CIPS FIPS

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Vasilica Baboieru
Mesaje: 500
Membru din: Dum Feb 07, 2010 19:51

Re: CIPS FIPS

Mesaj de Vasilica Baboieru »

grilele par ok , dar cu conditia sa fie ca cele de anul trecut.
vreau sa pescuiesc in ape limpezi

bogdanpesc
Pescar de competitie
Mesaje: 396
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 18:57

Re: CIPS FIPS

Mesaj de bogdanpesc »

Dan Mitranescu scrie:
bogdanpesc scrie:La stationar regulamentul zice cam asa....sa nu deranjezi vizibil vecinul...."adica pestele sa nu intepe apa in standul vecin" sau sa nu agate linia vecinului....in ambele cazuri pestele respectiv este eliberat imediat
daca se considera de catre arbitrii ca intrarea cu pestele in standul vecin se face voit si repetat ...se umbla la cartonase
Multumesc Bogdan. Eu stiam, dar este bine sa se inspire mai multi pescari de crap din probleme ceva mai vechi de la stationar.
Multi dintre voi ati fost la Campionatul Mondial de crap.....acolo ce zice regulamentul ?...te lasa sa agati firele vecinilor ?...sau sa scoti crapul in standul lor ?....nu cred

Trebuie aplicat regulamentul cips in spiritul si litera lui...incetati cu balcanismele

Respectul fata de vecini nu inseamna incalcarea regulamentului. In mod normal cel care scapa un crap in standul vecin trebuie sa strige primul ca acel peste este aut si sa-l elibereze fara a fii cantarit si binenteles cu scuzele de rigoare ca a deranjat standul vecin.
Daca imi pare rau de ceva in viata asta,este ca nu am pescuit cat a vrut sufletul meu

bogdan constantinescu

Avatar utilizator
Gyorg
Mesaje: 56
Membru din: Mie Ian 10, 2007 13:01
Puncte: 0
Localitate: Ilfov
Contact:

Re: CIPS FIPS

Mesaj de Gyorg »

Vali Vesa scrie::lol: :lol: :lol:
Vali, vezi ca pentru raspunsuri de acest gen se pot suspenda CIS'uri...! Sper ca nu doresti asa ceva federatiei ;)
Lucian Constantin (Gyorg)
www.gyorg.ro

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”