CM 2012: HAI ROMANIA!

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CM 2012: HAI ROMANIA!

Mesaj de Florin Pata »

De multa vreme ma abtin sa-mi expun parerea ,datorita faptului ca pot fi balacarit sau chiar injurat de orice individ care are un calculator si un cont pe Crapmania!Totusi, lucrurile merg mult prea departe!Cred ca ar trebui sa clarificam putin lucrurile :

1)Pescarul de competitie performant = pescar care a obtinut cupe si medalii internationale(sau locuri pe podium).Aici discutam despre castigatori de Cupa mondiala,Vicecampioni mondiali,castigatori de concursuri internationale.Aceste persoane pot acorda sfaturi oricui!!! :D

2)Pescarul "cu ifose de competitie " din Romania
- participarea la competitiile din Romania se face pe baza de "bani" si nu pe criteriul performantei(de altfel oricine plateste taxa intra in concursuri)
- oricine are un prieten pescar mai experimentat (si NU neaparat performant ) primeste "sfaturi" de genul : te duci pe balta "X",locul "Y",dai 2 lansete "dreapta Z m :D " si 2 "inainte Q m :D ",cu montura "W",100 kg de nada "V" :D
- asa s-au "creat" mari "pescari de competitie :oops: ",a caror prezenta ........... :oops: pescuitul competitional romanesc
- exista multi pescari foarte buni, dar care nu doresc sa suporte costurile foarte mari ale concursurilor

3)Castigatorii campionatelor nationale in ultimii ani au mai multe lucruri in comun(minim ciudate! :oops: )
- reprezinta un producator roman de nada(desi pescarii de competitie isi ruleaza in general singuri nada)
- sunt manageriate de cate "un presedinte autosuspendat","Manager in Piua :lol: !",care devine si "Concurent!"
- castigatorul este reprezentat intotdeauna de un "SEF" din carpfishing
- de asemenea castigatorul este manageriat de un "Organizator"
- de multe ori la Campionatul Mondial s-au pierdut locuri importante datorita faptului ca "X" dorea sa promoveze nada "Y",in acest fel primand doar interesul meschin financiar in dauna interesului national


Am speranta ca baietii nostri vor castiga acest campionat (sau macar vor fi pe podium) si poate in acest fel vom scapa incet,incet de dinozaurii care sufoca fenomenul sportiv in Romania !!!In acest caz imi doresc ca absolut toti cei care i-au jignit direct sau indirect sa-si prezinte scuzele de rigoare !!!

HAI ROMANIA !!!!!!!!

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: CM 2012: HAI ROMANIA!

Mesaj de popescu59 »

OK Sandu asa este cum spui tu . Si Gigi Becali spune ca echipa nationala ar trebui sa fie Steaua.
Problema este ca tricourile si titlul de campioni nationali sunt in gradina altora , asa ca .
Eu nu cred ca 1 singura echipa poate reprezenta o tara , sunt convins suta la suta ca sunt destui pescari de crap foarte foarte buni darrrrrrrrrrrrrrrr sunt acasa .
Exista o singura intrebare daca Brasovul nu ia locul 1 cine este vinovat ? Se va mai spune atunci ca a pierdut echipa nationala titlul mondial sau doar ca Brasovul a pierdut locul 1 la CM . Daca vor cistiga e clar stim ce sa va spune , echipa nationala alcatuita din cutare si cutare au luat locul 1 la CM .
In fine nu asta conteaza baietii trebuie sa ia locul 1 si dupa aia mai vedem . Pe mine ma interesa daca ii mai omorim pe Rudeanu , Nitu si altii. Findca la noi adevaratii profesionisti trebuiesc eliminati nici decum laudati.
Hai Brasovul locul 1 la CM este numai al vostru.

Florin Pata -- Este foarte adevarat tot cea ce ai constatat darrrrrrrrrrrrrr aceste fapte se stiu si se cunosc nu este nimic nou - Pescuitul este pentru multi pescari fosti campioni o afacere foarte grasa in rest nimic nu mai conteaza.
Ultima oară modificat Vin Sep 28, 2012 10:50 de către popescu59, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CM 2012: HAI ROMANIA!

Mesaj de zfcristian »

popescu59 scrie:OK Sandu asa este cum spui tu . Si Gigi Becali spune ca echipa nationala ar trebui sa fie Steaua.
Problema este ca tricourile si titlul de campioni nationali sunt in gradina altora , asa ca .
Eu nu cred ca 1 singura echipa poate reprezenta o tara , sunt convins suta la suta ca sunt destui pescari de crap foarte foarte buni darrrrrrrrrrrrrrrr sunt acasa .
Exista o singura intrebare daca Brasovul nu ia locul 1 cine este vinovat ? Se va mai spune atunci ca a pierdut echipa nationala titlul mondial sau doar ca Brasovul a pierdut locul 1 la CM . Daca vor cistiga e clar stim ce sa va spune , echipa nationala alcatuita din cutare si cutare au luat locul 1 la CM .
In fine nu asta conteaza baietii trebuie sa ia locul 1 si dupa aia mai vedem . Pe mine ma interesa daca ii mai omorim pe Rudeanu , Nitu si altii. Findca la noi adevaratii profesionisti trebuiesc eliminati nici decum laudati.
Hai Brasovul locul 1 la CM este numai al vostru.
Nea Popescule, te rog eu lasa gargara si comentariile de sub pod de la tine de acolo.
Nu are nimeni nevoie de analize despre cine ce si cum , important este sa ii sustinem pe cei care sunt in standuri .
Crezi ca poti sa te abtii ?

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: CM 2012: HAI ROMANIA!

Mesaj de gabisandu »

popescu59 scrie:Problema este ca tricourile si titlul de campioni nationali sunt in gradina altora , asa ca .
Eu nu cred ca 1 singura echipa poate reprezenta o tara , sunt convins suta la suta ca sunt destui pescari de crap foarte foarte buni darrrrrrrrrrrrrrrr sunt acasa .
Sunt pescari foarte buni acasa dar mai important este ca cei mai buni sunt in standuri. :wink:

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: CM 2012: HAI ROMANIA!

Mesaj de popescu59 »

Asa se pare ramine sa mai si dovedeasca, dupa aceea vin scuzele sau laudele pina atunci totul este relativ, noi vrem ramine sa vrea si ei.
Hai Brasovul hai.


zfcristian -- Tati am scris cumva ca nu sustin Brasovul sau cum??? S-au nu am eu voie sa imi spun un punct de vedere??
Uite ca nu o sa iti fac pe plac cu parere de rau.
Hai Brasovul dovediti ca sunteti cei mai buni la CM si locul 1 este numai si numai al vostru.
FORTZA BRASOV pe ei pe mama lor.
Ultima oară modificat Vin Sep 28, 2012 10:58 de către popescu59, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
gabicarp
Mesaje: 189
Membru din: Mie Feb 23, 2011 13:28
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CM 2012: HAI ROMANIA!

Mesaj de gabicarp »

pai nu ai vazut ca acum cateva luni un mare ''patron'' a spus , ca pe acest forum nu au dreptul sa-si dea cu parerea decat pescarii de competitie ? numai ei au dreptul sa isi expuna pareri si puncte de vedere . noi ceilalti sa fim un fel de spectatori. ca la fotbal. a venit oierul si a spus ca spectatorii sa plateasca biletul la meci si sa aplaude ca la teatru si atat . asa si aici vad ca au inceput sa apara pescari cu mentalitatea oierului . eu sunt patron tu esti angajat sau sluga , angajatul sa vorbeasca numai cu alti angajati, patronul sa vorbeasca numai cu alti patroni si uite asa se duce dracul totul. la fel cum nu m-am mai uitat la meciurile Stelei de cativa ani , de cand cu oierul , la fel cand am vazut aceste discutii pe forum , m-am dus direct la geanta cu nada , am luat toate cele cateva kg de nada de la respectivul ''patron'' si la gunoi cu ele . nu de alta dar daca acest patron are aceasta mentalitate despre angajatii de rand sau despre slugi - cum le spune mai nou , atunci nu are decat sa vanda nada altor patroni de nivelul lui .
dar numai in Romania exista astfel de discutii si totul pleaca de la bani si de la prostie .
dar poate e ca la fotbal si ca in politica , acum se injura si se ameninta ca isi iau jugulara , iar peste cateva ore ii vezi la o terasa la mancand mici si band bere , pe ici pe colo cate o ragaitura .

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CM 2012: HAI ROMANIA!

Mesaj de Marian Constantin »

popescu59 scrie: Exista o singura intrebare daca Brasovul nu ia locul 1 cine este vinovat ? Se va mai spune atunci ca a pierdut echipa nationala titlul mondial sau doar ca Brasovul a pierdut locul 1 la CM . Daca vor cistiga e clar stim ce sa va spune , echipa nationala alcatuita din cutare si cutare au luat locul 1 la CM .
Oricine poate da in judecata orice institutie si sa castige in instanta sau nu , fiind la aprecierea instantei daca este corect sau nu ...

totusi nu uitati un lucru , pe Corbu , Energy Brasov pe loturi dar si individual , in cele 5 concursuri care s-au desfasurat , au aratat ca sunt mai buni decat Carping

numarati cate locuri de 1 si doi au obtinut sportivii din Energy si faceti o analiza ....

Romania anul acesta va iesi Campioana Mondiala ...


Hai Romania !
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: CM 2012: HAI ROMANIA!

Mesaj de popescu59 »

Un clasament ceva ne da si noua cineva???
Se vede ca nu este echipa lui Mateianu la pupitru.
Se simte de la o posta lipsa lui George .

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CM 2012: HAI ROMANIA!

Mesaj de Marian Constantin »

probabil netul este iar cazut in zona corbu
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

Vasilica Baboieru
Mesaje: 500
Membru din: Dum Feb 07, 2010 19:51

Re: CM 2012: HAI ROMANIA!

Mesaj de Vasilica Baboieru »

Campionatul national se castiga pe nr de puncte,nu pe altceva . Daca toata lumea se aliaza sa castige o anumita echipa atunci n-ai nicio sansa! In 2011 cand la fel am format o echipa prea competitiva eram urati de toata lumea.La fel se va intampla si in viitor cand cineva va forma o echipa prea buna.Timpul va demonstra ce scriu eu acum.

HAI ROMANIA!
vreau sa pescuiesc in ape limpezi

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”