CM 2012: HAI ROMANIA!

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Pasa
Mesaje: 350
Membru din: Vin Feb 19, 2010 14:30

Re: CM 2012: HAI ROMANIA!

Mesaj de Pasa »

gabi scrie:foarte frumos ...felicitari.
Hai Romania...hai Oana, ...
hai combinatorii...
politele au fost platite...ajutorul din mansa finala nu a fost in zadar...

ma uit la poze si imi bag p***a in ea de Romania...asa bataie de joc nu am vazut in viata mea.
auzi ma V. Oana in lotul national...pe ce criterii. mare manager...mare pescar.

AH... F UTUTI ROMANIA MATII DE CURVA ORDINARA...
AMR Hai Romania !!!!!!!!! 8)
A.V.P.S. SOIMUL
BRONZUL NATIONAL 2010

Sorel
Mesaje: 318
Membru din: Joi Mai 14, 2009 17:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CM 2012: HAI ROMANIA!

Mesaj de Sorel »

Sunt un pescar de crap ROMAN si sunt uimit de ce vad aici pe forum ....daca anii trecuti ROMANIA a facut ce a putut la Campionatul Mondial acum ROMANIA este la un pas sa faca istorie si "crema " pescuitului la crap din ROMANIA se balacareste si se injura in cel mai josnic mod ...

Mi se pare incredibil ....urmaresc de ceva ani forumul si ma distrez cand vad ca interesele materiale primeaza intotdeuna in fata pasiunii...dar de data asta chiar ati depasit orice limita ....cum poate un pescar incepator care vrea sa se apuce de acest sport ( sa investeasca in scule si nada- adica tot de la voi) sa aiba ca exemple niste oameni ca voi ????


Stiu ca interesele materiale si orgoliile personale o sa fie mereu pe primul loc, sunt convins ca nu o sa se schimbe nimic dar tot ce pot sa spun este : SA VA FIE RUSINE !!!!

Va spune un pescar pentru care numele voastre au fost importante, care a citit articole scrise de voi , a cumparat nada de la voi ca faceti treaba buna din acest punct de vedere dar ca oameni sunteti 0 poate ca timpul imi va da dreptate ....

Avand in vedere ca nu am nici un interes , nu sunt vreo clona ( am vazut ca sunteti in stare sa faceti si clone) , avand in vedere ca puteti sa-mi bagi pule unde vreti ( e cel mai simplu mod de reactie ) va spun inca o data ca ati putea sa va luati de mana si sa va duceti dracu cu toate postarile si cacaturile pe care le faceti ....

Hai ROMANIA !

TAMPA D
Mesaje: 145
Membru din: Lun Iul 04, 2011 6:51
Puncte: 0
Localitate: Cluj - Napoca

Re: CM 2012: HAI ROMANIA!

Mesaj de TAMPA D »

FELICITARI PT CE AI SCRIS AI DREPTATE

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: CM 2012: HAI ROMANIA!

Mesaj de popescu59 »

Hai Romania , Hai baieti hai. Adica hai BRASOVUL ca acesta echipa nu cuprinde cei mai buni pescari de crap din Romania. Multi dintre cei mai buni sunt acasa la tv si calculatoare.
Stau citesc si ma minunez , natia asta care ne numim romani nu ne poate schimba nimeni da nimeni si nimic .
S-a hotarit Rudeanu trebuie sa ii taiem capul, de ce ??? de ce??? Ca face nada si momeala competitiva pe plan national trebuie omorit .
Daca noi toti care pescuim pe lacurile din tara noastra am vazut ca produsele Carping sunt bune de ce echipa nationala nu foloseste aceste produse, de ce le foloseste Africa de Sud ???
Daca intradevar este un lot national asa cum ne laudam de ce sa nu folosim tot ce avem mai bun in tara ??? Stiti de ce cu totii fiindca mentalitatea noastra este asa cum este . Observ ca se folosesc cam tot ce e prin fotbal , incurajari , injuraturi si mai toate tacticile din fotbal si bine inteles si mentalitatea. De ce sa bage Steaua in teren pe cutare ce daca e bun jucator nu il bagam ca a jucat la Rapid . Am luat in calcul nu doresc asa ceva dar din ce se vede cam asa bate vintul, daca Africa de sud ia locul 1 pe cine omorim ??? Noi cei din galerie trebuie sa gasim vinovatii si imediat ii vom gasi , vinovatul nr 1 Rudeanu , vinovatul nr 2 Tata Nitu vinovatul nr 3 vintul vinovatul nr 4 soarele . Astia suntem noi Romanii toti da toti suntem la fel si gasim imediat scuze puerile de 2 bani . Daca va cistiga Africa de sud vom cistiga si noi pescarii romani vom cistiga un producator de nada si momeala care ar dovedi inca o data ca produsele lui sunt cele mai bune de pe piata noastra . Deci pina la urma il mai omorim pe Rudeanu ??? Pentru cine desfosoara o ativitate privata nu il va blama pe Rudeanu ci din contra il vor felicita , pentru cine este bugetar suta la suta Rudeanu ii taiem capul. Cind vom avea o echipa nationala lucrurile vor fi altele , cind intradevar vor fi selectionati pescarii cei mai buni din tara indiferent de clubul sau locatia acestuia , NU o echipa nationala de la un singur club , cind acesti producatori de nada si momeala isi vor stringe miinile in sprijinul echipei nationale atunci din start echipa noastra echipa Romaniei va fi cistigatoare a CM fara probleme.
Sper totusi ca baieti nostri vor cistiga CM sper ca inca o data vom dovedi ca natia asta de roman este foarte rezistenta si lupta pina la ultima picatura de singe .
HAI BAIETII HAI BRASOVUL trebuie sa dovediti altfel va fi omorit Rudeanu , Tata Nitu si alti.

Nu exista alt loc pe podium pentru echipa Brasovului decit locul 1 .

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: CM 2012: HAI ROMANIA!

Mesaj de gabisandu »

popescu59 scrie:Hai Romania , Hai baieti hai. Adica hai BRASOVUL ca acesta echipa nu cuprinde cei mai buni pescari de crap din Romania. Multi dintre cei mai buni sunt acasa la tv si calculatoare.
Da-mi voie sa te contrazic. Cei mai buni pescari anul asta sunt pescarii de la Energy. Nu este niciun dubiu.

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CM 2012: HAI ROMANIA!

Mesaj de Florin Pata »

De multa vreme ma abtin sa-mi expun parerea ,datorita faptului ca pot fi balacarit sau chiar injurat de orice individ care are un calculator si un cont pe Crapmania!Totusi, lucrurile merg mult prea departe!Cred ca ar trebui sa clarificam putin lucrurile :

1)Pescarul de competitie performant = pescar care a obtinut cupe si medalii internationale(sau locuri pe podium).Aici discutam despre castigatori de Cupa mondiala,Vicecampioni mondiali,castigatori de concursuri internationale.Aceste persoane pot acorda sfaturi oricui!!! :D

2)Pescarul "cu ifose de competitie " din Romania
- participarea la competitiile din Romania se face pe baza de "bani" si nu pe criteriul performantei(de altfel oricine plateste taxa intra in concursuri)
- oricine are un prieten pescar mai experimentat (si NU neaparat performant ) primeste "sfaturi" de genul : te duci pe balta "X",locul "Y",dai 2 lansete "dreapta Z m :D " si 2 "inainte Q m :D ",cu montura "W",100 kg de nada "V" :D
- asa s-au "creat" mari "pescari de competitie :oops: ",a caror prezenta ........... :oops: pescuitul competitional romanesc
- exista multi pescari foarte buni, dar care nu doresc sa suporte costurile foarte mari ale concursurilor

3)Castigatorii campionatelor nationale in ultimii ani au mai multe lucruri in comun(minim ciudate! :oops: )
- reprezinta un producator roman de nada(desi pescarii de competitie isi ruleaza in general singuri nada)
- sunt manageriate de cate "un presedinte autosuspendat","Manager in Piua :lol: !",care devine si "Concurent!"
- castigatorul este reprezentat intotdeauna de un "SEF" din carpfishing
- de asemenea castigatorul este manageriat de un "Organizator"
- de multe ori la Campionatul Mondial s-au pierdut locuri importante datorita faptului ca "X" dorea sa promoveze nada "Y",in acest fel primand doar interesul meschin financiar in dauna interesului national


Am speranta ca baietii nostri vor castiga acest campionat (sau macar vor fi pe podium) si poate in acest fel vom scapa incet,incet de dinozaurii care sufoca fenomenul sportiv in Romania !!!In acest caz imi doresc ca absolut toti cei care i-au jignit direct sau indirect sa-si prezinte scuzele de rigoare !!!

HAI ROMANIA !!!!!!!!

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: CM 2012: HAI ROMANIA!

Mesaj de popescu59 »

OK Sandu asa este cum spui tu . Si Gigi Becali spune ca echipa nationala ar trebui sa fie Steaua.
Problema este ca tricourile si titlul de campioni nationali sunt in gradina altora , asa ca .
Eu nu cred ca 1 singura echipa poate reprezenta o tara , sunt convins suta la suta ca sunt destui pescari de crap foarte foarte buni darrrrrrrrrrrrrrrr sunt acasa .
Exista o singura intrebare daca Brasovul nu ia locul 1 cine este vinovat ? Se va mai spune atunci ca a pierdut echipa nationala titlul mondial sau doar ca Brasovul a pierdut locul 1 la CM . Daca vor cistiga e clar stim ce sa va spune , echipa nationala alcatuita din cutare si cutare au luat locul 1 la CM .
In fine nu asta conteaza baietii trebuie sa ia locul 1 si dupa aia mai vedem . Pe mine ma interesa daca ii mai omorim pe Rudeanu , Nitu si altii. Findca la noi adevaratii profesionisti trebuiesc eliminati nici decum laudati.
Hai Brasovul locul 1 la CM este numai al vostru.

Florin Pata -- Este foarte adevarat tot cea ce ai constatat darrrrrrrrrrrrrr aceste fapte se stiu si se cunosc nu este nimic nou - Pescuitul este pentru multi pescari fosti campioni o afacere foarte grasa in rest nimic nu mai conteaza.
Ultima oară modificat Vin Sep 28, 2012 10:50 de către popescu59, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CM 2012: HAI ROMANIA!

Mesaj de zfcristian »

popescu59 scrie:OK Sandu asa este cum spui tu . Si Gigi Becali spune ca echipa nationala ar trebui sa fie Steaua.
Problema este ca tricourile si titlul de campioni nationali sunt in gradina altora , asa ca .
Eu nu cred ca 1 singura echipa poate reprezenta o tara , sunt convins suta la suta ca sunt destui pescari de crap foarte foarte buni darrrrrrrrrrrrrrrr sunt acasa .
Exista o singura intrebare daca Brasovul nu ia locul 1 cine este vinovat ? Se va mai spune atunci ca a pierdut echipa nationala titlul mondial sau doar ca Brasovul a pierdut locul 1 la CM . Daca vor cistiga e clar stim ce sa va spune , echipa nationala alcatuita din cutare si cutare au luat locul 1 la CM .
In fine nu asta conteaza baietii trebuie sa ia locul 1 si dupa aia mai vedem . Pe mine ma interesa daca ii mai omorim pe Rudeanu , Nitu si altii. Findca la noi adevaratii profesionisti trebuiesc eliminati nici decum laudati.
Hai Brasovul locul 1 la CM este numai al vostru.
Nea Popescule, te rog eu lasa gargara si comentariile de sub pod de la tine de acolo.
Nu are nimeni nevoie de analize despre cine ce si cum , important este sa ii sustinem pe cei care sunt in standuri .
Crezi ca poti sa te abtii ?

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: CM 2012: HAI ROMANIA!

Mesaj de gabisandu »

popescu59 scrie:Problema este ca tricourile si titlul de campioni nationali sunt in gradina altora , asa ca .
Eu nu cred ca 1 singura echipa poate reprezenta o tara , sunt convins suta la suta ca sunt destui pescari de crap foarte foarte buni darrrrrrrrrrrrrrrr sunt acasa .
Sunt pescari foarte buni acasa dar mai important este ca cei mai buni sunt in standuri. :wink:

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: CM 2012: HAI ROMANIA!

Mesaj de popescu59 »

Asa se pare ramine sa mai si dovedeasca, dupa aceea vin scuzele sau laudele pina atunci totul este relativ, noi vrem ramine sa vrea si ei.
Hai Brasovul hai.


zfcristian -- Tati am scris cumva ca nu sustin Brasovul sau cum??? S-au nu am eu voie sa imi spun un punct de vedere??
Uite ca nu o sa iti fac pe plac cu parere de rau.
Hai Brasovul dovediti ca sunteti cei mai buni la CM si locul 1 este numai si numai al vostru.
FORTZA BRASOV pe ei pe mama lor.
Ultima oară modificat Vin Sep 28, 2012 10:58 de către popescu59, modificat 1 dată în total.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”