CN 2013

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: CN 2013

Mesaj de gabisandu »

cornel.s scrie:Pai da, dar daca nu participa niciun club, sa zicem, din cele consacrate sau new entry la CN-u, AGVPS-ul in lipsa de bani colectati din taxe nu va organiza cu presupusele echipe despre care aminteai mai devreme? Si daca nu va organiza cum va selecta lotul pe care o sa-l trimita in Portugalia?
Discutia asta cu daca nu participa este pe langa. Toti vrem sa participam si aici nu exista dubii. Cu totii vrem la mondiale.
cornel.s scrie:N-ar fi normal sa plateasca AGVPS-ul, ca tutore al protocolului si reprezentant national, totul. In fond este vorba de echipa nationala a Romaniei, nuu!!!
Ca ce chestie sa platesti tu si sa-ti impuna ei reguli?!!!
Normal sunt multe. Ei au painea si cutitul, ca atare ei decid. De cealalta parte noi ne dorim la mondiale si facem sacrificii pentru asta. Mondialele sunt un drog de care nu poti scapa usor. Fiecare are limite peste care nu poate trece. Varianta propusa sunt in limitele acceptate de noi.

Asadar, vorba lunga saracia omului. Concluzia este simpla.
Au fost 2 variante una foarte scumpa si alta scumpa. Am ramas cu varianta cea mai putin costisitoare. Noi vrem la mondiale, Agvps-ul stie lucrul asta si are puterea de a face regulile. Cine accepta cele decise anul asta, vine, cine nu sta acasa.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2013

Mesaj de miyagi »

gabisandu scrie:
cornel.s scrie:Pai da, dar daca nu participa niciun club, sa zicem, din cele consacrate sau new entry la CN-u, AGVPS-ul in lipsa de bani colectati din taxe nu va organiza cu presupusele echipe despre care aminteai mai devreme? Si daca nu va organiza cum va selecta lotul pe care o sa-l trimita in Portugalia?
Discutia asta cu daca nu participa este pe langa. Toti vrem sa participam si aici nu exista dubii. Cu totii vrem la mondiale.

Eh vezi! In "cu totii" asta, intra toata suflarea pescareasca atinsa de drogul, cum bine spui, pescuitului la crap. Nu cum zice Orhei doar ca sa inchida gura cuiva pe-aici.
cornel.s scrie:N-ar fi normal sa plateasca AGVPS-ul, ca tutore al protocolului si reprezentant national, totul. In fond este vorba de echipa nationala a Romaniei, nuu!!!
Ca ce chestie sa platesti tu si sa-ti impuna ei reguli?!!!
....noi ne dorim la mondiale si facem sacrificii ...Varianta propusa sunt in limitele acceptate de noi.
Asadar, vorba lunga saracia omului.
De aceea si anul asta CN-ul se va juca numai intre anumite cluburi, dupa regulile lor, fapt ce conduce la inchiderea circuitului crapist cu ajutorul AGVPS. Ceilalti, da-i dreaq. Sunt buni doar de decor sau la "tejghea", sa contribuie la dezvoltarea acelor cluburi ce inchid circuitul. Deci si din cauza voastra s-a ajuns la situatia asta. Voi ati ridicat standardele atat de sus incat nici voi nu le mai puteti sustine la un anumit moment dat. Daca vi se reduc putin ( va da cu lingurita ) acceptati in continuare.
Ce sa zic ca sa incheiem vorba lunga saracia omului?! Multa bafta la CN-ul asta!
Urban culture.

claudiupascu
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 14, 2009 22:55

Re: CN 2013

Mesaj de claudiupascu »

@eugen dragnea
Vezi ca economia de 500 milioane de care vorbea Gabi Sandu era PE LOT si nu pe toate loturile participante la CN.In rest sa auzim numai de bine si multe succesuri si tie in pescuitul de placere!

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: CN 2013

Mesaj de eugen dragnea »

claudiupascu scrie:@eugen dragnea
Vezi ca economia de 500 milioane de care vorbea Gabi Sandu era PE LOT si nu pe toate loturile participante la CN.In rest sa auzim numai de bine si multe succesuri si tie in pescuitul de placere!
Te-a "stricat" si pe tine Baseasca :lol:
Sa ne auzim sanatosi la toamna cand vom numara bobocii si mai vorbim atunci...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: CN 2013

Mesaj de Val »

In premiera acest CN schimba FUNDAMENTAL sistemul de concurs cu care ne-am invatat de atitia ani . Pun citeva intrebari si ridic niste probleme

1. echipa campioana nationala nu poate face rost de bani de deplasare in Portugalia ( bani multi..... si cu antrenamente , samd ) ? Ce facem ?
2. nici-o echipa participanta nu face rost de 15-20 mii sa se poata deplasa in Portugalia 2013 , sau in Spania 2014 - sunt departe rau tarile astea ! Daca vorbeam de Ungaria sau Serbia ea altceva ! Ce facem ? Licitatie ? Ne intoarcem iarasi cu 10 ani ?
3. inteleg ca exista o derogare ca 2 posturi din echipa se pot schimba - pentru oameni cu bani , care la o adica sa sustina lotul national . In afara de d-l Carstocea mai stiti pe cineva sa puna 20-25 mii pe masa usor ?
4. Cind insusi Vladeanu incerca sa sustina Nexgen in Italia - nu cred ca a strins de la sponsorii din pescuit mai mult de 2-4 mii de eur , numai marfa ( carlige , fire , etc ) .

Cine a votat acest sistem teoretic si initial pauper de participare la un CN ... habar nu are in ce se baga ..

Banii nu sunt pe toate drumurile astazi !
Macar sa stim cine a votat rahatul asta de sistem si sa stim pe cine sa intrebam , cind va fi cazul , ce au facut cu deplasarea ....si cu rezultatele . Multi , poate prea multi s-au lasat inebuniti de CM din Romania , dar in afara glamour-ului si a performantei certe facute pe teren propriu , au uitat ca acest CM a fost ACASA ! fara costuri mari si accesibil . Una e sa plec la Constanta si alta sa plec la Lisabona ....Diferenta ? Vreo 2000 de eur !

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: CN 2013

Mesaj de oanavictor »

Val scrie:In premiera acest CN schimba FUNDAMENTAL sistemul de concurs cu care ne-am invatat de atitia ani . Pun citeva intrebari si ridic niste probleme

1. echipa campioana nationala nu poate face rost de bani de deplasare in Portugalia ( bani multi..... si cu antrenamente , samd ) ? Ce facem ?

ABSOLUT TOTI REPREZENTANTII CLUBURILOR AU GARANTAT CA POT FACE ROST DE BANI DIN RESURSE PROPRII !


2. nici-o echipa participanta nu face rost de 15-20 mii sa se poata deplasa in Portugalia 2013 , sau in Spania 2014 - sunt departe rau tarile astea ! Daca vorbeam de Ungaria sau Serbia ea altceva ! Ce facem ? Licitatie ? Ne intoarcem iarasi cu 10 ani ?

DAPLASAREA IN PORTUGALIA COSTA MAXIM 12000 EURO CU TOT CU ANTRENAMENT .........AU MAI FOST SI ALTE LOTURI ACOLO SI STIU BINE COSTURILE !


3. inteleg ca exista o derogare ca 2 posturi din echipa se pot schimba - pentru oameni cu bani , care la o adica sa sustina lotul national . In afara de d-l Carstocea mai stiti pe cineva sa puna 20-25 mii pe masa usor ?

VAL PANGICA ..........A FACUT-O SI O SA MAI FACA !


4. Cind insusi Vladeanu incerca sa sustina Nexgen in Italia - nu cred ca a strins de la sponsorii din pescuit mai mult de 2-4 mii de eur , numai marfa ( carlige , fire , etc ) .

3000 EURO NUMAI MARFA INSEAMNA CA MAI TREBUIESC LOTULUI NUMAI 10000 EURO PENTRU DEPLASARE INCLUSIV ANTRENAMENT !

Cine a votat acest sistem teoretic si initial pauper de participare la un CN ... habar nu are in ce se baga ..

ABSOLUT TOATE CLUBURILE CARE VOR PARTICIPA LA CAMPIONATUL NATIONAL ........SI FI SIGUR CA STIU IN CE SE BAGA ...!

Banii nu sunt pe toate drumurile astazi !
Macar sa stim cine a votat rahatul asta de sistem si sa stim pe cine sa intrebam , cind va fi cazul , ce au facut cu deplasarea ....si cu rezultatele . Multi , poate prea multi s-au lasat inebuniti de CM din Romania , dar in afara glamour-ului si a performantei certe facute pe teren propriu , au uitat ca acest CM a fost ACASA ! fara costuri mari si accesibil . Una e sa plec la Constanta si alta sa plec la Lisabona ....Diferenta ? Vreo 2000 de eur !
AU VOTAT CU UNANIMITATE DE VOTURI .........
1 CARPING
2 BARICADA
3 OVERTEEN
4 GREEN LAKE
5 OVIDIUS
6 PLANET PIATRA NEAMT
7 PELICANUL
8 ENERGY CARP
9 CARP -ZONE
10 SENIOR CRAP
11 SENZOR

TOTI ASTIA DE MAI SUS SUNT NISTE TAMPITI SI NU STIU IN CE SE BAGA IAR TU CU EXPERIENTA TA NEMARGINITA NE ATRAGI ATENTIA DEZINTERESAT ...............LASA---------NE.........LASA--------NE .........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: CN 2013

Mesaj de Val »

Ok - daca e unanimitate ...e bine ! Ca pe vremuri ... strinsi uniti in jurul partidului , far calauzitor )))) Așa s-a facut si Canalul ..
Pina la urma nu e treaba magarului de ce nu beau oile apa ...si nu comentez stupiditățile tale scrise cu litera mare .... chiar nu stiu de ce scrii cu litera mare ? .. sa sti ca nu marimea conteaza , ma refer strict la dialog )))))

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: CN 2013

Mesaj de RSC »

Pangica, cand ii mai dai o dictare lui Mugurel? Dar un tablou de 3,000.00 de euro lui Mateoli?...pe care omu" nu l_a vazut niciodata? :P
"Keep it simple!"

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: CN 2013

Mesaj de Val »

Bai .............

nu mai dau nimic , am dat ... Am vazut multa , prea multa supunere de la o vreme ... nu e treaba mea sa fac pescarii sa isi caute drepturile . Iar tu ar trebui sa scrii mai rar , nu mai ai subiecte ... Stiu ca esti documentat pe istoriografia Pangica si Vladeanu ... dar cred ca trebuie sa iti cauti alti clienti .. doresti bibliografie ...?

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: CN 2013

Mesaj de gabi1 »

Medicamentele se iau la ora fixa, se recomanda ceas cu cuc (eventual plesuv).
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”