-play fata de restul competitorilor. Asa ca pana la noi reguli, eu voi fi fair-play de 3-5 ori, dar apoi, imi voi aduce aminte ca tocmai ce mi-ai invadat standul si ca sunt in competitie directa cu tine. Cred ca tocmai voi, pescari valorosi si experimentati (Mitranescu, Barbu, Marian Ctin, Baboieru, Culi, etc) sa stabiliti cat de departe sa se mearga cu acest fair-play ca sa nu fim luati de prosti, noi astia mai neexperimentati!
va multumesc!
ps: fire intinse in finala CN, meritati sa fiti acolo!!!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CIPS FIPS

Mesaj de Vladut Mateianu »

Vasilica Baboieru scrie:Ideea de a se pescui in finala pe aceeasi grila de 12 echipe nu m-i se pare normala ,deoarece nu cred ca i-ar place cuiva sa traga la sorti o grila cu A mic B mic si un C mijloc
Uite aici grila :

A1-B5-C3
A2-B6-C4
A3-B2-C1
A4-B1-C2
A5-B3-C6
A6-B4-C5

Ce parere ai de griala asta ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: CIPS FIPS

Mesaj de oanavictor »

Vasilica Baboieru scrie:Ideea de a se pescui in finala pe aceeasi grila de 12 echipe nu m-i se pare normala ,deoarece nu cred ca i-ar place cuiva sa traga la sorti o grila cu A mic B mic si un C mijloc
Da tu un exemplu de o grila din asta ,eu văd ca nu exista pe grilele postate
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Bogdan Dragan
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1179
Membru din: Joi Aug 20, 2009 17:31
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CIPS FIPS

Mesaj de Bogdan Dragan »

Pai spune si care sunt standurile reale Vladute...ca asa nua avem cum sa ne dam seama...

Avatar utilizator
Bogdan Dragan
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1179
Membru din: Joi Aug 20, 2009 17:31
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CIPS FIPS

Mesaj de Bogdan Dragan »

Nea Victore dumneata stai parcat ca nu esti calificat in finala...nu te mai obosi aiurea! Fara suparare...

Vasilica Baboieru
Mesaje: 500
Membru din: Dum Feb 07, 2010 19:51

Re: CIPS FIPS

Mesaj de Vasilica Baboieru »

grilele par ok , dar cu conditia sa fie ca cele de anul trecut.
vreau sa pescuiesc in ape limpezi

bogdanpesc
Pescar de competitie
Mesaje: 396
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 18:57

Re: CIPS FIPS

Mesaj de bogdanpesc »

Dan Mitranescu scrie:
bogdanpesc scrie:La stationar regulamentul zice cam asa....sa nu deranjezi vizibil vecinul...."adica pestele sa nu intepe apa in standul vecin" sau sa nu agate linia vecinului....in ambele cazuri pestele respectiv este eliberat imediat
daca se considera de catre arbitrii ca intrarea cu pestele in standul vecin se face voit si repetat ...se umbla la cartonase
Multumesc Bogdan. Eu stiam, dar este bine sa se inspire mai multi pescari de crap din probleme ceva mai vechi de la stationar.
Multi dintre voi ati fost la Campionatul Mondial de crap.....acolo ce zice regulamentul ?...te lasa sa agati firele vecinilor ?...sau sa scoti crapul in standul lor ?....nu cred

Trebuie aplicat regulamentul cips in spiritul si litera lui...incetati cu balcanismele

Respectul fata de vecini nu inseamna incalcarea regulamentului. In mod normal cel care scapa un crap in standul vecin trebuie sa strige primul ca acel peste este aut si sa-l elibereze fara a fii cantarit si binenteles cu scuzele de rigoare ca a deranjat standul vecin.
Daca imi pare rau de ceva in viata asta,este ca nu am pescuit cat a vrut sufletul meu

bogdan constantinescu

Avatar utilizator
Gyorg
Mesaje: 56
Membru din: Mie Ian 10, 2007 13:01
Puncte: 0
Localitate: Ilfov
Contact:

Re: CIPS FIPS

Mesaj de Gyorg »

Vali Vesa scrie::lol: :lol: :lol:
Vali, vezi ca pentru raspunsuri de acest gen se pot suspenda CIS'uri...! Sper ca nu doresti asa ceva federatiei ;)
Lucian Constantin (Gyorg)
www.gyorg.ro

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”