CN 2013

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: CN 2013

Mesaj de gabisandu »

cornel.s scrie: 2. Gabi pana mai decurand militai in favoarea cluburilor cu banutii dramuiti. Lasi acum sa se inteleaga ca te-ai pliat pe situatie si ca-ti convine "suma". Daca treburile nu s-au asezat pe fagasul lor a fost din cauza "atitudinilor" dualiste a factorilor de decizie. Ati fost si voi ( ca si club ) printre ele? N-o lua te rog ca pe un proces de intentie.
Inca militez. Nu uita ca impreuna cu celelalte cluburi participante la sedinta am facut o economie de peste 500 milioane cluburilor care vin anul asta la nationale. Mai mult nu s-a putut acum si mai mult de atat nu am putut schimba.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2013

Mesaj de miyagi »

Cum am zis. Nu fac niciun proces de intentie. Cred ca e mai important sa vorbeasca lumea pe o singura voce. Numai astfel isi vor reveni treburile in matca lor.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2013

Mesaj de miyagi »

gabisandu scrie:
cornel.s scrie: 2. Gabi pana mai decurand militai in favoarea cluburilor cu banutii dramuiti.

Inca militez. Nu uita ca impreuna cu celelalte cluburi participante la sedinta am facut o economie de peste 500 milioane

Am remarcat, dar asta-i jumatatea goala a paharului. Mai trebuie si cea plina. Plina cu cluburi care n-ar da suma aia pe o etapa de Campionat National. Poate pentru un concurs de casa de unde sti ca ai sanse sa castigi ceva inapoi

Mai mult nu s-a putut acum si mai mult de atat nu am putut schimba.

Nu trebuie sa le faceti voi pe toate si inca nu e totul finalizat.
Urban culture.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: CN 2013

Mesaj de eugen dragnea »

gabisandu scrie:
cornel.s scrie: Inca militez. Nu uita ca impreuna cu celelalte cluburi participante la sedinta am facut o economie de peste 500 milioane cluburilor care vin anul asta la nationale. Mai mult nu s-a putut acum si mai mult de atat nu am putut schimba.
Doar pentru 500 de milioane s-a ingenuncheat iar in fata stapanirii ? :shock: adika pentru 3 kg de bile / cap de pescar cotizant la un club sportiv (500 milioane : 12 cluburi x 30 de membri ) crema carpfishingului sta si in 2013 capra la AGVPS ?Pe deasupra mai face si "mumu" ca trebuie sa se afilieze si sa-si plateasca deplasarea !

Vrei sa-mi spui ca daca cele 12 cluburi (+/- 3 cluburi) nu s-ar prezenta la Corbu,ar semna si ar trimite un document scris catre FIPS prin care informeaza situatia din tara si ar intenta proces catre AGVPS,vrei sa-mi spui ca nu s-ar schimba lucrurile cel tarziu in 2014 ? :roll:

Lasa-ma sa cred ca interesele sunt altele si ca AGVPS-ul are deja o "arma secreta" pentru 2013 pe langa cele cateva "pistoale cu apa" din randul pescarilor de care se foloseste in mod curent...si cand te gandesti ca la inceputul anului se vorbea de atitudine si demnitate ! :oops:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2013

Mesaj de miyagi »

eugen dragnea scrie:
gabisandu scrie:
cornel.s scrie:
...si cand te gandesti ca la inceputul anului se vorbea de atitudine si demnitate ! :oops:
Atunci era mai frig si se judeca la rece. Pe masura ce avansam in an se incalzeste si incep toate, iar sa fiarba.
Cum va tot zic de-o vreme-ncoace! Folclor ca istorie n-are cum.
Urban culture.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: CN 2013

Mesaj de eugen dragnea »

cornel.s scrie: Atunci era mai frig si se judeca la rece. Pe masura ce avansam in an se incalzeste si incep toate, iar sa fiarba.
Cum va tot zic de-o vreme-ncoace! Folclor ca istorie n-are cum.
Cornele,
mai bine il luam pe Ciortan si mergem la "apa calda" ca acolo e macar liniste...sufleteasca ! :lol:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2013

Mesaj de miyagi »

eugen dragnea scrie:
cornel.s scrie: Atunci era mai frig si se judeca la rece. Pe masura ce avansam in an se incalzeste si incep toate, iar sa fiarba.
Cum va tot zic de-o vreme-ncoace! Folclor ca istorie n-are cum.
Cornele,
mai bine il luam pe Ciortan si mergem la "apa calda" ca acolo e macar liniste...sufleteasca ! :lol:
Mai bine taceai ca or sa te surghiuneasca si pe tine :lol: .
Am fost de doua ori deja si as mai merge ca e singurul loc unde se prinde peste pe vremurile astea de restriste :).
Daca aveti vreun gand dati de stire. Si eu si baietii de-abia asteptam urmatoarea ieseala. Ne-am distrat de fiecare data.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2013

Mesaj de miyagi »

Sau il sun io pa Florin?
Urban culture.

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: CN 2013

Mesaj de gabisandu »

eugen dragnea scrie:Vrei sa-mi spui ca daca cele 12 cluburi (+/- 3 cluburi) nu s-ar prezenta la Corbu,ar semna si ar trimite un document scris catre FIPS prin care informeaza situatia din tara si ar intenta proces catre AGVPS,vrei sa-mi spui ca nu s-ar schimba lucrurile cel tarziu in 2014 ? :roll:
Poate sa nu se prezinte nimeni la nationale, putem sa facem 10 documente scrise si tot AGVPS va trimite la mondiale. Poate nu ai inteles inca care-i treaba cu FIPS-ul. "Nici daca veniti cu Basescu noi nu renuntam la AGVPS" cum textual imi spunea in 2010 Matteoli. Pai ce document sa faci la FIPS cand tocmai ei tin de relatia cu AGVPS?
In rest pune mana si fa ceva in loc sa critici munca celorlalti. Ca de babe care plang pe la colturi fara sa faca nimic sunt satul.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2013

Mesaj de miyagi »

gabisandu scrie:
eugen dragnea scrie:Vrei sa-mi spui ca daca cele 12 cluburi (+/- 3 cluburi) nu s-ar prezenta la Corbu,ar semna si ar trimite un document scris catre FIPS prin care informeaza situatia din tara si ar intenta proces catre AGVPS,vrei sa-mi spui ca nu s-ar schimba lucrurile cel tarziu in 2014 ? :roll:
Poate sa nu se prezinte nimeni la nationale, putem sa facem 10 documente scrise si tot AGVPS va trimite la mondiale. Poate nu ai inteles inca care-i treaba cu FIPS-ul. "Nici daca veniti cu Basescu noi nu renuntam la AGVPS" cum textual imi spunea in 2010 Matteoli. Pai ce document sa faci la FIPS cand tocmai ei tin de relatia cu AGVPS?
In rest pune mana si fa ceva in loc sa critici munca celorlalti. Ca de babe care plang pe la colturi fara sa faca nimic sunt satul.
Pai si daca tot trimit ei, de ce mai cer taxa de participare ? Nu inseamna ca au deja banii pentru ca lotul national sa mearga in Portugalia?!!! La ce bun atunci CM-ul? Doar de decor?
Asta reclama toata lumea. Jocurile de culise si interesele individuale ale unora sau altora din ecuatie.
Urban culture.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”